TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:26:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein, Guarana Ili Ne...  (Pročitano 7288 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2015, 01:21:55 posle podne »

Prva stvar je navikavanje na kofein( rezistencija)...kofein( guarana) nije magicna tabletica protiv umora,koju cete uvek popiti kada osetite umor...

Sam trening je stres za organizam,uzimanje kofeina posle treninga cini da se nase telo oseca kao da je idalje u tom stanju stresa( hormoni stresa)...

Tu je i dehidratacija...trening dovodi do odredjenog stepena dehidratacije, a sa kofeinom se to stanje "odrzava"( diuretski efekat kofeina)...

Normalna je pojava da se posle treninga javi osecaj umora( prolaznog karaktera, osim ukoliko se ne radi o stanju konstantne pretreniranosti)...nase telo i funkcinose po principu "rada i odmora"...

Mozda je bolje da promenis satnicu treninga?

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2015, 01:02:45 posle podne »

Znam da ne valja masti pre treninga, ali sam mislio da nije strašno baš zbog instant obroka...
:/
A, da li je OK onda 2xOmega-3+whey posle treninga, a to ulje da popijem u pretposlednjem obroku-skoro uvek 6 jaja (2-3Ž) povrće i po koji UH...?!?
I onako žurim na posao, tako da nemam vremena za kuvanje kada ustanem; a ako skuvam jaja pre nego što legnem, mislim da bi' poludeo kada bi belance počelo da se lepi za ljusku...
;D
Kada radim popodne, imam konkretan protein pre teretane.
:)
A, zbog čega nisi za taj suplement posle treninga?!?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2015, 12:34:29 posle podne »


Ne preteruj sa mastima u obroku pre treninga...preporuka "masti bez" u obroku pre treninga...masti ce "malo" otezati varenje( jeste da je u pitanju "instant obrok",ali opet)...tako da ih ubaci u narednim obrocima...

Ajmo akcenat na neke konkretne proteine, ne samo "prasak" u obroku pre treninga...  ;) Belanca, jaja...  ;)

Nisam za kofein ili guaranu posle treninga,...vec samo pre...a mislim da ce te "drzati" i posle treninga...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2015, 12:16:53 posle podne »

Možda sam preterao pre neki dan.
Bio sam u kineskom nakon pola godine, i pojeo sam oko 200g pirinča...
...lični rekord...
;D
Ako se zadesim u Leskovcu, eto mene u No. 1 Gym da se ispričamo...
;D
Trening: sat-sat i 15...
Intenzitet...
Kako se meri intenzitet?!?
:D
Mislim, koristim težine da u poslednjoj seriji ne mogu da izvučem 12 ponavljanja.
Kardio ne radim...
Odmah posle treninga 35g Power Protein-a, 23-25g dekstroze i jednu Omega 3 tabletu.
Ustanem odmoran.
06:00 50g ovsenih, 20g raženih, šolju Balans 0% jogurta, 35g Power Protein-a, jednu Omega-3, Maj Fejvrit Enerdžajzer i (ako imam) supenu kašiku ulja od bundeve ili konoplje.
Počinjem sa treningom oko 07:20...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2015, 11:50:31 pre podne »

Koliko dugo poznajem bata Srleta, ovako virtuelno, siguran sam da nikada nije preterao sa hidratima bilo prostim, bilo slozenim...  ;)

Bitna stvar je i da li mozda ne preteras na treningu? Koliko dugo ti traju treninzi? Intenzitet? Kakav je pwm?

Kako spavas? Da li se naspavas?

Da li nesto od "stimulanasa" uzimas pre treninga? Kofein?

Obrok pre treninga? Jedes li pre treninga?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2015, 11:26:04 pre podne »

Znači kofein?!?
;D
Ne znam koliko sam tolerantan...
Zbog teretane sam izbacio jutarnju kafu (za koju mislim da mi je bila ritual, a ne sredstvo za budjenje); nekada popijem kafu oko 19:00 pa blejim do 03:00; isto tako se desi da je oko 23:00 popijem i zaspim oko 01:00.

Što se obroka tiče, uvek isto: 180g belog mesa i 90g pirinča.
Jeste da to pojedem manje-više na silu, ali moram da unosim UH...
Da se ja pitam, unosio bi' oko 100g UH na dan...
:D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2015, 11:16:27 pre podne »

DymaBurn je jak, ima oko 330 mg kofeina po serviranju, zato te je i budio. :) Ne znam koliko si tolerentan na kofein i da li bi te tableta od 200 mg rasanila...

Šta jedeš posle treninga? Moguće da preteraš sa uglj. hidratima pa te uspavaju. Probao bih sa manje obilnim obrokom.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2015, 11:01:54 pre podne »

Trening odradim kako treba; mislim, nisam pospan.
U stvari, posle treninga me mrzi da bilo šta radim (više to, nego što bi' najradije legao da spavam), pogotovo kada jedem nakon sat vremena od treninga...
Sa Dima Brnom kao da sam imao više volje...
:)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2015, 10:54:34 pre podne »

Hoćeš da kažeš da ti se prispava posle treninga i ne možeš normalno da funkcionišeš na poslu? Za trening nisi pospan?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2015, 09:18:32 pre podne »

Razmišljao sam da uzmem neki suplement da me razbudi, pa me interesuje da li je bolje da pazarim neki suplement sa kofeinom ili neki sa guaranom (ili nešto treće).
"Problem" je što na trening idem oko 07:00, pa posle njega na posao (znači, pio bi' ga posle treninga).
Dyma Burn se pokazao kao odličan za tako nešto, ali mu to nije svrha...
Takodje me interesuje da li ima smisla uzeti neki suplement za tako nešto, pošto kontam da se takvi suplementi piju pre treninga...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.