TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:12:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Masa!!!!!!!!!!!!!!!  (Pročitano 15528 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #65 poslato: Februar 28, 2015, 09:34:30 posle podne »

Ja se dobrim delom slažem sa ironom ali sve zavisi i od genetike.Znam dosta ljudi koji vode računa o ishrani i čim malo skrenu sa puta zamaste se, pa čak i ako imaju 60kg budu mršavi i a puni sala.Dok ja na primer svaki dan jedem dosta loše hrane i ubacim poneki zdrav obrok zbog finansija pa imam trbušnjake i ceo sam izrezan a i sve što dobijem dobijem čiste mišiće.Ako ne računam protein iz whey-a dešava mi se da u toku dana unesem samo 20ak grama proteina.
Genetika igra veliku ulogu !!!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #64 poslato: Februar 28, 2015, 06:54:07 posle podne »

Hejteru ja i dalje cekam tvoje lepe fotke da mi ulepsaju vece. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #63 poslato: Februar 28, 2015, 06:00:40 posle podne »

Nema potrebe za tolikim odricanjem u tim godinama. Verujte mi momci, imam dovoljno godina u teretani, i zivotnog iskustva pored toga, nemam razloga da vas peglam ovde da bi nabijao postove ili terao inat da sam u pravu. Ostvaricete iste ili približne rezultate u mišićnoj masi/hipertrofiji sa normalnom-kevinom ishranom i jakim treningom, nego da merite sve u gram i uzimate profi Mr. O dijete sa neta. Bitno je da niste u minusu sa kalorijama, da niste gladni, biće trbusnjaka i misica, samo treba vremena ispod sipke. i dalje pričamo o masi, jelte...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #62 poslato: Februar 28, 2015, 03:11:38 posle podne »

Činjenica je da bi bilo bolje da jede kvalitetnu hranu koju svakom savetujemo, ali nije kraj sveta ako jede džank, ako NEMA drugog izbora, mogućnosti, para, vremena... Ne treba živeti svaki dan na viršlama i bureku, ali isto tako ne treba gladovati ako u okruženju nema pilećeg belog ili pirinčano polje da se uzbere kvalitetna riža...
Naravno Iron, to se podrazumeva. Koliko god da neko zeli da dnevno smlati 1kg mesa, moze samo da nastavi da zeli ako nema love. E sada, poenta onoga sto zelim da kazem je da veliki deo njih, sigurno 95%, imaju pare da dnevno unesu bar 150g proteina (sto je dovoljno za nekog takvog). Ali te pare odu na drugu stranu, kafice, izlaske, junkfood, evrodizel jer se stalno vozikaju negde. :D Jako je mali broj onih koji STVARNO nemaju i koji znaju sta znaci NEMATI. To mogu glavom da ti garantujem. :D

U ovo sam se uverio jedno 15 puta do sada. Evo najsveziji primer - kaze mi jedan ortak da ne moze sve ovo da isprati, ne moze da kupi sebi dnevno pola kg belog i 10 jaja. Prvo, lik izlazi dnevno 2 puta 6 dana u nedelji. Prvo po podne u kafice sa jednim drustvom, a uvece sa drugim drustvom i devojkom u klubove. I stalno se negde vozika kolima, a danas corba nije jeftina! Pored toga sto ''nema'' pare, kaze kako ''mora'' da jede sto keva kuci spremi. Ja pitam a zasto, kaze on pa eto moram, i jos mi lik kaze da mora da stalni izlati toliko puta sa drustom jer ga zovu stalno... Druga stvar on je jednom imao neke pare i hteo je da kupi piletinu i lik ode u rodic i trazi pileci file koji je oko 600din, vidi cenu okrene se i odustane od mesa za ceo zivot. Ja kupim belo sa koskom u najjeftinijoj radnji u gradu za piletinu (raspitas se malo, potrazis sam itd.), ocistim sam to i file me izadje 360din.
Imaju skoro svi para za solidnu ishranu, ali nisu svi spremimni na odricanje. Ako hoces junk i moras tako, onda nastavi da jedes junk ali ubaci 150g proteina. Ipak je to gradivni materijal i to ce te izgraditi.

P.S. Samo nemoj da me skapiras da hocu da se svadjam sa tobom, posto me uvek tako skapiras. Samo pricam sta se realno dogadja i zasto 90% njih po teretanama ''nemaju'' za hranu. No brain no grain.
Msm jebe mi se nek radi ko sta hoce, ali onda nemoj da mi kukas !!!
Sačuvana
Panta rei, panta res.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 805


« Odgovor #61 poslato: Februar 28, 2015, 01:50:50 posle podne »

Pocela ovolika polemika oko toga, a decko zaboravio i da postoji ovaj forum, nece ni da procita sve ovo! ;D

+1  hahahha :D Funta care :D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #60 poslato: Februar 28, 2015, 01:40:34 posle podne »

Pocela ovolika polemika oko toga, a decko zaboravio i da postoji ovaj forum, nece ni da procita sve ovo! ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #59 poslato: Februar 28, 2015, 01:31:27 posle podne »

ovde svako čita ono što želi da pročita u postu  :D da vas podsetim: pričamo o MASI, tema je ''Masa!!!!!!!!''

ako dečko ima 60kg na 180cm, a vi ga ovde upućujete da jede ''clean'' sa svojih 22 god. da bi dobio ''čistu mišićnu masu'', onda je bolje da je otišao na forum ana.rs, tamo bi dobio bolje savete da poveća kilažu. Nemojte anatemisati burek, aman ljudi. Niko od bureka nije umro, niti se preko noći pretvorio u Fat Bastarda iz Ostin Pauersa. Pričamo o MASI, niko ne priča o krvnoj slici, trbušnjacima, metabolizmu, vanzemaljcima. Čak i da uključimo krvnu sliku vrlo je moguće da će neko ko redovno trenira i jede burek imati bolje parametre od nekog ko gladuje da bi uneo ''clean'' hranu...

Činjenica je da bi bilo bolje da jede kvalitetnu hranu koju svakom savetujemo, ali nije kraj sveta ako jede džank, ako NEMA drugog izbora, mogućnosti, para, vremena... Ne treba živeti svaki dan na viršlama i bureku, ali isto tako ne treba gladovati ako u okruženju nema pilećeg belog ili pirinčano polje da se uzbere kvalitetna riža...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #58 poslato: Februar 27, 2015, 11:13:48 posle podne »

U svakom slucaju, neko sa 115kg i 18% BF - om, uz pravi trening a ne zezanje, moze sebi da priusti dnevno junkanje kao sto ti radis. Naravno ako nemas super spor metabolizam kao deda od 60god tj. kao ja. >:(
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #57 poslato: Februar 27, 2015, 11:10:57 posle podne »

Slika ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #56 poslato: Februar 27, 2015, 10:54:24 posle podne »

Evo ja prvi da procenim. 195/115 18% Bf (merio sam se na vagi u herbalife-u) jedem: meso,mleko jaja, tartar sos, salamu, tunjevinu, pastetu, palacinke, cokoladni fondan, sufle, manch melow... Sta cemo sad?  => jedes junk =/= izgledas junk (Ako znas znanje) :D

A može neka slika čisto da vidimo uspeh "junk dijete"?

Hm? Ipak jedna slika govori više od hiljadu reči?  ;)
+1. U svakom si postu najpametniji, a slika nigde. Daj malo da te vidimo. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Februar 27, 2015, 10:36:34 posle podne »

Evo ja prvi da procenim. 195/115 18% Bf (merio sam se na vagi u herbalife-u) jedem: meso,mleko jaja, tartar sos, salamu, tunjevinu, pastetu, palacinke, cokoladni fondan, sufle, manch melow... Sta cemo sad?  => jedes junk =/= izgledas junk (Ako znas znanje) :D

A može neka slika čisto da vidimo uspeh "junk dijete"?

Hm? Ipak jedna slika govori više od hiljadu reči?  ;)
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #54 poslato: Februar 27, 2015, 09:53:54 posle podne »

Evo ja prvi da procenim. 195/115 18% Bf (merio sam se na vagi u herbalife-u) jedem: meso,mleko jaja, tartar sos, salamu, tunjevinu, pastetu, palacinke, cokoladni fondan, sufle, manch melow... Sta cemo sad?  => jedes junk =/= izgledas junk (Ako znas znanje) :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #53 poslato: Februar 27, 2015, 09:16:05 posle podne »

Ako pricamo o snazi, junkom se mogu postici solidne kilaze. Ali izgled definitivno ne. Jedan lik iz gyma trenira 2 god i cucanj ide 100kg 10 puta, benc 90kg 2-3 puta, mrtvo ne radi ''jer ga zeza kicma''. :D Cenim da bi mogao cucanj 120kg kec i mozda i sad vec moze benc 100kg kec. To nije puno, ali nije ni malo, zavisi ko kako gleda. Ipak je naturalac.
Ali lik izgleda kao go penis. :D Kakav je dosao u teretanu pre 2 god, isti je takav ostao... Mozda je nabacio pola kg cistog mesa za 2 god. Procenite sami.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Februar 27, 2015, 09:05:03 posle podne »

Junkom do kvalitetne mišićne mase?

Jedi junk, izgledaj junk...univerzalna parola...

Ne bih da "polemišem dublje" po pitanju toga...ali smatram da su takvi predlozi o postizanju kalorijskog suficita krajnje neozbiljni i nezdravi...

Šta bi sa pričama o ustaljenim zdravim životnim navikama...prevenciji kardio-vaskularnih bolesti, dijabetesa...???

Uostalom svako bira svoj put...a jedini pravi je...put zdrave, kvalitetne, raznovrsne i izbalansirane ishrane...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #51 poslato: Februar 27, 2015, 04:37:06 posle podne »

Sukurac sta kukate, ja sam par meseci rokao 6000kcal svaki dan, do nove. ;D Minimalno sam se umastio, ni izbliza koliko sam mislio da cu. Ver jer sam sve jeo cisto, junkmeal mozda jednom u 3 nedelje.
permabulk ;D
Tako kaze nas gym Baja, ja se ne usudjujem da njegovo znanje dovodim u pitanje. :D Sukurac bajo moj, ribe vole masu!
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 17 upita.