TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:59:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 100% natural? :)  (Pročitano 12347 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2015, 03:03:46 posle podne »

Citao sam mnogo analiza gde su svaki put nailazili na steroide u supsima. To su neke minimalne kolicine, ali su ipak kolicine. Generalno gledano, najvise ih ima u tribulusima i NO reaktorima. E sad zavisi kako ko gleda na ovo, mene to npr. ne zanima...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2015, 02:01:18 posle podne »

nema tu jasne granice izmeĂ°u hemije i suplementacije... jel ovaj što guta metan više natural od onoga koji gura test kroz iglu?

dosta suplemenata je na granici zabranjenih supstanci, neki su od skoro banovani ili krajnje sumnjivi (efedrin, tribulus). Svako ko očekuje doping kontrolu na takmičenju, tako da mu zavisi karijera od toga (i sponzori, plata, suspenzija na pozitivan nalaz na 4 godine), trebalo bi da se kloni suplementacije. Aj da kažem da je tu whey kao najmanji rizik, ali sve ostalo je pod znakom pitanja. Činjenica je da firme koje se bave proizvodnjom i prodajom usplementacije uvek imaju taj cutting edge momenat u kome s vremena na vreme ture pokoju zabranjenu supstancu da bi ''preparat bolje radio''.

Kako reći da je natural neko ko uzima kreatin kao dodatak ishrani, a da bi uneo 10g kreatina morao je da unese najmanje 1kg crvenog mesa taj dan? šta je s ovima što uzimaju 15-20g dnevno  :D zar i to nije cheating-neka vrsta dopinga? ;)

Svi koji su probali neke sagorevače, preworkout/postworkout formule, boostere, prohormonske suplemente, suplemente za povećanje performansi i sl. su 99.99% u sebe uneli jednu ili više zabranjenih supstanci koje imaju naziv HEMIJA  ;) mislim da je tu više pitanje etičko - da li je unošenje hemije uraĂ°eno svesno ili nesvesno?  8)
Konacno neko ko razume sustinu onoga sto sam htio da kazem :) Hvala :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2015, 01:57:06 posle podne »

nema tu jasne granice izmeĂ°u hemije i suplementacije... jel ovaj što guta metan više natural od onoga koji gura test kroz iglu?

dosta suplemenata je na granici zabranjenih supstanci, neki su od skoro banovani ili krajnje sumnjivi (efedrin, tribulus). Svako ko očekuje doping kontrolu na takmičenju, tako da mu zavisi karijera od toga (i sponzori, plata, suspenzija na pozitivan nalaz na 4 godine), trebalo bi da se kloni suplementacije. Aj da kažem da je tu whey kao najmanji rizik, ali sve ostalo je pod znakom pitanja. Činjenica je da firme koje se bave proizvodnjom i prodajom usplementacije uvek imaju taj cutting edge momenat u kome s vremena na vreme ture pokoju zabranjenu supstancu da bi ''preparat bolje radio''.

Kako reći da je natural neko ko uzima kreatin kao dodatak ishrani, a da bi uneo 10g kreatina morao je da unese najmanje 1kg crvenog mesa taj dan? šta je s ovima što uzimaju 15-20g dnevno  :D zar i to nije cheating-neka vrsta dopinga? ;)

Svi koji su probali neke sagorevače, preworkout/postworkout formule, boostere, prohormonske suplemente, suplemente za povećanje performansi i sl. su 99.99% u sebe uneli jednu ili više zabranjenih supstanci koje imaju naziv HEMIJA  ;) mislim da je tu više pitanje etičko - da li je unošenje hemije uraĂ°eno svesno ili nesvesno?  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2015, 01:41:02 posle podne »

Doktore , nije mi namera bila da upirem prst u bilo koga vec da duskutujemo na sledecu temu. Prevashodno ne mislim na whey protein  vec vise na to poigravanje mocnika sa citavom industrijom... Ne tako davno neki jaki hormoni kao sto je anavar mogli su se kupiti u apoteci kao sto se danas kupuje panadol bez recepta. Sve sto ja hocu da kazem je da iz dana u dan sve vise supstanci pada na testovima i bivaju povucene sa trzista iako su do dan pre toga sve kompanije koje su ih prodavale tvrdile da su iz 100% prirodnih izvora. Nemojte ovo protumaciti kao izlaganje protiv Pansporta ili bilo kojeg drugog srpskog distributera. Postavimo ovakvu hipoteticku situaciju , kreatin na nase oci povecaa izdrzljivost i snagu na treningu a ipak je ,,legalan,, i uzimaju ga deca. Recimo da za desetak godina nekom novom sofisticiranijom tehnikom otkrijemo da je zaita opasan i da ima neke nuspojave koje mi danas ne mozemo da utvrdimo. Da li i onda to baca sjenku na sve njegove korisnike ukljucujuci i mene :). Ne toliko davno mislili smo za neke supstance da imaju potpuno drugciji spektar djelovanja i da uopte ne spadaju u PED pa kad su vidjeli rezultate na korisnicima na duze staze , brze bolje su ih zabranili.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2015, 01:23:19 posle podne »

Zelio bih znati misljenje forumasa na ovu meni zanimljivu temu. Naime , koliko smo svi mi koji koristimo suplemente ustvari prirodni? 100% ? Ili pak nesto manje od toga. Cinjenica je da se svi suplementi ipak proizvode u laboratoriji , raznoraznim filterskim i preradjivackim metodama iz prirodnih supstanci ali ipak... Recimo do skoro su test boosteri bili legalni i pili su ih klinci koji su kasnije zavrsavali sa psihofizickim poremecajima , i oni su sada zabranjeni na trzistu. Steroidi i ostali PED su zabranjeni po zakonu , ali ako je zakon jedino sto razdvaja jednu supstancu od druge onda meni to vise zvuci kao politicka igrarija. Kreatin je sledeci na tapetu. Nego , znamo da i prasak sam po sebi se ne nalazi u prirodi , em naravno utice na bubrege i td...

Smatram da je jedan deo tvojih konstatacija baziran na zabludama i uopstavanjima...

I lekovi koje se upotrebljavaju u tretmanu raznih bolesti i poremecaja nastaju slicnim procesima?

Ako tako posmatras stvari onda je i termicka obrade hrane svojevrsna "metoda prerade"...sta je sa mesnim preradjevinama? Svim "industrijski preradjenim" namirnicama? Konzervansi, aditivi, pojacivaci ukusa, vestacki zasladjivaci? Kakav je kvalitet vode koju pijemo? Sta je sa vocem i povrcem koje se takodje podvrgava "raznim metodama" za zastitu od korova i parazita, povecanje prinosa, produzavanje trajnosti...sta je sa zagadjenoscu zemlje, vazduha...? Da, da,to je sve "all natural"...
A sta je sa hormonima i antibioticima koji se koriste za povecavanje prinosa mesa, mleka...??? I to je "natural"? GMO soja koja se dodaje svemu i svacemu, od slatkisa, grickalica, mesnih preradjevina...i to je "natural"?
Tu je i hidrogenizovana biljna mast - trans masti...koja ima "zilion" nezeljenih efekata pre svega na kardiovaskularno zdravlje...

Neke od tih "supstanci" se nalaze i u hrani za bebe...koliko tek sve to utice na hormonsko zdravlje i zdravlje uopste...da li smo sigurni u kvalitet svega sto "unosimo u sebe"...i da uvek nam treba krivac...SUPLEMENTI SU KRIVI ZA SVE  ;D  :D

Dobro pitanje je i sta ce klicima testo-boosteri? Malo vise informacija na tu temu svakako moze koristiti i onima koji se bave prodajom i distrubucijom istih, a i "potencijalnim korisnicima"...

Da li mozda znas neki slucaj u Srbiji vezan za "psihofizicke poremecaje" kao posledicu uzimanja testo-boostera?
Verovatno ciljas na tzv. "prohormonske preparate" , kojih ima u USA, a koji su zapravo modifikacije poznatih AAS...tako da su "sitnim" manipulacijama "izuzeti od zakonskih sankcija"...na nasem trzistu retko gde, "osim na crno" mozes naci neke od "jacih" testoboostera...

Istina je da neki proizvodjaci suplemenata dodaju svojim proizvodima AAS ne bi li povecali "efikasnost"...u ponudi "Pansporta", takvih preparata nema,  svi suplementi u nasoj ponudi su prosli nephodne kontrole sastava i kvaliteta...i "zdravstvene kontrole"...

Ako imas bilo kakve nedoumice ili sumnje, najbolje je da i ne koristis suplementaciju..."najbolja kontracepcija je apstinencija"  ;)

Ili mozda je ok ziveti u duvanskom dimu, uzivati u alkoholu, THC...drogama...biti fizicki neaktivan...hraniti se nezdravo, nedovoljno spavati?  ;)

Nema potrebe za inkvizicijom i upiranjem prstom u suplemente...ipak ih uzimate na svoju odgovornost  :D

Eto odricem se alkohola,duvana, nezdrave ishrane...zelim da "umrem" od kreatina  ;D Neka mi u citulji stoji, umro od suplemenata! RIP  :D

Bog da mu dusu prosti, bio je dobar covek...ali pio je suplemente  :D
« Poslednja izmena: Januar 28, 2015, 01:26:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2015, 01:02:27 posle podne »

Naravno da si natural. Ako tako gledas ,onda mnoge stvari koje jedes prodju kroz neku "laboratoriju", preradjuju se... Cokolade, sokovi... Da ne pricam o tabletama itd. Ako tako gledas natural bi bio samo onaj ko sadi u svojoj basti, zna kako je to raslo, gaji zivotinje, zna cime je hranio. Uglavnom, da ne lupetam previse, mislim da si skontao sta hocu da kazem. Ali opet sa druge strane, kad pogledas, nista vise nije natural, tako da ono.. ;D
« Poslednja izmena: Januar 28, 2015, 01:05:01 posle podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2015, 12:50:02 posle podne »

Po toj logici ako neko popije tabletu vitamina c vise nije natural :)
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2015, 12:39:17 posle podne »

Zelio bih znati misljenje forumasa na ovu meni zanimljivu temu. Naime , koliko smo svi mi koji koristimo suplemente ustvari prirodni? 100% ? Ili pak nesto manje od toga. Cinjenica je da se svi suplementi ipak proizvode u laboratoriji , raznoraznim filterskim i preradjivackim metodama iz prirodnih supstanci ali ipak... Recimo do skoro su test boosteri bili legalni i pili su ih klinci koji su kasnije zavrsavali sa psihofizickim poremecajima , i oni su sada zabranjeni na trzistu. Steroidi i ostali PED su zabranjeni po zakonu , ali ako je zakon jedino sto razdvaja jednu supstancu od druge onda meni to vise zvuci kao politicka igrarija. Kreatin je sledeci na tapetu. Nego , znamo da i prasak sam po sebi se ne nalazi u prirodi , em naravno utice na bubrege i td...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.