TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 04:26:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Diskus hernija 16 godina, molim vas pomozite  (Pročitano 6909 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2015, 12:29:43 posle podne »

Pozdrav, dobrodošao na Pansport forum  :)
možeš da slikaš nalaz magnetne rezonance i da mi pošalješ (okačiš ovde ili pošalješ na mejl - dolphin7boy@yahoo.com)
Pošto imam problem iste prirode, i nakon magneta mi je rečeno (u Sr. Kamenici) da se ne može operisati, ali ipak želim čuti drugo mišljenje, da li bih nekako mogao da Vam pošaljem snimak. Dobio sam ga na cd-u. U mom slučaju došlo je do pucanja diska.
Sačuvana
rosh9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2015, 10:09:18 pre podne »

Tenis ne treniram vec godinu ipo dana, trenirao sam ga od 6-7 godine. Trenutno ne mogu nista da treniram, pre par dana sam otisao na kosarku i osetio bol tokom igranja, kad sam se vratio kuci bol se samo pogorsao, bukvalno nisam mogao da se savijem da pipnem prste... Sad je vec bolje... Radio sam veslanja, zgibove, sprave za ledja, nisam isao preko 70kg (imam 66kg) Magnetnu sam radio u zarkovu u vodovodskoj, a snimke cu okaziti cim ih uzmem (jos su mi kod babe ostali)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2015, 08:51:17 pre podne »

gde jeradjena magnetna rezonanca?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #10 poslato: Maj 19, 2015, 08:48:37 pre podne »

možeš slikati rendgen snimak i okačiti....
(prepiši mi ako imaš opis rendgen snimka kičme)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: Maj 19, 2015, 08:46:03 pre podne »

koje si vežbe radio za ledja (kad je bilo bolova?)?
(teretana, koje težine?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #8 poslato: Maj 19, 2015, 08:42:34 pre podne »

od koliko godina si počeoda treniraš tenis?
da li treniraš i dalje?
Sačuvana
rosh9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #7 poslato: Maj 15, 2015, 05:14:35 posle podne »

Trenutno ne mogu da slikam magnetnu rezonancu posto nije kod mene nego u stanu kod babe, ovih dana cu slikati.
Bol u nozi nije toliko jak i samo je u desnoj nozi, uglavnom se javlja pri hodanju i vise se oseca u kvadricepsu nego u zadnjoj lozi, ponekad osecam kao upalu misica u desnom listu.
Pri kasljanju i smejanju nema bolova, a pri kijanju se ponekad javi ne toliko jak bol samo u ledjima.
Uvek sam radio isteznja za ledja i mogao sam celom pipnuti ispod kolena, sad ne radim toliko ali sigurno i dalje mogu celom sakom pod.
Najvise sam radio veslanja i sprave za ledja. Fizioterapeut kaze da je hernijacija verovatno posledica bavljenja tenisom (koga sam ozbiljno trenirao 8 godina) zbog rotacije i neravnomerno jakog tela (desna strana mi je mnogo jaca, desno rame vise od levog, nemam skoliozu bar ne izrazenu) i da se ona samo aktivirala tokom treninga.

Hvala puno i nadam se da cete moci da mi pomognete
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Maj 15, 2015, 04:41:35 posle podne »

koje si vežbe radio za ledja?
sa kojim težinama?
(treniraš u teretani ili još nešto...?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2015, 04:40:50 posle podne »

da li radiš (radio dok si trenirao) istezanja redovno na kraju treninga?
istezanje zadnje lože i donjih ledja?
koliko se možeš spustiti u pretklon sa pravim kolenima (koliko cm fali od prstiju do poda)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2015, 04:37:24 posle podne »

da li ima bola pri napinjanju?
pri kašljanju? kijanju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2015, 04:36:29 posle podne »

gde tačno zrači bol duž noge - pozadi, prema listu, u stopalo?
pri kojim pokretima se javlja bol u nozi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2015, 04:35:36 posle podne »

Pozdrav, dobrodošao na Pansport forum  :)
možeš da slikaš nalaz magnetne rezonance i da mi pošalješ (okačiš ovde ili pošalješ na mejl - dolphin7boy@yahoo.com)
Sačuvana
rosh9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2015, 07:30:35 posle podne »

Pozdrav. imam 16 godina i na zalost imam vrlo netipican problem za moj uzrast, molim sve koji imaju znanja i iskustva da mi pomognu...

U zadnja 3 meseca imao sam konstantan bol u donjim ledjima nakon treninga za ledja koji se nije povlacio, uradio rendgen i kasnije magnetnu rezonancu i konstatovan mi je blazi oblik diskus hernije (protruzija diska) na l5-s1, bubrenje diskusa koji pritiska desni sciaticki nerv na l4-l5, i schormolova hernija na l3-l4. Idalje osecam bol u donjim ledjima skoro u svim polozajima i pokretima sem lezanja, kao i bol u nozi kod nekih pokreta i periodicno. Ni bol u ledjima ni bol u nozi nisu veliki ali su dovoljni da me onesposobe za normalne zivotne aktivnosti i bavljenje sportom.

Kod fizioterapeuta odlazim vec par nedelja i cini mi se da je malo bolje od kada radim terapiju ali ne drasticno, svakodnevno radim mekenzijeve vezbe (savijanje ledja u nazad prilikom lezanja na stomaku), poceo sam da radim roler za trbusnjake i plank u cilju ojacavanja core misica, uskoro cu poceti sa plivanjem. Obustavio sam ostale fizicke aktivnosti do smirivanja situacije.

Sada, zanima me misljenje nekoga sa iskustvom u istim ili slicnim problemima... Sta treba da radim da poboljsam stanje u kome se nalazim, koje vezbe da radim i koje medikamente da uzimam? Da li cu moci da se vratim koliko toliko normalnom zivotu i bavljenju sportom, i koliko ce mi vremena trebati za to ako je moguce? Kako da sprecim dalje povredjivanje i hernijaciju diskusa? Kako da olaksam periode bolova, postoje li neki specijalni polozaji ili istezanja...? Imate li mozda nekog doktora da preporucite, kod koga da odem? Hvala svima u napred


Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.317 sekundi sa 18 upita.