TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 08:26:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Programiranje?  (Pročitano 7481 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #7 poslato: April 14, 2015, 12:32:16 pre podne »

Kod svih takvih poslova (a najvise ih ima) svima je zajednicko da traze relevant university degree kao prvu stavku, a onda u zavisnosti od vrste programiranja kazu pozeljno je ako se ima to to itd. Ne znam da je neko samo zavrsio neki kurs i sa sertifikatom nasao neki posao. Svi imaju zavrsen tehnicki, elektrotehnicki, matematicki fax. Tamo na pocetnim godinama svi imaju programiranje gde te uce da razmisljas a kasnije mozes da uzmes bilo koji slican program i da za par dana naucis njegovu sintaksu i znaces i taj program da koristis takodje.

Ono sto sam ja gledao i koji mislim da vrede su Cisco, Oracle, Microsoft, i Linux. ovo ostalo sto nude naucite PHP HTML ili te programe mozda te i nauce ali ne znam koju vrednost imaju kad nekom kazes znam to i to, i a takodje i te skole koje te sertifikate izdaju.
Mislim da ti nije kasno da spremis prijemni.

Konkretno ja sam ucio Cisco i koliko sam ja gledao sve to on ima 3 nivoa. Prvi uglavnom prodje velika vecina koja resi to da nauci. 2 nivo vec mnogo je tesko zavrsiti i to je ogroman + kad imas za te stvari gde se trazi. A 3 nivo se polaze u nekim gradovima u svetu i nema toga u Srbiji ko je zavrsio to. Imas interview tih likova sto zavrse. Jedan je zavrsio Voice and Audio kurs cini mi se da se zove i zvali su ga odmah iz  Orange.com kompanije, cao zdravo. :)
A takodje i Oracle databaze to je jos cesce da neko ko uci programiranje na faxi, uci to sa strane. Isto ima nivoe. Udji lepo na sajtove i vidi kako to ide, meni je to pretrazivanje i uporedjivanje kurseva bilo najzanimljivije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #6 poslato: April 14, 2015, 12:07:12 pre podne »

Zašto ne bi stigao na prijemni za ftn?
Neke stvari koje naučiš na fakultetu nećeš moći sam da naučiš iz knjiga koliko god se trudio, glavna stvar koju te tamo uče je način koji treba da razmišljaš kad programiraš :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #5 poslato: April 13, 2015, 11:53:09 posle podne »

Hvala na odgovorima i pomoci, ali jel zna neko konretno neki kurs(posto sam upravo zavrsio jedan fakultet i ne bi stigao na prijemni za ftn) sa kojim bi stekao znanje iz programiranja i nasao posao  :) (najbolje ako je neko imao takvo iskustvo ili zna nekog da se snasao tim pravcem) :)
Programiranje se ne uci na kursevima. Skines par knjiga, o vise programskih jezika, naravno, o=koji te zanimaju i svaki dan ucis sam, trebaju godine da se nauci. Ne vredi da placas nikakve kurseve, uhvati sam, citaj i pisi programe. Preporucujem "Java", trenutno je najtrazeniji, medjutim, kad naucis jedan programski jezik, bice ti lakse da naucis drugi, tako da ako naucis Javu i C, znaces i C++.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4 poslato: April 13, 2015, 11:04:06 posle podne »

Hvala na odgovorima i pomoci, ali jel zna neko konretno neki kurs(posto sam upravo zavrsio jedan fakultet i ne bi stigao na prijemni za ftn) sa kojim bi stekao znanje iz programiranja i nasao posao  :) (najbolje ako je neko imao takvo iskustvo ili zna nekog da se snasao tim pravcem) :)
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #3 poslato: April 07, 2015, 08:25:40 posle podne »

Ja sam bio u Elektrotehnickoj skoli ali nisam uspeo prijemni da prodjem na ETF-u mrtvom. Polagao sam Oracle PL/SQL.
Uzmes to i Cisco CCNA Routing and Switching i bog da te vidi ako vec pored toga studiras programiranje. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: April 07, 2015, 08:14:39 posle podne »

Ne znam kako funkcionišu ti kursevi, ja sam imao na faksu programiranje u c i c++ pa ako ti bude trebala neka pomoć u vezi toga a da znam rado ću pomoći.
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: April 07, 2015, 08:01:34 posle podne »

Ljudi, jel neko isao na neki od kurseva za programiranje, i da je krenuo da radi sa tim? Ili ako neko ima informacije o ovome pa da prosledi, bio bih zahvalan :)
Zivi bili!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.188 sekundi sa 17 upita.