TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:30:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane i treninga  (Pročitano 3462 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: April 04, 2015, 10:30:49 pre podne »


Iz licnog iskustva...1 kesica pola sata pre jutarnjeg kardia + 200 mg kofein Natrol i jos jedna kesica oko 30-45 min pre treninga sa opterecenjem + kofein( 200 mg Natrol)...osecaj kao da letim...  ;)


ovo zvuči kao sjajna kombinacija :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: April 03, 2015, 12:12:14 posle podne »

Prethodni post se odnosio na naseg druga PavacSM...koji jos kuburi sa ishranom...

Neki od korisnika Carni-FX su "prijavljivali probleme" vezane za moguci nadrazaj digestivnog trakta kod 2 kesice odjednom...

Iz licnog iskustva...1 kesica pola sata pre jutarnjeg kardia + 200 mg kofein Natrol i jos jedna kesica oko 30-45 min pre treninga sa opterecenjem + kofein( 200 mg Natrol)...osecaj kao da letim...  ;)

Inace, L-karnitin i ALC imaju i testo-boost efekat( pogotovu ALC, uticaj na LH hipofize)...inace, su ove dve forme karnitina dodaci i vecine preparata za povecavanje plodnosti kod muskaraca( efekat na povecavanje broja i pokretljivosti spermatozoida)...
Sačuvana
stankezi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #11 poslato: April 03, 2015, 11:30:33 pre podne »


Koristi-la :)
 
Piješ jednu kesicu pola sata pre treninga rastvorenu u pola litre vode. To je sasvim OK doza, 2000 mg L karnitina ukupno.  Manje od toga nema poente...

Izvini molim te, uopste nisam obratio paznju. :)

Verovatno cu onda i ja koristiti tako, nesto mi je mnogo 2 kesice dnevno (ili bar tako zvuci).

Ishranu sam korigovao, tako da od sagorevaca ocekujem samo da koliko toliko ubrza put do rezultata. A ako bi koristi 2 kesice, to ide 2 kesice u pola litre vode, da bi bila jaca doza?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: April 03, 2015, 10:45:09 pre podne »


PavacSM, koristio sam ga pre kardio treninga, uz njega i pojas. Mnogo vise sam se znojio, i nije mi bilo isto sa ili bez sagorevaca, bez obzira na pojas. Sad da li je psiha ili ne ne znam. :) Koristio sam ga kao sto pise na sajtu, al sam nekada i povecavao dozu, pred kraj ove bocice sam sipao otprilike, nisam ni merio.
Ja sam zadovoljan, na mom primeru je sasvim dobar, ovde sam pitao cisto da vidim dal imate iskustva sa drugim ili da nastavim sa ovim. :)

Okej,hvala,.Pitam te zato što planiram da ga uzmem pa da vidim koliko je on tebi pri pomogao pri mršavljenju. Ja sam zakucao na istoj kilaži već duže vreme,ostalo mi je još par kila da skinem pa planiram da uzmem taj sagorevač. Hvala svakako!  :D

Pavac, kada budes maximalno korigovao ishranu,mozes racunati i na maximalnu efikasnost sagorevaca, tako nece biti zastoja i kukanja...ako ishranu nisi korigovao sagorevac je promasena investicija...

Ne ocekuj od karnitina nemoguce...moja preporuka ce biti 2 kesice Carni-FX dnevno( 2 x 1 )...delotvorne doze karnitina su ipak malo "jace"...neki licitiraju sa 3500 mg...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: April 03, 2015, 10:19:47 pre podne »


MightyMO, to ovaj u kesicama sto ima (http://www.pansport.rs/Sagorevači-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html)? Jel si ga koristio kao sto pise ovde ili drugacije?


Koristi-la :)
 
Piješ jednu kesicu pola sata pre treninga rastvorenu u pola litre vode. To je sasvim OK doza, 2000 mg L karnitina ukupno.  Manje od toga nema poente...
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2015, 09:19:09 pre podne »


PavacSM, koristio sam ga pre kardio treninga, uz njega i pojas. Mnogo vise sam se znojio, i nije mi bilo isto sa ili bez sagorevaca, bez obzira na pojas. Sad da li je psiha ili ne ne znam. :) Koristio sam ga kao sto pise na sajtu, al sam nekada i povecavao dozu, pred kraj ove bocice sam sipao otprilike, nisam ni merio.
Ja sam zadovoljan, na mom primeru je sasvim dobar, ovde sam pitao cisto da vidim dal imate iskustva sa drugim ili da nastavim sa ovim. :)

Okej,hvala,.Pitam te zato što planiram da ga uzmem pa da vidim koliko je on tebi pri pomogao pri mršavljenju. Ja sam zakucao na istoj kilaži već duže vreme,ostalo mi je još par kila da skinem pa planiram da uzmem taj sagorevač. Hvala svakako!  :D
Sačuvana
stankezi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: April 02, 2015, 05:54:23 posle podne »

Slavisa Stojic, hvala puno jos jednom, od ponedeljka se pridrzavam i tvojih saveta. :)

MightyMO, to ovaj u kesicama sto ima (http://www.pansport.rs/Sagorevači-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html)? Jel si ga koristio kao sto pise ovde ili drugacije?

PavacSM, koristio sam ga pre kardio treninga, uz njega i pojas. Mnogo vise sam se znojio, i nije mi bilo isto sa ili bez sagorevaca, bez obzira na pojas. Sad da li je psiha ili ne ne znam. :) Koristio sam ga kao sto pise na sajtu, al sam nekada i povecavao dozu, pred kraj ove bocice sam sipao otprilike, nisam ni merio.
Ja sam zadovoljan, na mom primeru je sasvim dobar, ovde sam pitao cisto da vidim dal imate iskustva sa drugim ili da nastavim sa ovim. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2015, 04:18:12 posle podne »

Ja ću ti reći moja iskustva vezano za L karnitin, dobar je uz aerobni trening i smanjenu količinu ugljenih hidrata u ishrani i plus doza treba da bude jača. bar 2000 mg po dozi pre treninga.  Ne treba da očekuješ ništa spektakularno od L karnitina. Može da pomogne da se masti više troše kao energija u toku treninga, ali ti to moraš obezbediti svom telu - dakle kontrolisan unos ugljenih hidrata (jer telo neće preći na masti ako ima dovoljno hidrata) plus adekvatan trening kojim će se masti trošiti, dakle primarno aerobni trening.  Tek onda možeš nešto da očekuješ od L karnitina.
Moja preporuka za muškarce Scitec Carni FX. Jača doza, plus ALC - acetil l karnitin.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 02, 2015, 01:23:50 posle podne »


 Do sad sam koristio L-Carnitine ( http://www.pansport.rs/Sagorevači-masti/L-karnitin/BI498-L-Carnitine+Chrome-Liquid.html ), sta vi mislite da li menjati ovo sto sam uzimao ili da uzimam njega i dalje?


Koristio si ovaj sagorevač? Kakav je? Kakva su iskustva? Ja planiram da ga uzmem ali videću još,ako može napiši malo o njemu da li si zadovoljan i sve to. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 01, 2015, 12:34:53 pre podne »

Samo još jedna napomena po pitanju unosa ugljenih hidrata...potrudi se da ih unosiš u prvom jutarnjem obroku, obroku pre treninga i u obroku posle treninga...minimum bi bio - pre i posle treninga...

Prepostavaljam da je raĂ°ena impedanca( BMR)? Ili se varam?

Od navedenog TDEE...50% ide na hidrate, 35% na proteine i 15% na masti...

PoĂ°imo od pretpostavke da 1 gr proteina ima oko 4 kCal, 1 gr hidrata ima oko 4 kCal, a 1 gr masti ima oko 9 kCal...

15% od TDEE (2985 kCal u tvom slučaju) = 448 kCal / 9 ( 1 gr masti = oko 9 kCal) = oko 50 gr masti ( potrebe na dnevnom nivou) ispod ove broje ne bi trebalo da ideš po pitanju unosa masti...

Naravno sve ove "računice" bi trebalo shvatiti kao koristan orijentir, ne kao "must have"...

Pa sličnoj analogiji možeš izračunati potrebe za proteinima i hidratima...ali uvek se rukovodi "logikom", ne više od 2-2,5 gr proteina po kg telesne mase...a hidrati su tu za manipulacije...masti ne ispod 15% od TDEE...

Za sve potrebne konsultacije u vezi treninga ili ishrane, tu smo...  ;)
« Poslednja izmena: April 01, 2015, 12:38:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stankezi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: April 01, 2015, 12:11:48 pre podne »

Hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Pa nema przenja na ulju, bukvalno 15 dana nisam ni gram ulja i soli uneo, cak i salatu jedem bez toga. Nije neki ukus ali mi ne smeta.

Pa da, nutricionista mi je to dao po ovim parametrima sto sam pisao u prvom postu. Pored procenata masti, BMI-a, misica i visc. masti imam izmeren i bazalni metabolizam, valjda je to BMR, koji iznosi 1926. Po nekim kalkulatorima na internetu, sa ovim bmr-om TDEE je 2985.

Sto se tice treninga, u principu tako nesto i radim, znaci samo cesce i vise nego sto sam do sada.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2015, 11:24:23 posle podne »

Ajmo ovako, izbacio si ulje i so?

Misliš nema više prženja na ulju?

Po pitanju menija...ovo je nutricionista sastvaljao? Tipična šablon dijeta...

"Uzina I: Casa limunade ili solja caja(bez secera) + parce dvopeka sa dzemom" - bolje ovu "kvazi užinu" pretvori u konkretan obrok...

Uzina II: 30gr lesnika/badema/oraha - jezgraste plodove kao izvore zdravih masti uvek kombinuj sa proteinima visoke biološke vrednosti iz hrane...idealno za obrok pre spavanja "hidrata bez" - 250 gr ella sira i 30-40 kirikija( oraha, badema, lešnika)...

Vecera: 100gr pilecih prsa, 1-2 parceta tamnog tosta, kisela pavlaka ili jogurt, salata - nadam se da se ne radi o mesnim preraĂ°evinama? Izbaci tost...ella + jezgrasti plodovi su bolje rešenje...

Doručak mi deluje ok...ručak takoĂ°e...

Moj zaključak, treba ti više proteina visoke biološke vrednosti, zdravih masti...dakle, oko 2 gr proteina po kg, masti 0,6-0,8 gr po kg, a ugljenim hidratima manipulišeš...

Preporuka za detaljno čitanje na temu ishrane - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Preporuka dnevnog menija...( unos hidrata ćeš morati da dodatno "šteluješ")

1.OBROK (9h) – 6 belanaca,1 žumance,šoljica ovsenih pahuljica,2 kapsule omega-3,multi vitamini i minerali

2.OBROK (12h) – 150-200g mesa(belo meso,riba),100g pirinča ili 250-300g krompira,salata sa maslinovim uljem

3.OBROK (15h) – 150-200g mesa(belo meso,riba),salata,šaka badema,lešnika ili 2 kapsule omega3

4.OBROK (18h) – 150-200g mesa(biftek,belo meso,riba),salata sa maslinovim uljem

5.OBROK (21h) – 250 g ella sita + 30-40 gr kikirikija...

Da li znaš parametre svoje energetske potrošnje? BMR, TDEE?

Ako ćemo u tom smeru detaljne preporuke su...


- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Glavno sredstvo u borbi za redukciju masnih naslaga je KOREKCIJA ISHRANE, KARDIO TRENING, TRENING SA OPTEREĆENJEM...sagorevači su samo pomoćno sredstvo...za sada sagorevača bez...

"Trbušnjaci se prave u kujni ne u teretani"...
« Poslednja izmena: Mart 31, 2015, 11:29:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stankezi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2015, 10:13:00 posle podne »

Odmah da napomenem, ima puno teksta zato sto sam hteo sto bolje da objasnim ishranu i treninge.

Evo ovako, imam 22 godine, visok sam 170cm i tezak 89kg. Pre nekih 15 god. sam imao operaciju srca pa sam se posle nje za vrlo kratak period ugojio dosta kila, jedno vreme sam imao i 110 na ovu visinu, to je bilo katastrofa.
Od pre skoro 2 meseca sam krenuo na ishranu sto mi je nutricionista preporucio, za tih 2 meseca sam skinuo 5kg. Napisacu sve mere koje imam, iako me je sramota tih brojki. Masti: 30.7%, BMI: 30.9, Misici: 34.7, VISC. MASTI: 12 (Sve je ovo bilo i mnogo gore).

Ishrana za jedan dan izgleda otprilike ovako:

Dorucak: Kajgana od 2 jaja, do 70gr mladog sira, salata, 1-2 parceta integralnog hleba
Uzina I: Casa limunade ili solja caja(bez secera) + parce dvopeka sa dzemom
Rucak: 300gr barenog krompira i blitve, 150gr pastrmke ili pilecih grudi
Uzina II: 30gr lesnika/badema/oraha
Vecera: 100gr pilecih prsa, 1-2 parceta tamnog tosta, kisela pavlaka ili jogurt, salata

Zadnjih 15 dana sam totalno izbacio ulje i so iz upotrebe, samo jedem bareno, kuvano, bez imalo zacina. Resio sam da imam sto rigorozniju ishranu, da bih sto pre dosao do normalne tezine i izgleda. Sokove ne pijem uopste vec 4 godine(gazirano, negazirano), samo vodu, i nje unesem bas dosta u toku dana.

Sto se tice treninga, idem u teretanu 4-5 puta nedeljno kako kad i to idem ujutru, oko sat i po posle dorucka. Kardio trening, vozim sobni bicikl 3-4 puta nedeljno po 40-45 minuta, izmedju 2. uzine i vecere. Imam problema sa kolenom tako da ne mogu da trcim ili da treniram nesto.

E sad, sto sam pisao sve ovo.  :) Zanima me vase misljenje sto se tice ove ishrane, da li bi vi mozda imali nesto da mi predlozite da povecam, smanjim itd. u ishrani da bih pre dosao do rezultata? Da li treba povecati kardio trening i ono sto me najvise interesuje da li bi mi preporucili neki sagorevac masti? Do sad sam koristio L-Carnitine ( http://www.pansport.rs/Sagorevači-masti/L-karnitin/BI498-L-Carnitine+Chrome-Liquid.html ), sta vi mislite da li menjati ovo sto sam uzimao ili da uzimam njega i dalje?
Ako bi bili ljubazni jos i da mi preporucite neke vezbe za skidanje stomaka(najkriticniji deo), dosta sam citao na forumu i to, ali sam takav da hocu da cujem konkretno na sebi sta valja, a sta ne.

Znam da mnogo trazim, ali mi je stvarno vise preko glave svega, i resio sam da se promenim totalno.  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.