TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394934 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:59:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: RAMENA - Opis mojih vežbi,video snimci,saveti...  (Pročitano 1785 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12777


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2015, 09:38:27 pre podne »

Vežbi za ramena ima zaista mnogo, i ako ste početnik verujem da vas sve to može manje ili više zbuniti jer prosto se ne zna odakle krenuti ,kako,šta i koliko raditi.Iz tog razloga uradio sam jedan klup da pokažem koju vežbu volim raditi na kraju samih treninga jer tu dajem svoj maksimum kako u broju samih ponavljanja tako isto u samom pokretu i u njegovim varijacijama prilikom samog izvoĂ°enja jer gaĂ°am srednje i prednje rame.Prilikom izvoĂ°enja ove vežbe najbolje bi bilo da ako možete da se gledate u ogledalo zbog samog pokreta ruku.Ali u kasnijim periodima kada ste već malo iskusniji inda radite sve po osećaju pa ogledalo i nije toliko potrebno.Ovu vežbu radim sa laganim težinama jer nije mi cilj cimanje već pravilan i pun pokret.ovde raznorazna cimanja ne bi imala mnogo efekta.Velike težine radite kod prethodnih vežbi kao što su potisci bučicama sa klupe,potisci sa tegom na smit mašini ili samo tegom itd..Ovde se radi po više ponavljanja ja idem do nekih petnajst i to do četiri serije.kada je završim mislim da će ramena pući koliko su se naduvala.Kada se završi vežba i sam trening, onda je obavezno blago istezanje ramena i celoga tela.Ja na primer volim da se okačim na vratilu i visim neko vreme jer tako ne samo da isteglim leĂ°a,ramena već i celo telo.Bitno je da se sve radi polako i pažljivo a rezultati će vremenom doći.

https://youtu.be/O8-SkngZkFw
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12777


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: April 29, 2015, 09:52:38 pre podne »

Kada su ramena u pitanju moja definitivno omiljena vežba je potisak bučicama sa ravne klupe koja je pod uglom od devedeset stepeni ili još malo nakošena u nazad.Oslonac kičme na klupu uvek gledam da je čvrst i stabilan kako kičma ne bi trpela teret već bio maksimalan fokus na ramenima.Isto tako obavezno koristim pojas koji svima savetujem kako bi stabilizovali kičmu a i mogućnost povrede još više sveli na minimum.Početni položaj krećem sa  bučicama potisak na gore bez uvrtanja pri vrhu iako ima varijacija i sa time ali to ja lično ne radim.Kada spuštam bučice na dole to radim veoma sporo i polako jer i pri tom pokretu gledam da mišići ramena budu maksimalno opterećeni i da rade u oba pokreta a ne samo pri izbačaju.Isto tako kada se spuštaju bučice spuštam ih do ugla gde su ruke pod devedeset stepeni ne više niti niže jer u tom položaju prednje rame radi najviše.Ova vežba najviše pogaĂ°a prednje rame i malo srednje.
Možete vežbu izvoditi kao što je ja na snimku izvodim ali treba voditi računa i biti maksimalno skoncentrisan da ne bi tako došlo do povrede.Takav način izvoĂ°enja savetujem samo iskusnijim vežbačima.
Vežbe koje radim za ramena ima dosta i ova je samo prva koji ću u narednom periodu demonstrirati da vidite kako ja to radim.

https://youtu.be/KDgLQ1uSVEc
« Poslednja izmena: April 29, 2015, 11:01:28 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.