TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 04:55:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc !!!  (Pročitano 5555 puta)
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #15 poslato: Februar 07, 2015, 09:44:13 posle podne »

A balans 35% , mladi , feta 45% ?
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2015, 09:38:42 posle podne »

Hvala , a koji sir jedete i kad ?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2015, 06:18:48 posle podne »

Probaj da iseckas jabuku na sitne komade pomesas sa ovsenim, stavis vodu da prokljuca i prelijes, mozes i sa jogurtom,  a ako ne mozes svaki dan jaja probaj parce piletine, tunjevinu neku, ellu orasaste plodove jedi uvece kao poslednji obrok, na treningu se fokusiraj na cucanj, bench, mrtvo..
« Poslednja izmena: Februar 07, 2015, 06:20:56 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2015, 06:08:52 posle podne »

Pa cilj mi je da izdefinisem misice , ne radim sa velikim kilazama .. Kad mogu ubaciti ella sir i orasaste plodove ?
Problem je sto imam los plan treninga , tj ne znam mnogo vezbi vec radim osnovne vezbe koje sam vec pomenuo (sklekovi,propadanja,zgibovi) i ubacim malo bucice - letenja i za biceps i to je to , ponekad lat masina .. cini mi se da se tako bas slabo napreduje i da bi mi trebalo 10 godina da uradim ono sto sam zamislio.Koje jos proteine mogu ubaciti za dorucak posto ne mogu jesti jaja svaki dan , i ujutru od mlecnih proizvoda koristim samo kiselo mleko , kackavalj ili balans sir 35% ne znam sa cime bih mogao da jedem ovsene pahuljice
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2015, 12:16:07 pre podne »

Fali proteina ovde, sto ne doruckujes odma kad ustanes? Dodaj uz ovsene par jaja, ubaci jos slozenih uh kao sto su ovsene, krompir, pirinac

Slažem se sa ovim, ali naš forumaš Andrija97 se još nije odlučio, kom će se tipu treninga posvetiti...dakle, tipu treninga treba prilagoditi i "ciljanu ishranu", kao i "željenoj formi"...pre svega unos hidrata...

Ustajem oko 8 , casa vode od 400ml na prazan stomak ..
Dorucak 9-10h - ovsene pahuljice ili namazem puter na hleb , pileca prsa , kiselo mleko ili sutlijas od pirinca
Uzina 12-13h - jabuka i orastasti plodovi
Rucak 14-15h - Corba od povrca , meso sa nekom salatom uglavnom
Uzina 2 - 17-18h - Voce uglavnom
Vecera 20-21h - Meso , jaja , riba sa nekom salatom i kiselo mleko ili mladi sir 5,5%
Hvala :)

Pre svega ti treba još informacija o vrsti treninga za koju ćeš se odlučiti...dakle, "cilj opravdava sredstvo"...

Nadam se da se ovo "pileće prsa" ne odnosi na mesne preraĂ°evine, koje imaju obično najmanji procenat pravog mesa...možeš dodati koje belance, celo jaje uz prvi obrok...npr. 100 gr ovesnih pahuljica, 5 belanaca, 2 cela jaja...

Jezgraste( orašaste) plodove dodaj uz "konkretan obrok" kao izvore zdravih masti, a ne da ih sa voćem posmatraš kao "obrok sam za sebe"...

Isto tako "solo voće" ne može biti obrok( užina), po koju voćku možeš ubaciti izmeĂ°u obroka, ili posle treninga( izvori prostih hidrata, neće dati dovoljno dugo stabilne nivoe energije, kao izvori složenih hidrata...pogledaj preporučeni članak)...

"Večera" je ok, dakle, izvori proteina visoke biološke vrednosti i zdrave masti...npr. 250 gr ella sira i 30 gr badema( eto gde možeš ubaciti jezgraste plodove)...

Ovo sa unosom vode ujutru je ok...ali, već posle pola sata može uslediti konkretan obrok...

Inače, KRENI OD OSNOVA...

SVOJE TELO POSMATRAJ KAO CELINU, KAO SISTEM POLUGA, POTRUDI SE DA TRENINGOM OBUHVATIŠ SVE MIŠIĆNE PARTIJE, NEMA ZAPOSTAVLJANJA POJEDNIH MIŠIĆNIH PARTIJA...to te može skupo koštati...

NAUČI OSNOVE TRENINGA, UPOZNAJ SA OSNOVNIM VEŽBAMA ZA SVAKU MIŠIĆNU PARTIJU, NAUČI DA SE PRAVILNO I ZDRAVO HRANIŠ, BEZ PREVELIKOG POVERENJA U DIJETE IZA KOJIH STOJE "KVAZI STRUČNJACI"...

Korak po korak...uči, savladaj osnove, pa onda odaberi put...  ;)

Dakle, prvo učimo, pa radimo definiciju ili masu...polako, iskoristi prednost mladosti...

« Poslednja izmena: Februar 07, 2015, 12:18:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2015, 08:42:19 posle podne »

Fali proteina ovde, sto ne doruckujes odma kad ustanes? Dodaj uz ovsene par jaja, ubaci jos slozenih uh kao sto su ovsene, krompir, pirinac
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2015, 08:27:50 posle podne »

Ustajem oko 8 , casa vode od 400ml na prazan stomak ..
Dorucak 9-10h - ovsene pahuljice ili namazem puter na hleb , pileca prsa , kiselo mleko ili sutlijas od pirinca
Uzina 12-13h - jabuka i orastasti plodovi
Rucak 14-15h - Corba od povrca , meso sa nekom salatom uglavnom
Uzina 2 - 17-18h - Voce uglavnom
Vecera 20-21h - Meso , jaja , riba sa nekom salatom i kiselo mleko ili mladi sir 5,5%
Hvala :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2015, 11:39:02 posle podne »

Mislim da ti treba jedan dobar period rada na povećanju čiste mišićne mase...akcenat na kvalitetnu ishranu prilagoĂ°enu cilju...

Ostavimo se hrono ishrane, nego napiši konkretno kakav ti je dnevni meni...

Sve bazične preporuke oko ishrane, možeš detaljno pročitati - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Da se mišićna masa nabacuje tako brzo svi bi bili bb profi...

Dakle, ili si "atletičar" ili "atleta"? Dakle, tip treninga treba prilagoditi i željama...

Dušan te može uputiti o značaju treninga sa opterećenjem, objasniti ti šta je mišićna hipertrofija...i sl.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2015, 04:16:14 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)
Da bi radio definiciju prvo trebaš da imaš šta da izdefnišeš, a koliko vidim sa slike ti treba dosta kg da nabaciš pre nego što kreneš sa definicijom.Druga stvar je da trebaš raditi i sve delove tela a ne samo pojedine vežbe i ne trenira se svaki dna jer mišići rastu dok odmaraš a ne na treningu.Ajde nam za početak napiši kako se hrani,lepo po obrocima kako izgleda jedan tvoj dan :)
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2015, 02:54:43 posle podne »

Sve je to individualno. S obzirom da si pocetnik prve promene na telu ces uciti vrlo brzo , ali kako budes napredovao sa brojem ponavljanja tako ce ti telo sve manje i manje reagovati na ovaj tip vezbi i kad dostignes neki zavidan nivo i vidis da pomalo stagniras predju u teretanu. Za suplemente trenutno ne brini nego se baci na zdravu ishranu i zdrave navike uopste.Iscitaj ovde na forumu doktor je postovao o tome x puta :)
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2015, 02:45:38 posle podne »

Hvala puno druze ! :) Krecem sa ovako kao sto si mi rekao pa javljam rezultate i postavljam sliku da vidimo dal sam napredovao .. Koliko otprilike treba da prodje vremena da bi se videli prvi rezultati i da li da koristim nesto od suplemenata ?
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2015, 02:35:03 posle podne »

Podeli po partijama sklekovi i propadanja jedan dan , zgibovi nadhvat podhvat trbusnjaci drugi dan , onda pauza pa idi plivanje i cucnjeve ili trcanje (nesto za noge) , pauza pa ponovi i slobodno ubaci slicne vezbe koje ti odgovaraju. Vidjeces sam , kad budes napredevao dovoljno i kad ti budu vezbe postale lake onda kreni u gym , ovako ti je lakse , efektnije i jetinije. Pare trosi na zene i kafane.
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2015, 02:23:43 posle podne »

Hvala , jel te vezbe radim svaki dan ?
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2015, 02:06:19 posle podne »

Pre nego sto pocnes i da razmisljas o kilazama i masi moras da ovladas bazicnim najboljim vezbama kao sto si rekao zgibovi propadanja sklekovi trbusnjaci to mozes kuci da radis a nek ti cale ispred kuce ili zgrade zavari sipku za agibove. Da bi sekao kilazu i radio definiciju trebaju ti i misici i masa a ti nemas ni jedno ni drugo niti ti treba teretana. Prvo slobodno godinu dana kod kuce i u dvoristu treniraj sa svojom tezinom na plivanje idi i stedi pare ne bacaj na gym trebace ti.
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2015, 01:52:08 posle podne »

Pozdrav , 1997 sam godiste , imam 73kg i visok sam 182cm.Treba mi pomoc od iskusnijih kolega.Krenuo sam pre par dana u teretanu i zanima me da li mogu raditi definiciju u teretani tj da svaki dan idem i radim iste vezbe (propadanja,skekove,zgibove,vijacu,letenja sa bucicama i trbusnjake) posto me samo definicija zanima i ne zelim da radim sa velikim kilazama masu.Da pomenem samo da sam od skoro poceo da praktikujem i Hrono ishranu i da nema problema sto se tice ishrane.Ubacio bih i plivanje vikendom .. Hvala !

Ovako trenutno izgledam
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.