TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 01:17:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: GLUKOZAMIN  (Pročitano 2509 puta)
Homeomerija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2015, 11:43:41 posle podne »


Hahaha nisam brt I nemam neku zelju :) ja od sup. Koristim whey,glut i azotni :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2015, 10:19:21 posle podne »

Bogu hvala nisam imao tako tezak problem,da tako dugo nmg da treniram.
Pri padu sa motora zaradio sam ozbiljno onategnuce ligamenata na levom skocnom zglobu,posle 2nedelje sam se vrario u teretanu.Moj save govedji zelatin (moze se naci u prodavnicama ili rinfuzu) rastvoris ga u vodi uvece I ujutru da konzumiras tako sto ga pomesas sa omiljenim HLADNIM napitkom.Dobra stvar si jos I tzv. Flex formulae poput JointTech-a,AnimalFlex-a...itd
Nemoj zaboraviti temeljno zagrevanje,pogotovu Regine gde je bila povreda.
Puno srece I uzivaj u treninzima :)
Jel si probao sa dekom ? Kazu da radi posao. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Homeomerija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2015, 10:15:53 posle podne »

Bogu hvala nisam imao tako tezak problem,da tako dugo nmg da treniram.
Pri padu sa motora zaradio sam ozbiljno onategnuce ligamenata na levom skocnom zglobu,posle 2nedelje sam se vrario u teretanu.Moj save govedji zelatin (moze se naci u prodavnicama ili rinfuzu) rastvoris ga u vodi uvece I ujutru da konzumiras tako sto ga pomesas sa omiljenim HLADNIM napitkom.Dobra stvar si jos I tzv. Flex formulae poput JointTech-a,AnimalFlex-a...itd
Nemoj zaboraviti temeljno zagrevanje,pogotovu Regine gde je bila povreda.
Puno srece I uzivaj u treninzima :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #3 poslato: April 26, 2015, 06:44:12 posle podne »

Dodaj jos i omega 3, vitamin C i rastvaraj pola kesice govodjeg zelatina tj. ostavi preko noci da nabubri u vodi  i sutra ujutru popij.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 26, 2015, 05:25:40 posle podne »

Biću kratak i jasan...

Nema podataka o interakcijama glukozamina sa navedenim lekovima, hranom i suplementima! Mada ima informacija o nepoželjnom kombinovanju sa antikoagulantom "varfarinom"( FARIN), to ovde nije slučaj...

Neke od mera predostrožnosti...

Kod eksperimentalnih životinja glukozamin može da poveca rezistenciju na insulin. Osobe koje boluju od šecerne bolesti bi trebale da se konsultuju sa lekarom i da redovno kontrolišu nivo glukoze( hiperglikemijski efekat ). Trudnice, dojilje i mala deca ne bi trebalo da uzimaju glukozamin, jer ne postoji dovoljno podataka o njegovom delovanju na ovu populaciju. Uzimanje glukozamina se dobro podnosi, retko se kao sporedni neželjeni efekti mogu javiti epigastricni bol( "bol u zelucu"), gorušica i dijareja( proliv).

Dakle, glukozamin se može slobodno koristiti uz datu terapiju...
« Poslednja izmena: April 26, 2015, 05:27:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nik sloter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: April 26, 2015, 05:05:59 posle podne »

Pozz.. :D

Evo i mene posle duze pauze zbog problema sa zglobovima ( RA ) nisam usao u teretanu sve dok lekar nije odobrio a Boga mi ima vec 14meseci.
Poceo sam sa laganim treninzima kako mi je lekar i savetovao i toga se pridrzavam tri puta nedeljno.
Ono sto mene interesuje je da li mogu koristiti GLUKOZAMIN sa svojim lekovima(naravno pitacu i lekara specijalistu kod kog sam na kontroli 8.5.)
Od lekova koristim svakodnevno pronizol 5mg i control od 20mg jednom nedeljno metotrexat 15mg.
Da li  koriscenje glukozamina i ovih lekova "smeta"jedno drugom ili nemaju nikakve veze i mogu se koristiti bez problema?
Inace sam glukozamin uzeo na preporuku trenera kao zastitu za zglobove i hrskavicu i kao odlicno sredstvo za tu vrstu problema.

Hvala i pozdrav

PS-Ako nisam bio dovoljno precizan rad sam da odgovorim na svako pitanje
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.