TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 09:17:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja prica - da se predstavim  (Pročitano 12868 puta)
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #64 poslato: Maj 31, 2015, 08:24:49 posle podne »

Upravo zbog toga pitam. Taman sam skinuo visak masnih naslaga, pa ne zelim da se ponovo "zamastim".
Mislim, nikada nisam pio kreatin, niti znam kako deluje na misice, kako oni izgledaju posle njega..
ne zelim da mi se stvori opet "donji" stomak ili tako nesto..

Puferisani mi je alkalyn?
« Poslednja izmena: Maj 31, 2015, 08:26:42 posle podne od strane DusanS » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #63 poslato: Maj 31, 2015, 07:49:35 posle podne »

Ja sam uvek za monohidrat, dosta je povoljniji :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #62 poslato: Maj 31, 2015, 07:07:05 posle podne »

Kreatin je kreatin...dakle, mehanizam dejstva je isti...bilo da je u pitanju monohidrat ili alkayn...jedina razlika u farmaceutskoj formulaciji koja se tiče povećavanja efikasnosti asporpcije...

"Puferisani kreatin prolazi "nesmetano" kroz digestivni trakt( "ne inaktivira ga želudačna kiselost") i stiže do krvotoka “netaknut” da bi nahranio mišiće punom snagom.   :D
Istraživanja su pokazala da od pH vrednosti zavisi brzina transformacije kreatina u neupotrebljivu formu kreatinin. Što je pH vrednost niža, veća je brzina transformacije u kreatinin, a oko 12 pH jedinice ova transformacija je sprečena. S obzirom na ove činjenice dizajniran je Kre-Alkalyn pH vrednosti 12, što omogućava stabilnost u tečnostima i maksimalnu bioraspoloživost. Puferisani kreatin deluje 10 puta jačom snagom u odnosu na običan kreatin, pa se preporučuje upotreba svega 1,5g dnevno.
"

Jedna od značajnijih prednosti puferisanog kreatina je što ne izaziva "kreatinsku nadutost"( zadržavanje vode), niti stomačne tegobe u odnosu na druge kreatinske proizvode...nije potrebno "punjenje"...poput kreatin monohidrata...

P.S. većina korisnika idalje smatra da je monohidrat neprevaziĂ°en...ipak ono malo "vodice" mnogo znači  ;D
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #61 poslato: Maj 31, 2015, 10:54:49 pre podne »

Mozete li da mi objasnite razliku izmedju monohidrata i kre alkalyn-a? Kako reaguje jedan, kako drugi?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: Maj 27, 2015, 10:42:39 posle podne »

kad smo već kod zelenog čaja, malo je offtopic, ali sam čula zanimljive rezultate novog istraživanja... najbolja kombinacija za koncentraciju i učenje - šolja zelenog čaja i par kocika čiste crne čokolade ;)  vredi probati :)

Kofein, teofilin, teobromin( metil-ksantinska braća) + polifenoli + feniletilamin + katehini...zvuči logično, prava serija "benignih stimulanasa" i "sagorevača"...slažem se, vredi probati...

Odličan predlog!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #59 poslato: Maj 27, 2015, 03:12:19 posle podne »

kad smo već kod zelenog čaja, malo je offtopic, ali sam čula zanimljive rezultate novog istraživanja... najbolja kombinacija za koncentraciju i učenje - šolja zelenog čaja i par kocika čiste crne čokolade ;)  vredi probati :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Maj 27, 2015, 01:08:46 posle podne »

Trebace vremena da se naviknes na efekte ovog sagorevaca...tako da 2 puta dnevno po 1 kapsula,prvih 7 dana ( razmak uzmedju izimanja ne bi trebalo da bude manji od 8 h), posle toga kreni se preporucenim, delotvornim "serving size"( 2 x 2 kapsule)...

Najlakse je ipak ispostovati preporuku proizvodjaca...u cilji maximalne efektivnosti ovog suplementa...

I ne zaboravi ,"eat well, train like hell"  ;)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #57 poslato: Maj 27, 2015, 11:14:23 pre podne »

Sat i po do dva, zavisi sta doruckujem. Evo, sinoc sam zaspao kao beba, nikakvih problema nisam imao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Maj 27, 2015, 10:47:46 pre podne »

Hocu, pijem samo jednu tabletu ujutru, cak ni pre treninga ne pijem drugu.. Doduse trening mi je sat vremena ili malo vise posle dorucka, tako da nema ni potrebe da je pijem opet, a primetio sam da me "razbudi" malko kasnije, ne odmah posle onih pola sata.

Inace, sada te razume Slavisa oko one price o definiciji. Telesna masnoca mi spava, a misici dolaze do izrazaja i to sasvim lepo izgleda.
Pogresne termine sam koristio apsolutno.. Apsolutno sam zadovoljan pravcem kojim idem.
Neki misici rastu, jer nikada nisu ni imali podstrek za to, a vezbanjem to dobijaju. Masnoca spada i sada to mnogo lepse izgleda :)

U sustinu trebalo bi obratiti paznju i na odnos obroka i unosa predtrenazne suplementacije...da bi se moguce interakcije za zeludacnim sadrzajem izbegle i tako "omela" apsorpicja korinsih sastojaka...dakle, kao sto stalo ponavljamo, ne preterivati sa obilnoscu obroka pre treninga, 30-40 gr proteina, 50-70 gr hidrata, masti sto manje...posle 2 h od obroka zeludacni sadrzaj nece biti veliki problem za "ometanje" tranzita i posledicne apsorpcije sastojaka predtrenazne suplementacije...zato mozda efekti sagorevaca nastupaju i malo kasnije, mada hrana ne utice toliko "negativno" na apsorpciju kofeina, ali zasigurno ima interakcije sa ostalim sastojicma sagorevaca...

Koliko vremena ti protekne od obroka do pocetka treninga?

Inace,po pitanju upotrebe, zvanicna preporuka proizvodjaca je...

"Directions For Dyma-Burn Xtreme: As an adult dietary supplement, take two (2) capsules before breakfast or morning exercise session, and two (2) more capsules at mid-afternoon. Initially, take half the recommended amount (one (1) capsule 2 times daily) for the first 7 days to determine your tolerance. Do not exceed 4 capsules per day. *For best results, use as part of a reduced fat diet and exercise program.†"

Tako da ces morati za pocetak dok se ne "naviknes" na efekte Dyma-Burn uzimati bar 2 puta dnevno po 1 kapsulu, da bi efekat sagorevaca bio maximalan, e sad ako je cilj da to bude samo "predtrening boost", to je druga prica...

I ne zaboravi dovoljan unos vode( dobra hidratacija)...bar 3 litra dnevno plus potrebe u toku treninga
« Poslednja izmena: Maj 27, 2015, 10:52:29 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #55 poslato: Maj 26, 2015, 03:22:20 posle podne »

Napravi koju fotku sad i kad završiš sa sagorevačem da vidimo napredak :)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #54 poslato: Maj 26, 2015, 03:18:35 posle podne »

Hocu, pijem samo jednu tabletu ujutru, cak ni pre treninga ne pijem drugu.. Doduse trening mi je sat vremena ili malo vise posle dorucka, tako da nema ni potrebe da je pijem opet, a primetio sam da me "razbudi" malko kasnije, ne odmah posle onih pola sata.

Inace, sada te razume Slavisa oko one price o definiciji. Telesna masnoca mi spava, a misici dolaze do izrazaja i to sasvim lepo izgleda.
Pogresne termine sam koristio apsolutno.. Apsolutno sam zadovoljan pravcem kojim idem.
Neki misici rastu, jer nikada nisu ni imali podstrek za to, a vezbanjem to dobijaju. Masnoca spada i sada to mnogo lepse izgleda :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #53 poslato: Maj 26, 2015, 03:06:30 posle podne »

Samo nastavi tako i ne povećavaj dozu dokle god 1 tableta završava posao, izbeći ćeš te " neželjene" efekte kofeina a i duže će trajati pakovanje :)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #52 poslato: Maj 26, 2015, 02:21:44 posle podne »

Iskreno, sigurno su uticali i neki drugi psihicki faktori, posto trenutno imam dosta nekih obaveza koje moram da odradim, ali nije nista strasno, sto moze da me drzi budnim celu noc. Obicno kad imam takav period zaspim malko kasnije, iako nikada ne zaspim pre 1. Ali bas da budem budan do pola 6.. imao sam onako osecaj da sam pun energije, koncentracija na visokom nivou, mozak konstantno radi, srce je takodje malo ubrzano radilo..

Ali opet, popio sam dve kapsule oko pola 1 prepodne, odradio trening.. a legao 12 sati kasnije.

Kofein jako retko unosim. Pre ovog sagorevaca sam cesto pio zeleni caj, par casa dnevno. To mi je bio jedini unos kofeina, a znam da ga tu ima duplo manje nego u soljici kafe. Kafu jako jako retko pijem, energetska pica nikada, koka kolu nikada itd.. znaci sem zelenog caja i kafe ponekad, retko unosim kofein i moze se reci da na toliku kolicinu svakako nisam naviknut, niti priblizno.

Zato cu od sada da pijem po jednu, dok se ne naviknem. Danas sam odradio trening sa jednom i bas sam zadovoljan s obzirom da oka nisam sklopio, nije mi tesko palo. 4 sata spavanja samo, sto je uzas naravno.

Jednom sam probao NO, drugar mi dao. Pamtim taj nalet energije..one dve tablete su mi juce dale isti taj efekat, ne preterujem. Onako kvalitetan trening, sa jakim kilazama za moju trenutnu spremu, nisam nikada odradio.


Poprilicno sam siguran da je najvecim delom zbog kofeina, jer na tu kolicinu apsolutno nisam naviknut. Najvise u zivotu sam popio 3 soljice espresa na dan, sto je da kazemo 240mg kofeina.. a ja sam juce uneo 720mg. 3x vise. A ponavljam, kafu u proseku ne popijem u zadnje vreme vise od 1x nedeljno. Nekada zaredjam po 2 soljice dnevno, ali od kako sam poceo da treniram, vise ne. Tome ima 2 meseca..

Trebace vrv jos par dana, da se malo naviknem. Inace, sagorevacem sam bas zadovoljan, daje mi kick, a i verujte, uz ovu ishranu koju imam, rezultati su brzi i jako vidljivi. Svakako je ogromnim delom zbog ishrane, ali mi daje neke finese koje pre nista nije moglo.
Kod mene se to brzo primeti, jer generalno imam jako brz metabolizam.
Zao mi je sto nisam okacio sliku pre svega ovoga i ovu sada. Za 2 meseca koliko imam jedan ovakav rezim, sam bas zadovoljan, da ne kazem prezadovoljan. A i zasluzio sam, trudim se a motivacija samo raste :)
« Poslednja izmena: Maj 26, 2015, 02:29:22 posle podne od strane DusanS » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Maj 26, 2015, 12:09:11 posle podne »

Mnogo puta smo pomenuli da bi unos kofeina trebalo izbegavati u periodu kracem od 6 sati pre odlaska na pocinak...ali simptomi predoziranja mogu biti razliciti...pa i "efekti" mogu da variraju...

Da li redovno koristis neke izvore kofeina? Cajevi? Energetski napici? Kafa? Neki sokovi? Kakao? Analgetici( Panadol, Oldon,Kafetin...)?

Da li si pored DymaBurn izimao i neke druge izvore kofeina ili "stimulanse"?

Jedna solja kafe u proseku ima 60-80 mg kofeina, tj. 30-40 mg po soljici kafe...

A u jednoj dozi DymaBurn( 2 kapsule) ima oko 350 mg kofeina, ne zaboravi da svako drugacije reaguje na kofein u zavisnosti od stepena "tolerancije" na isti( redovnost uzimanja, ukupan dnevni unos)...ali DymaBurn u svom sastavu nema samo kofein tu su i drugi metil-ksantini,poput teofilina( ekstrakt guarane), koji je jaci stimulanas od kofeina, zatim katehini i polifenoli  iz zelenog caja sa "stimulativnim efektom"...ketoni maline...

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Maj 26, 2015, 10:59:22 pre podne »

Svako različito reaguje na kofein,  e sad moguće je da su i ostali psihički faktori uticali na to da ostaneš budan do rano ujutru...  možda nije samo od kofeina, ali u svakom slučaju smanji dozu ako se opet ponovi isto.

Meni na primer ne smeta 2 kapsule, ali izbegavam trening uveče i takoĂ°e unos kofeina uveče.  Jači trening sam po sebi uveče me razbudi i ne mogu da spavam (adrenalin) :)

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.