TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 11:43:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Masa!!!!!!!!!!!!!!!  (Pročitano 15549 puta)
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #20 poslato: Februar 22, 2015, 02:58:53 posle podne »

Hvala Dusanu :)

Slavisa, bio bih vam zahvalan da mi okvirno kazete sta da uzimam ujutru u pola 8 ,sta u 11h, 14h, 17h, 20h i ako treba oko 23h :) kada sta bi bilo dobro da uzmem i u kojim kolicinama. Npr: izutra  u pola 8 dva kuvana jajeta i sta jos sa tim, u 11 to i to ...itd :) hvala

pokusavam da sebi napravim na papiru jelovnik i da se time vodim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 22, 2015, 01:48:59 posle podne »

Sa drugom sam isao i on mi pokazao vezbe, tj. radio sam sta i on . Standardno, jedan dan grudi, drugi ledja, treci noge i ruke :)

a sto se ishrane tice, ribu jedem nekad i nekad i uglavnom filete soma, je l to ok? :)

Nadam se da su preporuke za čitanje na temu ishrane koliko-toliko pomogle da što bolje "formulišeš ishranu"...

U "ovom sportu", čuvena poslovica - "ono si što jedeš", ima svoje puno značenje...

Preporuka je da ribu( najbolje svežu) imaš bar 3 puta nedeljno na meniju, manje konzervi...akcenat na morsku ribu...dobar izbor je losos, pastrmka, oslić, skuša...

Umesto tolikog interesovanja za gejner koji je prepun "prostih šećera", koji neće dati stabilne nivoe energije za "dnevne aktivnosti"( a može doprineti i povećanju masnih naslaga, ako je ishrana loša, kao do sada), preporuka je da akcenat staviš na ishranu, i sva "raspoloživa sredstva" usmeriš na maximalno poboljšanje njenog kvaliteta...

U slučaju "nesreĂ°ene" ishrane gejner je samo suludo bacanje para i "varanje" samoga sebe...autosugestivno - "ja uzimam nešto za masu", koje nema realno pokriće za "napredak"...

Od prioritetnih suplemenata preporuka za vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, pa teka tada proteinski suplement, naravno sa akcentom na dominaciju proteina visoke biološke vrednosti iz ishrane..."prašak ne zamenjuje hranu"...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #18 poslato: Februar 22, 2015, 02:31:23 pre podne »

Ako ti bude trebala neka pomoć u vezi treninga ti piši pa da pomognemo :)
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #17 poslato: Februar 22, 2015, 01:07:07 pre podne »

Sa drugom sam isao i on mi pokazao vezbe, tj. radio sam sta i on . Standardno, jedan dan grudi, drugi ledja, treci noge i ruke :)

a sto se ishrane tice, ribu jedem nekad i nekad i uglavnom filete soma, je l to ok? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Februar 21, 2015, 02:28:58 pre podne »

Pozdrav i od mene...

"Bez muke nema nauke..."

Topla preporuka za detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Inače, da bi suplementacija bila maximalno efikasna...potrebni su kvalitetna ishrana i trening...ipak je suplementacija samo dodatak osnovi...a osnove se ne preskaču, zar ne?  ;)

Veoma lose :D trenutno ustajem oko 10 , pa doruckujem tek u 12 :D i to je malo cajne, jogurta, neka salatica i to je to .
onda, osetim glad oko 15, 16h ali to sve odlazem do 17h :D tada pojedem nesto kuvano i ne u velikim kolicinama ili tanjir krompirica jer ih obozavam .
a uvece pljeskavica ili ....tako nesto , sad mi mozak zablokirao :D

Zaboravi na bezvrednu hranu poput pljeskavica, čajne, pomfrita i sl., skoro nikakva hranljiva vrednost, i još manji značaj "na putu koji si odabrao"...

Mesne preraĂ°evine imaju najmanje pravog mesa, previše aditiva, konzervanasa, soje, veštačkih aroma...

Pomfrit je bogat trans mastima koje su glavni faktor rizika za mnoge bolesti savremenog doba...

Ovo nije "bilderska hrana", već prvenstveno zdrava hrana prilagoĂ°ena cilju, tj. povećanju čiste mišićne mase...

Koliko puta nedeljno imaš ribu na meniju?

Hrani se "junkom", imaćeš "junk" formu...
« Poslednja izmena: Februar 21, 2015, 02:31:27 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2015, 02:06:38 pre podne »

Da li si upućen u trening, imaš neki trening program ?
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2015, 01:53:35 pre podne »

U decembru sam isao nekoliko dana. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Februar 21, 2015, 01:49:42 pre podne »

Da li si nekad ranije već trenirao u teretani ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #12 poslato: Februar 21, 2015, 01:45:37 pre podne »

Što se tiče suplemenata ne moraš da brzaš sa tim, za početak kupi neki vitaminsko mineralni kompleks a možeš i neki protein.
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2015, 01:37:30 pre podne »

Hvala puno :)

a od suplemenata?
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2015, 01:35:28 pre podne »

izracunao sam i to cu da resim :D je l moze jos neki savet???
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2015, 01:32:09 pre podne »

Od ukupnog broja kalorija  koje uneseš u toku dana 50% treba da bude iz slozenih ugljenih hidrata 35% iz proteina i 15% iz zdravih masti.

Izvori proteina su ti : belo meso,jaja,mlečni proizvodi,riba,nemasno crveno meso
Izvori UH : krompir,pirinač,ovsene pahuljice
Izvori masti : bademi, orasi, kiki-riki, laneno seme,lešnici

Možeš se voditi i gramima i onda se trudi da uneseš oko 2g proteina po kg,a uh možeš oko 4-5g po kg.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2015, 01:30:11 pre podne »

Prvo moraš ishranu da središ pa onda sve ostalo.
 Izracunaj bmr i tdee na sajtu http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm to će ti pokazati koliko ti je kalorija potrebno u toku dana. Pošto želiš  masu moraš da unosiš više od toga.
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2015, 01:07:12 pre podne »

p.s. Inace ovo sad ustajem u 10 jer sam na odmoru, zavrsio se rok, ali za koji dan vazi ovo od 7 do 23h :D
Sačuvana
djansr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2015, 01:02:17 pre podne »

Veoma lose :D trenutno ustajem oko 10 , pa doruckujem tek u 12 :D i to je malo cajne, jogurta, neka salatica i to je to .
onda, osetim glad oko 15, 16h ali to sve odlazem do 17h :D tada pojedem nesto kuvano i ne u velikim kolicinama ili tanjir krompirica jer ih obozavam .
a uvece pljeskavica ili ....tako nesto , sad mi mozak zablokirao :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.