TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 01:11:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin  (Pročitano 3054 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Jul 06, 2015, 12:37:47 posle podne »

Lično,  koristim glutamin godinama...  nije magičan suplement kao ni bilo koji drugi, ali definitivno pomaže u boljem oporavku i u jačanju imuniteta. Ako imaš jake treninge, prijaće ti glutamin dodatno u proteinskom šejku nakon treninga. Biciklisti kažu da "nema tog osećaja težine u nogama" kada unose dobre doze glutamina. Meni baš odgovara. Ja bih ti savetovala da probaš na sebi.

Od mana zaista ne znam nijednu osim te da su efikasne doze ipak veće od propisanih 5-10 g...
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2015, 09:32:23 pre podne »

Hvala lepo na brzim odgovorima i savetima :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jun 30, 2015, 11:55:35 posle podne »

Dosli smo do zakljucka da mogu da pijem i dalje glutamin i nema sta da brinem :D

Jedina briga bi pored bezbednosti suplementacije trebalo da ti bude - korektan trening i kvalitetna ishrana da bi taj glutamin, kreatin i protein ostvarili maximalan učinak...ali o tome u nekoj drugoj temi...

A o negativnim aspektima korišćenja glutamina ne bi trebalo da razmišljaš osim ukoliko nemaš "fatalno" oštećenje funkcije jetre, bubrega...eventualno su moguće minorne interakcije sa nekim lekovima iz "domena" psihijatrije i neurologije( anti-depresivi npr.)

Neke osobe navode i subjektivan osećaj gorčine i neprijatan osećaj u ustima( oralna upotreba).

Sve u svemu...manje brige, više kvalitetne hrane i treninga...
« Poslednja izmena: Jun 30, 2015, 11:57:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #12 poslato: Jun 30, 2015, 11:09:21 posle podne »

Dosli smo do zakljucka da mogu da pijem i dalje glutamin i nema sta da brinem :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 30, 2015, 09:56:54 posle podne »

Jesam, samo me je bilo strah zbog hormona da ne pobrkam nesto posto kod plavog srca sleduje ono sto nije za pricu(muski svet najbolje razume o cemu pricam) :D

Evo sa medicinske tačke gledišta, uporeĂ°enje glutamina i metandrostenolona( metadienona)-AAS je realno nepojmljivo...

Metandrostenolon( "plavo srce") je sintetički derivat muškog polnog hormona - testosterona...a tokom svoje "obrade" u jetri, kao i neki drugi oralni AAS može izazvati blaži skok IGF-1...jer se na nivou jetre hormon rasta( HGH) pretvara u jedan od svojih aktivnih oblika, tj. najaktivniji IGF-1( insulinu sličan faktora rasta)...

Glutamin sa druge strane ima uticaja na sekreciju hormona rasta, ali je to rekao bih simbolično...inače, glutamina imaš u mesu, mleku, jajima, siru...hm, po tvojoj logici , kakav se zaključak nameće?!  ;D

200 gr sira = AAS?  ::)

Inače, glutamin ne utiče na povratnu spregu testosterona, dakle, nema supresije hipotalamo-hipifizno-gonadne osovine! Dakle, nema supresije u sekreciji LH i FSH prednjeg režnja hipofize...

Glutamin nije derivat testosterona i takva svojstva nema!!! Nema atrofije testisa, impotencije i sl.

Opusti se i bez nepotrebnog uopštavanja...ne povodi se za neznalicama!!!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Jun 30, 2015, 08:26:06 posle podne »

Pio sam ga i jos ga pijem u kombinaciji sa proteinom i kreatinom :D Buni me to sto uzimanje samo 2 g glutamina može drastično povećati proizvodnju hormona rasta.  Kao kad pijem plavo srce.. :/
Mozes da objasnis kako to 2g glutamina DRASTICNO povecava hgh i to sa metanom ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2015, 06:08:16 posle podne »

Ako ti kažem da možeš i jače doze glutamina, verovatno ćeš se zabrinuti za hormone? :D
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2015, 06:02:48 posle podne »

Glutamin ultimate nutricion, kreatin ultimate nutricion, i protein 100% whey Scitec Nutrition, u jednu kafenu kasicicu pre i posle treninga pomesam sa proteinom i kreatinom..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 30, 2015, 05:47:07 posle podne »

Neće ti suplementi dići hormone iznad prirodnih granica. Glutamin je odličan suplement, posebno u kombinaciji sa drugim. Kako ga doziraš? Koji glutamin koristiš?
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2015, 05:36:21 posle podne »

Jesam, samo me je bilo strah zbog hormona da ne pobrkam nesto posto kod plavog srca sleduje ono sto nije za pricu(muski svet najbolje razume o cemu pricam) :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2015, 05:19:26 posle podne »

Uf, pogrešno si shvatio. :) Niti glutamin može u toj meri povećati GH proizvodnju, niti ima bilo kakvih sličnosti sa plavim srcem.

ProizvoĂ°ači suplemenata često pojačaju malo marketing, obećavaju čuda, kako bi prodaja bolje išla. Ali se sve svede na isto - ipak su to samo suplementi - prirodni dodaci ishrani, i njihov efekat je vrlo ograničen. Ni nalik steroidima. Od svih njegovih efekata, najviše računaj na bolji oporavak, možda nešto blaže upale i jačanje imuniteta.

Jesi li pročitao tekstove koje ti je Dušan predložio?
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2015, 04:57:11 posle podne »

Pio sam ga i jos ga pijem u kombinaciji sa proteinom i kreatinom :D Buni me to sto uzimanje samo 2 g glutamina može drastično povećati proizvodnju hormona rasta.  Kao kad pijem plavo srce.. :/
« Poslednja izmena: Jun 30, 2015, 05:01:57 posle podne od strane Tomas035 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2015, 04:15:31 posle podne »

Jesi li već pio glutamin? Pre par meseci si razmišljao o kupovini i tražio savete u vezi sa korišćenjem, pa zato pitam. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2015, 03:21:04 posle podne »

Prelistaj malo našu tekstoteku ima još tekstova na tu temu :)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/glutamin-za-bolji-oporavak-nakon-treninga.html
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/glutamin.html
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2015, 03:17:42 posle podne »

POzdrav, zanimaju me lose i dobre strane strane glutamina?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 13 upita.