TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:24:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplement za uvecanje bicepsa  (Pročitano 6145 puta)
agnostic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #13 poslato: April 03, 2015, 11:05:48 pre podne »

Poenta je da se prvo informises, pa onda pitas ako ti nesto nije jasno. Imas brdo tema na ovom i na jos milion foruma.
Ovo pitanje je izuzetno neozbiljno, u najmanju ruku, da se ne izrazim na neki nepristojan nacin.
Meni, zivota mi, isto deluje kao da si trazio suplement za povecanje one stvari, i ocekujes neki odgovor koji ce te zadovoljiti.
Ne postoji dzabe ona stara, da je vecini muskaraca, pogotovu onim koji idu u teretanu, biceps drugi najvazniji misic.
Nekima je mozda cak i prvi :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: April 03, 2015, 10:34:19 pre podne »

Cela ova prica zahteva ozbiljnost, posvecenost, stalno ucenje o sebi i svojim limitima...

Prioriteti su kao sto smo vec rekli KOREKTAN TRENING, ISHRANA KOJA BI ISPRATILA SVE TO...i na kraju, "final touch", SUPLEMENTACIJA...

Mislim da moras jos da poradis na logici "izgradnje misica"...uzimanje suplemenata ne znaci da su oni samo za takmicare u bb ili sportovima snage,oni su donekle postali i potreba "obicnih ljudi", rekreativaca, kao i svih onih koji su odgovorni prema svom zdravlju, jer je nasa ishrana cesto siromasna nekim korisnim i preko potrebnim mikro i makronutrijentima, cije su potrebe pogotovu povecane u toku trenaznih napora, tj. redovne fizicke aktivnosti...

Dakle, pojam suplementacije je nesto siri od tvog trenutnog poimanja...zato se uvek treba obratiti na pravu "adresu"...PANSPORT FORUM!

OSNOVU VAŠEG NAPRETKA ČINE STRUČNO VOĂDEN TRENING I KVALITETNA, RAZNOVRSNA I IZBALANSIRANA ISHRANA...

MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u „zoni” od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

VAŠA ISHRANA BI TREBALO DA IMA DOVOLJNO PROTEINA VISOKE BIOLOŠKE VREDNOSTI, SLOŽENIH UGLJENIH HIDRATA I ZDRAVIH MASTI...naravno u „povoljnom odnosu“...



Sačuvana
Strongman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #11 poslato: April 03, 2015, 09:36:25 pre podne »

Ne znam odakle vam podatak da sam 8 godina u boksu ali dobro  :), rekao sam da sam 8 godina trenirao borilacke vestine a ne boks :). Treniram 8 godina razne borilacke vestine, 4 godine aikido, pa sam to prestao pa zatim 3 godine taekwondo i sada sam tek oko godinu dana na kick-boxu tako da nije ipak klasican boks gde se dosta toga vodi racuna o snazi udarca samo rukom. Slabo sam inace radio vezbe snage pa zelim to da nadoknadim (vise sam isao na tehniku a te vezbe snage sto se rade na treningu to je malo jer se nema vremena). Nisam trenirao kao profesionalac nego rekreativno jer volim da treniram a bilo je i slucajeva gde sam i po tri meseca pravio pauzu i nisam trenirao vezbe snage ali dobro.... Necu da budem profesionalac, necu da idem na takmicenje u bodibildingu itd, hocu samo malo da ojacam ruke i nista vise jer i ovako imam previse obaveza a zelim da imam i slobodnog vremena. Imam kuci uvece vremena od 21:00h slobodno pa to mogu da iskoristim da radim sa bucicama, sklekovi, malo trbusnjaci, zgibovi i propadanja i to je to, mislim da mi ne treba vise, necu da budem Koleman nego samo malo ruke da uvecam. Da li mislite da ima smisla uzimati nesto ili ne jer hocu brze rezultate ako je to moguce uz neku suplementaciju? Ako mislite da se ne isplati uzimati suplemente za takav dodatni trening onda nema potrebe dalje da pisemo u ovoj temi i batalicu ideju o suplementima i celu pricu ako smatrate da nece doneti neke velike rezultate i ako mislite da ne vreti da se cimam oko toga :). Vremena nemam da bi to bilo ono pravo, mislio sam samo malo da treniram, kao dodatni trening. Hvala unapred svima koji ste mi pomogli.
Sačuvana
agnostic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #10 poslato: April 03, 2015, 08:58:37 pre podne »

Ma kakvih crnih 8 godina, a ne moze 10 sklekova da uradi.
Uostalom, iz naslova teme se vidi o cemu se tu radi.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #9 poslato: April 03, 2015, 07:01:28 pre podne »

Hvala Slavisa, vidi se da si majstor za ove stvari ;D. Meni je ovo dosta nepoznato jer svasta citam po internetu, gledam Nixu da nesto naucim jer ga mnogi gledaju i spominju a posto ti kazes da lupeta gluposti onda prestajem da slusam njegove savete (obicnom coveku mogu da pricaju sta hoce kada se ne razume toliko). Vozim bicikl svaki dan dosta kilometara a kad ne vozim bicikl onda trcim. Nemam vremena za teretanu jer treniram u sali borilacke vestine 3 puta nedeljno tako da bih dodao samo treninge kod kuce i to uvece. Cilj mi je da ojacam ruke, malo zbog izgleda a malo zbog toga da mogu lakse da radim bokserski deo treninga i da imam jaci udarac. Jedva uradim desetak sklekova u seriji pa hocu i to da poboljsam. Da, imam malo viska kilograma po mojoj proceni 8 kg-a sigurno, pa i to hocu treningom da popravim :)
Uz dužno poštovanje, ako si 8 godina u boksu, odakle ti ideja da ojačavanje bicepsa/tricepsa dovodi do jačeg udarca??
Zna se odakle kreće direkt,upkt ili kroše. Ne mogu da pronaĂ°em tu nikakvu vezu, osim da popraviš izgled.
Za popravljanje udarca se koriste mali tegovi (2-3 kg) kojim radiš shadow box do otkaza, vežbe za sve 3 glave ramena + eventualno hummer curl i sklekovi na pesnicama za jačanje garda.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: April 03, 2015, 12:51:41 pre podne »

Kao što Slaviša kaže bez adekvatnog treninga nema smisla uzimati suplementaciju, moraš sebi postaviti prioritete ne možeš 100 stvari raditi i da sve budu kako treba. 4h na nedeljnom nivou nije puno, verujem da mnogo više od toga provedeš za racunarom,ali ako ipak ne možeš onda napiši šta imaš kući od rekvizita pa da ti pomognemo oko sastavljanja treninga :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: April 03, 2015, 12:17:26 pre podne »

Jedino gazdi da kazem da mi skrati radno vreme kako bih mogao u teretanu :). Salim se naravno ali 60 minuta je samo trening, plus odlazak i dolzak i priprema to mi je jos sat ipo a toliko bas ne mogu da izdvojim. Zato hocu malo samo da dodam neke vezbe snage i malo da uzmem nesto da mi da jacu snagu a da mogu da treniram kod kuce. Posao, skola engleskog, boks treninzi, a gde je i slobodno vreme..... ne mogu nikako u teretanu :)

Polako...koliko tegova imaš na raspolaganju u kućnoj varijanti?

Vežbe snage, hm...čučanj, mrtvo vučenje, benč, razne vrste potisaka, imaš li dovoljno rekvzita za tako nešto? Poenta priče je da će ti sa vremenom trebati veće opterećenje da bi adekvatno stimulisao mišiće na rast...

Uzalud je sva suplementacija ovog sveta ako nemaš dovoljno opterećenje i rekvizite "za stimulaciju mišića"(dovoljno tegova, klupa, šipki...) i sl.

Organizacija vremena je ipak tvoj problem, kao i prioriteti, sam znaš šta ti je najbitnije, ali za maksimalne rezultate, potrebna su i maksimalna ulaganja, kao i odricanja...mada po pitanju treninga u alterantivnim uslovima siguran sam da ti Dušan može dati dosta predloga...ali opet, ništa ne može zameniti dobro opremljenu teretanu...
Sačuvana
Strongman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2015, 10:22:23 posle podne »

Jedino gazdi da kazem da mi skrati radno vreme kako bih mogao u teretanu :). Salim se naravno ali 60 minuta je samo trening, plus odlazak i dolzak i priprema to mi je jos sat ipo a toliko bas ne mogu da izdvojim. Zato hocu malo samo da dodam neke vezbe snage i malo da uzmem nesto da mi da jacu snagu a da mogu da treniram kod kuce. Posao, skola engleskog, boks treninzi, a gde je i slobodno vreme..... ne mogu nikako u teretanu :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 02, 2015, 10:04:54 posle podne »

Hvala Slavisa, vidi se da si majstor za ove stvari ;D. Meni je ovo dosta nepoznato jer svasta citam po internetu, gledam Nixu da nesto naucim jer ga mnogi gledaju i spominju a posto ti kazes da lupeta gluposti onda prestajem da slusam njegove savete (obicnom coveku mogu da pricaju sta hoce kada se ne razume toliko). Vozim bicikl svaki dan dosta kilometara a kad ne vozim bicikl onda trcim. Nemam vremena za teretanu jer treniram u sali borilacke vestine 3 puta nedeljno tako da bih dodao samo treninge kod kuce i to uvece. Cilj mi je da ojacam ruke, malo zbog izgleda a malo zbog toga da mogu lakse da radim bokserski deo treninga i da imam jaci udarac. Jedva uradim desetak sklekova u seriji pa hocu i to da poboljsam. Da, imam malo viska kilograma po mojoj proceni 8 kg-a sigurno, pa i to hocu treningom da popravim :)

60 min tri puta nedeljno možeš izdvojiti za teretanu...smatram da dostupni rekviziti kod kuće, pa makar se radilo i o izlovanom treningu za ruke neće dati dovoljnu stimulaciju za mišićni rast...cilj je pogoditi mišiće iz različitih uglova, progresivno povećavati opterećenje...kućni uslovi baš to ne mogu pružiti?!

A "trening u boksu" zahteva i dobru kondiciju... Tako da je od presudnog značaja redovan i dobro doziran kardio trening...a za jači udarac i trening sa opterećenjem će biti svakako koristan!

Da li bar u boks-klubu imate neku improvizovanu teretanu koja će pružiti "dovoljan raspon opterećenja"( težina) za mišićni rast?

Pogledaj detaljno date preporuke o ishrani( predloženi članci)..."jak" i sadržajan trening zahteva i dobru i kvalitetnu ishranu...
« Poslednja izmena: April 02, 2015, 10:07:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4 poslato: April 02, 2015, 09:58:53 posle podne »

Ne možeš trenirati samo ruke ili njima pridavati veću pažnju nego ostalim delovima tela.Jako je bitno da ojačaš celo telo i bilo bi poželjno da možeš ubaciti i teretanu barem 2x nedeljno.
Sačuvana
Strongman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: April 02, 2015, 09:31:19 posle podne »

Hvala Slavisa, vidi se da si majstor za ove stvari ;D. Meni je ovo dosta nepoznato jer svasta citam po internetu, gledam Nixu da nesto naucim jer ga mnogi gledaju i spominju a posto ti kazes da lupeta gluposti onda prestajem da slusam njegove savete (obicnom coveku mogu da pricaju sta hoce kada se ne razume toliko). Vozim bicikl svaki dan dosta kilometara a kad ne vozim bicikl onda trcim. Nemam vremena za teretanu jer treniram u sali borilacke vestine 3 puta nedeljno tako da bih dodao samo treninge kod kuce i to uvece. Cilj mi je da ojacam ruke, malo zbog izgleda a malo zbog toga da mogu lakse da radim bokserski deo treninga i da imam jaci udarac. Jedva uradim desetak sklekova u seriji pa hocu i to da poboljsam. Da, imam malo viska kilograma po mojoj proceni 8 kg-a sigurno, pa i to hocu treningom da popravim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 02, 2015, 09:07:24 posle podne »

Postovanje, ovo je moj prvi post i pocetnik sam u bodibildingu da ga tako nazovem a treniram borilacke vestine vec 8 godina i trening mi nije bas toliko nepoznat. Ranije sam dizao tegove i to sam radio neredovno i kad imam volje ali sada sam odlucio da malo vise vremena posvetim takvom treningu. Radim sklekove i trbusnjake redovno i radim sa bucicama biceps i triceps evo vec nekih tri nedelje i malo se ipak vide rezultati. Moj cilj je da nabildujem i ojacam ruke i nista vise. Gledam Nixu redovno i on mi je rekao preko poruka da ne uzimam nista vestacko ako ne zelim na takmicenje. Visok sam 172cm-a a tezak 83 kg-a. Moje pitanje glasi da li mogu da uzmem nesto iz pansporta (i ako smem onda sta da uzmem) kako bih imao malo vise snage i vece bicepse a da nije previse stetno ? Ja se izvinjavam ako je pitanje malo laicki ali ovo nije moja struka pa sam dosao da pitam stucnije i nesto novo da naucim. Hvala svima unapred na odgovoru  :).

Dobrodošao na forum...zaboravi na savete "kvazi bodibulding gurua", čije je poznavanje suplementacije, ishrane i treninga na nivou teletabisa...a čije youtube prezentacije predstavljaju, najblaže rečeno, "urnebesnu komediju neznanja"...

Radi celo telo, dakle, kreni u teretanu, jer pretpostavljam da vežbaš u kućnim uslovima? Ili se varam? Cilj ti je da izgledaš skladno ili da podsećaš na karikaturu? Johnny Bravo sindrom?!

Svi suplementi iz ponude "Pansporta" su prošli neophodne kontrole nadležnih institucija Ministarstva zdravlja Republike Srbije...dakle, bezbedni su za upotrebu!

Osnovni preduslov delotvornosti suplementacije je korigovana ishrana i trening...

Preporuke za čitanje na temu ishrane...OBAVEZNO PROČITATI U TVOM JE INTERESU!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Po pitanju treninga, kratke preporuke...

TRENING SA OPETEREĆENJEM

NAJBOLJI EFEKAT NA STIMULISANJE MIŠIĆA ZA RAST DAJE TZV. TRENING HIPERTROFIJE, TJ. RAD SA TEŽINOM KOJOJ ĆEMO JEDVA ODRADITI 6-12 PONAVLJANJA( u seriji)! ( 70-80% od 1MR - maksimuma)
Pauza izmeĂ°u serija trebalo bi da bude 60-90 sekundi!

DAKLE, AKCENAT JE NA TEŽINI( opterećenju), A NE NA BROJU PONAVLJANJA! BROJ PONAVLJANJA SE PRILAGOĂDAVA OPTEREĆENJU, A NE OBRATNO! Piramidalno povećavati u opterećenje u svakoj narednoj seriji...

TRENING HIPERTROFIJE JE POŽELJAN I KADA RADITE NA SKIDANJU MASNIH NASLAGA( DEFINICIJA), JER ĆE ČUVATI VAŠE MIŠIĆE OD RAZGRADNJE!
NAJMANJE 3 TRENINGA HIPERTROFIJE NEDELJNO...

VIŠE MIŠIĆNE MASE=MANJE MASNOG TKIVA=BRŽI METABOLIZAM!

HIPERTROFIJA JE POVEĆANJE MIŠIĆA( MIŠIĆNIH ĆELIJA) NA RAČUN MIŠIĆNIH PROTEINA I VODE!

MIŠIĆ NAJBOLJE RASTE KADA JE DOVOLJNO „POKIDAN TRENINGOM” I DOBRO NAHRANJEN!
MIŠIĆ RASTE U FAZI ADAPTACIJE NA OPTEREĆENJE, TJ. OPORAVKA OD TRENINGA!
IDEALNO JE 3-5 TRENINGA SA OPTEREĆENJEM NEDELJNO!

PREPORUKA ZA RAD JE TZV. „SPLIT SISTEM” –JEDNA MANJA I JEDNA VEĆA MIŠIĆNA PARTIJA...preporuka - raditi po 3-4 vežbe za svaku mišićnu partiju sa 3-6 radnih serija po vežbi...
Npr. 3 DANA TRENINGA+1 DAN ODMORA...

PREPORUČLJIVA DUŽINA TRENINGA SA OPTEREĆENJEM JE OKO 60 MIN...PLUS KARDIO( po potrebi)...
 
Pre početka treninga obavezno „zagrejati se”( serija zagrevanja manjom težinom, pre radnih serija)...

NIKADA NE ZAPOSTAVLJAJ ČUČANJ, MRTVO VUČENJE I BENČ - OSNOVE VEŽBE SNAGE!

P.S. čini mi se da imaš "višak kilograma" ili se varam?



« Poslednja izmena: April 02, 2015, 09:10:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Strongman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: April 02, 2015, 08:30:31 posle podne »

Postovanje, ovo je moj prvi post i pocetnik sam u bodibildingu da ga tako nazovem a treniram borilacke vestine vec 8 godina i trening mi nije bas toliko nepoznat. Ranije sam dizao tegove i to sam radio neredovno i kad imam volje ali sada sam odlucio da malo vise vremena posvetim takvom treningu. Radim sklekove i trbusnjake redovno i radim sa bucicama biceps i triceps evo vec nekih tri nedelje i malo se ipak vide rezultati. Moj cilj je da nabildujem i ojacam ruke i nista vise. Gledam Nixu redovno i on mi je rekao preko poruka da ne uzimam nista vestacko ako ne zelim na takmicenje. Visok sam 172cm-a a tezak 83 kg-a. Moje pitanje glasi da li mogu da uzmem nesto iz pansporta (i ako smem onda sta da uzmem) kako bih imao malo vise snage i vece bicepse a da nije previse stetno ? Ja se izvinjavam ako je pitanje malo laicki ali ovo nije moja struka pa sam dosao da pitam stucnije i nesto novo da naucim. Hvala svima unapred na odgovoru  :).
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 18 upita.