TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 10:48:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Položaj prilikom spavanja ?!  (Pročitano 19059 puta)
Kendra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #24 poslato: Jul 25, 2015, 03:00:38 posle podne »

ASMR ukucaj na YT-u mozda pomogne i stavi slusalice.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #23 poslato: Jul 25, 2015, 02:53:02 posle podne »

Ma ja ne mogu da ne razmisljam ni o cemu haaha, ja se okrecem svaki cas, ne mogu 1 polozaj da zadrzim vec se koprcam ko' riba na suvom...
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #22 poslato: Jul 25, 2015, 02:04:08 posle podne »

Ljudovi moze neki savet kako brze da zaspim, legnem u pola 12-12, a zaspim tek oko 2, pola 3, ne znam sta mi je...
probaj brate moju metodu ispod koji post, legnes na ledja opustis celo telo i samo dises na nos i ne razmisljas ni o cemu samo disanje, ne pomeraj ni jedan deo tela mozda nakon nekog vremena osetis potrebu da pomeris ruku nikako i onda ces mozda nakon 10-20 min maks zaspati.
Btw. moze ista metoda i na bok ili fetus polozaj.
« Poslednja izmena: Jul 25, 2015, 02:13:59 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #21 poslato: Jul 25, 2015, 01:39:12 posle podne »

5mg broma, zaspiš kao beba :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #20 poslato: Jul 25, 2015, 01:35:42 posle podne »

Ljudovi moze neki savet kako brze da zaspim, legnem u pola 12-12, a zaspim tek oko 2, pola 3, ne znam sta mi je...
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #19 poslato: Jul 24, 2015, 11:33:20 posle podne »

Znaci u sustini kako god da spavas ne valja :D.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Jul 24, 2015, 11:11:08 posle podne »

Položaj koji čovek zauzima tokom spavanja može dosta da kaže o njegovom karakteru i trenutnim mislima i raspoloženju...ipak kako je to Frojd govorio - "snovi su carski put u nesvesno"...a i sadržaj snova se može odraziti i naš položaj tokom spavanja...

Onaj koji zauzme položaj fetusa,(leži na boku, sklupčan, savijenih ruku i nogu), traži apsolutnu zaštitu (koju je imao u majčinoj utrobi). Spavač u ovom položaju pokazuje da nema načina ni mogućnosti da reši nastale probleme, oseća se potpuno nezaštićeno, dok ga opasnosti i problemi okružuju sa svih strana. Nema otpora ni komunikacije u odnosu na spoljašni svet. Emocije čvrsto drži u naručju, jer je to jedino što samo njemu pripada, očekujući zaštitu i rešavanje problema bez njegovog učešća. Takve osobe nikada ne pričaju o snovima i onome što nose u sebi-introvertne ličnosti.      
                                                            
Spavač pokriven preko glave neće da vidi ni da zna šta se dešava oko njega. Svestan izbor ovakve osobe je-ignorisanje svega."Sakriven" u tami, čeka da nešto, njemu ružno i neprijatno, proĂ°e. To što na svetlosti dana zna da ignoriše ne znači i rešiti, tera ga da noći provodi pokriven. Ovakve osobe ne pokazuju šta ih muči, nadajući se da će se problem rešiti sam od sebe, izbegavajući sve neprijatne situacije i nisu sposobne da uzvrate "udarac".  
                                                            
Osobe koje pri spavanju zauzimaju položaj na boku ili stomaku, sa lagano savijenim ekstremitetima, spremne su da odustanu od željenog maksimuma dozvoljavajući da ih um vodi do rešenja problema...shvatili su da ceo svet funkcioniše na kompromisu i spremni su na srednje rešenje, snovi su im često proročanski, jer njihov mozak i u snu traži izlaz iz nejasnih situacija. Oni nikada ne dozvoljavaju da im strah postane osnovno osećanje. Njihovi snovi skoro nikada nisu košmarni.  
      
Spavač okrenut na leĂ°a, opuštenih ekstremiteta, veruje da će sve biti u redu, ma šta da se dogodi. Bezbrižnost i lakoća prate ovakvu osobu čak i u snovima. Ne trude se da sagledaju suštinu problema, njihovi snovi slični su maštanju i teško ih je analizirati.

 ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Jul 24, 2015, 10:06:50 posle podne »

Budim se u lokvi znoja :D

Izgleda da će noćas konačno moći prijatnije da se spava. Pirka vetrić i svežiji je vazduh. Užasan je osećaj probuditi se u lokvi znoja. :D
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #16 poslato: Jul 24, 2015, 09:48:44 posle podne »

Ja spavam na ledjima ali sam sebi provalio najjlaksi nacin da zaspim u bilo doba dana bilo kad, legnem na ledja opustim sve delove tela od glave do stopala tako postepeno i stavim ruke na grudi desna iznad leve ali nikako mnogo nisko da ne opipuju srce jer me nervira da osetim stalno otkucaje i samo disem na nos i ne razmisljam ni ocemu samo disem na nos i slusam to disanje i moj um je bukvalno samo to disanje i nista vise i samo utonem u san nakon nekog vremena, verovatno cete ako ovako pokusate da zaspite tako osetite da su vam ruke teske ili kao da su utrnule i sl. i da imate potrebu da ih pomerite, to je zamka nikako ne pomerati, obicno se tako lezi 10-20 minuta ali ne cini se toliko, inace ova tehnika je i za lucidne snove koji su uzrokovani iz budnog stanja ali ako krenete da spavate necete imati verovatno nikakav san(kad kazem san mislim na san kao slike i to) ili ce on trajati oko 5 minuta mada to nije ni bitno dalje za ovu temu.

Spavam u otprilike kao faraon na sarkofagu samo mi se ruke ne preklapaju u x jer je nezgodno za san.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #15 poslato: Jul 24, 2015, 06:24:45 pre podne »

Ja mogu zaspati samo u fetus položaju na desnoj strani isključivo, desna ruka ispružena, na njoj jastuk na kojem spavam. Ne računajući one situacije kada premoren legneš i odmah zaspiš, nema teorije da zaspim u drugačijem položaju. Ostalo kao Pedjoni, lak san i prst na obaraču, i buĂ°enje u položaju koji ni Saolin monasi ne bi izveli.  :P
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #14 poslato: Jul 24, 2015, 05:01:54 pre podne »

Ja imam problem kada spavam na leđima, počne da me guši posle nekog vremena i ne mogu pravilno da dišem. Slaviša da li imaš ideju zbog čega se to dešava ?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #13 poslato: Jul 24, 2015, 04:56:11 pre podne »

fala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jul 23, 2015, 11:23:46 posle podne »

"Položaj pri spavanju koji je najbezbedniji u smislu izbegavanja bola u vratnom i lumbalnom delu kičmenog stuba svakako je spavanje na leĂ°ima. Pored toga što ne dovodi do pojave tegoba u kičmenom stubu, normalna je pasaža hrane kroz sistem za varenje i nema pritiska na želudac, pa ni refluksa( vraćanja) kiseline...

TakoĂ°e za spavanje je dobar i položaj na boku, jer se uklapa u prirodnu zakrivljenost kičme.

- Najviše ljudi spava u bočnom položaju koji je dobar jer omogućava zadržavanje fizioloških krivina kičmenog stuba. Ovaj položaj se posebno preporučuje trudnicama, i to na levom boku jer je tako najbolje za protok krvi. TakoĂ°e, reĂ°e ljudi hrču pri spavanju u bočnom nego u leĂ°nom položaju...

S druge strane, kaže se sa pravom da je najnezdraviji položaj za spavanje - na stomaku.
Položaj koji najčešće dovodi do pojave bola u vratnom ili krsnoslabinskom delu kičmenog stuba je svakako spavanje na stomaku. Tada je vrat sve vreme u položaju maksimalne, forsirane rotacije, što se često završi razvojem sindroma vratne kičme, degeneracijom. Pacijent se budi s osećajem bola i ukočenosti u vratnom delu, a takoĂ°e postoji pritisak u pravcu izravnanja fiziološke lumbalne lordoze kičme, što može biti uzrok bola u krsnoslabinskom delu kičmenog stuba...

Pokušajte da pri usnivanju zauzmete željeni položaj i obavezno koristite jastuk, koji onemogućava spavanje na stomaku. TakoĂ°e, svaki put kada se probudite, vratite se u željeni položaj...

I još "samo" ovo...

NAJBOLJI JASTUK

Onaj koji glavu i vrat drži u neutralnom položaju, a visina zavisi od širine ramenog pojasa
 
NAJBOLJI DUŠEK

Onaj čija će tvrdoća obezbediti održavanje fizioloških krivina kičme (kada legnete na stranu, ramena i kukovi ne propadaju), a istovremeno treba da bude dovoljno mek i obezbedi komfor sna
 
Posledice lošeg sna i nepravilnog položaja

- Srčane smetnje
- Poremećaj rada štitne i drugih žlezda
- Promena raspoloženja
- Pad koncentracije
- Fizička iscrpljenost
- Povećanje nivoa stresa
 
SAVETI

Ukoliko imate tegobe u ramenom zglobu, najbolje je da spavate na leĂ°ima ili na boku, ali tako da bolno rame bude postavljeno prema gore, a izmeĂ°u te ruke i dušeka treba staviti manji jastuk
 
Ako je bol lokalizovan u zglobovima kolena, treba izbegavati spavanje na stomaku, pokušajte sa položajem na boku (postaviti jastuk izmeĂ°u nogu, bolna noga gore) ili na leĂ°ima
 
Ako u bubregu ima kamen trebalo bi da spava na desnom boku.
 
Ako imate bol u donjem delu leĂ°a, treba da spavate na boku ili na leĂ°ima, da blago savijete kolena kako bi se lumbalni deo kičme oslonio na podlogu
 
Osobe s bolesnim srcem, bolestima disajnih organa, glaukomom ili stomačnim oboljenjima treba da spavaju na leĂ°ima, da ležanje zamene polusedećim položajem, stavljanjem jastuka ispod leĂ°a
 
Ako osoba ima visok krvni pritisak, preporuka je spavanje na levoj strani...
"

dr Zorica Mitrović, specijalista fizijatar
« Poslednja izmena: Jul 23, 2015, 11:25:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2015, 09:52:31 posle podne »

Ja dobio bensedin pored diklofenaka zbog povrede i poslednih par dana zaspim za 5 min, ni komarci ni vručina mi ne smetaju :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2015, 09:49:19 posle podne »

Ja previse vode pijem pa taman kad zaspim ja se probudim da idem do wc-a, inace sad mi treba po 1h da zaspim, dok ne zagrlim jastuk i nogu preko prekrivaca nema spavanja
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.