TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:54:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc !!!  (Pročitano 5554 puta)
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #30 poslato: Februar 10, 2015, 02:04:38 posle podne »

Hvala na pomoci , predstoji mi dosta rada i u kuhinji i kao i u teretani .. Ubacio bih plivanje vikendom i jednom u toku radnih dana da li je to ok ili treba pustiti misice da se odmore ? Posto bih onda trenirao svih 7 dana u nedelji , evenutalno jedan odmarao od teretane
Ja mislim da je to previse treninga,da misicima treba odmora da bi "porasli" . I trebalo bi bar 2 puta nedeljno da pauziras.
Sačuvana
maja Pavlovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #29 poslato: Februar 10, 2015, 07:48:59 pre podne »

TeaMan, long time no see :D tako je, slažem se s tvojom konstatacijom
Pozdrav ! :) Izlomio me zivot posteno,trgo sam se u poslednjem trenutku,krecem od 0 ali sta da se radi,idemo jako :) Konstatacija na mestu sto bi se reklo hehe :)
Podrška. Izlaziš još jači.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #28 poslato: Februar 10, 2015, 12:06:14 pre podne »

TeaMan, long time no see :D tako je, slažem se s tvojom konstatacijom
Pozdrav ! :) Izlomio me zivot posteno,trgo sam se u poslednjem trenutku,krecem od 0 ali sta da se radi,idemo jako :) Konstatacija na mestu sto bi se reklo hehe :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Februar 09, 2015, 04:20:16 pre podne »

Hvala svima stvarno , mnogo ste mi pomogli .. ostalo je na meni da treniram.Jel moze neko da mi da neke smernice sta da radim u teretani za definiciju , ne mora bas program jer treba dosta vremena nego koje vezbe da radim i koje grupe misica da radim zajedno a koje odvojeno :)

Dragi početniče, pogledaj naše odgovore od početka ove teme i razmisli da li si nešto prevideo?

Hm...čini mi se da je tako...ali da ponovim jednu bolnu istinu...Skoncentriši se na napisano, u tvom je interesu...

MIŠIĆ JE SAM PO SEBI "IZDEFINISAN", JEDINI PROBLEM JE MASNO-VODENA IZOLACIJA KOJU ĆEŠ "SKINUTI" PRE SVEGA KROZ REDOVAN KARDIO I KOREKCIJU ISHRANE, A "KLASIČNIM" TRENINGOM SA OPTEREĆENJEM( trening hipertrofije) ĆEŠ OČUVATI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Inače, "za definiciju" ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE, elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta 65-70% od maksimalnog pulsa, 3-6 puta nedeljno, 30-60 min, plus bar 3 treninga hipertrofije-trening sa opterećenjem, 70-80% od 1MR da bi sačuvao koliko-toliko to malo mesa na kostima)...

Ako sve svedemo na "nivo kalorija"...

Znaš li vrednosti svog BMR( bazalni metabolizam, potrošnja energije u stanju potpunog mirovanja)?

TDEE= BMRxPAL( tj. ukupna dnevna potrošnja energije u skladu na nivoom fizičke aktivnosti PAL)?

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...
« Poslednja izmena: Februar 09, 2015, 04:23:31 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #26 poslato: Februar 08, 2015, 11:05:14 posle podne »

To sto si pitao ti se radi sa vecim brojem vezbi nego obicno da bi misic udario sa sto vise razlicitih strana i time odvajao bolje misicne partije. npr grudi od prednjeg ramena, Glave ramena i ostalo. I takodje moras da imas nizak BF.

A ja mislim da si ti ustvari hteo da pitas ovo sto ti je Cvetkoper rekao a i dobio si odgovor :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #25 poslato: Februar 08, 2015, 10:46:23 posle podne »

Brate nema treninga za definiciju ili masu sve se to radi u kuhinji fokusiraj se na glavne vezbe bench, mrtvo, cucanj, ne juri velike kilaze vec da pravilno radis, kombinuj vecu misicnu skupinu sa manjom npr. Ledja triceps, grudi biceps, ramena stomak, a noge posebno, 8-12 ponavljanja(kilazu sa kojom jedva mozes izvuci 8-12pon)

evo ovo ti je neka smernica dok neko iskusniji ne ispise, mada ovo sto ti pisem sam i ja dobijao kao odgovor na pitanje.
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #24 poslato: Februar 08, 2015, 04:03:58 posle podne »

Hvala svima stvarno , mnogo ste mi pomogli .. ostalo je na meni da treniram.Jel moze neko da mi da neke smernice sta da radim u teretani za definiciju , ne mora bas program jer treba dosta vremena nego koje vezbe da radim i koje grupe misica da radim zajedno a koje odvojeno :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2015, 03:06:15 posle podne »

Hvala na pomoci , predstoji mi dosta rada i u kuhinji i kao i u teretani .. Ubacio bih plivanje vikendom i jednom u toku radnih dana da li je to ok ili treba pustiti misice da se odmore ? Posto bih onda trenirao svih 7 dana u nedelji , evenutalno jedan odmarao od teretane

Moja preporuka bi bila da ako si tokom "radnih dana" ispoštovao sve preporuke oko treninga( sa opterećenjem i kardio), bar jedan dan provedeš u totalnom lenčarenju...ne zaboravi da je dobro doziran odmor jedan od ključnih faktora u razvoju zavidne muskulature, pored ishrane i treninga...

Spavaj dovoljno...

Unosi dovoljno tečnosti...( dobra hidriranost)

Nauči da se opustiš i "iskuliraš"...

Psiha je moćna stvar u trenažnom procesu...spreči pojavu "zamora" i "osećaja sagorevanja"...jer sve što usiljeno, "na silu" nametnuto, "osećaj napora", ako se u tome ne pronalaziš, u tome ne uživaš...je osuĂ°eno na propast...

Osnova pretpostavka je da si se "pronašao" u celoj priči, i da ovo ne bude neki trenutni hir mladosti, već ZDRAV način života...

Ne zameri, ako smo negde bili grubi, ali bolje da te na vreme upozorimo na neke stvari..."sigurni prvi koraci"..."dobra osnova napretka"...  ;)
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #22 poslato: Februar 08, 2015, 12:50:26 posle podne »

Veliki broj ponavljanja i male kilaze,to je iskljucivo kondicija nikako definicija ! :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2015, 12:30:59 posle podne »

Hvala na pomoci , predstoji mi dosta rada i u kuhinji i kao i u teretani .. Ubacio bih plivanje vikendom i jednom u toku radnih dana da li je to ok ili treba pustiti misice da se odmore ? Posto bih onda trenirao svih 7 dana u nedelji , evenutalno jedan odmarao od teretane
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Februar 08, 2015, 01:09:06 pre podne »

Pa cilj mi je da izdefinisem misice , ne radim sa velikim kilazama .. Kad mogu ubaciti ella sir i orasaste plodove ?
Problem je sto imam los plan treninga , tj ne znam mnogo vezbi vec radim osnovne vezbe koje sam vec pomenuo (sklekovi,propadanja,zgibovi) i ubacim malo bucice - letenja i za biceps i to je to , ponekad lat masina .. cini mi se da se tako bas slabo napreduje i da bi mi trebalo 10 godina da uradim ono sto sam zamislio.Koje jos proteine mogu ubaciti za dorucak posto ne mogu jesti jaja svaki dan , i ujutru od mlecnih proizvoda koristim samo kiselo mleko , kackavalj ili balans sir 35% ne znam sa cime bih mogao da jedem ovsene pahuljice

Dragi moj početniče, "cilj mi je da izdefinisem misice , ne radim sa velikim kilazama", ovakva odrednica je VELIKA ZABLUDA!!! LOGIČKA GREŠKA!

Da nećeš možda da radiš sa manjim težinama, veći broj ponavljanja, "za definiciju"?

Strategija - "manje težine, većie broj ponavljanja" - DOVODI DA GUBITKA MIŠIĆNE MASE I SNAGE, a ne do "sagorevanja masnih naslaga" i "definisanja muskulature"...
Ono što MORAŠ da uradiš je da vežbaš visokim intenzitetom i niskim brojem ponavljanja( težina sa kojom ćeš "jedva" odraditi 6-12 ponavljanja) da bi očuvao postojeću mišićnu masu, ali i da KORIGUJEŠ ISHRANU i ubaciš KARDIO TRENING u svoj program, kako bi smanjio procenat telesne masti, poboljašao kondiciono stanje,  a i "izdefinisao se"...DRUGOG REŠENJA NEMA...OVO JE JEDINA ISPRAVNA LOGIKA, SVE OSTALO JE PUT U POGREŠNOM SMERU...PUT NENAPREDOVANJA!

Nadam se da će se naš kolega Dušan Miletić, kao i ostali priključiti davanju smernica oko izbora vežbi...

Ella sir i orašaste plodove ubaci za večeru...

Neka to bude mladi sir sa što manjim procentom mlečne masti...preporuka - ella sir, meggle sa 0% mlečne masti...

Svi izvori proteina visoke biološke vrednosti su dobrodošli za doručak i ne moraju da to uvek budu ovsene kao izvori hidrata...

Npr. 200 gr pilećeg belog( el. gril), 6 pirinčanih galeta( proizvoĂ°ač Benlian, zeleno pakovanje), 30 gr badema...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2015, 12:58:29 pre podne »

Ja na masi takoĂ°e cepam mlad sir. Kod mene ima prodavnica samo za sir, uĂ°em i tražim mlad sa najmanje masti što imaju. Obožavam mlad sir, sa ellom ću da se mučim kad budem na dijeti, sada neću da mučim sebe kad ne moram.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2015, 12:50:38 pre podne »

Ja sam na masi kupovao mladi, neslani sir na pijaci kod seljaka 300din/kg. Oseca se onako na mleko, sto je znam da je dosta mlad. Nisam se na masi nikada opterecivao mastima, niti sam razbijao glavu koliko g masti ima taj sir, a bas se lako mastim. O skupoj elli nisam ni razmisljao. Inace, povecan unos masti je i najjeftiniji nacim da podignes test... Nece te masti zamastiti koliko ce hidrati i to oni losi, bar iz mog iskustva. Posle mase sam bio tezi 10kg i niko mi nije ni rekao da sam se malo ugojio, cak su mi rekli da sam dosta ''siri''. :D Inace radio sam je dosta clean, junk jednom u 15-20 dana. Ali sam zato svakoga dana bio na nesto malo vise od 800g hidrata. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #17 poslato: Februar 07, 2015, 10:18:47 posle podne »

Zasto je previse?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #16 poslato: Februar 07, 2015, 09:53:21 posle podne »

Previse masti..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.