TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:38:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji sagorevac uz trening i sredjenu ishranu?  (Pročitano 3321 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2015, 12:59:21 pre podne »

Po pitanju mlečnih proizvoda topla preporuka za posniji sir( ella sir, meggle sa 0% mlečne masti, ili posni sir sa do 10% mlečne masti)...jogurt i kefir su  odličan izbor...

Kad smo kod jogurta, topla preporuka za čitanje o svim benefitima istog... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/jogurt-i-fermentisani-mleni-proizvodi.html

Opet napominjem, moraš poraditi na boljoj orijentaciji kada su makronutrijenti u pitanju...( vrati se na već date preporuke)

Sačuvana
Tia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: April 30, 2015, 05:52:34 posle podne »

Nisu mi nista drugo rekli osim da uzimam magnezijum, stvarno je nakon toga prestalo. Trajalo je skoro 2 nedelje, dok nisam otisla da proverim. Proslo je dosta vremena od tad, nisam vise imala problema.
Da, badema uzmem saku, ovsene, mozda malo manje od solje. Protein uzimam jednu onu mericu, to bi bilo oko 30gr, voce moram priznati slabo jedem u poslednje vreme. A i mleko i mlecne proizvode. :S
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 26, 2015, 05:11:45 posle podne »

Pretpostavljam da se rukovodim makronutrijentima. Koliko cega unosim na dnevnom nivou stvarno ne znam, mozda je to greska, ali ne mogu bas da merim koliko gr ugljenih itd. uzimam, nemam kako, zivim u internatu. Zdravstveno je sve ok, urin sam kontrolisala prosle godine, kada sam imala neke nesvestice pa su mi rekli da pijem magnezijum. Ciklusi su redovni i bez problema, ostalo sve ok sa hormonima koliko znam, anemicna nisam. Jedino sam sklona alergijama, ubio me polen, pocela sam vec da kijam stalno. Ove preporuke sam procitala, hvala. :)

Kako se možeš rukovoditi makronutrijentima, a da ne znaš koliko čega unosiš na dnevnom nivou, makar okvirno?

Nemaju svi digitalnu vagu, ali postoje neki orijentiri oko količine namirnica?

Npr. "šaka badema" ima oko 30 gr istog...1 supena kašika maslinovog ulja ima oko 15ml, 1 šoljica ovesnih pahuljica oko 50 gr, jedna šoljica pirinča isto...

Dakle, načina za bar okvirno merenje količine namirnica ima, u protivnom to su samo izgovori...

Nesvestice i magnezijum...hm, zanimljivo...nizak pritisak?
Sačuvana
Tia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: April 26, 2015, 04:46:35 posle podne »

Pretpostavljam da se rukovodim makronutrijentima. Koliko cega unosim na dnevnom nivou stvarno ne znam, mozda je to greska, ali ne mogu bas da merim koliko gr ugljenih itd. uzimam, nemam kako, zivim u internatu. Zdravstveno je sve ok, urin sam kontrolisala prosle godine, kada sam imala neke nesvestice pa su mi rekli da pijem magnezijum. Ciklusi su redovni i bez problema, ostalo sve ok sa hormonima koliko znam, anemicna nisam. Jedino sam sklona alergijama, ubio me polen, pocela sam vec da kijam stalno. Ove preporuke sam procitala, hvala. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 17, 2015, 09:57:33 posle podne »

Pozdrav svima. Koristila sam L-carnitin sumece tablete prosle godine, ali osim sto sam se vise znojila, nisam bas primetila da mi je nesto posebno pomoglo.
Treniram svakog dana osim nedeljom, tada ili radim jogu ili odmaram.
Trening izgleda ovako, svaki drugi dan Insanity, presla sam na Asylum 1 i 2 posto mi vise ne predstavlja izazov stari. Danima izmedju radim noge, trbusnjake i ruke. Ne zajedno sve, nego po danima. I tad radim sa tegovima.
Inace, treniram dugo, drzala sam aerobik, ali sam se nekako okrenula tezim stvarima, da kazem, napredovala.
Uzimam whey nakon svakog treninga.
Sto se ishrane tice, dorucak mi je trenutno kritican, cekam blender za vikend koji sam uzela, pa cu ovsene i neko voce ili povrce, imam razne recepte.
Rucak mi je u menzi, tako da je tu uvek supica, salata i neko pilece meso ili riba, uz pirinac ili krompir.
Uzina mi je zeleni caj sa limunom i malo badema i brazilskog oraha. Nakon sat i po treniram, whey i onda vecera.
Za veceru jedem brokoli ili mesano povrce sa jajima, tunjevinom ili belim mesom. Kombinujem, uz sir tu i tamo.
Ishrana mi je jedino zapravo i bila problem. Tako da sada, mogu slobodno reci  da primecujem razliku, cak me svi pitaju koliko sam to smrsala, koliko kg.
Istina je da je mozda 1-2kg u pitanju, ali ogledalo prica mnogo lepsu pricu. Tako da... :)
E sad, hocu da uzmem i neki sagorevac da sad vec ubrzam proces.
Inace, imam 22 godine, 156cm i 52kg. Nadam se da cete mi pomoci :)

Da, da...sagorevači su korisna stvar...ali, pravo pitanje je, da li ti je dalje sagorevanje zapravo potrebno?

Po pitanju ishrane, imaš li neku računicu? Čime se rukovodiš? Kalorijama? Makronutrijentima?( proteini, ugljeni hidrati, masti)

Koliko unosiš masti, proteina, hidrata na dnevnom nivou?

Čini mi se da moraš da još poradiš na jelovniku...

Npr. užine...brazilski orah, badem i ostale jezgraste plodove kao izvore zdravih masti vezuj uvek sa kompletnim proteinima visoke biološke vrednosti...dakle, neka te užinu budu konkretni manju obroci...

Nadam se da sa whey( u pwm) imaš bar 15-30 gr dekstroze( glukoze) ili nekih "prirodnih izvora iste", pandan ovoj količini dekstroze( u prahu) je 30-50 gr suvog grožĂ°a ili 1 banana srednje veličine...

Kakav ti je doručak? Nadam se da pored složenih hidrata sadrži i proteine visoke biološke vrednosti, kao i izvore zdravih masti...

Bitna stvar je unos ugljenih hidrata, tj. biti svestan njihovog unosa i manipulacije istim...koliko hidrata imaš na dnevnom nivou?
Ne zaboravi da ako je unos hidrata na dnevnom nivou nizak( ispod 70 gr), potrebno je da bar jednom nedeljno unos hidrata podigneš na 2-3gr po kg telesne mase...tako neće doći do nepotrebne "metaboličke stagnacije" i zastoja u skidanju masnih naslaga...

Jako bitna stvar je i uticaj na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 ( tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormon štitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne zlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST „DIJETE”!

Iz ovih razloga je neophodno unošenje ugljenih hidrata, ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da nesmetano raste i razvija se, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma.

VIŠE MIŠIĆNE MASE = BRŽI METABOLIZAM!

Pomenimo i "jo-jo" efekat...naime, kada smo predugo na niskom unos ugljenih hidrata, to naše telo posmatra kao gladovanje! Kada povećamo unos kalorija, po završetku dijete, "masne naslage" se vraćaju još brže, jer je naše telo u stanju "uzbune i straha" od nekog novog gladovanja...zato oprezno treba pristupiti problematici "zdravog i trajnog" gubitka masnih naslaga...

Bitna stvar je i da ne treba predugo biti na dijeti...osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Više od ovoga dovešće do drastičnog gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića, mogući su i odreĂ°eni zdravsteveni problemi... Ako niste došli „do željene definicije”( redukcije masnih naslaga) posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan "ciklus".

Da li skoro radila neki lab. nalaz krvi urina? Zdravstveno je sve ok? Anemija? Hormoni? Redovni ciklusi?

Preporuka za detljano čitanje na temu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

A po pitanju mikro i makronutritivnog sastava svake namirnice... http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
Tia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: April 17, 2015, 05:26:25 posle podne »

Pozdrav svima. Koristila sam L-carnitin sumece tablete prosle godine, ali osim sto sam se vise znojila, nisam bas primetila da mi je nesto posebno pomoglo.
Treniram svakog dana osim nedeljom, tada ili radim jogu ili odmaram.
Trening izgleda ovako, svaki drugi dan Insanity, presla sam na Asylum 1 i 2 posto mi vise ne predstavlja izazov stari. Danima izmedju radim noge, trbusnjake i ruke. Ne zajedno sve, nego po danima. I tad radim sa tegovima.
Inace, treniram dugo, drzala sam aerobik, ali sam se nekako okrenula tezim stvarima, da kazem, napredovala.
Uzimam whey nakon svakog treninga.
Sto se ishrane tice, dorucak mi je trenutno kritican, cekam blender za vikend koji sam uzela, pa cu ovsene i neko voce ili povrce, imam razne recepte.
Rucak mi je u menzi, tako da je tu uvek supica, salata i neko pilece meso ili riba, uz pirinac ili krompir.
Uzina mi je zeleni caj sa limunom i malo badema i brazilskog oraha. Nakon sat i po treniram, whey i onda vecera.
Za veceru jedem brokoli ili mesano povrce sa jajima, tunjevinom ili belim mesom. Kombinujem, uz sir tu i tamo.
Ishrana mi je jedino zapravo i bila problem. Tako da sada, mogu slobodno reci  da primecujem razliku, cak me svi pitaju koliko sam to smrsala, koliko kg.
Istina je da je mozda 1-2kg u pitanju, ali ogledalo prica mnogo lepsu pricu. Tako da... :)
E sad, hocu da uzmem i neki sagorevac da sad vec ubrzam proces.
Inace, imam 22 godine, 156cm i 52kg. Nadam se da cete mi pomoci :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.