TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 08:08:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Programiranje?  (Pročitano 7480 puta)
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #22 poslato: Jul 20, 2015, 05:55:29 posle podne »

Definitivno RNI ili RTRK,Automatika se vise svodi na neku elektrotehniku i fiziku sa programiranjem a nije toliko perspektivna.
Od ova dva sto sam naveo izaberi ono sto ti vise lezi,nesto vise:
http://www.rt-rk.uns.ac.rs/media/obavestenja/Izborni_predmeti_2011.pdf
Jedino specificno u vezi RTRK smera je sto te relativno usmerava za posao U DMS-u(http://www.ftn.uns.ac.rs/1895074840/otvoren-infocentar-kompanije-schneider-electric-dms-ns) gde inace jako jako puno nasih studenata rade,neki kazu da je super neki i nisu bas prezadovoljni tako da ti ne bih znao reci sta je ciniti,RNI je mozda najopstije i najsire opredeljenje te i moze biti dobar izbor.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #21 poslato: Jul 20, 2015, 05:41:04 posle podne »

Tvoj predlog za odabir smera bi bio ?
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #20 poslato: Jul 20, 2015, 05:17:33 posle podne »

Hvala, potrudicu se prvo da uhvatim budzet pa posle ako budem mogao da ga zadržim a da se prebacim uradicu to sigurno, jer mi je ovo programirnanje koje sam imao do sad bilo smesno i bas mi lako ide jer me zanima a iskreno su mi i finansije problem a sa e2 mogu dosta ranije naci posao.
To za posao je tacno,inace u 3. godini na e2 imas 3 izborna odseka od kojih biras jedan,Automatika, RNI (nauke) ili RTRK (Računarska tehnika i računarske komunikacije),zato je moja preporuka da vidis na sluzbi sto pre kako ces to resiti kad se budes prebacivao
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #19 poslato: Jul 20, 2015, 05:09:23 posle podne »

Hvala, potrudicu se prvo da uhvatim budzet pa posle ako budem mogao da ga zadržim a da se prebacim uradicu to sigurno, jer mi je ovo programirnanje koje sam imao do sad bilo smesno i bas mi lako ide jer me zanima a iskreno su mi i finansije problem a sa e2 mogu dosta ranije naci posao.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #18 poslato: Jul 20, 2015, 05:05:19 posle podne »

Znam da je proces prebacivanja sa smera na smer komplikovan ali "dobra stvar" je sto u visim godinama(posle prve) puno studenata odustane i napravi se dosta mesta na smeru,te za smer kao energetika koji nije toliko razlicit mislim da nece biti veliki  problem prebaciti se,koliko sam cuo vecinu stvari priznaju ali ipak treba da odes na sluzbu i da se bolje informises sto se toga tice,srecno!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2015, 05:02:07 posle podne »

Slični su nam predmeti u prve dve godine,ja sam sad obnovio drugu i u oktobru upisujem trecu pa cu videti sta cu. I mene su namučile te 3 matematike (jos me muce). Zanima me da li ce mi prinati objektno orijentisano programiranje,programske jezike i struktire podataka i upravljanje modelovanje i simulacija sistema, u sustini gradivo je isto kao kod vas samo se u imenu malo razlikuju predmeti. I vi ste imali samo osnove elektrotehnike a ja i osnove 1 i osnove 2 pa ne znam kako ce to priznavati.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2015, 04:57:08 posle podne »

Ja  planiram sledeće godine da se prebacim na e2 ako budem mogao, ova energetika me ubija a prorgamiranje mi se čini dosta lakse.
Problem je sto ako uspes ce te verovatno kaciti ta razlika u predmetima,a kod nas u prve dve godine ima dosta matematike(Linearna Algebra,Matematicka Analiza 1 i 2,Verovatnoca itd...),pravo programiranje tek krece od 3. godine nazalost,prve 2 su vise stvaranje nekog opsteg znanja i podloge za ozbiljnije stvari dok je akcenat na prirodnim naukama.
U svakom slucaju ako te to interesuje i volis,potrudi se da se prebacis jako je perspektivno i placeno,vec od 3. godine posao junior dev-a se moze naci jako lako.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2015, 04:51:29 posle podne »

Ja  planiram sledeće godine da se prebacim na e2 ako budem mogao, ova energetika me ubija a prorgamiranje mi se čini dosta lakse.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #14 poslato: Jul 20, 2015, 04:04:20 posle podne »

mogu ti poslati nase prezentacije sa e2 o C-u i Asembleru,dosta lepo napisane i moze se dosta nauciti i to bi ti bila sjajna podloga ali naravno samoukog programera sve ovo mora prvenstveno da interesuje i da konstanto nadopunjava znanje,mislim da ti kursevi od 2-3 meseca i slicno sluze samo za uzimanje novca...
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #13 poslato: Jul 20, 2015, 02:00:21 posle podne »

Ja sam u srednjoj mrzeo programiranje, sad me zanima a nema nikog da mi objasni :D plus idem na mašinski :D

Svaka cast, ja sam hteo Masinski da upisem, ali sticajem okolnosti i lakseg dobijanja vize upisao sam Megatrend, a i Masinski je mnogo mnogo tezak fakultet, isao sam u srednju Masinsku skolu i ne ponovilo se :)
Inace ja sam cuo da ima ITAcademy dobre programe za programere pocetnike, a i to sto kaze Dusan mnogo naucis na fakultetu, ali ti je najbolje u praksi, steknes neku rutinu i sve :)
Iz Niša si?

Ako pitas mene, nisam, rodjen u Kraljevu, zivim u Beogradu vec duze :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2015, 08:48:56 pre podne »

Ja sam u srednjoj mrzeo programiranje, sad me zanima a nema nikog da mi objasni :D plus idem na mašinski :D

Svaka cast, ja sam hteo Masinski da upisem, ali sticajem okolnosti i lakseg dobijanja vize upisao sam Megatrend, a i Masinski je mnogo mnogo tezak fakultet, isao sam u srednju Masinsku skolu i ne ponovilo se :)
Inace ja sam cuo da ima ITAcademy dobre programe za programere pocetnike, a i to sto kaze Dusan mnogo naucis na fakultetu, ali ti je najbolje u praksi, steknes neku rutinu i sve :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #11 poslato: April 16, 2015, 08:49:42 posle podne »

Ja sam u srednjoj mrzeo programiranje, sad me zanima a nema nikog da mi objasni :D plus idem na mašinski :D
Druze ne moze neko da ti objasni programiranje tek tako, ne verujem da ce bilo ko da to radi besplatno i time da gubi jos svoje vreme. Upravo zato ja trazim bar kurs koji bi mogao da pruzi znanje kad vec necu ici na fax za programiranje, i jos uz to planiram da trazim po netu sto vise informacija :)
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #10 poslato: April 15, 2015, 05:58:16 posle podne »

Pazite zavrsio sam u smislu da sam diplomirao i dao sve ispite na masteru, ali i dalje pisem master rad pa prevodim neke tekstove i moracu da imam odbranu istog verovatno u junu kad su inace prijemni ispiti. Slusao sam neke momke u autobusu su pricali da je jedan zavrsio neki kurs i zaposlio se u nekoj firmi ovde u NS. Drugar iz osnovne je zavrsio e2, ali on radi u DMS-u i tu uzimaju valjda samo sa zavrsenim fakultetom, pa verovatno bi ja slobodno vreme(ne verujem da ce posao odmah doci) koristio uceci programiranje na nekom kursu da se potrudim i tu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: April 14, 2015, 12:40:14 pre podne »

Ja sam se zeznuo što nisam upisao E2 ili taj novi smer jer je dosta lakši od E1 a ima više mogućnosti za zapošljavanje.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: April 14, 2015, 12:38:49 pre podne »

Tamo na pocetnim godinama svi imaju programiranje gde te uce da razmisljas a kasnije mozes da uzmes bilo koji slican program i da za par dana naucis njegovu sintaksu i znaces i taj program da koristis takodje.
Mislim da ti nije kasno da spremis prijemni.

Upravo tako :)
Sad na ftn-u imaš neki smer gde se radi bukvalno samo programiranje mislim da je prošle godine otvoren.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.