TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:20:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija za sitost =)  (Pročitano 5372 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2015, 10:39:04 pre podne »

Temeljito Slaviša kao svaki put  :) ko hoće da čita, na PS mu neće manjkati korisnih informacija sa tvoje strane. Svaka čast!

@gymhater
 :D :D to doĂ°e kao kompliment i kao prokletstvo večitog objašnjavanja šta je pisac hteo da kaže  ;D

@maja
veruj mi da nisam ciljao na tebe sa opštinskim bikinijem, nema razloga da se uzbuĂ°uješ. Sve što pišem UVEK je okrenuto ka usmeravanju početnika na pravu stranu, nema veze ni sa kim lično. Ponekad surovo predstavim srž stvari, pa ispadam dežurni drkadžija, ali u biti sve što pišem ima potporu u nekom naučnom istraživanju ili debelom iskustvu na sopstvenoj koži ;)

Kažem ti: ne pratim u Srbiji sport kojim se ti baviš, nisam ni znao da si bikini :D ništa zlonamerno zaista  :) čak sam na nekoj temi pre rekao da imam respect za tu kategoriju... o mojim šampionskim titulama neki drugi put  ;)

Jedna preporuka za tebe: pre 100 god su se ljudi pitali zašto na ovom forumu po defaultu postovi idu ''naopako''- najnoviji su na vrhu, umesto obrnuto. Ekipa za poboljšanje foruma obećava već 99 godina da će ispraviti ovu nelogičnost, ali nikad to da uradi. Klinkeš na ''PROFILE'' gore pri vrhu strane (tamo gde su home, help, search...) pa levo klikneš na ''IZGLED FORUMA'' i skloniš kvačicu sa boxa ''prikaži najnovije postove na vrhu''. Ovako će ti možda biti lakše da pratiš forum, jer će imati normalan ''hod'' postova, kao svi internet forumi na svetu. Onda je manja verovatnoća da ćeš omašiti neki post ili pogrešno pročitati  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2015, 01:27:33 pre podne »

Sta je legum iron?  :-[ Majo nisam ni pisao ishranu nego samo naveo jednu kombinaciju koja me drzi sitim jer gladnim nenormalno... To salata tikivice sargarepice jeste sve super sjajno zdravo ali kad se pojede kao da se nista ne desi :) proleti ptica :)

Kao što ja Maja rekla, salate od povrća idu kao dodatak obroku na low carb režim( dakle uz proteine i masti)...dakle, malo "varamo stomak"...  ;)

A u legume, tj. leguminoze, mahunarke ubrajaju se mnogobrojne vrste povrća: bob, boranija, grašak, kikiriki, naut (leblebija), pasulj, sočivo (leća) i soja. Plod ovih biljaka smešten je u mahuni.

Na njihovom korenu formiraju se kvržice u kojima žive bakterije (azotofiksatori) koje sa biljkom žive u simbiozi. One daju biljci azot, izgraĂ°uju aminokiseline proteina (belančevina) u plodovima mahunarki, a od nje uzimaju hranu. Mahunarke predstavljaju najbogatiji izvor proteina koji imaju manju biološku vrednost od onih iz žitarica (zbog niskog sadržaja esencijalne aminokiseline metionin). Veoma su hranljive, energetski jake i lekovite. Bogate su proteinima( doduše nekomplentnim, oko 25%), složenim ugljenim hidratima (oko 65%), manjim količinama biljne masti, enzimima, velikim količinama minerala (znatne količine kalijuma, gvožĂ°a, fosfora, a nešto manje kalcijuma, magnezijuma i cinka) i vitaminima grupe B (niacin, tiamin, pantotenska kiselina i piridoksin), nera­stvorljivim, delimično rastvorljivim i potpuno rastvorljivim vlaknima, koja u crevima stvaraju gel. Kod mahuna, za razliku od žitarica, aleuronski sloj nije čvrsto srastao sa česticama skroba, pa se sa ljuskom može odstraniti. Ljuska ploda posle natapanja vodom, lako se odstranjuje ljuštenjem, pa se oljušteno zrno priprema u obliku pirea. Ljuska mahunarki bogata je celulozom, pektinskim i drugim teško svarljivim materijama.

Nerastvorljiva vlakna u mahunarkama ne vare se u tankom crevu, ali pokreću njihov sadržaj do debelog creva. Tu ih bakterije razlažu i stvaraju masne kiseline kratkog lanca. Nerastvorljiva vlakna daju masu stolici i brže ih pokreću, tako sprečavaju materije da se lepe na zid debelog creva i uzrokuju rak.

Lekovita svojstva mahunarki: pasulj (naročito beli i crveni) i tofu (sir od soje), neutrališu višak želudačne kiseline. Bogatstvo kalijuma kod mahunarki doprinosi regulisanju srčanog ritma i prometu materija u ćelijama, sprečavaju stvaranje kamena u žuči.

Ironman je dao odličan predlog...

...mahunarke se sporo vare i kao glukoza postepeno prelaze u krv. Ne smeju se koristiti nekuvane, jer sadrže belančevinu lektin koja izaziva mučninu, povraćanje, hemoragični enteritis, dijareju i čeonu glavobolju. Lektin se desetominutnim kuvanjem potpuno uništava (razara).
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #24 poslato: Februar 11, 2015, 09:40:45 posle podne »

Ne vezano za ovu temu, kad taj "decko" prica bolje da poslusate ili barem razmislite dobro sta je hteo da kaze :D
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #23 poslato: Februar 11, 2015, 07:32:48 posle podne »

Majce ja niti sam se tebi obracao, niti pricam o tebi, niti sam napisao da si ti rekla bilo sta. Procitaj jos jednom posto nisi to izvalila iz prvog. :)
pa ne znam stvarno,ali ja sam usla u raspravu sa ovim deckom,a ti si odmah nakon mene komentarisao i ponjiao neke gljive kao i momci pre tebe,tako da je logicno da sam se pronasla,ali ok izvinjavam se ako sam pogresila :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Februar 11, 2015, 07:23:11 posle podne »

Majce ja niti sam se tebi obracao, niti pricam o tebi, niti sam napisao da si ti rekla bilo sta. Procitaj jos jednom posto nisi to izvalila iz prvog. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #21 poslato: Februar 11, 2015, 07:15:43 posle podne »

Zene necu da komentarisem jer ih tesko kapiram u svemu, a najmanje ih kapiram u ishrani tj. kako mogu da zive na dnevno 500kcal :D. Ali vi niste muskarci u treningu ako moze da vas zasiti nebitno koliko povrca ili gljiva. ;D A da podseca na blic zenu - podseca. :) Najbolja kombinacija za sitost je da budes jak u glavi, psiha je SVE!

Ovako. Pecha tebe molim da mi kopiras citat gde sam ja napisala da zivim na 500kcal dnevno?
i jos nesto ja u nijednom postu nĂ­sam napisala da treba jesti gljive.sargarepice kako vi "muskarci" kazete,zasebno u obroku,tj uopste to nisam rekla,vec sam povrce uopsteno pomenula,a gljive i ostalo NE!
Sačuvana
maja Pavlovic
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #20 poslato: Februar 11, 2015, 05:10:05 posle podne »

Zene necu da komentarisem jer ih tesko kapiram u svemu, a najmanje ih kapiram u ishrani tj. kako mogu da zive na dnevno 500kcal :D. Ali vi niste muskarci u treningu ako moze da vas zasiti nebitno koliko povrca ili gljiva. ;D A da podseca na blic zenu - podseca. :) Najbolja kombinacija za sitost je da budes jak u glavi, psiha je SVE!
Sačuvana
Panta rei, panta res.
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2015, 03:39:34 posle podne »

Sta je legum iron?  :-[ Majo nisam ni pisao ishranu nego samo naveo jednu kombinaciju koja me drzi sitim jer gladnim nenormalno... To salata tikivice sargarepice jeste sve super sjajno zdravo ali kad se pojede kao da se nista ne desi :) proleti ptica :)
niko tebi nije rekao da ti jedes samo tikvice i sargarepice,vec da ti povrce bude dodatak pravom obroku.

Hvala lepo...
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2015, 03:27:56 posle podne »

Sta je legum iron?  :-[ Majo nisam ni pisao ishranu nego samo naveo jednu kombinaciju koja me drzi sitim jer gladnim nenormalno... To salata tikivice sargarepice jeste sve super sjajno zdravo ali kad se pojede kao da se nista ne desi :) proleti ptica :)
niko tebi nije rekao da ti jedes samo tikvice i sargarepice,vec da ti povrce bude dodatak pravom obroku.
Sačuvana
maja Pavlovic
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2015, 03:21:40 posle podne »

Sta je legum iron?  :-[ Majo nisam ni pisao ishranu nego samo naveo jednu kombinaciju koja me drzi sitim jer gladnim nenormalno... To salata tikivice sargarepice jeste sve super sjajno zdravo ali kad se pojede kao da se nista ne desi :) proleti ptica :)
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #16 poslato: Februar 11, 2015, 03:08:56 posle podne »

Ja sam procitala njegovu ishranu negde dole i videla sam da meso nije spomenuo ili jeste u nekim malim kolicinama.  bilo mi je cudno,tako da ne vidim razlog za tvoj komentar?! Da li ti mislis da ne treba jesti meSo?
i naravno da je dozvoljeno da svako kaze svoje mislje zato ga i pisem.
Zasto se neces upustati,kad se vec upustas u to da pominjes moj uspeh,a kazes da ne pratis to,izvoli da vidimo? :) naravno da me nĂ­si uvredio,i sumnjam da to moze neko ko se cak i ne predstavlja svojim imenom. :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2015, 01:09:29 posle podne »

 :D nema razloga za tenziju  :) ovo je forum, dozvoljeno je da ljudi iznose svoje mišljenje i diskutuju sa ostalima. Ako čovek traži predlog za kombinaciju koja će ga držati sitim, potpuno je deplasirano predložiti meso+pirinač. Još ako kaže da je poželjan low carb. Pogotovo za nekog ko predstavlja PS ;) ali to je samo moje skromno mišljenje. 

Ovo za šampiona me baš slatko nasmejalo  :D :D naravno da se neću upuštati da ti odgovorim. Nije mi bila namera da osporavam tvoju titulu, nisam siguran ni da znam u čemu se takmičiš. Nisam baš upućen u domaću scenu bodybuildinga u zadnje vreme. Sry ako sam te negde uvredio  :) zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2015, 11:24:06 pre podne »

kombinacija za sitost nema veze sa vodom, povrćem, ribom (osim ako nije losos), pirinčom, vazduhom. Čovek je pitao po mogućnosti low carb. 80g pirinča nije low carb.

Za low carb kombinacija za sitost mora sadržati jaja, crveno meso, svinjsko meso, losos, punomasni sir ili neku već kombinaciju od tih namirnica. Masna hrana ne mora po pravilu biti nezdrava, a MAST NAJDUŽE DRŽI OSEĆAJ SITOSTI. Gomila povrća u neograničenim količinama je dobrodošla na low carbu.

Ako nije low carb, onda kombinacija leguma i mesa nema premca. Pasulj (grašak, boranija, bob)  i meso je od davnina radnička kombinacija koja daje najbolje rezultate u kalorijskom unosu na 100g i dužini varenja tj. osećaju sitosti. Ranije hrana nije bila dostupna na svakom ćošku i seljaci na polju/u brdu nisu imali vremena za 3-4 obroka dnevno, a suljpa/meso su bili idealni da drže i po 7-8 sati teškog fizičkog rada.   

Sve je to zdravo, samo ako naĂ°emo načina da utrošimo unešenu energiju. Kombinacije sa šačicom badema, tikvicama, šargarepicom i pečurkama bih ostavio za Blic ženu i bikini modele na nivou opštine   :D
izvinjavam se stvarno,moja je greska jer nisam videla da je pitao za low carb,ali u svakom slucaju nisam pogresila,da zanemarimo low c. To je najnormalniji obrok koji sasvim dovoljno moze drzati sitim,ali nije novitet.
A te kombinacIje sto ti pominjes ostavi za sebe,jer ih ja u tom kontekstu nisam pomenula. I da zanima me u cemu si ti sampion,pa makar to bilo i na nivou opstine? Poz
Sačuvana
maja Pavlovic
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2015, 08:33:58 pre podne »

kombinacija za sitost nema veze sa vodom, povrćem, ribom (osim ako nije losos), pirinčom, vazduhom. Čovek je pitao po mogućnosti low carb. 80g pirinča nije low carb.

Za low carb kombinacija za sitost mora sadržati jaja, crveno meso, svinjsko meso, losos, punomasni sir ili neku već kombinaciju od tih namirnica. Masna hrana ne mora po pravilu biti nezdrava, a MAST NAJDUŽE DRŽI OSEĆAJ SITOSTI. Gomila povrća u neograničenim količinama je dobrodošla na low carbu.

Ako nije low carb, onda kombinacija leguma i mesa nema premca. Pasulj (grašak, boranija, bob)  i meso je od davnina radnička kombinacija koja daje najbolje rezultate u kalorijskom unosu na 100g i dužini varenja tj. osećaju sitosti. Ranije hrana nije bila dostupna na svakom ćošku i seljaci na polju/u brdu nisu imali vremena za 3-4 obroka dnevno, a suljpa/meso su bili idealni da drže i po 7-8 sati teškog fizičkog rada.  

Sve je to zdravo, samo ako naĂ°emo načina da utrošimo unešenu energiju. Kombinacije sa šačicom badema, tikvicama, šargarepicom i pečurkama bih ostavio za Blic ženu i bikini modele na nivou opštine   :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2015, 07:17:37 pre podne »

Konzerva tune uz gomilu šampinjona. Tako ja nekad.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 17 upita.