TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397208 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 05:23:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svaka pomoc je dobrodosla :)  (Pročitano 5298 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2015, 08:46:01 posle podne »

Radi isto kao i sve ostale grupe mišića. Radi i bench verovatno tehnički ne radiš kako treba pa probaj da poradiš na tehnici i radi pun pokret. Aj da proverim dal imam negde kopirano skoro sam nekome pisao predlog za trening program pa ti kačim ovde ili ti napišem drugi.
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2015, 08:31:40 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum. Na pitanje šta radiš pogrešno odgovor bi bio skoro sve. Više treninga ne znači veći rast mišića čak naprotiv kao početnik lako doĂ°eš do pretreniranosti i ostvariš kontra efekat. TakoĂ°e te vezane serije, superserije ili šta već su neke naprednije tehnike koje se ne rade stalno i koje nisu pogodne za početnike. Trebao bi da odradiš jedno razvlačenje po treningu a da ti osale vežbe budu složene vežbe kao bench pres, ostali potisci za grudi i na primer propadanja. Broj ponavljanja od 6 do 12 zavisi od vežbe i da radiš sa odgovarajućim opterećenjem.
Razumem, da li bi mogao da mi navedes onda neki primer treninga i redosled vezbi ,po koliko ponavljanja.Bendz me i ne pokadja toliko, koliko me bucice bas pogadjaju.I ako bi mogao da mi kazes da li da radim samo jednom grudi ili 2 puta nedeljno, hvala! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2015, 08:23:28 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum. Na pitanje šta radiš pogrešno odgovor bi bio skoro sve. Više treninga ne znači veći rast mišića čak naprotiv kao početnik lako doĂ°eš do pretreniranosti i ostvariš kontra efekat. TakoĂ°e te vezane serije, superserije ili šta već su neke naprednije tehnike koje se ne rade stalno i koje nisu pogodne za početnike. Trebao bi da odradiš jedno razvlačenje po treningu a da ti osale vežbe budu složene vežbe kao bench pres, ostali potisci za grudi i na primer propadanja. Broj ponavljanja od 6 do 12 zavisi od vežbe i da radiš sa odgovarajućim opterećenjem.
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2015, 07:52:29 posle podne »

Ne, spreman sam ja za kritike i zato sam i dosao da bih promenio sve sto ne valja.Znam da ne mozes bukvalno odvojiti gornje od donjih ali forsiranjem kose klupe i bendza pogadja se vise gornji deo i to mi je i bio cilj.Ramena sam stavio sa nogama zato sto nemam potrebu previse da ih radim jer su po genetici prilicno razvijena pa ih samo malo radim pre glavnog treninga za noge, triceps sam ostavio za jedan dan zato sto takodje ne moram vise puta da ga radim jer od jednog treninga imam upalu 5 dana i posle nisam u stanju da radim bilo sta drugo vec odmah idem kuci. :)
U redu, necu vise raditi odvojeno gornje i donje.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2015, 07:38:19 posle podne »

Gde sam otisao, ne razumem ? Tu sam, uputio sam ti kritiku. Ali verovatno nisi spreman da je percipiras pa ces nastaviti po svome zar nisam u pravu ? Dakle reci mi zasto si strpao noge i ramena u jedan trening, a triceps radis posebno ? Ko ti je to rekao ?

I da, gornje i donje grudi podela je besmislena, grudi su grudi ne mozes ti izolovati ponaosob svako misicno vlakno. Kad radis grudi radi grudi kompletno, nema potrebe razdvajati
« Poslednja izmena: Jun 02, 2015, 07:40:53 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2015, 07:33:37 posle podne »

Zato sto sam imao upalu 2 do 3 dana i posle osecam da sam spreman da opet radim trening za grudi, a sto bih cekao jos 4 dana.Kad si siguran da nisam dobro odradio trening , zasto mi ne kazes gde gresim u navedenom primeru , a ne dodjes , kritikujes i odes, to je bas bilo od pomoci!
Okej , kupicu verovatno Elite whey, deluje mi odlicno ! :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2015, 07:30:11 posle podne »

Taj protein od 4kg za 5crvene je cisto smece jer ima soju u sebi, tako da ga zaobidji, uzimaj proverene brendove i cist whey.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2015, 07:28:26 posle podne »

A sto si morao da povecas broj treninga za grudi ? Kladim se da niti jedan radis dobro, a kamoli da su ti trebala dva.
Grudi mogu i 1x nedeljno ako znas kvalitetno da ih razneses, upala ti nece proci narednih 4-5 dana.

I da, strpao si ramena i noge u jedan dan, a sreda je samo za triceps ? Ajde ukljuci malo vijuge i logiku dal to ima veze blage. Kolcni je triceps a kolke su brate noge
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2015, 06:46:40 posle podne »

Da ali morao sam da povecam broj treninga za grudi pa mi je bilo jednostavije da podelim na gornje i donje i tako se bolje usresredim na oba dela , a ne da oba puta radim i dornje i gornje pa ni jedne ne uradim kako treba.Sto se tice pominajnja suplemenata na nekoliko objava sam vec vidjao da iskusniji clanovi od mene pominju, pa sto i ja da ne pitam. Hvala u svakom slucaju! :)
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2015, 06:41:58 posle podne »

Pozdrav! Nisam veliki strucnjak ali iz mog iskustva bih rekao da previse separatises misice za pocetnika,da si recimo napredni bb takmicar i razumeo bih da odvajas ceo jedan dan za triceps ili "donje grudi i biceps" stoga bih preporucio neki jednostavniji 3-4 dan split,sto se suplimenata po fejsu tice mislim da je malo apsurdno pitati o njima na pansport forumu :D U svakom slucaju sigurnije je i bezbednije da ih kupujes samo u oficijalnim radnjama.
Naravno ovde postoji mnogo iskusnijih ljudi sto se ovih stvari tice pa ce me oni ispraviti ili dopuniti ukoliko sam nesto pogresno rekao.
« Poslednja izmena: Jun 02, 2015, 06:50:48 posle podne od strane spr1te » Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2015, 06:36:00 posle podne »

Pozdrav ljudi, ovako stoje stvari.Treniram 5 meseci, trenirao sam i pre ali ne ovako intenzivno kao sad , pazeci i na ishranu.Idem 5 puta nedeljno u teretanu.
Ponedeljak-Gornje grudi/Biceps
Utorak-Pauza
Sreda-Triceps
Cetvrtak-Pauza
Petak-Donje grudi/Biceps
Subota-Ledja
Nedelja-Noge/Ramena
Kao sto vidite svaki misic radim jednom nedeljno osim grudi i bicepsa zato sto u odnosu na ostale misice znatno zaostaju.Trening traje oko 1h do 1 i 20 minuta maksimum.Trudim se da radim svaku vezbu pravilno i sa kontrakcijama(npr. dvorucni biceps polako dole me unistava).Zanima me sta radim pogresno kod grudi i bicepsa.Trening izgleda ovako:Grudi: Kosa klupa bucice 5x(8-10) i posle svake serije povezem razvlacenej sa bucicama takodje na kosoj klupi 10 ponavljanja. Potom radim razvlacenje na kablovima, pa kosi benc oko 3-4 serije po 8-10 ponavljanja maks kilazu.Kad radim donje radim sve to isto samo na ravnoj klupi.Sto se tice bicepsa imam strasan problem sa unutrasnjim delom koji je jako nerazvijen i cuo sam da ga najvise pogadja skotova klupa pa sam poceo dosta da je radim ali slabo pomaze. :-\ Biceps: Dvorucni teg(4x10) sporo gore i dole me najvise pogadja,zatim skotova klupa u superseriji sa onim razvlacenjem sa kablovima (5x10) i na kraju malo bucice 4 serije po 10 hammer ili varijacija sa obrtanjem zgloba.Ako neko zna i nesto za podlakticu ni ona nije nesto posebno napredovala, prilicno je mala u odnosu na ruku. :)
Hranim se solidno.Ujutru musli(mesavina pahuljica) sa mlekom i jabuka , posle 2h uzmem oko 200gr belog mesa, za rucak meso i krompir,pirinac nekad,zavisi sta imam kuci ,uglavnom neko meso i krompir, i uvece jaja ili tunjevinu sa mlekom.Protein ne pijem ali planiram.Jedino sto uzimam je kreatin , pijem dovoljno vode.Takodje me zanima sta mislite o proteinu od 4 kg 5000dinara prodaje se na facebook stanicama tipa 'suplementi jeftino'.Hvala vam na odgovorima i savetima.  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 18 upita.