TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 11:23:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: [Pomoć] Kombinacija L-Carnitina i kreatina  (Pročitano 5484 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jul 06, 2015, 12:28:55 posle podne »

Poštovani forumaši,

iako sam nov ovdje, čitao sam neke teme ali nisam u mogućnosti da sve pročitam. Oprostite ako je već pisano o ovome. Ako jeste, molim moderatora ili već nekoga da me usmjeri na temu slične tematike.
Već neko vrijeme, tačnije od kako se Pansport pojavio u Tuzli, kupujem tu.
Već tri mjeseca nisam trenirao zbog ispita, te sam ponovo startovao.
Imam sreĂ°en jelovnik, treninzi redovno.

Da li mogu koristiti L-carnitin (+chrome od Biotecha) prije treninga a kreatin (Weider), protein i dekstozu poslije treninga.

Zanima me ta kombinacija jer sam čuo različita mišljenja a ne baš kompetentna.
Suplementi su spremni, čekam Vaše mišljenje :)
Hvalaa

prvo bi trebalo definisati primarni cilj, ako je primarno mršavljenje u tom slučaju ne bih baš preterivala sa dekstrozom (možda posle treninga samo, u manjoj količini ako je trening baš jak) i čak bih kreatin monohidrat zamenila kre alkalynom. 
Ne kažem da kolege nisu u pravu niti da je kombinacija pogrešna, samo svako ima različita iskustva i preporuke...
ja sam pre za kombinaciju Kofein i taurin pre treninga, eventualno L karnitin ako radiš aerobni kardio trening.  Posle treninga protein i sasvim dovoljno :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Jul 04, 2015, 11:03:14 posle podne »

Jel možeš malo detaljnije da napišeš o trening programu, broj serija i ponavljanja i izbor vežbi i njihov redosled.
Sačuvana
Mozon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2015, 10:41:37 posle podne »

Sir je s minimum masnoće,  nema ga u prodajnom lancu s manje.
Ne, ne koristim, samo magnezij, cink, kalcij+d3, omega3.

Hvala na odgovorimaa :) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2015, 09:36:37 posle podne »

Samo mala napomena...gledaj da ti obroci budu formulisani po principu...proteini+hidrati( pre i posle treninga)...proteini+masti( obrok pred počinak)...proteini+masti+složeni hidrati( svi ostali obroci, npr. prvi jutarnji obrok)...

Dakle, bez solo pirinčanih galeta+kikiriki puter...

Obrati pažnju na dovoljan unos zdravih masti...kada biraš sir gledaj da to bude "posniji" sir sa do 10% mlečne masti...

Koristiš ZMA? ZMB6? Ili neki drugi suplement magnezijuma i cinka?!
« Poslednja izmena: Jul 04, 2015, 09:40:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mozon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2015, 12:29:01 pre podne »

Pretpostavljam da misliš na kardio trening niskog intenziteta? 65-70% od max pulsa?

Koju "kardio-aktivnost" preferiraš? Brzo hodanje? Koristiš pulsmetar( lični) ili okvirno odreĂ°uješ puls..."integrisani pulsmetar" na nekoj "kardio-spravi"?

Preporučujem bar 3 kardio treninga nedeljno u fazi skidanja masnih naslaga...možeš da ubaciš i kardio posle treninga sa opterećenjem...

Koliko ti vremenski traje kardio-trening?

Koliko dugo vežbaš? Kako ti izgledaju treninzi sa opterećenjem? Koliko puta nedeljno vežbaš sa opterećenjem? Kako ti izgleda raspored mišićnih partija po danima? Split sistem? Koliko vežbi radiš po mišićnoj partiji? Koliko serija po vežbi? Koliko ponavljanja radiš po serijama? Piramidalno povećavaš opterećenje u serijama? Kolike su ti pauze izmeĂ°u serija? Koliko ti vremenski traje trening sa opterećenjem?

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou? Da li imaš barem neke okvirne smernice po pitanju unosa makronutrijanata( proteini, hidrai, masti)?

Preporuke za obavezno detaljno čitanje po pitanju ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

L-karnitin nema diuretički učinak, dakle, "nema veze sa telesnom vodom"...moguće da je taj koji te je savetovao mislio na kofein...  ;)

L-karnitin je derivat amino kiseline lizina, neophodan je pri transportu masnih kiselina u mitohondrije mišićnih ćelija( ćelijske ogranele u kojima se proizvodi energija), gde se vrši njihovo sagorevanje u cilju stvaranja energije. Iz tog razloga on značajno ubrzava sagorevanje telesnih masti u toku treninga i istovremeno podiže energetski nivo organizma. Pored toga, L-karnitin pomaže normalan rad srčanog mišića, sprečava nagomilavanje mlečne kiseline u mišićima, poboljšava snabdevanje kiseonikom povećavajući tako izdržljivost i odlažući pojavu zamora mišića.

Najbolje efekte na redukciju masnih naslaga daje pri visokoproteinskoj dijeti i redovnom vežbanju, posebno aerobnih aktivnosti poput trčanja, vožnje biciklom...

Moja preporuka vezana za suplemente na bazi L-karnitina bi išla...
http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html

Po pitanju dejstva kreatina - 3 su najbitnija efekta - obnova ATP-a, stimulacija sinteze proteina, kao i postizanje većeg ćelijskog volumena...

Kad smo kod ćelijskog volumena na račun vode...to se dešava zbog prirodne osobine kreatina da povlači vodu u mišić što doprinosi njegovom volumenu i snazi, ali je zabluda da je dobijena težina( od kreatina) čista mišićna masa za koju je potreban kontinuiran rad, što podrazumeva izbalansiranu ishranu, trening i suplementaciju kreatinom...dakle, sva ta voda koju kreatin povlači u mišić( "vodena masa"), doprinosi pH neutralnosti mišićne ćelije, kao jednog od preduslova sinteze( stvaranja) mišićnih proteina...

Problem je i neumerenost u dodavanju prostih hidrata uz kreatin, koja doprinosi "zadržavanju vode" na "neželjenim mestima"...moja preporuka bi bila 15gr dekstroze uz 5 gr kreatina u pwm...
Inače nema potreba za više od 5 gr kreatin-monohidrata "po uzimanju"...jer i od tih 5 gr, jedva da 1 gr ostvari pun efekat, dok se ostatak "izluči" stolicom i urinom( kreatinin)...dakle, 10 gr je "loš izbor"...



Bio sam krenuo trčati stepenicama oko 45 minuta (zgrada je 15-tak spratova) jer nemam nigdje vani nešto podobno.
Poslije, tj. sada se držim običnog laganog trčanja.
Puls sam mjerio stavljanjem prsta na vrat (taj sistem) mada sam prije par dana dobio ureĂ°aj pa ću pokušati s njim.

Raspored treninga po danima:
Prsa i biceps
Noge
Kardio(trcanje)
Ramena i triceps
Kardio (trčanje)
LeĂ°a
Odmor 

Obroci:
5 bjelanjaka (XL klasa) & kasika žitarica u mlijeku (ponekad i whey kao dodatak) i malo cimeta
500-600 grama filea i oko 100 grama riže plus nešto malo žita. To raspodijelim na dva obroka. U toku prvog dodam i času jogurta te Omegu 3 i kalcij.
Rizna ploča s kikiriki maslacem i čaša mlijeka
Riba većinom u integralnoj zemickoj (to je obrok prije treninga na 2 sata)
Poslije treninga druga polovica filea i riže
250 grama svježeg šira (prije spavanja na pola sata )
Pred spavanje magnezij i cink.

Okey ostaje 5 grama kreatina s 15 grama dekstoze i proteinom.
Prije treninga l-carnitin.

Hvala na odgovorima kao i na upućenim člancima :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2015, 11:49:30 posle podne »

Pretpostavljam da misliš na kardio trening niskog intenziteta? 65-70% od max pulsa?

Koju "kardio-aktivnost" preferiraš? Brzo hodanje? Koristiš pulsmetar( lični) ili okvirno odreĂ°uješ puls..."integrisani pulsmetar" na nekoj "kardio-spravi"?

Preporučujem bar 3 kardio treninga nedeljno u fazi skidanja masnih naslaga...možeš da ubaciš i kardio posle treninga sa opterećenjem...

Koliko ti vremenski traje kardio-trening?

Koliko dugo vežbaš? Kako ti izgledaju treninzi sa opterećenjem? Koliko puta nedeljno vežbaš sa opterećenjem? Kako ti izgleda raspored mišićnih partija po danima? Split sistem? Koliko vežbi radiš po mišićnoj partiji? Koliko serija po vežbi? Koliko ponavljanja radiš po serijama? Piramidalno povećavaš opterećenje u serijama? Kolike su ti pauze izmeĂ°u serija? Koliko ti vremenski traje trening sa opterećenjem?

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou? Da li imaš barem neke okvirne smernice po pitanju unosa makronutrijanata( proteini, hidrai, masti)?

Preporuke za obavezno detaljno čitanje po pitanju ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

L-karnitin nema diuretički učinak, dakle, "nema veze sa telesnom vodom"...moguće da je taj koji te je savetovao mislio na kofein...  ;)

L-karnitin je derivat amino kiseline lizina, neophodan je pri transportu masnih kiselina u mitohondrije mišićnih ćelija( ćelijske ogranele u kojima se proizvodi energija), gde se vrši njihovo sagorevanje u cilju stvaranja energije. Iz tog razloga on značajno ubrzava sagorevanje telesnih masti u toku treninga i istovremeno podiže energetski nivo organizma. Pored toga, L-karnitin pomaže normalan rad srčanog mišića, sprečava nagomilavanje mlečne kiseline u mišićima, poboljšava snabdevanje kiseonikom povećavajući tako izdržljivost i odlažući pojavu zamora mišića.

Najbolje efekte na redukciju masnih naslaga daje pri visokoproteinskoj dijeti i redovnom vežbanju, posebno aerobnih aktivnosti poput trčanja, vožnje biciklom...

Moja preporuka vezana za suplemente na bazi L-karnitina bi išla...
http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html

Po pitanju dejstva kreatina - 3 su najbitnija efekta - obnova ATP-a, stimulacija sinteze proteina, kao i postizanje većeg ćelijskog volumena...

Kad smo kod ćelijskog volumena na račun vode...to se dešava zbog prirodne osobine kreatina da povlači vodu u mišić što doprinosi njegovom volumenu i snazi, ali je zabluda da je dobijena težina( od kreatina) čista mišićna masa za koju je potreban kontinuiran rad, što podrazumeva izbalansiranu ishranu, trening i suplementaciju kreatinom...dakle, sva ta voda koju kreatin povlači u mišić( "vodena masa"), doprinosi pH neutralnosti mišićne ćelije, kao jednog od preduslova sinteze( stvaranja) mišićnih proteina...

Problem je i neumerenost u dodavanju prostih hidrata uz kreatin, koja doprinosi "zadržavanju vode" na "neželjenim mestima"...moja preporuka bi bila 15gr dekstroze uz 5 gr kreatina u pwm...
Inače nema potreba za više od 5 gr kreatin-monohidrata "po uzimanju"...jer i od tih 5 gr, jedva da 1 gr ostvari pun efekat, dok se ostatak "izluči" stolicom i urinom( kreatinin)...dakle, 10 gr je "loš izbor"...

« Poslednja izmena: Jul 03, 2015, 11:51:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mozon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2015, 10:59:56 posle podne »

Poštovani forumaši,

iako sam nov ovdje, čitao sam neke teme ali nisam u mogućnosti da sve pročitam. Oprostite ako je već pisano o ovome. Ako jeste, molim moderatora ili već nekoga da me usmjeri na temu slične tematike.
Već neko vrijeme, tačnije od kako se Pansport pojavio u Tuzli, kupujem tu.
Već tri mjeseca nisam trenirao zbog ispita, te sam ponovo startovao.
Imam sreĂ°en jelovnik, treninzi redovno.

Da li mogu koristiti L-carnitin (+chrome od Biotecha) prije treninga a kreatin (Weider), protein i dekstozu poslije treninga.

Zanima me ta kombinacija jer sam čuo različita mišljenja a ne baš kompetentna.
Suplementi su spremni, čekam Vaše mišljenje :)
Hvalaa

Iskreno ništa spektakularno...moj komentar bi bio učinak simboličan( mislim na L-karnitin i hrom)...smatra se da je efikasna doza L-karnitina čak i preko 2000 mg...

Ne očekuj previše...u globalu bezbedno korišćenje zagarantovano, nema stimulativnih sastojaka...

Pretpostavljam da ti je cilj redukcija masnih naslaga? Kardio trening? Pratiš puls? Kažeš da si sredio ishranu...hm, šta pod tim podrazumevaš? Razuman "kalorijski deficit"(manipulacije unosom ugljenih hidrata, dok je nivo proteina i masti na zavidnom-dovoljnom nivou)?

Inače, kreatin i karnitin se smatraju "energizing" sinergistima( dopunjujući efekat)...da li je ovo prvi put da koristiš kreatin? Završio si fazu "punjenja" ili planiraš da ga uzimaš samo 5 gr posle treninga sa dekstrozom i proteinom?

Obično se većina odlučuje za kreatin-monohidrat u fazi rada na povećanju mišićne mase? Koliko si planirao dekstroze posle treninga?

Zašto baš ova kombinacija? Ko ti je to preporučio?


Jeste cilj mi je skidanje masnih naslaga. Kardio imam dva puta sedmicno i to kada ne treniram u teretani. Trudim se da PULS bude 120. Tek sam s tim počeo jer nisam nikako trenirao par mjeseci.
Pod ishranom podrazumijevam da imam 5-6 obroka dnevno u kojima ne koristim slatkiše, niti hljeb, već: bjelanjci, file, riža (samo koliko je dovoljno da nije sam file), kikiriki maslac (skroz malo), svježi sir, sardina/tuna.
Nije mi prvi put s kreatinom. Neću raditi fazu punjenja,  već samo poslije treninga.
Dekstroze cu uzimati do 20grama, 5-10 grama kreatina, 35 proteina.

Ovo sam sam kontao, pa sam se odlučio da potražim pomoć kod Vas jer sam čuo mnoga različita laička mišljenja: "ako uzimas l-carnitin onda ne može kreatin jer jedno istjeruje, drugo zadržava vodu"; "to nije dobro za bubrege" itd. Uglavnom priče kojim ne vjerujem dok ne čujem ono koje je stručno. Mislim da sam na pravom mjestu. :)
Hvala

Edit: Koristim kalcij, omega 3, magnezij, cink. U tabletama.
« Poslednja izmena: Jul 03, 2015, 11:03:15 posle podne od strane Mozon » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2015, 08:47:02 posle podne »

Poštovani forumaši,

iako sam nov ovdje, čitao sam neke teme ali nisam u mogućnosti da sve pročitam. Oprostite ako je već pisano o ovome. Ako jeste, molim moderatora ili već nekoga da me usmjeri na temu slične tematike.
Već neko vrijeme, tačnije od kako se Pansport pojavio u Tuzli, kupujem tu.
Već tri mjeseca nisam trenirao zbog ispita, te sam ponovo startovao.
Imam sreĂ°en jelovnik, treninzi redovno.

Da li mogu koristiti L-carnitin (+chrome od Biotecha) prije treninga a kreatin (Weider), protein i dekstozu poslije treninga.

Zanima me ta kombinacija jer sam čuo različita mišljenja a ne baš kompetentna.
Suplementi su spremni, čekam Vaše mišljenje :)
Hvalaa

Iskreno ništa spektakularno...moj komentar bi bio učinak simboličan( mislim na L-karnitin i hrom)...smatra se da je efikasna doza L-karnitina čak i preko 2000 mg...

Ne očekuj previše...u globalu bezbedno korišćenje zagarantovano, nema stimulativnih sastojaka...

Pretpostavljam da ti je cilj redukcija masnih naslaga? Kardio trening? Pratiš puls? Kažeš da si sredio ishranu...hm, šta pod tim podrazumevaš? Razuman "kalorijski deficit"(manipulacije unosom ugljenih hidrata, dok je nivo proteina i masti na zavidnom-dovoljnom nivou)?

Inače, kreatin i karnitin se smatraju "energizing" sinergistima( dopunjujući efekat)...da li je ovo prvi put da koristiš kreatin? Završio si fazu "punjenja" ili planiraš da ga uzimaš samo 5 gr posle treninga sa dekstrozom i proteinom?

Obično se većina odlučuje za kreatin-monohidrat u fazi rada na povećanju mišićne mase? Koliko si planirao dekstroze posle treninga?

Zašto baš ova kombinacija? Ko ti je to preporučio?
« Poslednja izmena: Jul 03, 2015, 08:51:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mozon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2015, 07:33:02 posle podne »

Koristio sam prije ali bez kreatina.
Uz sredjenu prehranu i redovite treninge je super stvar.
Da budem iskren, to je bilo prije dolaska Pansporta, tj nekako u proljeće prošle godine. Tada sam koristio ON i zaista djeluje.
Sada imam ovu kombinaciju i javim prve utiske bar kroz mjesec  ;D
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2015, 06:56:59 posle podne »

Ja sam u par navrata hteo da uzmem taj sagorevač ali sam uvek odustajao...sad imam utiske iz prve ruke...javljaj kakav je!  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2015, 06:30:22 posle podne »

Naravno da možeš, to je dobra kombinacija :)
Sačuvana
Mozon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2015, 06:28:43 posle podne »

Poštovani forumaši,

iako sam nov ovdje, čitao sam neke teme ali nisam u mogućnosti da sve pročitam. Oprostite ako je već pisano o ovome. Ako jeste, molim moderatora ili već nekoga da me usmjeri na temu slične tematike.
Već neko vrijeme, tačnije od kako se Pansport pojavio u Tuzli, kupujem tu.
Već tri mjeseca nisam trenirao zbog ispita, te sam ponovo startovao.
Imam sreĂ°en jelovnik, treninzi redovno.

Da li mogu koristiti L-carnitin (+chrome od Biotecha) prije treninga a kreatin (Weider), protein i dekstozu poslije treninga.

Zanima me ta kombinacija jer sam čuo različita mišljenja a ne baš kompetentna.
Suplementi su spremni, čekam Vaše mišljenje :)
Hvalaa
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.169 sekundi sa 18 upita.