TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:21:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: hitno potreban savet!!! suplementi za masu  (Pročitano 9142 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Februar 03, 2015, 01:23:37 posle podne »

kupio sam gejner Volumass 35 i "my favorite multiple energizer" komplex vitamina i minerala.
sta mislite o ovom gejneru i koliko puta treba da uzimam dnevno.

Po mom mišljenju najbolji gejner iz Pansport ponude! 
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: Februar 02, 2015, 08:36:44 pre podne »

kupio sam gejner Volumass 35 i "my favorite multiple energizer" komplex vitamina i minerala.
sta mislite o ovom gejneru i koliko puta treba da uzimam dnevno.
Ja sam ga prošlog leta dobio po jako niskoj ceni od jednog drugara, pa sam ga koristio kao PWM. Po meni jako dobar sastav za jedan gejner. Vodi samo računa o ukupnom unosu hidrata.
Što se tiče ukupnog unosa proteina-UH-masti, to gledaj da popuniš što večim delom iz čvrste hrane, pa tek onda gejnerom. Ali po meni, dobar si odabrao.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Januar 31, 2015, 01:12:32 posle podne »

Ja sam ti odgovorio za neki minimum koji bi trebao da uneseš, sve zavisi od toga koliki suficit želiš da napraviš gejnerom pa u skladu sa tim povećaj doze.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: Januar 31, 2015, 01:09:05 posle podne »

Količina praha po serviranju zavisi od toga koliki procenat proteina ima odreĂ°eni gejner. Što više proteina u sastavu, to doza može biti manja jer se lakše unese potrebna količina proteina po serviranju. Nije isto uzeti Volumass, koji ima 35% proteina, i neki gejner sa 10%.  Naravno, ovde govorim o doziranju nakon treninga.

Kada je reč o ostalim terminima u toku dana, a u cilju postizanja većeg ili manjeg kalorijskog suficita, onda po serviranju može ići 100 i više grama, nebitno o kojem gejneru se radi.

Govorim u gramima, jer se veličina merica može drastično razlikovati. Primera radi, Dymatize Super Mass ima mericu od preko 150 grama, tako da bi bilo suludo uzeti tri takve odjednom. :D Ja sam uzimao najčešće 2/3 merice.
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #23 poslato: Januar 31, 2015, 11:47:53 pre podne »

jednu mericu??? ja sam prosle godine pio gejneri to ovako - 3 merice u 500ml vode
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Januar 31, 2015, 11:43:43 pre podne »

Ja sam uvek pre za whey nego za gejner ali kad si već kupio piješ jednu mericu odmah posle treninga a drugu ubaci u toku dana kad tebi najviše odgovara :)
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #21 poslato: Januar 31, 2015, 11:39:07 pre podne »

kupio sam gejner Volumass 35 i "my favorite multiple energizer" komplex vitamina i minerala.
sta mislite o ovom gejneru i koliko puta treba da uzimam dnevno.
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #20 poslato: Januar 22, 2015, 02:55:30 posle podne »

Nisam se bavio sportom, ali sam po zanimanju fizioterapeut pa sam fizicki aktivan..
A sve ovo vec znam.. Sad nemam toliko problema sa iba, pa sam zato i mislio da krenem sa suplementima.
Hvala na ovim savetima. I hvala za program treninga..
 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Januar 22, 2015, 01:21:16 posle podne »

problem je bio u tome sto sam imao zdravstvenih problema sa varenjem. Konkretno sa crevima (iritabilni kolon) ako znate o cemu pricam.
sta god da pojedem ja odmah izbacim... i onda sam uradio test intolerancije na hranu i video koja mi hrana ne odgovara i stvara visak gasova, nadimanje i sl.. Mleko, jogurt,  psenicno brasno, pecurke, sva gazirana pica, alkohol... i onda nisam nista ni uzimao od supl. a ima tu malo i genetike. Inace moj metabolizam je extra brz,sto mi je rekao jedan nutricionista na pregledu "tvoj organizam ne vari hranu, on je przi u sekundi"  :)

Siguran sam da si vec i sam dovoljno informisan, ali da pomenemo...Bol, neizdrživa potreba za toaletom, gasovi?

"Prva pomoć i prevencija IBS

Potrebno je izbegavati odreĂ°eni tip hrane, istovremeno forsirajući "dobre namirnice".

Dobar izbor: hrana bogata ugljenim hidratima poput pirinča, ovsenih pahuljica, krompira, integralnog hleba...mislim je "oznaka integralno" jako bitna...

Loš izbor: kafa, mleko i mlečni proizvodi,neke vrste voća, alkohol.

Tokom treninga...Ostanite hidridani, pijte dovoljno tečnosti pre i u toku treninga (par gutljaja na svakih 15minuta). Pokušajte da ustalite ritam odlaska u toalet, tako da to bude pre treninga. Za svaki slučaj, trenirajte na lokacijama koje mogu da posluže kao alternativa :)

Medicinski tretman IBS

Kao i sa većinom bolesti koje imaju S u svojoj skraćenici (za sindrom) ne postoji definitivni lek za IBS.  Suplementi vlakna ili laksativi pomažu kod zatvora, probiotici kod diajareje. Postoje i odreĂ°eni antispazmatici koji mogu da olakšaju bol prouzrokovan grčenjem.

Ali sve je to tretman simptoma, dok uzrok ostaje skriven. Ukoliko se simptomi ne povuku ili smire nakon primene preventivnih mera, poseta lekaru postaje realni savet.
"

P.S. Koristis li nesto od lekova? Kao sto ti je Twin naveo izbora uvek ima...kreni sa treninzima, postuj preporuke, 2-2,5 gr proteina po kg, 3-6 gr hidrata po kg( akcenat na slozene hidrate), 0,6-0,8 gr masti po kg( akcenat na izvore zdravih masti - ribu, riblje ulje,laneno, maslinovo ulje,jezgrasti plodovi...)

Da li si vec koristio whey, znam neke momke koji su imali slicnu dijagnozu i imali su problema sa whey( simptomi iritacije od nekih "ponuda na trzistu", tako da treba obratiti paznju na kvalitet)...

Opet napominjem da bi suplementi makslimalno delovali moras da ispostujes osnove...tj. kvalitetnu ishranu i korektan trening...oni nisu "surogat" zamena ishrani i treningu vec samo dodatak osnovama...5-20% uspeha pripada suplementaciji, ako su ispunjenji "preduslovi"...

I ne zaboravi na dobru hidrataciju, jer iritabilni kolon (Irritable bowel syndrome – IBS) u svojim najgorim ispoljavanjima moze dovesti do gubitka tecnosti i dragocenih elektrolita...

Da li si se ranije bavio nekim sportom?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 22, 2015, 01:02:41 posle podne »

I od onda se hraniš na osnovu liste namirnice koju si dobio na tom testu i sve je u redu?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2015, 11:27:25 pre podne »

Тo što si naveo, generalno ti i ne treba da bi napravio kvalitetnu masu. Meso, jaja, riba, pirinač, krompir, ovsene, zdrave masti, to ti treba za kvalitetnu ishranu.
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2015, 11:14:29 pre podne »

problem je bio u tome sto sam imao zdravstvenih problema sa varenjem. Konkretno sa crevima (iritabilni kolon) ako znate o cemu pricam.
sta god da pojedem ja odmah izbacim... i onda sam uradio test intolerancije na hranu i video koja mi hrana ne odgovara i stvara visak gasova, nadimanje i sl.. Mleko, jogurt,  psenicno brasno, pecurke, sva gazirana pica, alkohol... i onda nisam nista ni uzimao od supl. a ima tu malo i genetike. Inace moj metabolizam je extra brz,sto mi je rekao jedan nutricionista na pregledu "tvoj organizam ne vari hranu, on je przi u sekundi"  :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2015, 11:00:54 pre podne »

lazo majstore  :D ti već skoro 3 godine postavljaš jedno te isto pitanje i imaš i dalje ispod 60kg na tu visinu. Mada mislim da si se čak smanjio 1cm, pošto si negde sredinom 2012. rekao da si 180cm  ;D
I svi ti daju odgovore, trude se da pomognu i sa ishranom i sa treningom, ali ti i dalje tapkaš u mestu. Tu nešto sigurno nije u redu. Negde grešiš ako se ne pomeraš već 3 godine sa te kilaže. Vidi još jednom da možda nije nešto do tebe, ili nešto što si pogrešno razumeo... ima tu brdo tema, nema puno filozofije... za početak, spojiš u teretani jedno dva meseca, i dobro jedeš, siguran sam da ćeš dobiti koju kilu  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2015, 09:13:52 pre podne »

Ja sam morao da udjem i da vidim šta se nalazi pod ovom temom jer je naziv jako upadljiv. Ali pošto se usmerili Lazara, a on insistira na odgovoru i to hitno, whey koristi posle treninga sa dexom u razmeri 1:1, uz dodatak 5 grama monohidrata, a gejner koji si preporučio ubaci izmeĂ°u obroka u toku dana. Bar 3-4 čvrsta obroka, 2 puta gejner, PWM posle treninga. Podrazumeva se da treniraš. Možeš dodati multi i omegu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2015, 02:39:31 posle podne »

ok, pocecu s treningom.. ali jos uvek mi niko nije konkretno odgovorio na pitanje
koja je najbolja kombinacija suplemenata?????

Mi smo svi dobro upućeni oko suplementacije, savet možeš dobiti u svakom trenutku. Ali da bi dobio dobar savet, onda moraš da znaš da i mi moramo da znamo malo više informacija o tebi.

Da, bilo bi dobro da ispišeš ishranu i po obrocima.

Pa onda da naĂ°emo odgovarajući gejner, kao i druge suplemente.  Energizer koji si naveo i omega 3 riblje ulje možeš odmah ubaciti.

I kreni već sada sa treningom.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.