TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:48:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Čudne manifestacije u toku treninga  (Pročitano 6710 puta)
BorcaniCZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3 poslato: April 13, 2015, 04:12:23 posle podne »

Hmm, ranije dok sam trenirao znalo je da se desi ponekad, ali uglavnom u slucajevima kada kasno legnem, i bilo je praceno cestim zevanjem, ali opet kazem to je u odnosu na tih godinu ipo u malom broju slucajeva, mozda jednom u 2 nedelje. Evo posle 2 meseca pauze u treningu, danas ponovo odem, i bukvalno se sokiram reakcijom mog organizma na trening. Kada bi realno gledao neke faktore, verovatno bih najpre optuzio fizicku neaktivnost pre treninga, jer u principu ispada kao da iz kreveta odem na trening, a generalno ovako retko kad trcim i radim na kondiciji tako da to moze biti uzrok, ali opet kazem vec mesec i nesto na poslu sam stalno u pokretu, cak i vrlo cesto obavlja tezi fizicki posao za vreme tog hoda od 8h pa mi je sumnjivo da ne mogu prvi trening posle pauze normalno da podnesem. Iz mladosti se secam da sam slicne simptome imao samo kod dehidratacije.

Hvala na savetu,  svakako idem kod lekara sutra pa cu porazgovarati o ovome i sa njim, mada ove ljude smatram kompetentnijim za ovakvu vrstu problema.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: April 13, 2015, 03:33:51 posle podne »

Ja ti ipak preporučujem da odeš kod doktora i proveriš, možda nije ništa ozbiljno ali ipak treba proveriti...

Jel ti se to dešavalo oduvek ili samo u poslednje vreme ?
Sačuvana
BorcaniCZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: April 13, 2015, 03:25:31 posle podne »

Pozdrav,

pre svega da se predstavim, imam 20god, treniram već oko 2god sa povremenim prekidima, visina 190cm, težina 77kg, trenutno sam zaposlen i vrlo aktivan na tom poslu, u principu se sve vreme krećem nekih 8h dnevno min.

U toku treninga tj. uglavnom se dešava na početku treninga, da dolazi do meni jako čudnih pojava, zeva mi se, nekad osećam i hladan znoj, dolazi do blokade jednog uha, uglavnom desnog, ne mogu da se fokusiram i skoncentrišem na trening usled ovih problema, osećam se kao da sam trčao a ne dizao tegove.

Razmišljao sam šta može biti uzrok, da li mala količina sna, dehidratacija, loša hrana?

Što se tiče spavanja, znam da ove probleme imam kad zaspim oko 2-3h uveče, ali opet ustao sam oko 11h, što je opet 9h sna, što je valjda ok??
Što se tiče dehidratacije, popio sam bar 0.75l vode pre treninga, a trening sam započeo oko 14h, i za vreme treninga još 0.5l, tako da nisam siguran da je to problem?
Opet razmišljao sam da možda moja neaktivnost pre treninga nije uzrok? Jer sam u principu ustao iz kreveta, jeo, seo za komp da pogledam neke stvari (inače se bavim web dizajnom) i bukvalno sa te stolice sam krenuo direktno na trening, da to možda ne predstavlja šok za moj organizam? Ali opet ni ta opcija mi nije realna, jer već mesecima radim od 7h ujutru i na poslu nemam ovakve slične probleme i ne mislim da je san problem, mada opet kada radim zaspim pre 22-23h.

Tako da bih Vas zamolio da date svoj sud, šta bi moglo biti uzrok ovome, i kako to da rešim, jer stvarno negativno deluje na mene i moj trening, pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.