TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394942 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 06:36:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "Sredjivanje" za leto  (Pročitano 7399 puta)
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #27 poslato: Februar 20, 2015, 06:22:41 posle podne »

Evo ja mogu da dam moje normalno i iskreno misljenje a to je da sa sipkom od 30kg ne mozes da radis nista , to je kilaza za 4 razred osnovne skole. Mislim mozes ti da radis sta oces ali misice vidjeteti neces to je sigurno. Naturalni bb , ukljucucjci u tebe , sa savrsenom ishranom , redovnim treningom , kardiom godisnje nabace izmedju 2 i 3.5kg (u vecini slucajeva) misica i to je extra za nekog ko nije na hemiji. A ti hoces da izbacis alkohol i testo i da radeci sa sipkom od 30kg cucnjeve i bench da nabacis 10kg misicne mase za 4 meseca. Zato su ljudi mislili da trolujes jer je to sto pricas daleko od ovog sveta.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #26 poslato: Februar 20, 2015, 06:20:40 posle podne »


Pre svega, rekao sam da radim OD PRAZNE ŠIPKE do navedene kilaže, dakle, sve je u igri to što ti nisi shvatio suštinu to je tvoj problem.To što Slaviša ima više staža od mene ne znači da ne mogu da ti dam korisne savete.
To za postavljanje ograničenja rekoh jer sam tvoje postove shvatio kao da si precrtao u svojoj glavi teretanu i korišćenje većeg tereta od 30kg i rekao si da ćeš morati jesti salame i majoneza. Okej, razumem ja finansijsku krizu, svi smo mi u govnima, neko manje-neko više ali ovaj sport i tvoji ciljevi nadralno veliki ne praštaju ni loše finansijsko stanje ni tvoju nedisciplinovanost i izjedanje peciva u cik zore.
 Nisam napaljeni klinac, mlaĂ°i sam od tebe godinu-dve i nisam došao tu da te zajebavam(ismejem) nego da ti otvorim oči.

Dakle, dobijanje telesne težine,pogotovo kvalitetne ne možeš nikako da planiraš utiče tu mnogo što šta u predviĂ°enom roku. Uzmi da ispoštuješ stavke koje su bitne za postizanje tvojih ciljeva i samo prati šta ćeš i koliko uspeti da uradiš za tako kratko vreme. ti sad hoćeš na masu pa pred sam dolazak leta da se srežeš ,e pa zakasnio si malo. Masu si trebao ranije da počneš i onda da je držiš još recimo dva meseca pa onda rezanje.
+++ Bolje pocni masu sada, da se sredis za leto 2016! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #25 poslato: Februar 20, 2015, 06:05:53 posle podne »

Mora da radis i biceps sa 300+kg :D Sad ovo sto si napisao je smesno... Izgledalo je kao da je neki Mr. Olympia pisao taj komentar. 8) Slavisa je verovatno poceo da trenira kad si se ti rodio.. covek zna mnogo vise. :) Postavio ogranicenja? Na sta konkretno? :D Slatko, peciva itd...? Uklonjeni su komentari jer su bili uvredljivi. Tvoj jos mogu da razumem... bar mislim. Ne zanima mene ko tolerise, ko ne.. totalno mi zvizdi za misljenja nebitnih ljudi koji su face samo preko interneta da ismejavaju. Trazim normalna misljenja kao sto su Cvetkoper i Slavisa pokazali. Napaljenih klinaca i matoraca punih mrznje i ljubomore mi je preko vrha glave... Ko misli da zna nesto, pa da moze ispisati savet neka izvoli. Rado cu voditi temu sa njima.

Pre svega, rekao sam da radim OD PRAZNE ŠIPKE do navedene kilaže, dakle, sve je u igri to što ti nisi shvatio suštinu to je tvoj problem.To što Slaviša ima više staža od mene ne znači da ne mogu da ti dam korisne savete.
To za postavljanje ograničenja rekoh jer sam tvoje postove shvatio kao da si precrtao u svojoj glavi teretanu i korišćenje većeg tereta od 30kg i rekao si da ćeš morati jesti salame i majoneza. Okej, razumem ja finansijsku krizu, svi smo mi u govnima, neko manje-neko više ali ovaj sport i tvoji ciljevi nadralno veliki ne praštaju ni loše finansijsko stanje ni tvoju nedisciplinovanost i izjedanje peciva u cik zore.
 Nisam napaljeni klinac, mlaĂ°i sam od tebe godinu-dve i nisam došao tu da te zajebavam(ismejem) nego da ti otvorim oči.

Dakle, dobijanje telesne težine,pogotovo kvalitetne ne možeš nikako da planiraš utiče tu mnogo što šta u predviĂ°enom roku. Uzmi da ispoštuješ stavke koje su bitne za postizanje tvojih ciljeva i samo prati šta ćeš i koliko uspeti da uradiš za tako kratko vreme. ti sad hoćeš na masu pa pred sam dolazak leta da se srežeš ,e pa zakasnio si malo. Masu si trebao ranije da počneš i onda da je držiš još recimo dva meseca pa onda rezanje.
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #24 poslato: Februar 20, 2015, 05:54:01 posle podne »

Kontam, kontam, ali fora je sto mi sad ovih 30kg na sipci taman odgovara.. Pre toga sam koristio 17kg. Kupim dodatne tegove kada osetim da mi je nesto lako.. Kad budem primetio da mi je i ovo malo onda cu na 40-45kg..
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #23 poslato: Februar 20, 2015, 04:41:32 posle podne »

Boky nije hteo da te uvredi vec da ti objasni da nije toliko lako nabaciti cistu misicnu masu i da je bolje krenuti u teretanu jer ti se telo navikne na tu tezinu i nema razloga da misic raste, nemoj shvatiti pogresno svi smo tu da pomognemo, a ne da se vredjamo i slicno.
Sačuvana
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #22 poslato: Februar 20, 2015, 04:29:51 posle podne »

Mora da radis i biceps sa 300+kg :D Sad ovo sto si napisao je smesno... Izgledalo je kao da je neki Mr. Olympia pisao taj komentar. 8) Slavisa je verovatno poceo da trenira kad si se ti rodio.. covek zna mnogo vise. :) Postavio ogranicenja? Na sta konkretno? :D Slatko, peciva itd...? Uklonjeni su komentari jer su bili uvredljivi. Tvoj jos mogu da razumem... bar mislim. Ne zanima mene ko tolerise, ko ne.. totalno mi zvizdi za misljenja nebitnih ljudi koji su face samo preko interneta da ismejavaju. Trazim normalna misljenja kao sto su Cvetkoper i Slavisa pokazali. Napaljenih klinaca i matoraca punih mrznje i ljubomore mi je preko vrha glave... Ko misli da zna nesto, pa da moze ispisati savet neka izvoli. Rado cu voditi temu sa njima.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #21 poslato: Februar 20, 2015, 02:46:34 posle podne »

Puno ti maštaš da postigneš sa onim što nudiš iliti sa onim što si spreman da uradiš.. Kako si mislio da se gradiš sa 30kg tegova? ja radim od prazne šipke pa nekad i do 300+kg  da bih napravio nešto od sebe. Ako ćeš jesti od prilike i računati na komad, tanjir ili činiju nema tu računice i nećeš moći da pratiš šta ti odgovara a šta ne. Ne kažem da svi mi na forumu vodimo hranu u gram ali barem od prilike da znaš da li si uneo 100 ili 150g nečega. Mnogo visoke ciljeve si zacrtao a postavio si ograničenja na stvari koje su ti ključne za postizanja cilja, u ostalom ne nadaj se da ćeš toliko kg čiste mišićne mase dobiti za tako kratko vreme čak i da je sve full ;) Vidim dole da su postovi dva člana obrisani ili editovani, kontam da su ti svašta rekli jer nisu tolerantni kao ni ja na ovakve stvari  ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #20 poslato: Februar 20, 2015, 01:58:02 posle podne »

Sto se tice hleba, uzimam uvek pekarski. Ali se trudim da sto manje jedem hleba. Da vise jedem korisniju hranu u obroku. :) Nisam probao Tonus, trebam da idem do pekare pa cu bas probati. :) Slatko izbegavam nedelju dana uspesno. Moracu odrediti jedan "cheat day", procitacu malo vise kako je to najbolje uraditi i kada. Pa cu tada uzeti nesto malo cisto da prodje zelja. Od tecnosti samo voda, jogurt, mleko i limunada. Sokove skratiti sto je vise moguce, o alkoholu da ne pricam..  ;D Na leto cemo videti razliku :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 19, 2015, 09:29:13 posle podne »

Niko se nije naučen rodio...samo strpljenja, volje, istrajnosti i ovladaćeš ti ovom materijom, siguran sam...

"Nikada ne potcenjujte snove malog čoveka, možda se i ostvare"...zato samo napred...

Svi proizvodi od belog brašna su glavni neprijatelj "savršene reljefnosti muskulature"( željene definicije)...akcenat na proizvode od integralnog brašna( celo zrno žitarica)...nekada naši "pekari" u trci za profitom mixuju belo i "integralno" brašno...ili samo "preboje" belo brašno i to prodaju sa oznakom integralno( sa naravno većoj ceni)...

Tako da moraš biti siguran u kvalitet proizvoda( brašna)...Tonus hleb bi bio moja preporuka...

Po pitanju mesnih preraĂ°evina, tu ima jako malo pravog mesa - previše aditiva, konzervanasa, soje, veštačkih aroma i pojačivača ukusa...dakle, što dalje od viršli, pašteta, mesnih narezaka, salami, šunki, "pilećih prsa u crevu"...akcenat na sveže meso...posnije vrste mesa...

Cvetkoper je lepo i sažeto obajsnio poentu priče...ali , opet pročitaj predloženi članak, koristiće...i za svaku nedoumicu, tu smo...

Shvati sve ovo ozbiljno...i možeš očekivati rezultate( ovo nije samo sport, ovo je i način života...zdrave životne navike)...dakle, nema bilderske hrane i hrane običnih ljudi, osnova svega je zdrava, kvalitetna i raznovrsna ishrana...

Reci ne "prostim šećerima", slatkišima, grickalicama, brzoj hranu, prženju na ulju, belom brašnu u svim mogućim varijantama...odaberi pravi put...put zdrave ishrane i ciljanog i sistematski voĂ°enog treninga...

Budi zdrav i dobro izgledaj...poenta svega...  ;)
Sačuvana
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #18 poslato: Februar 19, 2015, 07:02:25 posle podne »

Super, onda sam danas bio dobar :D Jeo sam krompir, ne pecen. Naravno omiljene cvekle i pio mleka.. Sestra je pravila sa virslama, ali sam odoleo i pojeo samo 2 za ceo dan. 1 za rucak i za veceru. Ne moze svaki dan idealno. A obecala mi je pirinac i belo meso... :(
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #17 poslato: Februar 19, 2015, 04:29:16 posle podne »

Moracu brojke da "savladam".. Koliko cega jedem i sta se u tome nalazi.. Procitacu sve i sa tog linka. :) Nisam lenj sto se toga tice, ucenja o tome i primenjivanje. Samo da prilagodim sve kako treba... Suplementi su po meni tek na broju 4. Posle ishrane, treninga i odmora. Drago mi je da ima normalnih ljudi da ispisu normalne odgovore na temu bez ismejavanja i slicno... Ima neka posebna vrsta hrane na koju da obratim paznju i nesto sto bih trebao najvise da izbegavam? Tipa peciva, virsle itd..
Peciva, virsle i ostalo izbegavaj pored toga ces tesko dobiti misicnu masu da je tako lako svi bi jeli virsle, folusiraj se na slozene uh(pirinac, kromir, ovsene), proteine visoke bioloske vrednosti(meso, jaja, riba, mlecni proizvodi) i zdrave masti(badem, orasi, kikiriki, laneno seme, maslinovo ulje) uz svaki obrok gledaj neku salatu, a voce mozes ujtru il posle treninga, ali bez preterivanja.
Sačuvana
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #16 poslato: Februar 19, 2015, 02:37:17 posle podne »

Moracu brojke da "savladam".. Koliko cega jedem i sta se u tome nalazi.. Procitacu sve i sa tog linka. :) Nisam lenj sto se toga tice, ucenja o tome i primenjivanje. Samo da prilagodim sve kako treba... Suplementi su po meni tek na broju 4. Posle ishrane, treninga i odmora. Drago mi je da ima normalnih ljudi da ispisu normalne odgovore na temu bez ismejavanja i slicno... Ima neka posebna vrsta hrane na koju da obratim paznju i nesto sto bih trebao najvise da izbegavam? Tipa peciva, virsle itd..
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #15 poslato: Februar 19, 2015, 11:36:41 pre podne »

"Da rezimiramo, "majstor je dobar koliko je dobar njegova alat"."  ;D ;D ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2015, 02:30:08 pre podne »

Kvalitetni izvori proteina su ti neophodni u svakom obroku...

Ono čim manipulišeš su ugljeni hidrati...

Još jedna preporuka za čitanje...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Inače, za maximalne rezultate potrebna je i maximalna posvećnost...dakle, moraćeš itekako da se zainteresuješ za te brojke i kalorije...da, genetika je jako bitan faktor...ali "doziranje" je nephodno i po pitanju ishrane i po pitanju treninga...

Haotičan pristup treningu i ishrani nije rešenje...sistematski pristupi "problemu", informiši se, nemoj biti lenj, tvrdoglavost ostavi po strani...u tvom je interesu...ništa se ne postiže preko noći, za sve je potrebno vreme, "ulaganja", odricanje...

Po pitanju preporuka vezano za suplemente...( ne očekuj previše od suplemenata ako trening i ishrana nisu na zavidnom nivou)...

http://www.pansport.rs/PS252-Power-protein.html

http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html
Sačuvana
Slobodan Loncar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2015, 01:43:28 pre podne »

E to Slavisa! :) Jedino te brojke oko kalorija i slicno nikada necu kontati. Jer sve gledam kao kolicinu, npr 1 banana je 1 banana. Cinija spanaca je cinija spanaca..  ;D Sutra na primer imam za rucak pirinac i pilece belo meso. Dodacu cvekle standardno. Sad ja jedem dok nisam pun skroz. I kao sto sam rekao, cim osetim mesta opet jedem. Pre sam gledao da nisam tako pun, vec da jedem malo po malo svakih sat-dva. Ali nisam izdrzao tako zbog drugih obaveza.. Uglavnom, procitacu i sve sa linka sto si postavio. :) Pokusacu da opisem kako mi izgleda 1 serija:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/7e/ee/fe/7eeefe5a8f4c5a642b3e187285b91e64.jpg x7-8
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSPnylNBjZEjFg28qItL0WcRh6RYJ4Lw2Xw6L9HHAyrzgecEHJwzA x10
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuWOSoNyMHmf6g8WAArLjhdiyDoiXEarlrioZX4b1xc8CzpHkCqA x10
http://www.rippednfit.com/wp-content/uploads/2012/11/Barbell-Bench-Press.jpg x15
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7Ba3fhtTdsI4Lqj3HWLZRmUO6NJyM_hNNyMzX2QuBXs_avdKQ x10
Pre toga se zagrejem sa tegovima od 4kg. I to sve uradim x5 serija. Pauze traju 2 minute. Ne mogu da nadjem slike tih vezbi pa da postavim.. nisam bas za objasnjavanje. :D Ako ti nije problem stavi linkove od nekih preparata sa online shop-a koje preporucujes. :) Sledeci cilj je onda masa i poboljsanje ishane. Bitno mi je samo da kroz par godina treninga uradim tako da imam vise mase, ali da se vide misici, tj defeinisu i bez napora.
« Poslednja izmena: Februar 19, 2015, 01:55:34 pre podne od strane Slobodan Loncar » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.