TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:40:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Elite Whey ili Scitec 100%WheyProfessional ?  (Pročitano 5610 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Maj 19, 2015, 04:27:08 posle podne »

A mislis da nema potrebe da pijem amino?

Naravno, iako znam da nista ne moze preko noci, malo sam i nestrpljiv i zelim napredak sto pre, iako je on u velikoj meri vidljiv.
Amino mi se svidjaju jer pomazu razgradnju misica, koliko sam citao o njima.. ali me znaima da li daju dodatnu energiju? pretpostavljam da ne, jer znam da za to sluzi reaktor..

Razumem nestrpljivost, ali ne može napredak nikako da se desi bez kontinuiranog rada, ishrane i kvalitetnog treninga.

Lično smatram da nema potrebe za amino kiselinama.   Vitaminsko mineralni kompleks si rekao da imaš, uz to može protein, kreatin monohidrat običan (kao što je Dušan već pomenuo)  i mislim da si sa tom kombinacijom suplemenata "miran".  Ako ostane novca uzela bih BCAA, mada mislim da još nema velike potrebe za tim.

Ostalo bih uložila u kvalitetnu klopu, tako se najbrže napreduje :=)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Maj 18, 2015, 07:09:09 posle podne »

Za dodatnu energiju i ako ti je cilj da pojačaš snagu i dobiješ na masi onda sam pre za No ili običan kreatin.
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #14 poslato: Maj 18, 2015, 06:41:58 posle podne »

A mislis da nema potrebe da pijem amino?

Naravno, iako znam da nista ne moze preko noci, malo sam i nestrpljiv i zelim napredak sto pre, iako je on u velikoj meri vidljiv.
Amino mi se svidjaju jer pomazu razgradnju misica, koliko sam citao o njima.. ali me znaima da li daju dodatnu energiju? pretpostavljam da ne, jer znam da za to sluzi reaktor..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Maj 18, 2015, 06:03:29 posle podne »

Možeš i no nije ni on loš izbor samo je dosta skuplji.
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #12 poslato: Maj 18, 2015, 05:49:50 posle podne »

Razmisljao sam pored amino i o nekom no reaktoru.. pre bih njega pio nego cist kreatin. Znam da i u reaktorima ima kreatina
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Maj 18, 2015, 05:40:40 posle podne »

Ako zeliš da dobiješ još malo na mišićnoj masi zašto ne probaš sa kreatinom ?
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #10 poslato: Maj 18, 2015, 05:24:18 posle podne »

U pocetku sam zeleo da smanjim telesnu masnocu i razmisljao sam o sagorevacima, ali sam shvatio da nema potrebe za tim i da sa sredjenom ishranom i treninzima mogu to da postignem, sto sam i uspeo. Visok sam 185 cm i 85 kg, tako da nisam imao mnogo posla. Ubedjen sam da u kontinuitetu, sa ovakvom ishranom i treningom, mogu to da postignem i jasno mi je da nista ne ide preko noci.

Zelim definisano telo, mozda kg, dva misica jos, na ovu kilazu. Ali ciste misicne mase. Sada ja vas pitam, da li je moguce da to odradim samo putem treninga i ishrane, posto dugo nisam trenirao i vec posle skoro 2 meseca teretane, primetno je da vezbam.. Oko ishrane mi je sve jasno, kao i za trening, tu znam kako treba da se ponasam, bivsi sam sportista.

Inace imam jako brz metabolizam, verujem da je bitno da napomenem.

Zelim da idem korak po korak. Ishranu imam sredjenu godinama, s vremena na vreme je postrim, tacnije budem rigorozan, postujem sve ono sto je potrebno. Posto sam odlucio da treniram duze, u kontinuitetu, vec 2 meseca imam sredjenu ishranu.
Krenuo sam ponovo u teretanu, vezbam redovno, prosecno 5 x nedeljeno (zbog obaveza ne mogu vise, mada kad krene leto moci cu i to), pijem whey toliko koliko i treniram.

Obicno sam pedantan u onome sto radim, tako da sad imam zelju da istrazujem dalje, da probam nesto novo..

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Maj 18, 2015, 05:14:42 posle podne »

Koji ti je cilj, šta konkretno želiš da postigneš ?
Možda postoji nešto što ti je potrebnije od amino :)
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #8 poslato: Maj 18, 2015, 05:02:24 posle podne »

Ok, narucio sam scitec, cisto da probam i njega :)
Pijem bitaminskomineralni kompleks, zaboravio sam to da napomenem.

Koje amino mi preporucujete? One u prahu su bolje, jel tako?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Maj 18, 2015, 04:41:26 posle podne »

Ako koristiš samo whey za tu razliku u ceni možeš da kupiš barem vitaminskomineralni kompleks ili omega 3, a možda i kreatin.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2015, 04:38:59 posle podne »

Kao što već rekoh, nema razlike u smislu da ćeš sa nekim od njih imati bolje rezultate. Bitno je da odabereš whey, da ima što veći procenat proteina i da ti odgovara ukus. Svi pomenuti ovde su približnog kvaliteta, tako da ostaje izbor na tebi. Ja sam ti predložio Scitec čisto da bi probao nešto novo. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 18, 2015, 04:37:52 posle podne »

S obzirom da pijem samo whey, a jasno mi je koliko amino kiseline imaju uticaja na izgradnju misica, koji od ova tri mi preporucujete onda? Svi su oni naravno obogadjeni sa amino, ne znam samo koji mi je najbolji od ova tri..

Iskreno, mislim da su to neke veoma sitne razlike kojima ne treba da se opterećuješ :)   Bar kad je rekreativni nivo u pitanju...

Definitivno, gledala bih cenu pri odabiru proteina.  Mislim da je tako najbolje, pa da za "ostatak" para priuštiš sebi jedan BCAA ili glutamin u prahu, to su najvažnije amino kiseline :)
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #4 poslato: Maj 18, 2015, 01:50:18 posle podne »

S obzirom da pijem samo whey, a jasno mi je koliko amino kiseline imaju uticaja na izgradnju misica, koji od ova tri mi preporucujete onda? Svi su oni naravno obogadjeni sa amino, ne znam samo koji mi je najbolji od ova tri..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2015, 01:45:39 posle podne »

Nema neke razlike, iako ti cena nije bitna ja preporučujem http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN087-100-Whey-protein.html. Ipak je dosta jeftiniji a bitne razlike nema.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2015, 11:48:03 pre podne »

Kvalitetan i jedan i drugi. Ako si zadovoljan Elitom, nema potrebe da menjaš. Ako hoćeš da doživiš mnogo intenzivniji ukus proteina, onda preĂ°i na Scitec. Druge razlike nećeš primetiti. :)

Postoje još kvalitetniji proteini, u smislu vrste i procenta, ali je pitanje da li je tebi to potrebno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.