TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:39:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Definicija - Kardio i Ishrana saveti  (Pročitano 7116 puta)
LearnToEarn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2015, 11:32:23 posle podne »

Nemoj raditi ruke 2x, kad radiš ramena ubaci malo duži kardio posle tog treninga umešto vežbi za biceps/triceps.
Aj napiši izbor i redosled vežbi koje radiš i broj serija i ponavljanja.
Jos nisam razgranicio sta da radim posto me tek prolaze upale, izbacicu onda biceps/triceps kad radim ramena

Ajmo ovako...koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Na koji način pratiš puls? Pulsmetar?

Kada radiš kardio? Koliko puta nedeljno? Posle treninga? Koja aktivnost? Trčanje? Brzo hodanje? Bajs?

Velika greška je ako nemaš dovoljno masti na dnevnom nivou...zdrave masti su jako bitne...problem su "loše masti"( trans masti), i prosti šećeri...

Da najprostije moguće kažem, sve "dijetice" se svode da manipulacije unosom hidrata, akcenat i na što manje "insulinski pikova"( pravilan odabir namirnica), a pri tom je unos proteina i zdravih masti na zavidnom nivou...

Ajmo malo o meniju...suvo grožĂ°e ne može zameniti ovesne pahuljice, krompir i sl....dakle, moraš da jasno razgraničiš izvore prostih i složenih hidrata...

Prosti hidrati su poželjni samo posle treninga( PWM)...npr. 1 merica proteinskog suplementa + 30-50 grama suvog grožĂ°a( IZVOR DEKSTROZE - prost hidrat)...

Preporuka za obavezno detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Nisam merio precizno, treba da uzmem neku vagicu, uglavnom od oka.
Brzo hodanje uglavnom, oko 7km/h brzina, pa na spravi za trcanje ima ono za rukohvat sto meri puls, mada sam cuo da i nije bas tacno. Zdrave masti su orasi, badem, kikiriki? Najlakse mi je da jedem kikiriki, oko 50g za obrok uzmem otprilike.
Posto hocu da se "izdefinisem" , kad dodjem sa treninga u 22h da li skodi ako unosem UH na proces mrsavljenja?  Svakako imam jos jedan obrok kasnije, oko 01h ujutru, ella ili tunjevina.
Pojedem jednu bananu posle treninga, negde na forumu sam procitao da je to okej
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2015, 11:18:40 posle podne »

Ajmo ovako...koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Na koji način pratiš puls? Pulsmetar?

Kada radiš kardio? Koliko puta nedeljno? Posle treninga? Koja aktivnost? Trčanje? Brzo hodanje? Bajs?

Velika greška je ako nemaš dovoljno masti na dnevnom nivou...zdrave masti su jako bitne...problem su "loše masti"( trans masti), i prosti šećeri...

Da najprostije moguće kažem, sve "dijetice" se svode da manipulacije unosom hidrata, akcenat i na što manje "insulinski pikova"( pravilan odabir namirnica), a pri tom je unos proteina i zdravih masti na zavidnom nivou...

Ajmo malo o meniju...suvo grožĂ°e ne može zameniti ovesne pahuljice, krompir i sl....dakle, moraš da jasno razgraničiš izvore prostih i složenih hidrata...

Prosti hidrati su poželjni samo posle treninga( PWM)...npr. 1 merica proteinskog suplementa + 30-50 grama suvog grožĂ°a( IZVOR DEKSTROZE - prost hidrat)...

Preporuka za obavezno detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2015, 11:10:39 posle podne »

Nemoj raditi ruke 2x, kad radiš ramena ubaci malo duži kardio posle tog treninga umešto vežbi za biceps/triceps.
Aj napiši izbor i redosled vežbi koje radiš i broj serija i ponavljanja.
Sačuvana
LearnToEarn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2015, 11:06:34 posle podne »

Kako ti izgleda trening u teretani ?
Tek sam poceo pre 4-5 dana, pre sam trenirao 3-4 puta nedeljno jer mi nekako najvise odgovora, ovako otprilike :
pon: grudi/triceps

sreda: ledja/biceps

petak: ramena/triceps ili biceps

subota : noge i posvetim se trbusnjacima i kardiu maximalno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2015, 11:03:24 posle podne »

Kako ti izgleda trening u teretani ?
Sačuvana
LearnToEarn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2015, 11:01:14 posle podne »

Pozdrav svima, imam 21. godinu ,trenirao sam uglavnom u prekidima, ali mi je ostala kakva takva gradja.
Visok sam 184cm, imao sam pre mesec dana 95kg, sad sam oko 91,5kg.
Uspeo sam da skinem 3,5kg za mesec dana samo ishranom(nisam imao vremena da krenem sa teretanom), ovom :
1.obrok 11h: 3-4belanca + ovsene sa vodom  ili suvo grozdje+  kiririki peceni neslan
2.obrok 14h: kuvano belo meso + krompir ili suvo grozdje
3.obrok 17h; rio mare tunjevina u masl.ulju 80g
4.obrok 20h: ella 150g
5.obrok 23h: tunjevina u masl.ulju 80g
Poceo sam da ubacujem i kupus salatu ili paradajz uz skoro svaki obrok.
U sustini svaki dan je isto bilo na meniju, jedino sam kombinovao, izbegavao UH u poslednja 2-3obroka. Pio 3-4l vode dnevno.
Krenuo sam u teretanu pre par dana, posto bih da se "izdefinisem" koliko god mogu da stignem za mesec dana. I koliko sam shvatio iz svih tekstova koje sam procitao treba da uradim sledece :
-UH da forsiram samo za 1. obrok i posle teretane ,masti svedem na minimum(mada sam samo kikiriki i malo maslinovog ulja iz ribe unosio), voda na 3-4l, kardio 30-60min uz nekih 65-70% snage.
Znam da sam se kasno setio, ali bolje ikad nego nikad.
Okacicu i svoje dve slike(nemoj da se smejete), pre mesec dana i sad.
Po nekom kalkulatoru sa neta : BMR 2110 , TDEE 3271
Trebaju mi saveti da poboljsam ishranu hranom,mozda drugaciji kardio,  i da li smem da kombinujem bilo sta od ovih namirnica koje jedem? Npr volim da pomesam kikiriki sa ellom ili suvim grozdjem, belance sa kikirijem obozavam itd..
Nisam svaki dan koristio sve ove namirnice za protein, nekad me mrzi da spremam pa jedem 3 puta dnevno Ellu sa paradajzom, ili jedem kuvano belo ceo dan itd
Pre bolje ishrane :


Sa boljom ishranom :





« Poslednja izmena: Jun 24, 2015, 11:03:14 posle podne od strane LearnToEarn » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.