TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:43:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kreatin  (Pročitano 5841 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Februar 16, 2015, 12:10:36 pre podne »

Ne očekujete previše ni od jednog suplementa ipak su oni samo dodatak osnovi - treningu i ishrani...ako ta dva preduslova vašeg napretka nisu ispunjena, nijedan suplement tu neće pomoći...

Dobra hidratacija je uvek potrebna, baš kao što stalno napomenjimo ne samo za vreme "kreatinske kure"...

Ja se prosipam od hrane i od treninga samo rokam vecu kilazu iz dana u dan,napravio sam plan ishrane ono po obrocima,trenutno pijem creattack tj 3 vrste kreatina+UH posle prve nedelje vidi se razlika al sad prelazim na monohidrat cisti,pune mi glavu u vezi kreatina da cim prestanem da ih pijem da cu da izdusim al kad vec ostaje u misice sto ne probati...Uz jak trening i dobro ishranu nadam se boljim rezultatima.

Kreatin je moćan suplement, ali ne svemoguć, to je poenta cele priče...naravno, monohidrat je "Bog-otac" svih vrsta kreatina...ali na tržištu se stalno pojavljuju nove forme kreatina sa boljim stepenom apsorpcije, dužinom dejstva( estri) i sl., neke od njih vredi probati...ali svakako biti realan u očekivanjima...
Po pitanju efekta po povećanje mišićne mase, najporstije rečeno, kreatin je tu da "pripremi mišić" za maksimalno iskorišćavanje dostupnih gradivnih materija, da energetski "boost" mišićnoj ćeliji, kao i to da stabilizuje membranu mišićnih ćelija i tako je štiti od oštećenja, čisti mišićnu ćeliju od kiselih nus proizvoda mišićnog rada( sve to u cilji ubrzanog oporavka mišića)...dakle, stvaraju se preduslovi za mišićni rast...ako trening i ishrana nisu na zavidnom nivou uzalud je sve...
Sačuvana
ĂDĹ“ĂD¸Ñ‚ĂD° ĂD“ĂDÂľĂD´Ñ„ĂD°Ñ‚Ñ…ĂDµÑ€ ĂDÂťĂD¸ĂDÂşĂDÂľĂD»ĂD¸Ñ›
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #24 poslato: Februar 15, 2015, 11:42:07 posle podne »

Ja se prosipam od hrane i od treninga samo rokam vecu kilazu iz dana u dan,napravio sam plan ishrane ono po obrocima,trenutno pijem creattack tj 3 vrste kreatina+UH posle prve nedelje vidi se razlika al sad prelazim na monohidrat cisti,pune mi glavu u vezi kreatina da cim prestanem da ih pijem da cu da izdusim al kad vec ostaje u misice sto ne probati...Uz jak trening i dobro ishranu nadam se boljim rezultatima.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2015, 10:19:48 posle podne »

A jel i za krealkalin mora da se vodi racuna oko unosa vode ili to vazi samo za monohidrat?
Unos vode u velikim kolicinama je svakako preporucljiv, da li uzimao kreatin ili ne. A sto se tice alkalyna, ne mora konkretno zbog njega.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2015, 10:13:22 posle podne »

A jel i za krealkalin mora da se vodi racuna oko unosa vode ili to vazi samo za monohidrat?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2015, 09:39:35 posle podne »

Auh znaci za 3-4 mjeseca nateknem malo,batalim i izdusim i vratim se na pocetno stanje kao da nisam ni pio ni trenirao :/
PS: Ako je tako zasto ga tolko preporucuju
Hranis se zdravo, treniras jako, dobijas malo vise snage uz kreatin i samim tim dizes vecu kilazu i mozes povecati misicnu masu, ali ti ocekujes od kreatina mnogo?onda mislim da nema potrebe da ga uzimas.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #20 poslato: Februar 15, 2015, 09:38:52 posle podne »

Auh znaci za 3-4 mjeseca nateknem malo,batalim i izdusim i vratim se na pocetno stanje kao da nisam ni pio ni trenirao :/
PS: Ako je tako zasto ga tolko preporucuju
Veca snaga, brzi oporavak, bolja apsorpcija proteina. Ako ti daje snagu i brzi oporavak, logicno je da ces vise da napredujes tih 3,4 meseca, nego bez kreatina, malo ces da splasnes, ali misici koji su narasli ostaju...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
ĂDĹ“ĂD¸Ñ‚ĂD° ĂD“ĂDÂľĂD´Ñ„ĂD°Ñ‚Ñ…ĂDµÑ€ ĂDÂťĂD¸ĂDÂşĂDÂľĂD»ĂD¸Ñ›
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #19 poslato: Februar 15, 2015, 08:50:26 posle podne »

Auh znaci za 3-4 mjeseca nateknem malo,batalim i izdusim i vratim se na pocetno stanje kao da nisam ni pio ni trenirao :/
PS: Ako je tako zasto ga tolko preporucuju
« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 08:58:08 posle podne od strane ĂDĹ“ĂD¸Ñ‚ĂD° ĂD“ĂDÂľĂD´Ñ„ĂD°Ñ‚Ñ…ĂDµÑ€ ĂDÂťĂD¸ĂDÂşĂDÂľĂD»ĂD¸Ñ› » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Februar 15, 2015, 01:20:32 pre podne »

Procitah ovaj clanak sto je postavio cvetkoper,uz jak trening,kontrolom uh i povecanje proteina misici bi ostali takvo jesam dobro skapirao ? :D

Teror je to ipak najpreciznije objasnio...  ;)

Posto nikad nisam uzimao kreatin i sada je otvorena ova tema, imam par pitanja: Da li zbog toga sto navlaci vodu, moze da izgleda kao da imamo vise sala na stomaku(budemo nekako deblji), da li se uzima kad se radi definicija, da li izaziva stomacne tegobe i gasove?

"Retencija potkožne vode" je "jedan od problema" vezanih za kreatin-monohidrat...ali, taj "neželjeni efekat" je "prolazan", dakle, po prestanku uzimanja kreatina sve se vrati "na svoje mesto"...  ;)

Napomenuo bih da problem predstavlja i kombinovanje sa prostim hidratima koji takoĂ°e mogu doprineti "ovom problemu", pogotovu u situacijama "klasičnog punjenja"( npr. 4 puta na dan po 5-7 gr) gde neki neiskusniji vežbači preteraju sa dextrozom...a neki i preteruju sa dozama, pa to ide i do 30-40 gr kreatina na dan, što svakako nije preporučljivo..."više nije bolje u slučaju kreatina"...isto se odnosi i na neumereno, dugotrajno uzimanje( duže od 3 meseca)...

"Alkalin varijanta" je po meni najbolje rešenje...sve željena dejstva kreatina sa maksimalnim učinkom, a najmanjom "delotvornom efikasnom dozom"...i najmanjom verovatnoćom za "nežljene efekte"...

Za kreatin nema starosnih ograničenja...jedino zdravstvenih( funkcija jetre i bubrega)...ali ga sigurno ne bih preporučio kao "kick-starter" onima sa nedovoljno iskustva na polju treninga i ishrane...

« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 01:22:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ĂDĹ“ĂD¸Ñ‚ĂD° ĂD“ĂDÂľĂD´Ñ„ĂD°Ñ‚Ñ…ĂDµÑ€ ĂDÂťĂD¸ĂDÂşĂDÂľĂD»ĂD¸Ñ›
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #17 poslato: Februar 14, 2015, 11:26:40 posle podne »

Procitah ovaj clanak sto je postavio cvetkoper,uz jak trening,kontrolom uh i povecanje proteina misici bi ostali takvo jesam dobro skapirao ? :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #16 poslato: Februar 14, 2015, 08:35:34 posle podne »

Saće ljudi reći da sam počeo da radim za Pansport i nagovaram narod da pazare masovno kreatin   :P  :D Šalim se, uvek kažem momcima koji tek počinju da , uĂ°u dobro u štos sa treninzima i dokle god se kilaže pomeraju da ne uzimaju kreatin a kad već sve zabode i nema napretka u snazi onda je pravo vreme  ;D
Ja ono iskreno zelim da vidim kakav je uopste kreatin i sve to, ne ocekujem nista posebno od suplemenata, baziram se na hranu.

Funta sto se toga tice u pravu si.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2015, 08:39:12 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2015, 08:31:39 posle podne »

Da li bih i ja mogao uzeti kreatin (16god, radim na masi) ishrana sredjena, uzeo bih u pansportu ovaj http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN098-Creatine-Monohydrate.html ?


Da mene pitaš, što da ne ali uzmi barem 500g onda ili 1kg ;) Vidim da sada nisu skupi u Pansport-u tako da iskoristi priliku :) 
Sad nesto citao u opisu kao zabranjeno za mladje od 18 ahahaha (ne u opisu ovog kreatina)
Na Red Bullu pise da nije za mlajde od 18, na mnogim picima. Tako da ne brini zbog toga...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #14 poslato: Februar 14, 2015, 08:28:01 posle podne »

Saće ljudi reći da sam počeo da radim za Pansport i nagovaram narod da pazare masovno kreatin   :P  :D Šalim se, uvek kažem momcima koji tek počinju da , uĂ°u dobro u štos sa treninzima i dokle god se kilaže pomeraju da ne uzimaju kreatin a kad već sve zabode i nema napretka u snazi onda je pravo vreme  ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #13 poslato: Februar 14, 2015, 08:25:19 posle podne »

Ma mani se, ne može tebi niko zabraniti da uzmeš   ;D
Nadam se, videcu u skorije vreme da uzmem.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2015, 08:24:15 posle podne »

Ma mani se, ne može tebi niko zabraniti da uzmeš   ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #11 poslato: Februar 14, 2015, 08:23:14 posle podne »

Da li bih i ja mogao uzeti kreatin (16god, radim na masi) ishrana sredjena, uzeo bih u pansportu ovaj http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN098-Creatine-Monohydrate.html ?

Da mene pitaš, što da ne ali uzmi barem 500g onda ili 1kg ;) Vidim da sada nisu skupi u Pansport-u tako da iskoristi priliku :)  
Sad nesto citao u opisu kao zabranjeno za mladje od 18 ahahaha (ne u opisu ovog kreatina)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.