TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 11:23:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko izbora suplemenata (Pocetnik sam)  (Pročitano 2266 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2015, 03:18:24 posle podne »

Reci mi koji gejner piješ konkretno?   Nadam se da je neki kvalitetniji, sa većim procentom proteina i manje šećera

Uglavnom nemoj previše da očekuješ od gejnera, to je samo šećerna bomba (uglavnom)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2015, 01:19:14 posle podne »

Mislim da si trebao da otvoris temu...POMOC OKO ISHRANE...

Suplementi sami za sebe bez korekcije ishrane i sistematskog pristupa treningu nece doneti zeljene rezultate...tj.uslov maksimalne delotvornosti suplementacije su maksimalno korigovana ishrana i trening...

Prvo i osnovno - moras jasno da definises ciljeve...nema onoga ja bih i da dobijam na misicnoj masi i da skidam masne naslage...

Dok si u fazi povecanja misicne mase, poenta price je kvalitetan visak kalorija( kalorijski suficit)...u ovoj fazi cilj ti je maximalni dobitak misicne mase uz sto manji porast % telesnih masti( koji je neminovan)...

U fazi "definicije", odnosno fazi "skidanja masnih naslaga" osnovno pravilo je - DA BI SE DEFINISAO , MORAS DA IMAS STA DA DEFINISES,tj. dovoljno misicne mase...u ovoj "fazi" ti je cilj da izgubis sto vise masnih naslaga uz sto manji gubitak misicne mase...dakle, poenta price je manjak kalorija( kalorijski deficit),koji postizes kroz kardio trening( nizak intenzitet, 65-70% od max HR, 45-60 min, 3-6 puta nedeljno) i korekciju ishrane( manipulacije unosom ugljenim hidratima,dok unos zdravih masti i proteina na zavidnom nivou)...trening sa opterecenjem( trening hipertrofije, 70-80% od 1 MR, bar 3 puta nedeljno) je tu da da dovoljan podsticaj za ocuvanje postoje misicne mase...

Dakle, dobro definisi ciljeve...

Po pitanju ishrane, preporuke za OBAVEZNO, detaljno citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

P.S. moraces da kvantifikujes unos "hrane"( proteina, masti, hidrata)...

Gejneri su los izbor - previse prostih secera( dekstroza, fruktoza, maltodekstrin)...dakle, slican efekat bi dobio kada bi ubacio beli secer i mericu whey proteina...

Po pitanju treninga...sustina...ukratko...

"Da bi naše telo povećalo mišićnu masu potrebno je:

• Pravilan program treninga kako bi stimulisali mišićni rast

• Imati redovne pravilne oboke u toku dana

• Dovoljno odmora izmeðu dva treninga

 
Da bi se izazvao rast mišića, potrebno je:

- dati stimulus mišiću koji bi trebalo da izazove adaptaciju
- mišic opteretimo stimulusom na koji nije naviknut
- pokret za odreĂ°enu mišićnu grupu
- progresivno povećanje opterećenja, intenziteta treninga
- broj ponavljanja u seriji treba da se izvodi od 6 do 12.

Veće mišićne grupe kao sto su leĂ°a, grudi i noge mogu da podnesu veće opterećenje u toku treninga pa ih je stoga neophodno jače i češće trenirati. Do povećanja mišićne mase ne može da doĂ°e ako se ne poveća i misićna snaga.

Program za hipertrofiju (rast mišića) – trening nešto nižeg intenziteta i većeg obima, daje hipertrofiju (povećanje obima mišićnih vlakana). U ovoj fazi koriste se težine koje iznose 70-80% maksimalnog ponavljanja (1RM repeticio max – najveća težina koju u datoj vežbi možete podići samo jednom). Sa težinama u rasponu od 70-80% 1 RM najčešće možemo raditi 8-12 ponavljanja u seriji do otkaza.

Uz ovaj raspon intenziteta ide veći obim treninga tj. veći broj serija i ponavljanja. Ako ovo kombinujemo sa kraćim odmorima izmeĂ°u serija (45-90 sekundi) imaćemo snažan stimulans za prirodno oslobaĂ°anje anaboličkih hormona (hormona izgradnje mišića). U ovoj fazi treninga korisno je izvoĂ°enje superserija.

Program za snagu mišića - težine za trening snage su takve da nam obezbeĂ°uju visok intenzitet treninga (iznad 80% 1RM) obično dozvoljavaju da radimo 6 ili manje ponavljanja do otkaza. Trening visokog intenziteta je izuzetno fizički zahtevan i zato obim treninga tj. broj serija treba da bude manji. To je idealno za snagu jer omogućava bolji oporavak izmeĂ°u treninga. U ovoj fazi treninga naglasak je na težinama pa i odmor izmeĂ°u serija treba da bude duži. Naglasak u ovom delu treninga stavljen je na vežbe kao što su čučanj, mrtvo dizanje, benčpress. One angažuju puno mišićne mase i jak je stimulus za povećanje snage i mase.

Jače, a kraće...

To bi ukratko bio idealan opis treninga za masu. Trening preko 45 minuta dovodi do otpuštanja kortizola (katabolički hormon razgradnje) i razgradnje mišićnog tkiva, a to nam nije u interesu.
Najbolje vežbe za izgradnju mase su osnovne vežbe koje uključuju više mišićnih grupa u pokret, a deluju stimulativno na lučenje hormona rasta. TakoĂ°e je dobro uključiti i izolujuće vežbe koje ističu detalje i doprinose ukupnoj simetriji tela.

Odmor

Jedna od najbitnijih stvari bez koji sve ovo gore neće imati efekta je upravo odmor. Rast mišića se odvija upravo u toku odmora. U toku treninga mi opterećujemo mišiće, pomoću hrane ga gradimo i punimo, a zato je potrebno vreme kako bi ponovili trening za mišic koji je doživeo stres. Odmor ne valja da bude prekratak, zato što bi onda vežbali sa umornim mišićem i ne bi postigli željeni cilj u toku treninga, a isto tako ne valja da bude predugačak jer bi se onda mišić previše “opustio”. Neka univerzalna metoda je da se veće mišićne partije mogu trenirati dvaput nedeljno, dok se manje mišićne partije treniraju jednom nedeljno.
"
« Poslednja izmena: Jun 19, 2015, 01:22:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #4 poslato: Jun 19, 2015, 11:58:31 pre podne »

Da bi dobio masu kao sto ti zelis moras mnogo vise da klopas,po tvojoj ishrani bi se pre reklo da zelis da skines kile(osim tog gainera),a u umerenoj meri i hleb i slatkisi nisu losi pogotovo u tvojoj situaciji.
Sobzirom da je tvoj cilj da smanjis bodyfat a povecas misicnu masu,a te dve stvari paralelno jako tesko idu,pre bih preporucio da lepo pocnes sa bulkom i neobracas toliko paznje na bf do sledeceg cuttovanja,jer mi se cini da si za tvoju visinu dosta mrsav.
Uostalom,Slavisa ce ti detaljno sve objasniti kada vidi tvoj post.
Sto se treninga tice preporucio bih 6-8 ponavljanja  sa jako malim odmorom izmedju setova(45s-1min).
Sačuvana
QuestGainer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2015, 11:30:51 pre podne »

Pogrešio si kupovinom gejnera ali šteta bi bila da se ne iskoristi ako ga već imaš.Trebao bi da korišćenje gejnera uklopiš u dnevni unos uh i proteina a za to je potrebno da imaš sreĂ°enu ishranu.Kako ti trenutno izgleda ishrana ?

-Nemam neki jasni plan ishrane, ustanem, doruckujem 125g pirinca, popijem sejk (ovaj gejner), odem u teretanu, ponovo popijem to cudo, dodjem kuci, jedem nesto, bilo jaja, meso, posle mozda pojedem neku corbu, klopam voce u medjuvremenu, uvece ponovo veceram nesto i ponovo sejk pred spavanje.

-Za sad nemam bas vremena i volje za stroge dijete, vec sam se samo potrudio i izbacio sokove i slatkise, a ni alkohol ne pijem, i redovno jedem, i gotovo da ne jedem hleb, to sam takodje gotovo izbacio.

*Receno mi je da pijem gainer izmedju obroka i posle treninga, ukupno 3x dnevno, sto i radim.. Je li to previse? Rekao bih da sam krenuo prilicno cesce da pisam u prethodnih 5-6 dana (par dana nakon sto sam poceo to da pijem), je li to normalno?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2015, 10:48:27 pre podne »

Pogrešio si kupovinom gejnera ali šteta bi bila da se ne iskoristi ako ga već imaš.Trebao bi da korišćenje gejnera uklopiš u dnevni unos uh i proteina a za to je potrebno da imaš sreĂ°enu ishranu.Kako ti trenutno izgleda ishrana ?
Sačuvana
QuestGainer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2015, 10:20:28 pre podne »

-Pozdrav ljudi, poceo sam nedavno da treniram u teretani, redukovao sam ishranu, i kupio sam gainer.

Neiskusan sam vezbac u teretani, o suplementima znam jos manje, ali sam svakako kupio gainer i receno mi je da ga pijem 3x dnevno, sto i radim.

Trenutno izgledam otprilike ovako: 65kg/178cm/12.5%masti
Cilj za buducnost izgleda ovako   :  70-75kg/185cm/11<% masti (naravno, za visinu sam se salio..)

Dakle, preporuceno mi je da pocnem sa gejnerom, kako bih nabacio masu i receno mi je da mi protein nece puno pomoci u ovom trenutku, tako da sam poslusao i krenuo da pijem gejner, ali hteo bih da vas pitam nesto:

Da li da nastavim sa gainerom (koji ima neke secere, UH, pojma nemam sta sve ne, i samim tim mi stvara salo i povecava mast)
Ili da kupim protein, pa da njega koristim umesto gainera, i da dobijam 'kvalitetniju', ali sporiju kilazu..

Zaista ne znam sta da radim, pa bih vam zaista bio zahvalan za pomoc, mnogo bi mi znacilo.

Hvala unapred za sve savete ili sugestije, pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 18 upita.