TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 04:29:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levoj glutealnoj regiji  (Pročitano 17337 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #16 poslato: Februar 03, 2015, 02:09:21 posle podne »

da li boli podizanje prave nge u stranu (odvodjenje) ili savijene u kolenu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #15 poslato: Februar 03, 2015, 02:06:29 posle podne »

da li boli ovo (povlačenje donje noge sa prekrštenom gornjom)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2015, 02:03:49 posle podne »

da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2015, 02:02:21 posle podne »

da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2015, 10:18:16 pre podne »

Da li mi mozete poslati snimak rendgena kukova?
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2015, 01:22:27 pre podne »

Da li ima bolova u ledjima - slabinskom delu kičme?
(u miru ili pri pokretima? )
Slabinski deo kičme me boli sa leve strane pri pokretu. Pri mirovanju ne boli.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2015, 01:20:35 pre podne »

Da li blli pretklon trupa napred (pdema dole)?
DA.
Da li boli savijanje trupa u stranu ( levu/desnu)?
Da, kada se nagnem trupom na desnu stranu, leva je dosta bolna.
Da li blli savijanje ledja u nazad (stojeći)?
Ceo slabinski deo me boli tada.
Da li boli pri rotaciji trupa (pogled preko ramena)?
Boli me cela kičma a kada se okrenem pogledom na desnu stranu, opet leva glutealna regija dosta boli.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2015, 01:15:02 pre podne »

Kakvo profesionalno opterećenje ledja spominjete (instrument?)?
12 godina sam svirala klasičnu gitaru. Višečasovno vežbanje je uticalo da me boli kičma još od srednje škole. Ali gitaru ne sviram već 14 godina.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2015, 01:11:37 pre podne »

Poštovani Dr Ognjene, hvala Vam što ste mi se javili. Bolovi u kičmi su zastupljeni od moje 16-te godine. Nikad nisam radila fizičko jer sam imala česte bronhitise. Tek od pre pet godina, po preporuci fizijatra sam počela da idem na plivanje tri puta nedeljno. Savetovano mi je isključivo leĂ°no, ali mojom greškom, plivala sam i prsno i od tada problem sa nogom je nastao. U vodi su mi kružni pokreti leve noge bolni. Kada plivam kraul, pri rotaciji tela u desno, leva strana u slabinskom i u sedalnom delu me boli. Zato gledam da plivam samo leĂ°no jer tu ne pravim nagle pokrete. MeĂ°utim, koliko god da plivam, noga ne prolazi. U leĂ°ima budem pokretljivija i to bude jedini boljitak.
Što se tiče vežbi, mnogi lekari kod kojih sam bila su bili za to da prvo bol treba da nestane uz pomoć fizikalne terapije pa tek onda da radim odreĂ°ene vežbe. Fizikalne terapije su trajale po mesec-dva ali bez ikakvih rezultata. Sve što je moglo sam probala, izuzev ručne masaže. Nisam znala da li smem zbog tog pršljnena koji je napukao. Kad sam videla da struje ne deluju, predlagala sam da daju vežbe. Uvek sam dobijala Reganove vežbe i pojedine vežbe za kuk:
1. položaj ležeći na leĂ°ima (stopala napred/nazad) i kružni pokreti stopala ka unutra i ka spolja
2.    -II-                           sa savijenim kolenima. Pritiskanje karlice o pod. Zatim isto to + pritiskati ispružene ruke o pod + saviti laktove u visini ramena  i pritiskati podlogu.
3. Ispružena kolena, leći na leĂ°a sa jednom savijenom nogom. Drugu nogu potpuno ispruženu u kolenu dići oko 20 cm iznad podloge. Zadržati položaj pa spustiti nogu (teško podižem nogu u ovoj vežbi)
4. Položaj ležeći na leĂ°ima. Noge su savijene u kolenima. Prihvatim jednu nogu rukom oko kolena, zatim isto uradim i sa drugom nogom.
5. -II-                             Privlačim kolena i podižem se do granične tačke, a zatim se vraćam u početni položaj.
6. Položaj ležeći na boku. Desna noga je ispružena na podu a levu nogu podižem. Uspem da je podignem oko 45C. Više ne mogu jer me boli u predelu kuka. Istu vežbu uradim tako što levu nogu podižem u vis ali je pomerim napred 10 puta, pa nazad. MeĂ°utim ovu vežbu ne ponavljam sa drugom nogom jer ne mogu da ležim na levom boku. Istu vežbu iz tog razloga uradim stojeći sa desnom nogom pa se nadam da dobijam isti efekat.
7. Položaj na stomaku sa ispruženim nogama. Ispruženu nogu minimalno dižem od podloge. Malo zadržim i spustim.
8. -II-                                                       Držim zategnute mišiće zadnjice 5 sekundi pa opustim.
9. -II-                                                       Savijem jedno koleno i odižem ga od podloge. Zadržim 5 sek. pa spustim (bolna vežba)
10. Položaj klečeći, oslonjam se na ruke i kolena. Podižem minimalno nogu savijenu u kolenu. Kada dižem levu nogu, cela glutealna regija me dosta boli, a kada radim kontra nogu, a na levoj sam naslonjena o pod, opet me boli jer valjda ne može da izdrži tu težinu. (najbolnija vežba)

Na VMA sam naučila vežbe u bazenu za kuk koje radim kad god idem na plivanje.

Što se tiče istezanja, nisam baš radila. Znam da ranije kada su mi dizali levu nogu dok je desna bila opružena na podu, sve što su mi je više podizali, više me je bolelo u krsnom delu sa leve strane. Isto to se javljalo i pri istezanju noge u stranu. Dizali su je do granice bola. Ali to nisam radila godinu dana.
MeĂ°utim, prošle godine mi je ortoped preporučio da intenzivno vežbam isključivo vežbe za bolnu regiju. Po preporuci lekara sam otišla kod preporučenog trenera. Posle mesec dana, jedva sam hodala jer noga nije mogla više da trpi toliki napor. Stanje se drastično pogoršalo i onda sam se opet vratila na preglede lekara. Ortoped i trener nisu znali zašto se toliko stanje pogoršalo. Tada sam odlučila da ipak idem samo na plivanje i da radim samo par ovih gore navedenih vežbi. Iskreno, ne znam ni koje vežbe smem da radim zbog napuklog pršljena i zbog početne koksatroze kukova koja je pronaĂ°ena na poslednjem snimku RTG-a.                                           
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2015, 06:25:49 posle podne »

Kakvo profesionalno opterećenje ledja spominjete (instrument?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2015, 06:23:00 posle podne »

Da li blli pretklon trupa napred (pdema dole)?
Da li boli savijanje trupa u stranu ( levu/desnu)?
Da li blli savijanje ledja u nazad (stojeći)?
Da li boli pri rotaciji trupa (pogled preko ramena)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2015, 06:19:30 posle podne »

Da li ima bolova u ledjima - slabinskom delu kičme?
(u miru ili pri pokretima? )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2015, 06:15:43 posle podne »

Da li redovno trenirate neke sportove?
Radite vežbe? Istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2015, 06:12:11 posle podne »

Jedan od osnovnih problema kod vas je - spondiloliza slabinske kičme na nivou pršljena L5 - prelom zamora luka prsljenskog luka i medjuprsljenskih zglobova (opis sa magnetne rezonance)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2015, 06:07:03 posle podne »

Pozdrav Majo, dobrodošli na Pansport forum  :)
Vaš problem je dosta komplikovan pa mi je trebalo malo vremena da sednem da sagledam kompletnu problematiku...
Magnetnu rezonancu je opisao dr Boris Petrović - jedan od najstrucnijih lekara iz teo oblasti u našoj zemlji (to je veoma detaljan icpouzdan nalaz)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.