TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:56:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zamena za obrok  (Pročitano 5687 puta)
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2015, 06:10:42 posle podne »

Dobrodošla na forum! :)

Ni ja nisam pristalica da se hrana menja šejkovima, osim kada za to nema potrebe. Dodaci ishrani su kao što im samo ime kaže - dodaci, što bi značilo da ishrana treba i mora da bude osnova.

O Herbalajfu nemam sjajno mišljenje pa ne bih ulazila dalje u tu temu, ali što se tiče suplemenata imam par predloga:

- umesto ultra loss šejka uzeti čist protein, najbolje mešavinu više vrsta proteina (kazein, surutka, eventualno još neka vrsta proteina) jer bi te ova mešavina duže držala sitom a uz to nema ugljenih hidrata puno.  Dobre preporuke bi bile Pansport Power protein (trenutno je u većini radnja rasprodat, ali se očekuje ponovo oko 9. februara), kao i Biotech Nitro gold pro protein - možeš ga naći u manjem pakovanju od 500 g za probu ili u većem 2,27 kg.  Dakle manje hidrata i šećera nego u svim šejkovima koje si pomenula, a opet kvalitetan obrok.

- vitamini i minerali poput Natrol Energizer za svaki dan, C vitamin sa postepenom apsorpcijom - u ovim hladnim danima pogotovo, kao i Omega 3 riblje ulje - izuzetno zdravo za srce, krvne sudove, kožu, kosu, nokte, kao i mentalne funkcije.

Protein bih ti savetovala da uzimaš nakon svakog treninga, a u toku dana po potrebi.  Večera može da bude lagana, npr salata ili bareno povrće sa piletinom ili ribom, a ponekad kao zamenu možeš i protein. TakoĂ°e i u toku dana kad ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno, uzmeš mericu proteina i recimo 50 g badema ili lešnika.
Potpuno se slazem sa Monikom. Imas sad veliki izbor whej proteina koji su zaistA jako dobra stvar ali nikako kao zamena obroka vec kao dodatak obroku. Preporucila bih ti da se klonis herbalajfa,iskreno. I da svojoj ishrani dodas drugu vrstu suplementacije. Pozz :*
Sačuvana
maja Pavlovic
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2015, 02:33:18 pre podne »

https://www.youtube.com/watch?v=NpHknQ5DS-4
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2015, 04:49:12 posle podne »

Dobrodošla na forum! :)

Ni ja nisam pristalica da se hrana menja šejkovima, osim kada za to nema potrebe. Dodaci ishrani su kao što im samo ime kaže - dodaci, što bi značilo da ishrana treba i mora da bude osnova.

O Herbalajfu nemam sjajno mišljenje pa ne bih ulazila dalje u tu temu, ali što se tiče suplemenata imam par predloga:

- umesto ultra loss šejka uzeti čist protein, najbolje mešavinu više vrsta proteina (kazein, surutka, eventualno još neka vrsta proteina) jer bi te ova mešavina duže držala sitom a uz to nema ugljenih hidrata puno.  Dobre preporuke bi bile Pansport Power protein (trenutno je u većini radnja rasprodat, ali se očekuje ponovo oko 9. februara), kao i Biotech Nitro gold pro protein - možeš ga naći u manjem pakovanju od 500 g za probu ili u većem 2,27 kg.  Dakle manje hidrata i šećera nego u svim šejkovima koje si pomenula, a opet kvalitetan obrok.

- vitamini i minerali poput Natrol Energizer za svaki dan, C vitamin sa postepenom apsorpcijom - u ovim hladnim danima pogotovo, kao i Omega 3 riblje ulje - izuzetno zdravo za srce, krvne sudove, kožu, kosu, nokte, kao i mentalne funkcije.

Protein bih ti savetovala da uzimaš nakon svakog treninga, a u toku dana po potrebi.  Večera može da bude lagana, npr salata ili bareno povrće sa piletinom ili ribom, a ponekad kao zamenu možeš i protein. TakoĂ°e i u toku dana kad ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno, uzmeš mericu proteina i recimo 50 g badema ili lešnika.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2015, 01:32:17 posle podne »

Bas kao sto ti je predoceno...nizak unos ugljenih hidrata je "mac sa dve ostrice"...da, to je u pocetku "sistem koji dobija"( keto dijeta?)...ali sa vremenom moze biti kontraproduktivno, tj. bar jednom nedeljno unos (slozenih)hidrata treba povecati...ovesene, razene pahuljice,integralni prinac, kinoa,heljda, krompir...testenine i hleb od integralnog brasna( naglasak na brasno od celog zrna zitarica)...

Smatram da ti je potreban i trening sa opterecenjem, kao i kardio trening( postoje neke stvari o kojima treba voditi racuna, puls, tj. intenzitet i trajanje treninga)...to ce svakako doprineti i "osecaju zategnutosti" koji vecina istice kao zeljenu odrednicu uspeha...

Preporuka 3 treninga sa opterecenjem nedeljno ( osnovne vezbe, oko 60 minuta, akcenat na intenzitet) i 3-6 kardio treninga( u zeljenoj zoni pulsa, 65% od maksimalnog pulsa, 45-60min, do subjektivnog osecaja zadihanosti, dok god mozes normalno da pricas bez zadihanosti) nedeljno

Ne plasi se tegova...Ne zaboravi da 60 kg sa 10% BF( procenat telesnih masti) i 60 kg sa 20% BF nije ista stvar...pogodi ko ce bolje i "zategnutije" izgledati?

Cime se rukovodis u planiranju ishrane? Parametrima energetske potrosnje? BMR( bazalni metabolizam,potrosnja energije u stanju potpunog mirovanja)? TDEE( dnevna potrosnja energije u skladu sa nivoom fizicke aktivnosti)? Pa u odnosu na TDEE pravis deficit od 500-1000 kCal,pola kroz ishranu( dominantno na racun hidrata), pola kroz trening?

Radila si antrpometriju? Impedanca?

Ili se mozda rukovodis gramazom makronutrijenata u namirnicama u ishrani? Grami proteina, masti, hidrata po kg?

Sve ovo navodim da bi uvidela da je za zdrav gubitak masnih naslaga potreban sistem...dakle, sistematican pristup treningu i razumna korekcija ishrane...

Koliko vode( ciste vode) unosis u toku dana? Preporuka je 2,5-4 l u toku dana plus potrebe u toku treninga( oko litar vode na sat intenzivne aktivnosti, rasporediti ravnomerno)...cim osetis zedj, vec je nastupio odredjen stepen dehidratacije...

Dobra hidratacija je podrska celom procesu...

Imas li nekih zdravstvenih problema? Hormonski je sve ok? Stitna zlezda? Ciklusi redovni?

Anemija? Kada si zadnji put odradila lab. pregled krvi i urina?






« Poslednja izmena: Januar 27, 2015, 01:36:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2015, 12:31:50 posle podne »

S jedne strane, doručak je najbitniji obrok trenirala ili ne, i ne treba ga menjati šejkom uopšte.
A drugo, tebi jako fali hidrata, ti unosiš proteine, vlakna i masti, a nigde ne vidim hidrate (riža, krompir, ovsene...).
Ok je da budeš u kal.deficitu kada hoćeš da skidaš višak kg, ali ne baš da izbaciš hidrate iz ishrane.
Sačuvana
ivka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2015, 12:14:43 posle podne »

Jedem na svakih 3-4 sata ali po malo. Izbacila sam hleb, testenine i slatkise. Nista przeno ni masno.
Za dorucak bih obicno popila sejk, pa za uzinu 2 kuvana jaja sa salatom, par vockica, rucak normalno kuvano jelo, uzina tunjevina sa salatom, malo kostunjavog voca i za veceru sejk. Ovo je primer jednog dana a trudim se da bude zdravo i raznovrsno.
Za sada mogu da stignem samo 2-3 puta nedeljno na aerobik, ali cim sunce sine eto me u prirodi.
Sada imam 81kg na visinu od 164cm.
Naravno jos neki vas stucan savet je uvek dobrodosao :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2015, 07:27:12 pre podne »

Zdravo, ovo mi je sve novo, citala sam teme ali i dalje imam neke nedoumice.
Koristila sam Herbalife 2 meseca. Za to vreme, naravno uz redukovanu ishranu smrsala sam 8kg. Herbalife sam koristila za dorucak i veceru sa 250ml jogurta. Zanima me da li Ultra Loss Shake isto tako moze da zameni jedan do dva obroka radi smanjenja kg i da li moze da zasiti s obzirom da se konzumira uz 45ml vode ili mleka.
Hvala unapred na odgovorima :)
Neko te je, nažalost, uputio da čvrste obroke menjaš šejkovima i raznoraznim napitcima, što je totalno pogrešno. Pitanje je koliko masnih naslaga, a koliko mišića si izgubila. Da ne pominjem koliko je to nezdravo. Mislim da jako ugrožavaš zdravlje tim pogledom na dijetu/zdravu ishranu. Proteinski šejkovi služe isključivo za dopunu proteinskog unosa, a ne kao zamena za kvalitetan obrok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2015, 02:12:35 pre podne »

Ivka, ne bih da ulazim domen suplementacije...ali kakva ti je ishrana?

Ako ishranu zameniš šejkovima, normalno je da ćeš smršati, jer si u drastičnom kalorijskom deficitu...rekao bih slobodno, gladovanju...

Koliko obroka imaš dnevno?

Ne zaboravi da je "gladovanje" kontraproduktivno...sa vremenom se telo brani od "nedovoljnog unosa energije", metabolizam se usporava, proces gubitka masnih naslaga se takoĂ°e usporava, nastaje "zastoj"...kada se ponovo vratiš na "normalan režim ishrane", tvoje telo je idalje "u strahu" od "gladovanja" i još brže se stvaraju masne naslage, nastaje tzv. jo-jo efekat...

Koliko si visoka, teška? Koliko imaš godina? Da li vežbaš?

Imaš li neku "računicu" vezanu za "energetsku potrošnju"( unos kalorija)? Unos makronutrijenata( proteini, masti, ugljeni hidrati)?

Neki vitaminsko-mineralni suplementi? Omega-3? Zar misliš da šejkovi mogu zameniti sve korisne sastojke namirnica? Nijedna "zamena" za obrok nije tako moćna i "sadržajna"!

Cilj je postepeno, zdravo izgubiti kilograme, usvojiti zdrave životne navike, trajno...hraniti se zdravo, redovno trenirati...

Ništa preko granica sopstvenih mogućnosti, usiljeno...

Postaviti ciljeve realno...kao i načine za ostvarenje tih ciljeva...

Dakle, prvo korekcija ishrane, trening, pa tek onda suplementacija...kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana NEMA ALTERANTIVU...ne povodi se "za proizvodima sa dobrim reklamnim kampanjama"...ipak je to samo reklama...

Sačuvana
ivka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2015, 12:49:04 pre podne »

Zdravo, ovo mi je sve novo, citala sam teme ali i dalje imam neke nedoumice.
Koristila sam Herbalife 2 meseca. Za to vreme, naravno uz redukovanu ishranu smrsala sam 8kg. Herbalife sam koristila za dorucak i veceru sa 250ml jogurta. Zanima me da li Ultra Loss Shake isto tako moze da zameni jedan do dva obroka radi smanjenja kg i da li moze da zasiti s obzirom da se konzumira uz 45ml vode ili mleka.
Hvala unapred na odgovorima :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.