TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:46:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: hitno potreban savet!!! suplementi za masu  (Pročitano 9141 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2015, 01:59:55 posle podne »

Odličan suplement si izabrao, kupi ovaj vitaminskomineralni kompleks za početak a ostalo neka sačeka da središ prvo ishranu i trening.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2015, 12:57:28 posle podne »

Gledaj druze. Vidim da si registrovan odavno a sad dolazis i kazes da si i dalje bas mrsav, znaci nesto nije valjalo katastrofalno. Kad si pocetnik ima samo dve jednostavne stvari, trening i ishrana.
Trening:
1)Grudi/triceps
2)Ledja/biceps
3)Ramena/trbusnjaci
4)Noge/listovi
5)Pauza
I tako vrtis vez obzira da li je vikend ili radni dan. Sto se tice odabira vezbi biraj koji god hoces svi su 90% slicni. Evo ti jedan:

Dan 1) grudi/triceps
Benc press 4 x 8
Kosi benc 4 x 8
Propadanja 4 x 10
Razvlacenje na cross-u 4 x 10
triceps pushdown na lat masini 3 x 10
Konopac na lat masini 3 x 10

dan 2) Ledja/biceps
Lat masina iza 4 x 10
Lat masina ispred 4 x 10
Veslanje u pretkonu 4 x 10
Veslanje donji kotur 4 x 10
Ekstenzija 4x 10
Biceps dvorucni sa sipkom 3 x 10
Hummer 3 x 10
Concentration curls 3 x 10

dan 3) ramena
Press sedeci za ramena 4 x 10
Letenje za zadnje rame 4 x 10
Letenje za prednje rame 4 x 10
Letenje za srednje rame 4 x 10
Crunch 3-do otkaza (ledja na podu ne odvajaj)
Donji trbusnjaci na na masini za propadanja 3 x 25
Side twist 3 x 25 po strani

dan 4) noge
Prednji sut 4 x 15
Legpress 4 x 15
Cucanja 4 x 15
Zadnji sut  4 x 8
Mrtvo dizanje 4 x 8

Trebas da zavrsis trening tako da ne mozes vise da radis i da hoces. pauze izmedju setova na min i to je to nema vise nista.

Ishrana:
Cela fora ti je da uneses proteine dovoljno i da na dnevnom nivou uneses malo vise kalorija nego sto ti treba. znaci proteina 120 grama dnevno i ostalo sta god da jedes da popunis koliko ti dalje treba.
Znaci jedes meso mleko jaja ela sir da sve to ukupno kad izracunas po gramima proteina bude oko 120. e onda sa ovsenim, pirincem krompirom i ostalim sitnicama. ne mozes da jedes manje nego sto ti treba to ti je kao da gradis kucu tako sto srusis malo jedan zid da dodgradis drugi jer nemas dovoljno materijala. tako kuca nikad nece da se poveca. znaci proteine na 120 i jedi ostalo tako da vidis da se polako pojavljuje salo za nijansu, kad to vidis sa tim jelovnikom nastavljas na dalje.

Od suplementacije uzmes vitaminsko mineralni kompleks, mozes da uzmes jos sta god ali nece imati tu ulogu koju treba da ima za sada tek kasnije.
Tako da ovde imas sve sto ti treba. Sa ovim  ako ovako radis neces biti mrsav do leta a da ne pricam o sledecoj godini. Kidaj.

Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2015, 11:00:24 pre podne »

"trenutno nisam u treningu,jer mislim da moram da nabacim koji kg da bi misici imali sa cim da rade"
Nisi u treningu->nabacujes koje kilo=salo=>ti ne treba za izgradnju misica. :d
To je ona "on ima masu sad ce on to da pretvori u misice" :D FUUAARRKKK sto kaze Zyzz :D

izvini a kako da radim recimo bench press, u recim 3 serije sa piramidalnim opterecenjem ako ne mogu da dignem vise od 25kg... prva serija 25kg, druga serija prazna sipka (koja je 20kg) treca serija ?!
A zašto bi radio piramidu? I meni je prvi izbačaj bio 27,5 kg na pressi i posle godine 100kg. Ne opterećuj se težinom, već pravilnim izvoĂ°enjem vežbi
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2015, 10:53:00 pre podne »

"trenutno nisam u treningu,jer mislim da moram da nabacim koji kg da bi misici imali sa cim da rade"
Nisi u treningu->nabacujes koje kilo=salo=>ti ne treba za izgradnju misica. :d
To je ona "on ima masu sad ce on to da pretvori u misice" :D FUUAARRKKK sto kaze Zyzz :D

izvini a kako da radim recimo bench press, u recim 3 serije sa piramidalnim opterecenjem ako ne mogu da dignem vise od 25kg... prva serija 25kg, druga serija prazna sipka (koja je 20kg) treca serija ?!
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2015, 10:50:40 pre podne »

ok, pocecu s treningom.. ali jos uvek mi niko nije konkretno odgovorio na pitanje
koja je najbolja kombinacija suplemenata?????
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2015, 12:53:38 pre podne »

Gejneri jesu za tebe, za vitamine i minerale i esencijalne masti se naravno slažem sa Slavišom, ali hajde prvo da vidimo kakva je kod tebe situacjia što se ishrane tiče, to pod broj 1.

Inače, da li si u treningu?  Kakav ti je apetit?

trenutno nisam u treningu,jer mislim da moram da nabacim koji kg da bi misici imali sa cim da rade.. ja sam inace fizioterapeut pa znam nesto oko anatomije i fiziologije. a sto se tice ishrane imam 3 glavna obroka i jos 2 uzine. jel treba da vam napisem sta konkretno jedem.
I da ne zaboravim,mene konkretno zanima da li je dobra kombinacija gejner + whey ili nema potrebe da uzimam sada protein. i da li mi preporucujete i moyda bcaa ili glutamin. a recite koji miltivitamin complex da uzmem. ja sam mislio da uzmem ovaj http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Nije ti dobra logika po pitanju treninga...tj. shvatanja trenažnog procesa...

Nadam se da si upoznat sa terminom mišićna hipertrofija...

Mišićna hipertrofija predstavlja povećanje "mišićne mase" na račun vode i mišićnih proteina...jedini stimulans za hipertrofiju, koji će "mišiće pokrenuti" je trening sa opterećenjem...tj. rad sa 70-80% od 1 RM( maksimuma)...dakle, jedino treningom, ishranom i odmorom ćeš podstaći mišićni rast...ali ako nema osnovnog stimulansa hipertrofije - RADA SA OPTEREĆENJEM, tj. treninga, nema mišića...

U protivnom, sav napredak će biti masno tkivo( potrebe tvog tela za energijom , gradivnim materijama u stanju "mirovanja", tj. bez redovnog treninga i "u treningu" su različite)...ili napretka neće ni biti...

Dakle, kreni sa treningom...pa idemo redom...
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2015, 11:08:30 posle podne »

"trenutno nisam u treningu,jer mislim da moram da nabacim koji kg da bi misici imali sa cim da rade"
Nisi u treningu->nabacujes koje kilo=salo=>ti ne treba za izgradnju misica. :d
To je ona "on ima masu sad ce on to da pretvori u misice" :D FUUAARRKKK sto kaze Zyzz :D
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2015, 05:01:21 posle podne »

Gejneri jesu za tebe, za vitamine i minerale i esencijalne masti se naravno slažem sa Slavišom, ali hajde prvo da vidimo kakva je kod tebe situacjia što se ishrane tiče, to pod broj 1.

Inače, da li si u treningu?  Kakav ti je apetit?

trenutno nisam u treningu,jer mislim da moram da nabacim koji kg da bi misici imali sa cim da rade.. ja sam inace fizioterapeut pa znam nesto oko anatomije i fiziologije. a sto se tice ishrane imam 3 glavna obroka i jos 2 uzine. jel treba da vam napisem sta konkretno jedem.
I da ne zaboravim,mene konkretno zanima da li je dobra kombinacija gejner + whey ili nema potrebe da uzimam sada protein. i da li mi preporucujete i moyda bcaa ili glutamin. a recite koji miltivitamin complex da uzmem. ja sam mislio da uzmem ovaj http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html
« Poslednja izmena: Januar 19, 2015, 05:05:42 posle podne od strane lazar88 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2015, 03:44:05 posle podne »

Gejneri jesu za tebe, za vitamine i minerale i esencijalne masti se naravno slažem sa Slavišom, ali hajde prvo da vidimo kakva je kod tebe situacjia što se ishrane tiče, to pod broj 1.

Inače, da li si u treningu?  Kakav ti je apetit?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2015, 02:37:00 posle podne »

Imam 24 god. Visok sam 179cm i imam 58kg. Znaci BAAASS MRSAV :( Zeleo bih da nabacim masu. Pocetnik sam u svemu ovome.
Sta mi preporucujete od suplemenata.
Mislio sam da uzmem 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition + Volumass 35 gainer..
da li treba da ubacim i neki vitaminski kompleks...
Kontam da treba da unosim sto vise proteina,ali posto radim 07-14h u tom vremenskom roku ne mogu da jedem
nesto sto zahteva veliku pripremu. Hvala unapred

Kao sto ti je nas forumas cvetkoper preporucio...akcenat stavi na ishranu...tj. misice koje si treningom "maksimalno pokidao" moras da nahranis i odmoris da bi rasli...

Koliko dugo treninras? Uvek nesto hrane mozes sa sobom da poneses u adekvatnoj ambalazi...

Nisu samo proteini kljuc tvog uspeha, vec i njihov izbalansiran odnos sa ugljenim hidratima i mastima...

Kako se sada hranis? Koliko obroka imas dnevno? Moze onako po obrocima sa okvirnom kolicinom( gramazom) namirnica koje imas u obrocima...koliko puta nedeljno na meniju imas ribu?

Vitamnsko-mineralni kompleksi i omega-3 su uz proteine PRIORITETI po pitanju suplementacije...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2015, 11:27:48 pre podne »

Te pare sto planiras za whey, lepo iskoristi za ishranu, ujtru ili dan pre skuvas pirinac i pilece meso, raspodelis, stavis u plastike i eto obroka, plus kupis kikiriki malo (pecen, bez soli) i eto, sve ovo spremis za 1h
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2015, 10:54:22 pre podne »

Imam 24 god. Visok sam 179cm i imam 58kg. Znaci BAAASS MRSAV :( Zeleo bih da nabacim masu. Pocetnik sam u svemu ovome.
Sta mi preporucujete od suplemenata.
Mislio sam da uzmem 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition + Volumass 35 gainer..
da li treba da ubacim i neki vitaminski kompleks...
Kontam da treba da unosim sto vise proteina,ali posto radim 07-14h u tom vremenskom roku ne mogu da jedem
nesto sto zahteva veliku pripremu. Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 19 upita.