TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:55:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Scitec, Dymatize ili My Protein  (Pročitano 10605 puta)
PANSPORT UREDNIK
Gost
« Odgovor #27 poslato: April 14, 2015, 01:04:06 posle podne »

Dakle, soja se koristi kao emulgator, i ima je tipa oko 0.2 % po svim recepturama. Scitec je ozbiljna kompanija, ima više stotina zaposlenih, i posluju po svim standardima GMP, HACCP i IFS. Što se tiče ovog "da se proizvodi u postrojenjima u kojima bave preradom jaja,mleka,soje i kikirikija pa sami mesaju i pakuju", tu bih takoĂ°e, malo da ispravim...Ljudi koji su alergični na ove supstance imaju visok nivo netolerancije, pa im može i promil bilo čega zasmetati i ugroziti im zdravlje. Ta napomena stoji upravo zbog toga, da svi koji se muče s alergijama na neke od ovih sastojaka moraju da budu obazrivi. U Scitec-u postoji čak i   poseban magacin odvojen sa posebnom ventilacijom za supstance koje su alergeni...
E sad, protein jeste gluten free, ali zbog izuzetno strogih zakona u EU ne može to da se stavi na pakovanje, jer opet ista priča, kao i kod alergena, postoje neke zanemarljive primese jer se u tim postrojenjima radi s takvim supstancama. I to je cela filozofija :)
A što se cene tiče, to je tek komplikovana i duga priča. Na kreiranje cene na tržištu utiče sve od transporta, preko carine do kursa dolara pa zatim svih dažbina koje je uvoznik u obavezi da ispuni itd. O tome bih mogla da napišem duži rad...
Nadam se da je sad malo jasnije...
Sa Scitec-om i Dymatize-om saraĂ°ujemo već duži niz godina i to su kompanije od poverenja. Njihove proizvode koriste najpoznatiji svetski sportisti tako da nema potrebe da se sumnja u kvalitet.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: April 09, 2015, 10:25:09 posle podne »

I ja isto mislim da soja nije toliko loša koliko pišu o njoj i po malo me nervira ta cela priča :)
Sačuvana
shtrbac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #25 poslato: April 09, 2015, 10:24:15 posle podne »

Jel moze meni neko da kopira bilo koju studiju da je nesto utvrdjeno sa tom sojom da je stetna? Nisam trazio posto smatram da su to klasicne gluposti a posto svi pisu o tome pretpostavljam da ima neka.
Znaci da ucestvuje odredjen broj ljudi, da se konzumira odredjena kolicina i da na kraju svega postoji zakljucak. I da je to istrazivanje radila bilo koja drzavna institucija bilo koje zemlje. Ako moze tj ako postoji. Naravno da ne budu clanci iz sponzorisanih BB magazina.

Bavite se glupostima.

I ja licno mislim da zasto bi soja bila stetna nesto posebno,pa cak i da je GM kao sto verovatno i jeste,unosimo mi mnogo stetnije stvari kroz razne gluposti koje unosimo tokom dana,pa i voda koju pijemo daleko od toga da je potpuno ispravna,nemam nista protiv soje,ja za uzinu pijem blend koji sadrzi i biljne proteine tj.soju,nisam takmicar pa mi ni ne smeta,ovo sam istrazivao na zahtev par druga koji su pro pa me zamolili jer su na bezglutenskoj dijeti,inace ne bih se mlatio toliko
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #24 poslato: April 09, 2015, 10:17:05 posle podne »

Jel moze meni neko da kopira bilo koju studiju da je nesto utvrdjeno sa tom sojom da je stetna? Nisam trazio posto smatram da su to klasicne gluposti a posto svi pisu o tome pretpostavljam da ima neka.
Znaci da ucestvuje odredjen broj ljudi, da se konzumira odredjena kolicina i da na kraju svega postoji zakljucak. I da je to istrazivanje radila bilo koja drzavna institucija bilo koje zemlje. Ako moze tj ako postoji. Naravno da ne budu clanci iz sponzorisanih BB magazina.

Bavite se glupostima.
Sačuvana
shtrbac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #23 poslato: April 09, 2015, 10:13:09 posle podne »

Da ne bude zabune ne hvalim Dymatize a Scitec da zapostavljam,i ja trenutno pijem Scitek cokolada ukus,i menjam stalno,nego iznosim cinjenice,a eto jos jedna,na strani Scitec-a je to sto je ispitan u EU pa ima EFSA i EC,a dymatize EEC-European Economic Community - koje je samo odobrilo uvoz,u EU nije testiran niti od strane FDA samo ono sto napisah NSF-GMP koje koliko sam shvaito nije drzavno telo vec organizacija privatna,tako da svako ko plati moze da dobije...da ne pisem vise,raspisah se vec i previse,ali eto ako nekog interesuje sve do detalja bar njih da ne gnjavi slao sam im silne mail-ove.POzz
Sačuvana
shtrbac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #22 poslato: April 09, 2015, 10:05:03 posle podne »

Pa, kad si već pomenuo, piše i na Elite Wheyu da sadrži lecitin soje. :) Koristi se kao emulgator, a ne da bi podizao procenat proteina. Prisutan je u mnogim dodacima ishrani i prehrambenim proizvodima generalno.
Naravno ali u mail-u mi je objasnjeno da je kod dymatize zbog tog svojstva koje si naveo,dobro bas emulgator nisu napisali ali tako nesto izobjasnjavali,i to ne kod svih,i to u max 0.3 posto na celu masu,dok scitec mi odgovorio da je nesto malo ispod 5%,razlika je velika u brojkama ali ne znam koliko utice na kvalitet nisam strucan u tome,samo navodim podatke mojih prepiski sa njima,ali garantuju da je bez glutena dok mi scitec potvrdio da postoji u nekoj kolicini ali nisu naveli nikakav broj,nisam hteo vise da ih smaram,10ak mail-a smo razmenili
Sačuvana
shtrbac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #21 poslato: April 09, 2015, 10:00:09 posle podne »

A ako hocete jos par detalja,posto sam bas istrazivo evo jos neceg,dymatize ima svoje postrojenje u kome proizvodi sam u Dalasu US,dok scitek nema vec narucuje iz raznih postrojenja (ono i to pise,proizvedeno u postrojenjima koja se bave preradom jaja,mleka,soje i kikirikija pa sami mesaju i pakuju),kod Elite gourmet-a ima isto sojinog ulja ali i pise,doduse bas bas sitno,ali kad sam im slao mail pojasnili su mi.Ima jos dosta detalja,ali da vas ne opterecujem,bitno dymatize ima NSF-GMP sertifikat koji garantuje da je procenat proteina taj koji pise,a to od skoro posle onog skandala u Spaniji kad je otkriveno da dymatize ima od 10-20% manje proteina nego na sto pise na ambalazi,guglajte ima toga da se nadje ko se ne seca,ali doduse dymatize nema "FDA aproved" od US vlade,vec onaj znak samo znaci da je proizvedeno u postrojenju koje je pregledala FDA ali ne i proizvod sam,ali to su vec druge price,sve u svemu istrazivajuci nekih mesec dana shvatio sam da je razlika u kvalitetu ne veca od 10% sto ne opravdava razliku u ceni po meni,jedino ko je na bezglutenskoj dijeti ne moze scitec...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: April 09, 2015, 09:53:49 posle podne »

Pa, kad si već pomenuo, piše i na Elite Wheyu da sadrži lecitin soje. :) Koristi se kao emulgator, a ne da bi podizao procenat proteina. Prisutan je u mnogim dodacima ishrani i prehrambenim proizvodima generalno.
« Poslednja izmena: April 09, 2015, 09:59:48 posle podne od strane Robert » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #19 poslato: April 09, 2015, 08:53:34 posle podne »

Sad svi po kutiju da citaju sastav :D
Sačuvana
shtrbac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #18 poslato: April 09, 2015, 08:09:58 posle podne »

Znate kako,malo sam vise u tome,pa ajde da podelim nesto sa vama,kako niko ne cita na scitecu da sadrzi soyu,tacnije soju lecitin,ali iskljucivo u cilju povecanja procenta proteina,ne citajte srpski prevod,nego odlepite imate sve lepo,ja sam im i pisao i potvrdili su mi da je obogacen soja lecitinom,proverite i sami,a sadrzi i doduse jako malo ali gluten,dok dymatize ne sadrzi ni gluten niti soju provereno milion posto,zato je i razlika u ceni,a ne samo kako neki kazu da je razlika jer se dymatize proizvodi u teksasu u US a scitec u evropi po licenci firme sa majamija pa da je zbog troskova puta iz US dymatize skuplji,skuplji je zbog izvora proteina 100% je iz surutke,bilo da je konc.ili izolat,dok kod scitec-a imate i soju,a pise i na kutiji lepo kad procitate sve detaljno,nisu ni sakrili znaci nije prevara samo retko ko cita toliko.Pozz
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2015, 11:07:31 pre podne »

Skroluj dole, napisao sam. Mada je sve to oko ukusa jako subjektivno...
Sačuvana
Zdeki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #16 poslato: Mart 20, 2015, 10:21:40 pre podne »

A sto se tice My Proteina, kakvi su ukusi? Da li ga je neko koristio uopste? I kakav je isti bez ukusa?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2015, 04:14:31 posle podne »

Dymatize-ovi ukusi su nešto blaži, neutralniji - da tako kažem. Nisu toliko slatki kao Scitec. Nekome tako više odgovara.
A što se kvaliteta tiče Dymatize je vrhunski. Jedna od omiljenih marki naših kupaca već dugi niz godina.
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2015, 07:43:36 posle podne »

I ja sam za skitec sto se tice ukusa. A sto se tice kvaliteta elit i skitec ne bi razlikovala. :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2015, 05:11:13 posle podne »

Sto se ukusa tice Scitec Profesional najbolji koji postoji mogu da potpisem narocito jagoda bela cok ! :) A sto se kvaliteta tice ne mozes osetiti nikakvu razliku izmedju cistog izolata ili koncentrata 80% ,to se moze osetiti samo u krajnoj fazi takmicarske dijete kada je svaki miligram secera,masti bitan (neki cak izbacuju i cisti izolat zbog straha od secera) u ostalim slucajevima svejedno ti je : ) poz
Meni je Dymatize Cookies & Cream bolji od Scitec Jagoda Bela Cokolada. Ali dobro, ukusi su razliciti.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.