TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 01:22:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ocenite amatercinu :)  (Pročitano 6961 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Maj 06, 2015, 11:39:03 posle podne »

Sve je ok...ako si zadovoljan, ali siguran sam da može bolje...

Da li je problem pitanje o unosu ugljenih hidrata i zdravih masti? Hm?

To su "neki od makronutrijenata" čiji su odnosi jako bitni da bi pratio svoj napredak i unapredio željenu formu...dakle, ugljenim hidratima se manipuliše u periodu rada na skidanju masnih naslaga...tada se unos hidrata razumno redukuje "u skladu" sa kardio treningom, kao i treningom sa opterećenjem koji je tu da da dovoljan stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase...( preporuke, tj. set preporuka smo već dali)

Toplo preporučujem da još jednom pogledaš predložene linkove, i odgovoriš barem okvrino na postavljno pitanje, u tvom je interesu...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #17 poslato: Maj 06, 2015, 11:30:07 posle podne »

Kako ti izgleda trening program, raspored vežbi, broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Maj 06, 2015, 11:28:47 posle podne »

I meni se čini da je unos proteina na visokom nivou, a oni su uvek najveći problem u ishrani jer su najskuplji.
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #15 poslato: Maj 06, 2015, 11:27:39 posle podne »

Slavisa ne znam kako da ti odgovorim pa moram na riplej ne blejim cesto po forumima :) . Iskreno zadovoljan sam , ali uvek moze bolje...
Pa cilj mi je da skinem donji deo stomaka , ali da ne izgubim na gornjem delu tela , ishranu sam napisao mislim da mi je ona i problem jer inace jedem mnogo velike obroke a da napomenem da su kvalitetni , ali polako dovodim i to u  red ..
trening mi je :
Ponedeljak - Grudi
Utorak - ledja
Sreda - noge (kad radim noge odradim i dobar kardio)
Cetvrtak - Ruke
Petak - Rame
Napominjem da mi trening traje oko 1h sa veoma kratkim pauzama manje od minute
Sto se tice  ugljenih hidrata skoro sam ih skroz bio izbacio , ali sad ih konzumiram preko krompira ili pirinca , kao i ovsenih pahuljica (njih najredje jedem)
Sto se tice masti ne znam puno o tome sve sto znam jeste da uzmem u saku dnevno Bademe odpr 50g i to je sve ...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2015, 11:18:42 posle podne »

Mogu reci da se bas fino koliko sam u mogucnosti jer radim . To odprilike izgleda ovako doruckujem oko 9 i 30 pileci file. Vec oko 1h jedem opet poletinu ( batak,file) i u 4, 4:30 rucak obavezno malo kuvane junetine uz supicu i sta ima ( uglavnom je piletina ili nesto kuvano tipa pasulj grasak ili pilav ) i uvece pojedem oko 9 belanaca sa sirom i casom mleka. Da uzimam proteim 2 merice dnevno i uzimam ponekad kre-alkayn ..

Ok...pretpostavljam da je unos proteina na zavidnom nivou...a unos ugljenih hidrata, zdravih masti?

Preporuke za čitanje na temu ishrane siguran sam da će koristiti...( pored treninga, ishrana je najbitnija...kao i solidan fond znanja na tom polju..."ono si što jedeš")

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Najveća snaga je znanje...  ;)
« Poslednja izmena: Maj 06, 2015, 11:21:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2015, 11:14:34 posle podne »

Mogu reci da se bas fino koliko sam u mogucnosti jer radim . To odprilike izgleda ovako doruckujem oko 9 i 30 pileci file. Vec oko 1h jedem opet poletinu ( batak,file) i u 4, 4:30 rucak obavezno malo kuvane junetine uz supicu i sta ima ( uglavnom je piletina ili nesto kuvano tipa pasulj grasak ili pilav ) i uvece pojedem oko 9 belanaca sa sirom i casom mleka. Da uzimam proteim 2 merice dnevno i uzimam ponekad kre-alkayn ..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2015, 11:05:10 posle podne »

Da bi znali kako da te najbolje uputimo bilo bi lepo da nam kažeš nešto o ciljevima...da li si lično zadovoljan postignutim?

Način ishrane( onako po obrocima)? Treninzi sa opterećenjem? Kardio?

Ako je cilj skidanje stomaka...

Mali set osnovnih preporuka...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva ima oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Maj 06, 2015, 11:03:52 posle podne »

Kako se hraniš i da li koristiš nešto od suplemenata ?
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2015, 10:57:33 posle podne »

pa da se spremim za leto, da skinem donji stomak(muku micim sa njim)
Dobro je ovo, koliko dugo treniraš ?
2.5 godine teretana , ali imao sam i pauze sve ukupno mozda 5 meseci... sa tim da sam kao mladji 1 god samo sipkice radio :) . Hvala drago mi je da ti se svidja!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2015, 10:53:01 posle podne »

Šta ti je trenutni cilj, radiš na masi ili se spremaš za leto ?
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2015, 10:48:20 posle podne »

Dobro je ovo, koliko dugo treniraš ?
2.5 godine teretana , ali imao sam i pauze sve ukupno mozda 5 meseci... sa tim da sam kao mladji 1 god samo sipkice radio :) . Hvala drago mi je da ti se svidja!
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2015, 10:46:02 posle podne »

gotovo....
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2015, 10:44:22 posle podne »

i dalje postavljam....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2015, 10:43:56 posle podne »

Dobro je ovo, koliko dugo treniraš ?
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2015, 10:42:29 posle podne »

....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.