TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:48:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 100% natural? :)  (Pročitano 12348 puta)
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #38 poslato: Januar 29, 2015, 08:00:50 posle podne »

E to sto si ti sad pomenuo to je psihicki zamor, a to se sredjuje motivacijom pred trening. a ja sam rekao za izuzetak kad sam misic nije odmoren i sta god ti uzo od NO ili kakav god intenzitet drzao verovatno misic nece biti napumpan. onda ti to ide u pretreniranost i zato ni ne krenes.
A sto se motivacije tice imas YT pa zavisi koj izgled volis to mozes i da gledas za motivaciju.
Vidiš da sam napisao psihički mrtav, nisam ja mislio da te boli mišić i da je pod upalom, pa da popiješ NO i da treniraš.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #37 poslato: Januar 29, 2015, 07:58:49 posle podne »

E to sto si ti sad pomenuo to je psihicki zamor, a to se sredjuje motivacijom pred trening. a ja sam rekao za izuzetak kad sam misic nije odmoren i sta god ti uzo od NO ili kakav god intenzitet drzao verovatno misic nece biti napumpan. onda ti to ide u pretreniranost i zato ni ne krenes.
A sto se motivacije tice imas YT pa zavisi koj izgled volis to mozes i da gledas za motivaciju.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #36 poslato: Januar 29, 2015, 07:53:41 posle podne »

Iskreno ja ne znam nista o vecini suplemenata koje ste pomenuli... Omega 3, Vita C i Whey, toliko... A ostale stvari, msm ko daje pare na sve to? Msm da ako niste takmicari, da bacate pare...
Zašto bacaš pare ako uzmeš npr. NO reaktor? Jednostavno postoje dani kad si premoren ili psihički mrtav, ne vidim šta fali uzeti nešto što će te dići malo za trening?

Prvo ako si premoren ili ti je regija koju trebas da radis pod upalom jednostavno ne treba da je radis. A ako te posle 4 serije sam ritam i intenzitet treninga ne digne nesto radis pogresno.
Znači po tebi ja ne bih trebao da treniram kada doĂ°em kući posle škole i svih obaveza? A ja pričam o dizanju da odeš na sam trening i da ga započneš, a ne u toku treninga.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #35 poslato: Januar 29, 2015, 07:50:18 posle podne »

Iskreno ja ne znam nista o vecini suplemenata koje ste pomenuli... Omega 3, Vita C i Whey, toliko... A ostale stvari, msm ko daje pare na sve to? Msm da ako niste takmicari, da bacate pare...
Zašto bacaš pare ako uzmeš npr. NO reaktor? Jednostavno postoje dani kad si premoren ili psihički mrtav, ne vidim šta fali uzeti nešto što će te dići malo za trening?

Prvo ako si premoren ili ti je regija koju trebas da radis pod upalom jednostavno ne treba da je radis. A ako te posle 4 serije sam ritam i intenzitet treninga ne digne nesto radis pogresno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Januar 29, 2015, 07:43:29 posle podne »

ali jednako tako, mi "hemiju" unosimo svaki dan kroz konzervisanu hranu, gazirana pića i da ne nabrajam dalje... 

na "hemiji" ne bi bili jedino onda kada bi imali svoju organsku proizvodnju voća i povrća i svoj kokošinjac...

suplementi su danas NEOPHODNOST ...  pre svega mislim na vitamine, minerale, esencijalne masne kiseline, antioksidante...  a za sportiste sve to + amino kiseline, proteini....   
Zasto su neophodnost?



Zašto?  Zato što živimo u sredini koja je zagaĂ°ena, vazduh, voda, sve ok nas je zagaĂ°eno. Trpimo svakodnevno ogroman fizički i psihički stres, sve to dovodi do dodatne potrebe za unosom antioskidanata koji se bore protiv slobodnih radikala koji svakodnevno nastaju u našem organizmu.
Hrana nije jednako bogata vitaminima mineralima i hranljivim sastojcima kao pre 50 godina.
To je kada je u pitanju "prosečan" čovek.  Kada je u pitanju sportista, potrebe se dodatno povećavaju jer je organizam izložen još jačem stresu (trening).

Nažalost živimo u takvom vremenu i takvoj sredini da zaista smatram da suplementi postaju neophodnost. Pogotovo kod ljudi čiji je način ishrane loš, a takvih ima puno.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #33 poslato: Januar 29, 2015, 07:37:40 posle podne »

Iskreno ja ne znam nista o vecini suplemenata koje ste pomenuli... Omega 3, Vita C i Whey, toliko... A ostale stvari, msm ko daje pare na sve to? Msm da ako niste takmicari, da bacate pare...
Zašto bacaš pare ako uzmeš npr. NO reaktor? Jednostavno postoje dani kad si premoren ili psihički mrtav, ne vidim šta fali uzeti nešto što će te dići malo za trening?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #32 poslato: Januar 29, 2015, 07:35:30 posle podne »

ali jednako tako, mi "hemiju" unosimo svaki dan kroz konzervisanu hranu, gazirana pića i da ne nabrajam dalje... 

na "hemiji" ne bi bili jedino onda kada bi imali svoju organsku proizvodnju voća i povrća i svoj kokošinjac...

suplementi su danas NEOPHODNOST ...  pre svega mislim na vitamine, minerale, esencijalne masne kiseline, antioksidante...  a za sportiste sve to + amino kiseline, proteini....   
Zasto su neophodnost?

Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #31 poslato: Januar 29, 2015, 07:11:07 posle podne »

Stavi neko temu za vitamin C moze da izazove kamen u bubregu. U enciklopediji sto sam skijnuo za vitamin C pise "RDA 60mg" i pogledam sta kaze kutija suplementa na sajtu 2 tablete dnevno po 500mg, i kako da ne dobijes komplikacije kad pijes nesto skoro dvadeset puta vise...
Ali na kraju krajeva sam biras kako zivis :)

Sto se NO-a tice po meni to logicki nema smisla.
Posto radi kao "stimulans", oni su u sportovima zabranjeni vecinom i zbog toga se i suplementi testiraju da takmicari ne bi rekli da im je od toga pozitivan test.
Svi koji su na glasu da su vrhunski imali su tragove istih, i zato su vrhunski i bili a cim je nesto vec 1-2-3 godine tu i niko ih ne dira znaci da nisu "stimulansi" = nisu to sto bi trebalo da budu.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #30 poslato: Januar 29, 2015, 06:47:17 posle podne »

Mozda malo hejtujem,ali tema
ali jednako tako, mi "hemiju" unosimo svaki dan kroz konzervisanu hranu, gazirana pića i da ne nabrajam dalje... 

na "hemiji" ne bi bili jedino onda kada bi imali svoju organsku proizvodnju voća i povrća i svoj kokošinjac...

Ma nema veze konkretno rec hemija. Ja cu isto izgledati ako pojedem ribu iz konzerve ili ribu iz mora ili ribu sto drzim u kantu vode pored kreveta. Ono o cemu pricam je kad uzmes JACK3D napumpate kao zivotinju , to nikakva konzervisana riba nece nikad moci.


Gde si bas izabrao Jack, on ima najmanje aminokiselina(konkretno arginina).  ;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2015, 05:34:54 posle podne »

vidi, ništa lično, samo pokušavam da otvorim polemiku: zašto omega3, vitC i whey? šta to njih odvaja od ostalih suplemenata?

ima jedno istraživanje gde je bilo nekoliko hiljada testiranih, i zaključuju da je zdrav ljudski organizam sposoban u toku dana da sintetiše maksimalno 50-70mg C vitamina. Ima slično i za protein.. valjda oko 0.8-1.2g po kilogramu tt.  Naše doze su 300-500-1000mg? bez ikakvih teorija zavere i sl. moje mišljenje je da smo svi pomalo zavisnici i žrtve marketinga, kupovali samo c vitamin i omegu, ili celu paletu... 90% ode u wc šolju taj dan  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2015, 05:24:44 posle podne »

Iskreno ja ne znam nista o vecini suplemenata koje ste pomenuli... Omega 3, Vita C i Whey, toliko... A ostale stvari, msm ko daje pare na sve to? Msm da ako niste takmicari, da bacate pare...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2015, 04:31:58 posle podne »

ja tvrdim da mi misici ne bi bili isti da jedem istu kolicinu proteina a da ne uzimam suplemente + ne bih dizao ite tezine 100%. Ne znam konkretno zbog cega ali jednostavno znam kad sam trenirao bez suplementacije da su mi misici izgledali jednostavno drugacije. A i  neistrenirano oko moze to da primjeti.
I grešiš  ;) nema tzv. veštačkih mišića. To su neke predrasude koje dolaze iz manjka iskustva i poznavanja cele priče. Ne mogu tebi ramena ili ruke drugačije izgledati kad piješ protein/bcaa/kreatin. Ta kontaminiranost suplementacije (ako se dogodi, to nije pod obavezno) je veoma mala da bi ti osetio neku ogromnu razliku. Čak ni hemija ti neće dati ne znam ti ja kakav efekat što očekuješ. Zato ljudi stalno govore da je potrebno puno, puno rada za neko telo sa naslovnice Men's health-a, nevezano za dodatke ishrani ili hemiju.

moć ljudskog mozga koji proizvodi placebo je OGROMNA! Dodaš na to moćnu reklamu, malo kofeina/beta alanina/Guarane/taurina i svi osećaju "ludilo"  :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #26 poslato: Januar 29, 2015, 04:21:03 posle podne »

da se uvede doping kontrola na pl takmicenja svi bi presli u federacije gde je nema xddd a dao bog federacija u Srbiji skoro vise nego takmicara xD

inace izvinjavam se zbog digresije ali video sam neke papire doping kontrole sa pl takmicenja u Viroviticama? zanima je jel to test samo na efedrin i takve stvari ili na sve? xd
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #25 poslato: Januar 29, 2015, 03:47:54 posle podne »

ali jednako tako, mi "hemiju" unosimo svaki dan kroz konzervisanu hranu, gazirana pića i da ne nabrajam dalje... 

na "hemiji" ne bi bili jedino onda kada bi imali svoju organsku proizvodnju voća i povrća i svoj kokošinjac...

Ma nema veze konkretno rec hemija. Ja cu isto izgledati ako pojedem ribu iz konzerve ili ribu iz mora ili ribu sto drzim u kantu vode pored kreveta. Ono o cemu pricam je kad uzmes JACK3D napumpate kao zivotinju , to nikakva konzervisana riba nece nikad moci.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Januar 29, 2015, 03:45:13 posle podne »

ali jednako tako, mi "hemiju" unosimo svaki dan kroz konzervisanu hranu, gazirana pića i da ne nabrajam dalje...  

na "hemiji" ne bi bili jedino onda kada bi imali svoju organsku proizvodnju voća i povrća i svoj kokošinjac...

suplementi su danas NEOPHODNOST ...  pre svega mislim na vitamine, minerale, esencijalne masne kiseline, antioksidante...  a za sportiste sve to + amino kiseline, proteini....   
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.