TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:16:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jesti u skoli?  (Pročitano 14346 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #77 poslato: Mart 12, 2017, 12:21:07 pre podne »

Ja sam nekako za hranu koja je uslovno receno cista odnosno belo meso i galete a ako idu masti onda beli neko orasasto :)

Nekako nesto sto se ne rastura i ne razmazuje previse pa da moras po klupama da juris hranu itd :) mada je i pirinac korektan skroz
Sačuvana
Katarina FITNESS
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 830


« Odgovor #76 poslato: Mart 09, 2017, 05:24:55 posle podne »

Ja sam obicno pravila sendvice od tonus hleba, kao namaz ella sir, pileca prsa, paradajz, krastavac, zelena salata i malo mladog sira  :D
Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #75 poslato: Mart 09, 2017, 01:26:12 posle podne »

Moj primer..Ja kada sam isao u skolu nosio sam obroke tipa 150-200gr belog mesa par parceta crnog hleba i neka salata :)
Sačuvana
iamnemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #74 poslato: Decembar 09, 2015, 12:57:07 pre podne »

Hvala svima na savetima,pre nepunih sat vremena sam ispekao dva parceta belog na alufoliji, videcu kakva ce biti ujutru pred skolu ;D ;D ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #73 poslato: Decembar 08, 2015, 11:24:44 posle podne »

E ovo je dobro pitanje...vezano za rok trajanja maslaca...uvek pogledajte rok trajanja na ambalaži...čuvati na temperaturi od 0 do 8 stepeni celzijusa...inače se može čuvati dobro umotan u frižideru i jedan ceo mesec nakon isteka roka za prodaju, a čak do 6 meseci u zamrzivaču. Tek kada dobije sirastu aromu možete ga baciti.  ;)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #72 poslato: Decembar 08, 2015, 11:16:05 posle podne »

Taman.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #71 poslato: Decembar 08, 2015, 10:01:36 posle podne »

Na svakih pet dana kupim malo pakovanje maslaca (20g) a svaki dan przim meso, jaja itd...
Extra stvar. Uzela mama sad veliko pakovanje, ima da traje ihahaj.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #70 poslato: Decembar 08, 2015, 09:54:23 posle podne »

Naravno da domaća svinjska masti ima moje DA...kao i maslac, kokosovo ulje...

O svinjskoj masti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti.html

Po pitanju kesica( vrećica) sa pečenje...

Ukratko o dobrim strana istih...

"Ukus

Kada sve stavite u vrećicu, sve začine, meso, povrće – sve se kuva i peče i svom sosu, što odmah poboljšava ukus same hrane, a začini se najbolje sjedine sa ostalim sastojcima. TakoĂ°e, koristite manje začina nego inače, a dobićete isto tako bogat ukus.

Vreme i lakoća

Vrećice za pečenje štede vreme. Sve bude brže pečeno. One zadržavaju paru i sokove, a ponekad smanje vreme pripreme hrane gotovo u pola. TakoĂ°e, mnogo je lakše premestiti ono što ste pekli u vrećici na tanjir za služenje – samo na njemu razrežete vrećicu i uklonite je.

Čišćenje

Kada koristite vrećice nema prskanja po rerni, jakih mirisa, pare. Posuda u koju stavite vrećicu prilikom pečenja bude potpuno čista, jer sve ostaje u vrećici. Sa njima duže čuvate rernu čistom i kuhinju mirisnom.

Jednostavne i lake za upotrebu

Ove vrećice nisu skupe, posebno kada uzmete u obzir da ćete uštedeti na čišćenju rerne i na električnoj energiji, jer skraćujete vreme pripreme jela. Na ovaj način, takoĂ°e, čuvate rernu, jer će te je manje ribati, grebati, strugati. Jednostavne su za upotrebu. Jedino što trebate paziti je da vas ne oprži para prilikom otvaranja vrećice.

Kritike

Ipak, nije sve tako šareno. Mnoge domaćice su odbile ideju da jela pakuju i peku u ovim vrećicama. Iako je potvrĂ°eno da one ne ispuštaju nikakve štetne materije u hranu prilikom pečenja, mnogi nisu sigurni. Drugi, ipak, veruju da su ove vrećice u istom rangu kao i aluminijumska ili plastična folija – nisu savršene, ali ni opasne po zdravlje.
"
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2015, 10:05:49 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
iamnemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #69 poslato: Decembar 08, 2015, 03:34:24 posle podne »

Imam i mast domacu sa sela pa ako i to moze umesto ulja, kakve su te kese za kuvanje, mislim da sam video nesto na tu foru u maxiju?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #68 poslato: Decembar 08, 2015, 01:19:07 posle podne »

Video sam iste, ali nisam probao...hm, da nema tu nekih vestackih aroma, ukusa?

...bolje se odluci za "klasican" pek papir...cak i bolje od folije...  ;)
+1
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #67 poslato: Decembar 08, 2015, 01:17:58 posle podne »

Video sam iste, ali nisam probao...hm, da nema tu nekih vestackih aroma, ukusa?

...bolje se odluci za "klasican" pek papir...cak i bolje od folije...  ;)
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #66 poslato: Decembar 08, 2015, 08:27:18 pre podne »

Pavac to sto neko ne ide po forumima i ne pise o svojim zivotnim problemima znaci da mu sve ruze cvetaju?

Svaki put ista prica sa tobom, dosadio si svima, koliko saveta si dobio ovde i nista, pravis se lud, jos si sad nick promenio, blam te?

Ajde molim te pokri se usima.

ok, vama je svima problem sto ja nemam dlaku na jeziku, i to nekim ljudima smeta
nema cega mene da bude blam  ;)

@R1

Osnovno pravilo je "bez ulja"...ali nekada se desi da nemam vremena da sam pripremam hranu, tako da jos uvek nisam osetio fatalnost tog simbolicnog dodatka ulja...  ;) Tako da...ako je to jedini potencijalni izvor trans masti...dobre vesti - preživećeš  :D

P.S. A koje ulje koristis?

@ iamnemsi

I rerna je ok...

Probaj i sa kesicama za pecenje...pirincane galete mogu biti dobro resenje...

Slavisa, sta mislis o onim papirima sto se ubaci meso u njih i isprzi se i posle imaju neki ukus? Jeo sam to jednom i mnoooogo mi se svidelo, ne znam ni kakav je kvalitet toga niti cena, ti prvo proceni  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Decembar 08, 2015, 01:30:50 pre podne »

@R1

Osnovno pravilo je "bez ulja"...ali nekada se desi da nemam vremena da sam pripremam hranu, tako da jos uvek nisam osetio fatalnost tog simbolicnog dodatka ulja...  ;) Tako da...ako je to jedini potencijalni izvor trans masti...dobre vesti - preživećeš  :D

P.S. A koje ulje koristis?

@ iamnemsi

I rerna je ok...

Probaj i sa kesicama za pecenje...pirincane galete mogu biti dobro resenje...
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2015, 01:33:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
iamnemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #64 poslato: Decembar 07, 2015, 11:43:28 posle podne »

hvala svima na odgovorima, meni je keva rekla da stavim pravim belo meso na alu foloju pa u rernu, da se drzim toga?, a pirinac necu moci stalno da praktikujem, vec samo kad idem popodne jer mi skola pocinje u 15do8, a treba mi poprilicno do skole. Kada budem pravio pirinac pravicu ga uvece sa belim mesom, pa cu ga hladno jedem u skoli ko da je bitno. Videcu kako ta organizacija funkcionise i da li da se drzim pravljenja u rerni?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #63 poslato: Decembar 07, 2015, 11:29:43 posle podne »

Slavisa meni ne prze klasicno hranu nego sa dosta vode, ulja nesto malo da dobije taj ''resiji'' smek, ali se u sustini delom skuva, ne przi se skroz na ulju. Nadam se da je to bezbednije.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.