TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 11:25:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja prica - da se predstavim  (Pročitano 12880 puta)
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #49 poslato: Maj 26, 2015, 10:26:44 pre podne »

Sada sam nasao podatak da su skoro dve kapsule maltene 6 soljica kafe :)
Ja ne pijem niti energetska pica, niti kafu redovno, s vremena na vreme soljicu dnevno, maksimalno 3, ali to je bas bas retko.. nije ni cudo sto sinoc nisam mogao da spavam, s obzirom da sam popio 2 odjednom pre treninga. Mada je to bilo pola 1 prepodne a legao sam da spavam 12 sati kasnije i jos uvek sam bio pun energije
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #48 poslato: Maj 26, 2015, 04:28:50 pre podne »

Kukao sam da me jedna kapsula dyma burna ne razmrda..popio juce dve odjednom pre treninga. Bas mi je dalo kick. Ceo dan pun energije..zato sam sad jos budan,pola 6, oka ne mogu da sklopim. A nisam ga posle toga pio.. overdose izgleda.
Moracu da se vratim na jednu i to cim ustanem. Jak mi je mnogo izgleda.
Koliko kofeina ima u soljici kafe, bas me zanima da uporedim sa jednom kapsulom?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #47 poslato: Maj 25, 2015, 11:49:01 pre podne »

Razumeo. I meni je primamljivije da dam i ako treba malo vise para na kvalitetnu hranu, nego na neke suplemente, ukoliko nema velike potrebe za njima.

Imao sam jos jedno pitanje za tebe Slavisa, da li je ok jesti kajganu uvece, od 4 5 jaja, na teflonskom tiganju, bez ulja naravno.. posto je to i izvor proteina i masti, ali je tu i opet 4 5 zumanaca? Holesterol mi je normalan naravno..
Dosadi mi da jedem belanca ponekad, pa onda imam zelju za kajganom, pa ne znam koliko je to ok.

Ono sto sam krenuo da se trudim je da u onom predzadnjem obroku, tj vecerom, jedem sto cesce ribu. Ribu generalno obozavam i ona mi ne moze dosaditi. Piletine mi je vec preko glave, ali je jedem normalno. Ove nedelju cu malo da prosaram meni sa curetinom, teletinom, cisto da odmorim dan, dva od piletine.

Ishrana je tu, sada mi je sledeci korak raznovrsnost iste, tumbanje menija. Ukoliko neko ima preporuke ili korisne sajtove za to, neka mi ostavi

Ako nema problema sa holesterolom, sto da ne...ali sam za bar 2 zumanca manje...mozes dodati malo posnog sira, taman neka vrsta omleta...

Probaj da ubacis i konjetinu,ako imas mogucnosti( neki je zovu "unapredjena govedina")... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/super-meso-konjetina.html

Curetina je isto tako dobar izbor... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/uretina-1-na-1.html

Dok god je po zakonima nutritivne logike nema losih izbora po pitanju ishrane( vrati se na vec date preporuke)...

Korsina smernica oko mikro i makro nutritivne vrednosti namirnica... http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #46 poslato: Maj 25, 2015, 11:26:21 pre podne »

Razumeo. I meni je primamljivije da dam i ako treba malo vise para na kvalitetnu hranu, nego na neke suplemente, ukoliko nema velike potrebe za njima.

Imao sam jos jedno pitanje za tebe Slavisa, da li je ok jesti kajganu uvece, od 4 5 jaja, na teflonskom tiganju, bez ulja naravno.. posto je to i izvor proteina i masti, ali je tu i opet 4 5 zumanaca? Holesterol mi je normalan naravno..
Dosadi mi da jedem belanca ponekad, pa onda imam zelju za kajganom, pa ne znam koliko je to ok.

Ono sto sam krenuo da se trudim je da u onom predzadnjem obroku, tj vecerom, jedem sto cesce ribu. Ribu generalno obozavam i ona mi ne moze dosaditi. Piletine mi je vec preko glave, ali je jedem normalno. Ove nedelju cu malo da prosaram meni sa curetinom, teletinom, cisto da odmorim dan, dva od piletine.

Ishrana je tu, sada mi je sledeci korak raznovrsnost iste, tumbanje menija. Ukoliko neko ima preporuke ili korisne sajtove za to, neka mi ostavi
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Maj 25, 2015, 11:06:05 pre podne »

Pravo pitanje je gde ima i BCAA i glutamina?

...pa u proteinskim suplementima( whey, kao i kvalitetne proteinske mesvine), a i naravno tu su i proteini visoke bioloske vrednosti iz hrane...

Moja preporuka je pojacati ishranu kvalitetnim izvorima proteina, i proteinskim suplementima...a BCAA i glutamin nisu proiritet, ako vec imas zadovoljavajuce kolicne proteina visoke bioloske vredosti iz hrane i suplementacije...

Jako je bitna i razumna, svrsishiodna, a i ekonomicna upotreba suplementacije, tako da razmotri navedeni kontruktivan predlog...

Najbolji "antikatabolici" su dovoljne kolicine proteina visoke bioloske vrednosti i slozenih hidrata...brze varijante proteina( laicki receno), izolat / hidrolizat whey su isto tako odlican izbor i izvor i BCAA i glutamina...
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #44 poslato: Maj 25, 2015, 10:42:33 pre podne »

Posto nemam trenutno mogucnosti da uzmem i bcaa i glutamin, sta izabrati, koja je bitna razlika?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #43 poslato: Maj 23, 2015, 09:45:21 posle podne »

Kapsule su za one kojima je ukus BCAA izrazito nepodnošljiv iz ispijanje. Jeste odvratan ukus, jeste da se maltene ne rastvara, ali većina nas pije BCAA u obliku praha. :)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #42 poslato: Maj 23, 2015, 05:15:42 posle podne »

Sad vidim sta sam napisao.. da, jer koliko vidim po ovome sto mi je mighty mo napisala, treba da gutam po 4,5 kapsule pre i posle treninga :)
Glasam za prah :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #41 poslato: Maj 23, 2015, 04:44:51 posle podne »

Prah je dosta povoljniji od kapsula .
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #40 poslato: Maj 23, 2015, 04:30:57 posle podne »

Koja je razlika izmedju bcaa u prahu i kapsuli? Pretpostavljam da je u prahu kvalitetniji posto vidim da je skuplji..
Nisam siguran da mogu trenutno da priustim i bcaa i glutamin, jer sam upravu uzeo i novi whey i vitamini i sagorevac.. ali mogu ili bcaa ili glutamin. Sta mi je pametnije uzeti od ta dva?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Maj 23, 2015, 12:27:24 posle podne »

Razumeo! :)
E sad, posto pijem sagorevac pre treninga, protein koji i sam sadrzi aminokiseline, posle treninga, kada bih trebao piti bcaa i glutamin?

BCAA i glutamin dodaješ u šejk posle treninga, sve zajedno popiješ sa proteinom (i vodom).  Ja bih ti savetovala 5g bcaa i 5 g glutamina neposredno pre treninga, rastvoriš u čaši vode, a posle treninga isto toliko dodaš u proteinski šejk i to je to....

napominjem da je ovo neka minimalna doza... dupliraj ako možeš!
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #38 poslato: Maj 23, 2015, 12:20:14 posle podne »

Razumeo! :)
E sad, posto pijem sagorevac pre treninga, protein koji i sam sadrzi aminokiseline, posle treninga, kada bih trebao piti bcaa i glutamin?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Maj 23, 2015, 09:23:46 pre podne »

Ako nisi ništa osetio, probaj sa 2 kapsule pre treninga, odjednom pola sata pre :)  pa da vidimo razliku...


Vazi, probacu. Posto vidim da si savetnik za suplementaciju, treba mi savet vezan za kreatin, tvoje strucno misljenje.
Sem proteina i vitamina i evo sada ovog sagorevaca, nikada nista drugo nisam pio..

Ukoliko nisi procitala moju pricu, ono sto zelim je da smanjim procenat telesne masnoce, ali i zadrzim sto je vise moguce misicnu masu i kada to kazem ne mislim na ne znam kakav obim misica, posto masa nije ono sto me trenutno zanima. Njom zelim kasnije da se pozabavim, onog trenutka kada budem imao zadovoljavajucu telesnu masnocu.

Koji suplement bi mi pored whey-a pomogao u tome, uz trening? da li su to amino kiseline ili mozda kreatin (monohidrat).. ne znam da li mi je to potrebno u jednom ovakvom rezimu, tj da li bi to bilo cisto bacanje para, ali ukoliko postoji nesto sto bi mi pomoglo da ocuvam ovu postojecu misicnu masu koju imam i da makar malecno napredujem uz postepeno gubljenje telesne masnoce, to bih koristio.

Informativno pitam, zato sam se i uclanio ovde, da bih vremenom sto vise ucio i upoznavao odredjene stvari uz korisne savete strucnih ljudi :)

U principu, moraš da znaš da to zavisi 80% od ishrane (znam da ponavljamo to kao papagaji, ali zaista je tako)  tako da poslušaj Slavišine savete.

Što se suplementacije tiče, dobro je što si krenuo od najvažnijih stvari (protein,vitamini...)  Ako mene pitaš, ako ti ostane "višak" novca, ja bih uložila u BCAA i glutamin.... i to pakovanje od 1 kg da ti bude najekonomičnije i da možeš da koristiš pristojne doze.

Npr sada imamo na akciji Primaforce glutamin 1 kg i SNI bcaa od 1 kg.  Jako ekonimčno i super super proizvodi!

Kreatin, kao što Dušan kaže, možeš ubaciti.... nije skup suplement, ali bih se pre opredelila za Kre alkalyn ako već želiš da smršaš...    Za sada bih kreatin ostavila, možda da ga ubaciš kasnije kada budeš radio na povećanju mase, a sada samo dijeta, protein i puno aminokiselina -bcaa, glutamin....  sagorevač je OK da ti da više energije za trening
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Maj 22, 2015, 11:30:31 posle podne »

I 4 obroka plus pwm( proteinski suplement plus izvori dekstroze - dekstroza u prahu- 15-30 gr, ili pandan njoj "prirodni izvori" iste - 1 banana srednje veličine ili 30-50gr suvog grožĂ°a)su sasvim ok...

Ok, može naravno( navedena satnica obroka)...po pitanju unosa proteina, gledaj da po obroku imaš 30-50 gr proteina i smatram da ćeš se uklopiti u "dnevne potrebe"...

Naoružaj se strpljenjem...jer se promene mere mesecima, godinama...a za sve sugestije, predloge, ali i konstruktivne kritike, tu smo...

Samo napred...

Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #35 poslato: Maj 22, 2015, 11:03:57 posle podne »

Sve je jasno..90% ovog sematskog prikaza ishrane sam imao, samo u manjim kolicinama, sa 3 cvrsta obroka i 2 pogresno shvacenje uzine.

Pokusacu da sto vise primenim ove savete, mislim da ce budzet moci da mi izdrzi ovaj plan, jer bolje je da dajem pare na ishranu nego na neke druge stvari.

Hvala ti puno na savetima i ovom sematskom prikazu, znacilo je dosta.
Jos jedan obrok cu sigurno ubaciti, za peti cemo videti, ker kasnije ustajem. Jedino npr da mi 4. obrok bude u 9 uvece, a 5. sa ella sirom pred spavanje, oko 12 sati..
da li bi to bilo ok?

Primenicu ovo, pa cu se javiti posle 10 dana, da vidimo kako napredujem.

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.