TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:59:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VEZBANJE U VODI  (Pročitano 19561 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:35:02 posle podne »

nadamo se da ce AHIL videti tvoj post... :)
Sačuvana
Fiona
Gost
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2008, 01:42:16 posle podne »

Hocu da krenem pod hitno na akvarobik...Ali ne znam gde i kome da se javim...Na blagajni SPENS-a telefonski rekose da se javim u SANS, a ove ne mož lako dobiti ...
Imate li prave informacije ...
Pozdrav
Fiona ( nov clan foruma)
 :)

Sačuvana
AHIL
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2008, 05:34:13 posle podne »

Mogu ti reci da ih imam od 17-55 nema pravila.. te starije zene obicno dolaze zbog problema sa zdravljem i dobio sam bas dosta pohvala cak i od njih sto se tice toga da posle 3 meseca dolazenja, zena koja je imala problema sa ledjima gde nije mogla normalno da se savije  ladno radi serije trbusnjaka i to cak sklopke bez problema ikakvih, takodje isto one koje su imale problema sa pritiskom da su skoro prestale da piju lekove.. A sto se tice mrsavljenja ako koriste savete koje im dam posle mesec dana se vidi napredak.. Ali ipak moram da priznam da mi je mnogo lepse kad radim sa mladjim :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2008, 09:51:44 posle podne »

super, drago mi je da cujem utiske iz prve ruke...   koja starosna dob preovladjuje u tvojoj grupi/grupama?
Sačuvana
AHIL
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2008, 07:19:05 posle podne »

Slazem se sa Monikom, i ja sam student fakulteta za sport i fizicku kulturu u Ns, i drzim akvarobik vec 3 godine, ljudi kod nas ni ne znaju kad im kazes akvarobik sta to znaci... Idealan je za svakog pogotvu za nekog ko ima problema sa zglobovima jer nema opterecena kao kod aerobika gde stradaju stopala, cistije je, dok radis uz muziku ni ne osetis da se znojis.. I sve zene koje su bili kod mene u proseku izgube mesecno po 2cm obima oko struka kao i 2kg,smanjenje holesterola, povecanje vitalnog kapaciteta, sad sam narucio i sprave iz amerike za procenu masti u telu i polard satove koje mi ocitavaju bukvalno svaki deo treninga na kompjuteru,pokazuju EKG,potrosnju kalorija,vreme pauze,vreme rada,puls,tako da jedva cekam da pocnem sa radom kad mi stignu ove spravcice.. Inace ja kombinujem razne treninge sa bucicama,loptama vezbama na strunjacama koje se nalaze na ivici bazena i naravno plivanja.. Nego sam cuo glasine da je kod nas ici na akvarobik prestiz i ljudi misle da je jako skupo,sto nije tacno..
Sačuvana
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2008, 05:02:53 posle podne »

ne bi trebalo, ako se konstantno preciscava voda...  moze biti svasta ako je jako puno ljudi u bazenu a voda slabo otice...

no dobro, mozes se zaraziti i na brojnim drugim mestima...  imamo puno zivih zdravih plivaca :)
ovde kod nas ima puno hlora i nekad jedva se dise zamalo da se ugusim :@
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Lokk1
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2008, 03:01:48 posle podne »

Lepo napisano!
Ja obozavam vodu i sve aktivnosti u njoj. I zaista me cini srecnim. :)

brate ... neverujem shta si ti napisao ... valjam se od smeha ... :D :D :D AHAHAHHA voda te cini srecnim :D roflmao
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2008, 02:33:24 posle podne »

ja sam se 4 godine bavila plivanjem...jako dobra stvar, razvija celo telo..a postoji i neka vrsta joge u vodi..to sam videla u inostranstvu (i probala) i bas je opustajuce  :)
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2008, 12:54:23 posle podne »

toooo...sto kaze mare...krokodilisanje je zakon :) legnem izvalim se i pijuckam neki sok :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2008, 12:18:40 posle podne »

...ja volim izlezavanj u vodi...krokodilisanje ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2008, 11:39:40 pre podne »

ne bi trebalo, ako se konstantno preciscava voda...  moze biti svasta ako je jako puno ljudi u bazenu a voda slabo otice...

no dobro, mozes se zaraziti i na brojnim drugim mestima...  imamo puno zivih zdravih plivaca :)
Sačuvana
Ne11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2008, 11:12:49 pre podne »

Ja sam cuo da nije bas higijenski. Da li je to tacno?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2008, 10:31:03 pre podne »

Lepo napisano!

Ja obozavam vodu i sve aktivnosti u njoj. I zaista me cini srecnim. :)
E, sad, posto nas ima raznih, ako vec nismo za neke vezbe tipa aerobik, svakako sebe trebamo pocastiti makar "obicnim" plivanjem.

Treba li danas u 21. veku trositi vise reci o delotvornosti plivanja tj. aktivnosti u vodi?!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2008, 11:40:35 posle podne »

VEZBANJE U VODI, JEDAN OD NACINA DA DOVEDETE TELO U FORMU ILI SAMO OSVEZITE VAS TRENING

Aerobik u vodi (popularno zvani AQUAROBIC) i vezbe u vodi postali su veoma popularan nacin za postizanje i odrzavanje 'fit' forme, pogotovo za ljude sa odredjenim zdravstenim problemima ili za ljude koji se oporavljaju od neke povrede. Postoji takodje rastuci trend koji se sve vise prosiruje i na mladju populaciju i fitnes entuzijaste, a sve je veci broj teretana i bazena koji nude vise vrsta casova pod nazivima "Vodeni boks", "Aqua step", koristeci pritom i specijalnu dodatnu OPREMU kako bi se povecao intenzitet i raznolikost vezbi.
Kao rezultat toga, veliki potencijal vreba na sirok krug ljudi, i zanemarajuci Vas nivo utreniranosti, postoji velika sansa da cete pronaci odgovarajuci program vezbi u vodi bas za Vas. (nisam sigurna da je tako i kod nas)

TIPOVI VEZBI

Vezbe mogu biti izvodjene sa ili bez opreme, kao npr. tegici za noge i ruke, razlicite prepreke koje plutaju po povrsini vode, razlicita
uzvisenja. Ona mogu biti postavljena na razlicitim dubinama u vodi. Generalno, cak ne morate da znate ni da plivate da bi ste prisustvovali ovakvom casu.

Vecina casova moze se podeliti u dve glavne grupe:

1.AQUA AEROBIK

Iako ova vrsta aerobika podrazumeva manje opterecenje od aerobika koji se izvodi na obicnom tlu, ovi casovi imaju sve prednosti koje imaju i ostale aerobne aktivnosti, a to se prvenstveno odnosi na sagorevanje masti i trening izdrzljivosti. Prosecni cas vodenog aerobika u trajanju od oko 30 minuta okvirno sagoreva 300kcal. Vecina casova traje oko 45 minuta i trebalo bi da sadrzi zagrevanje, hladjenje, istezanje. U okviru casova je i lagano trcanje,hodanje, kick-ovi, skokovi, cucnjevi, razni plesni elementi, i mogu, a i ne moraju, biti ukomponovani sa muzikom.

Glavne prednosti ovog tipa vezbanja su:

- odlican za sve nivoe utreniranosti
- dobar za gubljenje tezine - sagorevanje masti\
- poboljsanje snage i gipkosti
- odlicna kardio-respiratorna vezba

2. VEZBE U VODI

Ovim vezbama postize se poboljsanje snage, tonusa misica i pokretljivosti. Glavna prednost vezbanja u vodi je OTPOR U SVIM PRAVCIMA, za razliku od klasicnih aerobik programa gde savladjujemo samo silu gravitacije. Zbog smanjenog pritiska za zglobove, ova forma vezbanja ima prednosti od izuzetnog znacaja kad su upitanju starije osobe, osobe sa prekomernom tezinom, i one koje se oporavljaju od operacije mekog tkiva. Takodje je dobar vid vezbanja i za TRUDNICE, i odlicna je POSLEPORODJAJNA vezba.

Ove prednosti ukljucuju:

- povecanu aerobnu izdrzljivost
- bolju fleksibilnost
- bolji tonus misica

Ukoliko nemate ovakve mogucnosti vezbanja u Vasoj okolini, vrlo jednostavan nacin da sami uvedete vezbe u vodi u Vas regularan fitnes program, je da jednostavno hodate, skakucete i trcite u vodi. Mozete poceti sa hodanjem u manjoj dubini, postepeno povecavajuci dubinu vode u kojoj hodate (do kukova, do grudi) u zavisnosti od Vaseg fitnes nivoa. Ove vezbe su odlicne za misice nogu, kao i za jacanje kukova, takodje dovodeci Vas kardio-respiratorni sistem na visi nivo.

Cucnjevi u vodi prestavljaju odlicnu vezbu koju mozete sami da izvodite, i to tako sto cete se uci u vodu dubine do kukova, jednom rukom se pridrzavajuci za ivicu bazena, i izvoditi cucanj do dubine koliko god je to moguce.

OSTALE POGODNOSTI

- Veliko sagorevanje kalorija u toku i nakon samog treninga
- Otklanjanje stresa i negativne tenzije
- Privatnost, vezbanje u vodi je idealna alternativa ukoliko ne zelite da skacete u sali punoj ljudi sa preuskom odecom za vezbanje
- Vezbanjem u vodi podrzavate samo 50% od Vase tezine, cineci pritom vezbe laksim za izvodjenje
- Nikakva posebna skupa dodatna oprema Vam nece biti potrebna
- U vodi se smanjuje rizik za osobe koje imaju odredjene povrede, dok neki programi na suvom mogu biti vrlo opasni u takvim slucajevima
- Efekat masaze je prisutan kad su vasi misici okruzeni vodom
- U letnem periodu odlican nacin da odradite interesantan trening bez pregrejavanja, a u zatvorenim bazenima ove treninge mozete sprovoditi u bilo koje doba godine
- Izacicete iz vode mnogo sveziji i sa mnogo prijatnijim mirisom nego sa mnogih drugih casova...

Ovaj vid vezbanja preporucuje se i ljudima koji pate od artritisa, imaju bolove u ledjima ili su pretrpele neku operaciju, srcanim bolesnicima i ljudima koji pate od depresije.
Svakako da ukoliko imate neku od navedenih tegoba ili neku nedoumicu, obavezno savetujete lekara.

autor clanka je Karolina Halidej, preuzeto sa sajta  health.ninemsn.com.au

Bilo kako bilo, u jedno sam sigurna,
water makes me smile  ;)

 :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 19 upita.