TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:04:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Simptomi previsokog nivoa insulina ??  (Pročitano 1973 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2015, 01:09:22 posle podne »

Poceo sam da uzimam jer mi je cilj da malo nabacim masu pa sam se okomio na UH...radio sam pre 5 meseci analize i sve je bilo ok. Bice da sma preterao sa uh, a mozda i zato sto idem rano u teretanu (izmedju 8 i pola 9) pa pre teretane samo uh jedem nista proteini. Posle trcanja ni jednom nisma imao slican osecaj....

Moras da budes svestan cinjenice da je insulin dobar sluga, ali zao gospodar...

Prosti hidrati, tj. dekstroza - munjevito ulazi u krvotok, izaziva brz skok insulina,a zatim i brz i nagli pad secera u krvi...i eto problema...slozeni hidrati se duze vare,tj, duze se apsorbuju( postepeno otpustanje dekstroze u krvotok)...a i proteini, dijetna vlakna,kao i masti usporovaju dodatno taj proces, tako da su burni insulinski skokovi "spreceni"...

Moras pazljivije da se posvetis tempiranju unosa hidrata...kao i izboru istih...

Zamolio bih te da OBAVEZNO detljano procitaj sledeci tekst...SVE STO TREBA DA ZNAS O HIDRATIMA...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2015, 12:43:53 posle podne »

Poceo sam da uzimam jer mi je cilj da malo nabacim masu pa sam se okomio na UH...radio sam pre 5 meseci analize i sve je bilo ok. Bice da sma preterao sa uh, a mozda i zato sto idem rano u teretanu (izmedju 8 i pola 9) pa pre teretane samo uh jedem nista proteini. Posle trcanja ni jednom nisma imao slican osecaj....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2015, 12:28:46 posle podne »

Desi mi se cesce da oko sat vremena posle treninga osetim blagu drhtavicu i nekakvu cudnu vrtoglavost, a nema nikakve logike da mi je secer pao jer pijem dextrozu u toku treninga i posle + jedem bananu pre i posle, dovoljno proteina.....da li su isti simptomi i kad je insulin povisen?

E brate moj...sta izaziva pojacanu sekreciju insulina...pa seceri, tj. prosti hidrati - izvori dekstroze(glukoze)...

Kad koknes dekstrozu sta se desava...dekstroza vrlo brzo stigne u krv( prost hidrat, nema varenja i sl.)...eto brzog skoka insulina koji dekstrozu usmeri ka perifernim tkivima...i u krvi pada nivo secera( dekstroze) i mozak to percipira, i eto osecaja malaksalosti, tromosti, pospanosti, vrtoglavica...tzv. KOMPENZATORNA HIPOGLIKEMIJA...

Najkrace receno - ne uzimaj proste hidrate pre treninga, i u toku treninga zbog pomenutog efekta...bitna stvar je i kolicina unete dekstroze...

15-30 gr dektroze je sasvim dovoljno u pwm...a pre treninga oko 1-2 h treba ti kvalitetan obrok baziran na proteinima i slozenim hidratima( a banana u pwm)...prosti pozeljni samo u pwm...

Dakle, posle treninga ti treba 15-30 gr dekstroze ili pandan tome je 1 banana srednje velicine ili 30-50 gr suvog grozdja...

Da li si skorije radio neki lab. nalaz? Glikemija? Pijes li neke lekove? Druge bolesti...

Inace poceo si da uzimas svu tu dekstrozu i banane zbog tih vrtoglavica, kao preventivu iste...ili?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2015, 12:32:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2015, 12:26:33 posle podne »

Ma nije to sigurno ne osecam slabost na treningu, u formi sam, ne mrsavim ali se desi nekad (ne stalno) posle treninga to sto sam opisao.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2015, 11:32:50 pre podne »

Da li si skoro vadio krv, kakvo ti je gvozdje ? Ja sam ranije ima vrtoglavicu zbog manjka gvozdja.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2015, 10:09:49 pre podne »

Desi mi se cesce da oko sat vremena posle treninga osetim blagu drhtavicu i nekakvu cudnu vrtoglavost, a nema nikakve logike da mi je secer pao jer pijem dextrozu u toku treninga i posle + jedem bananu pre i posle, dovoljno proteina.....da li su isti simptomi i kad je insulin povisen?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.