TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:11:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28838 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #152 poslato: April 30, 2015, 07:28:03 pre podne »

da li ima napredka - poboljšanja? (uz terapiju led+gel)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #151 poslato: April 30, 2015, 07:27:23 pre podne »

Pa, ne boli me u mirovanju ne boli me ni kad dizem ruku gore iznad glave,vec me boli pod pritiskom najvise kad guram nesto ili kad na primer stanem u sklek e tad me otkida.

to je ok, dobro je da nema bola u miru i pri svakodnevnim pokretima bez opterećenja...
izbegavaj opterećenje za sada...
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #150 poslato: April 29, 2015, 03:26:36 posle podne »

Pa, ne boli me u mirovanju ne boli me ni kad dizem ruku gore iznad glave,vec me boli pod pritiskom najvise kad guram nesto ili kad na primer stanem u sklek e tad me otkida.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #149 poslato: April 29, 2015, 02:54:16 posle podne »

važno je da ne opterećuješ rame...
(ukoliko nema poboljšanja sa rasterećenjem ramena+led+gel - možeš probati fizikalnu th...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #148 poslato: April 29, 2015, 02:50:34 posle podne »

pomoglo bi ti da se zalepi kinezitejping...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #147 poslato: April 29, 2015, 02:48:09 posle podne »

da li ima poboljšanja sa ledom i gelom?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #146 poslato: April 29, 2015, 02:47:18 posle podne »

da li boli rame u miru?
- kad ne pomeraš ruku?
- na dodir?
- kad pomeraš ruku iznad glave bez opterećenja?
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #145 poslato: April 29, 2015, 10:54:40 pre podne »

Pozdrav Pedja hvala na odgovoru, da radim istezanja i redovno posle svakog treninga  ladim po 10 min  i mazem lioton gelom ali tesko da mogu da odmorim rame posto svaki dan imam fudbalske treninge i dosta mi se ukljucuje rame dok trcim to je problem  ali me ne boli dok trcim,a sad  mi je kljucni deo sezone  pa ne bi mogo da odmaram tolko mislim na pasivni odmor bez trcanja i to,a ovako rame odmaram za sad  ne radim  nikakve vezbe jos posto me jos boli ovako kad se naslonim rukom na nesto ili kad bi morao da guram nesto.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #144 poslato: April 28, 2015, 08:00:10 pre podne »

Kako se pravilno radi vezba sa gumicama i lopticom za istezanje podlaktice
otvorite novu temu - vežbe za podlaktice, pa ćemo tamo o tome (da ne pravimo zbrku po temama...)
pozdrav  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #143 poslato: April 28, 2015, 07:59:03 pre podne »

Program vežbi statičkih kontrakcija za lečenje ramenog zgloba
- prednji potisak prave ruke na gore (sesti tako da rame bude blizu nivoa ploče od stola (ili slično) ploča od stola se nalazi ispred nas, ruka prava u laktu ispružena ispred nas postavlja se na donju stranu ploče i polako se vrši pritisak prema gore šakom (ili dlan na gore, ili palac na gore)
- bočni potisak prave ruke na gore - izvodi se identično, samo sedimo tako da se ploča stola nalazi pored nas, a prava ruka je ispružena u stranu od tela, nadlanica na gore, vrši pritisak o donju stranu ploče od stola
- potisak za zadnje rame - stojeći pored uspravne stranice (nameštaj ili zid) postavljamo ispruženu ruku od tela na 45stepeni, nadlanica na gore, guramo o uspravnu prepreku ka nazad (kao da radimo letenje u pretklonu za zadnje rame)
- iz istog položaja radimo vežbu za rotatore - ruka savijena u laktu 90step, nadlaktica u telo, nadlanica oslonjena na nepomičnu uspravnu ovršinu, guramo u nazad, kao da vršimo spoljnu rotaciju.
pritisak vršimo 30 sec, doziramo lagano, ka jačem.... 3 serije za svaku vežbu...

--------
važna je postepenost u oporavku ramena za povratak u redovan trening (da se ne obnovi povreda)!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #142 poslato: April 28, 2015, 07:57:48 pre podne »

Program u drugoj nedelji lečenja
Za sada je potrebno da se izbegava svako opterećenje ramena, osim izvoĂ°enja vežbi po programu. Izbegavati podizanje ruke iznad glave, spavanje na bolesnom ramenu, spavanje sa rukom iznad glave, nošenje nekog tereta bolesnom rukom. Potrebno je da se rame kompletno oporavi pre povratka u redovan trening, kako se ne bi obnovila povreda. Kada povreda nije u potpunosti sanirana, može doći do obnavljanja povrede i do prelaska povrede u hronično oboljenje, što značajno komplikuje dalje lečenje.
Program u drugoj nedelji treba da izgleda ovako:
- statičke kontrakcije
- istezanje
- led 3x na dan (obavezno posle vežbi/istezanja)
- posle leda gel lioton 2x na dan, a 1x na dan deeprelief
Statičke kontrakcije su kontrakcije mišića bez izvoĂ°enja pokreta u pravcu kontrakcije mišića (želja da se izvede pokret). Statičke kontrakcije se izvode protiv nepokretnog otpora tj neke prepreke (zid, deo nameštaja, sprava koja se ne pomera), izvoĂ°enje se vrši povećanjem pritiska tj voljne kontrakcije kao da se želi pomeriti predmet protiv koga se vrši kontrakcija, intenzitet kontrakcije se dozira - počinje se od laganog, pa se postepeno pojačava (po ponavljanima i danima izvoĂ°enja vežbi...). Važno je da je intenzitet uvek takav da ne izaziva bol i nelagodnost ni tokom vežbanja, ni posle... Uvek je važno da postoji potpuna kontrola pokreta i pritiska, tj da se ne primenjuje ne primereno velika sila statičke kontrakcije (nije cilj što jače, već na pravi način izvesti vežbu).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #141 poslato: April 28, 2015, 07:57:06 pre podne »

Poštovsni PeĂ°a hvala na svim savetima koje ste mi dali za moj problem. Krenuo sam ispočetka po drugi put sa terapijom. Vec treci dan pazim rame i ruku kao da je nemam sve radim drugom rukom. Bolovi u mirovanju su prestali . Počeo sam danas da radim malo i istezanja i stvari su krenule na bolje. Jos jednom hvala za vreme koje ste posvetili mom slučaju.
raduje me napredak  :)
bez prekida opterećenja ne može se izaći iz začaranog kruga povrede (stalno se povreda obnavlja...)
javite dalji napredak...
kad prestanu bolovi - mogu vam dati program za dalje... (bučice...)
da li radite statičke kontrakcije?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #140 poslato: April 28, 2015, 07:54:39 pre podne »

pogledajte ovde txt o povredama ramena i programu lečenja
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/program-za-leenje-povrede-ramena.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #139 poslato: April 28, 2015, 07:52:56 pre podne »

@dejan bregovljanović
potrebno je da u ovoj početnoj fazi prekinete vežbe u teretani koje opterećuju ramena - apsolutno.
program led+gel (lioton) ide 5-7 dana do smiravanja tegoba, posle toga ću vam dati program za jačanje/istezanje ramena...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #138 poslato: April 28, 2015, 07:51:11 pre podne »

@dejan bregovljanović
u kom delu tačno boli rame?
da li boli u miru? pri svakodnevnim pokretima? (podizanje ruke iznad/iza glave?)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.136 sekundi sa 18 upita.