TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:44:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Obrok nakon kasnog treninga ...  (Pročitano 4269 puta)
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2015, 08:10:53 pre podne »

Eh, od kako sam poceo da radim nemam novca za suplemente, jer sad dajem vise na hranu, posto nosim po 2 obroka dnevno od kuce :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2015, 11:27:02 pre podne »

jedan od meni omiljenih kasnio večernjih obroka je Power Protein sa ukusom čokolada-lešnik  sa dodatkom mlevenih lešnika. 
Proteini i zdrave masti, minimum hidrata,  a ukus savršen :)
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2015, 10:02:29 pre podne »

Hvala ljudi, pa meni po formuli treba 3200 kcal za trenutnu tezinu. Videcu ovih dana da probam da izracunam koliko unosim tokom dana.

A sto se tice sna, posle takvog dana i treninga, nema tog adrenalina koji ce me odrzati budnim :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2015, 12:33:38 posle podne »

Probacu tako, neki proteini i salatica pa cemo da vidimo.


Ne desava se uvek da spavam kad dodjem kasno, ali jednostavno nekad je neizdrzivo, potrebno mi je 30-40min sna da se resetujem :)

Nemam problema sa snom, kako legnem tako se uspavam. Lezem oko 12, pola 1, a ustajem oko pola 7, 7 znaci 6-7 sati sna.  Dvokratno spavam samo kad dodjem kasno mrtav umoran. To je jednom u nedelju ili dve.

Dobro je što tako brzo možeš da zaspiš,  jer često od intenzivnog večernjeg treninga proradi adrenalin i onda je "doviĂ°enja" sa snom :)   

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2015, 09:21:21 pre podne »

Telo ne zna da li je dan ili noć. a tebi posle treninga uvek trebaju ugljeni hidratii proteini
o, da, telo itekako zna kad je dan, kad je noć:
https://blog.bufferapp.com/your-bodys-best-time-for-everything-how-to-eat-sleep-and-work-more-efficiently
@tema
ukupan kalorijski unos u toku 24h prema tvom treningu/aktivnosti i BMR-u je ono što odreĂ°uje da li ćeš gubiti ili dobijati kilograme. Tajming makronutrijenata teško da će igrati neku ulogu ukoliko ne pratiš ukupan unos. Potpuno je irelevantno šta ćeš jesti: bitno je da nije preobilno i teško svarljivo da ti ometa san teškim varenjem: bela mesa, mladi sir, salata, pirinač, krompir... a izbegavati previše crvenog mesa, masnu hranu, i pretrpavanje sa 2-3.000 kalorija  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2015, 12:33:36 pre podne »

Probacu tako, neki proteini i salatica pa cemo da vidimo.


Ne desava se uvek da spavam kad dodjem kasno, ali jednostavno nekad je neizdrzivo, potrebno mi je 30-40min sna da se resetujem :)

Nemam problema sa snom, kako legnem tako se uspavam. Lezem oko 12, pola 1, a ustajem oko pola 7, 7 znaci 6-7 sati sna.  Dvokratno spavam samo kad dodjem kasno mrtav umoran. To je jednom u nedelju ili dve.

Ali ne zaboravi zdrave masti...dakle, proteini, zdrave masti + salatica  ;)
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2015, 08:57:21 posle podne »

Probacu tako, neki proteini i salatica pa cemo da vidimo.


Ne desava se uvek da spavam kad dodjem kasno, ali jednostavno nekad je neizdrzivo, potrebno mi je 30-40min sna da se resetujem :)

Nemam problema sa snom, kako legnem tako se uspavam. Lezem oko 12, pola 1, a ustajem oko pola 7, 7 znaci 6-7 sati sna.  Dvokratno spavam samo kad dodjem kasno mrtav umoran. To je jednom u nedelju ili dve.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2015, 02:24:42 posle podne »

Slazem se sa Monikom...

Da, trebaju ti hidrati posle treninga...ali opet "cilj opravdava sredstvo"...i od dva zla treba odabrati manje...dakle, proteini, zdrave masti i malo dijetnih vlakana...
Npr.  ella sir, bademi, salata od povrca...riba, salata od povrca...

Ili da jednostavno ne lezes posle posla, istusiras se, "probudis cula"(tako da uklopis dva obroka posle treninga,jedan sa hidratima posle treninga i jedan "hidrat free" pre pocnika)...npr. zeleni, crni caj i pravac trening...pokusaj i sa ovim prelaznim resenjem...veruj mi, sve je stvar navike i dobre organizacije...

Kad ovako kasno treniras,imas li problema sa snom? Kada lezes? Kada ustajes? I nagla promena cirkardijalnog ritma( ritam "ustajanje-budnost") moze dovesti do problema sa tezinom, kao i nedostatak (nocnog)sna...

Koliko spavas u kontinuitetu( nocu)? "Dvokratno spavanje"?
« Poslednja izmena: Februar 02, 2015, 02:32:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2015, 11:53:57 pre podne »

Telo ne zna da li je dan ili noć. a tebi posle treninga uvek trebaju ugljeni hidratii proteini
Slazem se. I sam sam radio tako.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2015, 11:11:35 pre podne »

Ja ipak ne bih unela ugljene hidrate u tom obroku, pošto želiš da skineš još malo masti,  najbolje ella sir da pojedeš ili ellu pomešanu sa whey proteinom (tzv "proteinski sladoled")  možeš i belo meso, ribu, kajganu, ali u svakom slučaju ne treba da se "natrpaš" hranom zbog kvalitetnijeg sna.  Jeste nezgodno ako odmah ideš na spavanje.
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2015, 10:15:11 pre podne »

Da znam, ali posto uskoro idem na spavanje, da li treba da vodim racuna o necemu posebnom?
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2015, 12:53:28 pre podne »

Pozz svima,

Od kako sam poceo da radim na trenutnom radnom mestu desava mi se da dodjem kuci oko 19-20h i da moram malo da odspavam ili odmorim kako bih kvalitetnije trenirao, tak oda se desi da treniram oko 22h i zavrsi oko 23:30h. Treniram kuci radim zgibove, sklekove, propadanja, imam benc klupu, krivu sipku, bucice i sobni bajs. Tako da kombinujem treninge.

Moje pitanje je sta pojesti nakon treninga jer ubrzo nakon toga legnem da spavam. Cilj mi je da ostanem "fit" i izgubim jos 2-3 kg. Visok sam 185 i imam 94 kg.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.