TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:25:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje  (Pročitano 2637 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2015, 09:50:29 posle podne »

Koje lekove koristi "za pritisak"? Holesterol, trigliceridi?( masnoće u krvi) Kakvi su bili lab. nalazi?

Mnoge stvari bi trebalo prilagoditi terapiji...tj. "stanju"...da li se redovno prati vrednost krvnog pritiska? Redovno merenje? Aparat sa živinim stubom?

To vraćanje kilograma, tzv. "jo-jo efekat" je posledica loše voĂ°ene dijete, naime, predugo "gladovanje", jako nizak unos ugljenih hidrata( duže vreme) za posledicu ima kompenzatorno usporavanje metabolizma( zato barem jednom nedeljno povećati unos hidrata na 2-3 gr po kg telesne mase), telo se time brani od nedovoljnog unosa hrane i ekonomiše postojećim resursima...dakle, dijeta u početku super radi, potom nastaje stagancija...a po povratku na ustaljeni režim ishrane, "kilogrami se vraćaju još brže"...naše telo je "zaplašeno", pa u strahu od ponovnog gladovanja još brže "stvara rezerve"...

Ima li neke povrede koštano-zglobnog sistema? "Reumatske tegobe"?

Obilni, kasni večernji obroci su veliki problem...više manjih obrok u toku dana, barem 4, rešavaju problem...



Za pritisak Monopril....evo tek sad saznajem da nije radio nalaze krvi odavno,znaci moracete to obaviti ovih dana....

Sto se tice pritiska on to ne mjeri,odavno je mjerio zadnji put,aparat cak ni nemamo u kuci...Povrede i reuamtske tegobe nema.



Moja preporuka bi bila da pored lab. analiza krvi i urina ode i na kontrolu kod kardiologa...čisto radi konsultacija i preporuka...redukcija telesne težine će svakako doprineti "boljem zdravstvenom stanju" i vitalnosti...kao i redovna, umerena( dobro dozirana) fizička aktivnost...ali uz konsultaciju sa kardiologom...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #5 poslato: April 02, 2015, 09:34:04 posle podne »

Koje lekove koristi "za pritisak"? Holesterol, trigliceridi?( masnoće u krvi) Kakvi su bili lab. nalazi?

Mnoge stvari bi trebalo prilagoditi terapiji...tj. "stanju"...da li se redovno prati vrednost krvnog pritiska? Redovno merenje? Aparat sa živinim stubom?

To vraćanje kilograma, tzv. "jo-jo efekat" je posledica loše voĂ°ene dijete, naime, predugo "gladovanje", jako nizak unos ugljenih hidrata( duže vreme) za posledicu ima kompenzatorno usporavanje metabolizma( zato barem jednom nedeljno povećati unos hidrata na 2-3 gr po kg telesne mase), telo se time brani od nedovoljnog unosa hrane i ekonomiše postojećim resursima...dakle, dijeta u početku super radi, potom nastaje stagancija...a po povratku na ustaljeni režim ishrane, "kilogrami se vraćaju još brže"...naše telo je "zaplašeno", pa u strahu od ponovnog gladovanja još brže "stvara rezerve"...

Ima li neke povrede koštano-zglobnog sistema? "Reumatske tegobe"?

Obilni, kasni večernji obroci su veliki problem...više manjih obrok u toku dana, barem 4, rešavaju problem...



Za pritisak Monopril....evo tek sad saznajem da nije radio nalaze krvi odavno,znaci moracete to obaviti ovih dana....

Sto se tice pritiska on to ne mjeri,odavno je mjerio zadnji put,aparat cak ni nemamo u kuci...Povrede i reuamtske tegobe nema.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 02, 2015, 08:35:01 posle podne »

Koje lekove koristi "za pritisak"? Holesterol, trigliceridi?( masnoće u krvi) Kakvi su bili lab. nalazi?

Mnoge stvari bi trebalo prilagoditi terapiji...tj. "stanju"...da li se redovno prati vrednost krvnog pritiska? Redovno merenje? Aparat sa živinim stubom?

To vraćanje kilograma, tzv. "jo-jo efekat" je posledica loše voĂ°ene dijete, naime, predugo "gladovanje", jako nizak unos ugljenih hidrata( duže vreme) za posledicu ima kompenzatorno usporavanje metabolizma( zato barem jednom nedeljno povećati unos hidrata na 2-3 gr po kg telesne mase), telo se time brani od nedovoljnog unosa hrane i ekonomiše postojećim resursima...dakle, dijeta u početku super radi, potom nastaje stagancija...a po povratku na ustaljeni režim ishrane, "kilogrami se vraćaju još brže"...naše telo je "zaplašeno", pa u strahu od ponovnog gladovanja još brže "stvara rezerve"...

Ima li neke povrede koštano-zglobnog sistema? "Reumatske tegobe"?

Obilni, kasni večernji obroci su veliki problem...više manjih obrok u toku dana, barem 4, rešavaju problem...

Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: April 02, 2015, 07:01:23 posle podne »

Hvala Slavisa na svemu ispisanom...

Sto se tice zdravlja generalno je zdrav,s tim sto ima problema od kad znam za njega sa visokim pritiskom,pije stalno ljekove...ali nikada nije imao neke napade nego eto to kontrolise sa tim ljekovima,valjda. A lab. nalaze cini mi se da je to radio negdje skoro,Ekg i to osnovno....ostalo nista nije.

Uglavnom to je to kako sam i mislio,nije njemu sada cilj da skine skoro citav stomak,nego eto na kraju krajeva i da se vise ne deblja dobro bi bilo.A znam da je to proces koji nije nimalo jednostavan,pogotovo ako se ide sa nekom ovakvom "sjecom" hrane",znam i da se kg odmah povrate ako se vrati na stari rezim ishrane,svega i svacega.Fora je u tome da se on debljao svih ovih godina tako sto je jeo,kada dodje iz grada uvece oko 11-12,uglavnom kasnije,on tada jede nenormalno,a to je najgore,a u toku dana on jede,normalno rucak (dorucak je cesto preskakao),znaci prakticno se svih ovih godina hranio sa 2-3 obroka ali obilnaa i to uzmemo u obzir obrok u ponoc,sto je znaci katastrofalno

Kardio ce lagano morati ubacit,a za trening sa tegovima ne znam :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 01, 2015, 11:42:09 posle podne »

Pozdrav,

Ovako,tice se moga oca,rijesio covjek da smrsa (a pregazio 50-tu,kriza srednjih godina),vjerujte da ne znam koliko ima kg,ali ima bas onako stomak izrazen,ostalo sve normalno,ali stomak bas izrazen,a pogotovo zadnjih godina se mnogo udebljao u tom predjelu :D

Ima nekih 15 dana da je izbacio mnoge stvari iz ishrane,kupio je Herbalife (smatram da je to smece,ne vidim nista posebno u tom proizvodu,a plus je nenormalno skup,mada nasao sam drugi proizvod prakticno istog sastava za duplo bolju cijenu),on to pije ujutro i uvece i popodne ima neki lagani rucak,nesto kuvano ili meso,salata i malo hleba (to mora izbaciti,mislim na hleb) i izmedju toga jede voce kao uzinu.

Za ovih 15 dana stvarno se vidi da je smrsao jer sigurno mora se smrsati kad imate prakticno jedan obrok i sejk ujutro i uvece (plus voce),zanima me koji su sledeci koraci,mislim da bi trebao da ubaci Kardio,trcanje ili voznju biciklom ( s tim sto mora poceti lagano barem nekim brzim hodanjem),pa onda  kao neki treci korak smanjivanje i kontrola UH....sta vi mislite i koji su vasi savjeti? Hvala :)

Eh...zamenio obroke šejkićima iz Herbalife i smršao...globalno gledano sa tako oskudnom količinom hrane, on bi u svakom slučaju smršao...  ;)

Nisam za voćne užine, po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok...ali "voćni užine" koje prerastu u voćne obroke mogu biti kontraproduktivne...

Da li je otac generalno zdrav? Pije li neke lekove? Pritisak, "šećer u krvi"? Kada je zadnji put uradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Funkcionalna dijagnostika radi procene zdravstvenog stanja i "trenažnih" kapaciteta? Da li je raĂ°ena antrpometrija? Znaš li parametre energetske potrošnje? BMR, TDEE?

Osnovne preporuke bi bile...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...( ako se u istom danu radi kardio i trening sa opterećenjem, kardio uvek raditi posle treninga opterećenjem)

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj cemo u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju raditi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka" je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviti pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako smo u deficitu od 500 kCal(u odnosu na TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Preporuka za čitanje na temu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Sve što je naglo, usiljeno je štetno...nekada u tim godinama muškarci "podetinje"...zato pamet u glavu...cilj nije gladovanje, već razumna korekcija ishrane i treninga...


« Poslednja izmena: April 01, 2015, 11:47:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: April 01, 2015, 11:14:30 posle podne »

Pozdrav,

Ovako,tice se moga oca,rijesio covjek da smrsa (a pregazio 50-tu,kriza srednjih godina),vjerujte da ne znam koliko ima kg,ali ima bas onako stomak izrazen,ostalo sve normalno,ali stomak bas izrazen,a pogotovo zadnjih godina se mnogo udebljao u tom predjelu :D

Ima nekih 15 dana da je izbacio mnoge stvari iz ishrane,kupio je Herbalife (smatram da je to smece,ne vidim nista posebno u tom proizvodu,a plus je nenormalno skup,mada nasao sam drugi proizvod prakticno istog sastava za duplo bolju cijenu),on to pije ujutro i uvece i popodne ima neki lagani rucak,nesto kuvano ili meso,salata i malo hleba (to mora izbaciti,mislim na hleb) i izmedju toga jede voce kao uzinu.

Za ovih 15 dana stvarno se vidi da je smrsao jer sigurno mora se smrsati kad imate prakticno jedan obrok i sejk ujutro i uvece (plus voce),zanima me koji su sledeci koraci,mislim da bi trebao da ubaci Kardio,trcanje ili voznju biciklom ( s tim sto mora poceti lagano barem nekim brzim hodanjem),pa onda  kao neki treci korak smanjivanje i kontrola UH....sta vi mislite i koji su vasi savjeti? Hvala :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.