TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:00:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: intermittent fasting.  (Pročitano 10571 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 25, 2016, 11:26:41 pre podne »

Da, da ima istine...svakako, ali šta bih naveo kao moguće probleme...

- IF može dovesti do poremećaja koji se tiču obrazaca ishrane ( "okidač" bulimije)...opsesija hranom...

- IF može imati i negativan uticaj na hormonski balans kod žena

- IF može značajno podići hormone stresa - naravno, nama je u prvom planu - kortizol...a posledice su poznate...

- IFmože dovesti i do uključivanja nekih zaštitnih mehanizama koji se tiču samog gladovanja( ekonomisanja raspoloživim resursima energije) - pa eto pojave tromosti, usporenosti...neki posežu za kofeinom, ne bi li imali dovoljan "kick" da "prežive" periode gladovanja...a tu je i neki vid "usporavanja metabolizma"( sa vremenom)...

- IFsasvim sigurno može dovesti i do "ograničenog prejedanja" za kratko vreme...hm, opterećenje za digestivni trakt...

- IF neki povezuju i sa većim rizicima za pojavu intolerancija na hranu, kao i zapaljenske procese...

Kao "fat-burn" strategija, ograničeno, može imati pozitivan uticaj...
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 25, 2016, 10:27:30 pre podne »

Ne očekujem ništa posebno, samo me je zanimalo šta stručniji forumaši misle o ovim istraživanjima i zaključcima koji se razlikuju od uobičajenih preporuka vezanim za ishranu. Diskusija i ništa više :)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 25, 2016, 12:24:09 pre podne »

Pravo pitanje je šta ti realno očekuješ od svega toga?

Da li si upoznat sa "upotrebnom vrednošću" ovog nutritivnog pravca i njegovim ograničenjima?

Zašto komplikovati život nepotrebno? Svakako da postoje jednostavniji pristupi, u kojima je rizik "gubitka mišićne mase" mnogo manji...



Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 24, 2016, 06:06:45 posle podne »

Jel probao neko ovaj režim ishrane? Našao sam dosta zanimljivih stvari na ovu temu, evo izdvojiću neke:

1. It’s a well researched fact that every time you eat something, your testosterone levels will plummet (it doesn’t matter if it’s only fat, only carbs, or only protein). Thus eating breakfast and multiple small meals throughout the day would only plummet your testosterone levels with every meal. When doing IF you’ll consume your calories in a shorter window, which means that you’re not negatively altering your hormones throughout the whole day.

2. In this human study, the researchers saw that after 24 hours of consuming no calories, growth hormone levels were elevated 2000% from the baseline. Growth hormone rises in correlation with testosterone and is highly anabolic. Meaning that the result of this study is nothing short of amazing.

Izvor: https://www.anabolicmen.com/intermittent-fasting-testosterone/


3. There is not too much evidence to suggest that meal frequency per se does anything good or bad for the metabolic rate, but that is is just an epidemiological indicator of other habits which do influence metabolic rate and weight changes.

Izvor: https://examine.com/nutrition/do-i-need-to-eat-six-times-a-day-to-keep-my-metabolism-high/

4. Testosterone is positively correlated with insulin sensitivity. Because of this, it is smart to skip breakfast – here’s why… the body’s circadian cycle has a natural cortisol spike shortly after waking, and this happens to be the time when most individuals eat breakfast. By skipping breakfast, you are regulating your blood glucose levels, insulin, and cortisol during the period of the day in which they are most sensitive.

Izvor: https://kinobody.com/diet-and-nutrition/intermittent-fasting-testosterone/


5. This study compared 3 different eating habits, morning fasting, 2 large meals a day, and 6 small meals a day. All the meals had same calorie content. As a result the researchers found out that the eating model of 6 small meals a day was the worst of those three, and that the metabolic rate was actually little bit faster in those 2 other groups.

Izvor: https://www.anabolicmen.com/the-myth-of-eating-multiple-small-meals-a-day/


6. Our primary finding is that consumption of 6 frequent meals in 12 h resulted in higher blood glucose levels over the course of the day than the consumption of 3 meals, although there was no difference in the insulin response between these two conditions.

Izvor: http://www.leangains.com/2011/01/better-blood-glucose-with-lower-meal.html


Ukratko: Preskakanje doručka je korisno, treba smanjiti broj obroka, gladovanje podstiče lučenje hormona rasta. Planiram da malo korigujem ishranu uzimajući u obzir gore navedeno, pa me zanima vaše mišljenje o ovim konkretnim stvarima.
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2016, 06:15:47 posle podne od strane Pocetnik_91 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #30 poslato: Jul 28, 2015, 04:26:28 posle podne »

Da li postoji nekakva pozitivna strana od toga sto se ne jede 2 sata posle treninga?
Ne postoji ni jedna pozitivna strana čak se može reći da su sve negativne, taj period neposredno nakon treninga po pitanju ishrane je najbitniji.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Jul 28, 2015, 12:13:24 posle podne »

Da li postoji nekakva pozitivna strana od toga sto se ne jede 2 sata posle treninga?

Ako imas seks sa ribom ta dva sata posle tegova kao kardio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Jul 28, 2015, 10:18:21 pre podne »

Da li postoji nekakva pozitivna strana od toga sto se ne jede 2 sata posle treninga?

Taj period od 2 sata posle treninga je najbitniji u svrhu unosa potrebnih nutrijenata u cilju obnove tkiva "ostecenog treningom"( obnova glikogena npr.)...

Ne uskracuj svom telu "hranljive materije" onda kada su mu najpotrebnije...
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #27 poslato: Jul 28, 2015, 06:11:05 pre podne »

Da li postoji nekakva pozitivna strana od toga sto se ne jede 2 sata posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Jul 26, 2015, 05:03:28 posle podne »

Ja ne zelim vise da nabacujem misicnu masu , zelim da ostanem ovak kakav sam na slici ali jedino da skinem body fat sto vise mogu bez kardija i bez nekih preparata.
Kako da znam kada sam u kalorijskom deficitu?
Koliko telo sagoreva kalorija tokom dana?
Kako da ubacim 2000kalorija dnevno kroz najcistiju hranu?
''Misliš da će ti fasting nadomestiti nedostatak kardio treninga zbog povrede kolena...'' - Da mislim :) Nisam u pravu?
Da li probao sa low-carb? Keto-dijetom? - Nisam , ako mi objasni neko probacu je sigurno.
''Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, zdravih masti? Vladaš li barem tim "grubim nutritivnim smernicama"? Parametri energetske potrošnje? ( BMR, TDEE)?'' Nemam ti ja pojma sta je BMR,TDEE ja samo jedem sta mislim da je dobro i sta imam kod kuce ali naravno izbegavam masnu hranu , brzu i slatko.
Koliko si planirao da ova "hibrid-dijeta" traje? - Sve dok ne budem imao trbusnjake bez stiskanja da se vide odlicno.
Nemam slike od pre napredovao sam uglavnom svi mi to kazu , grudi,ramena i ruke sam dobio ledja mi se cine ista jer ih nikad nisam radio kako treba zbog zgibova bili su mi preteski ali sada je super 5 serija po 12 sto sire hvatam sipku.

Sta bi mi vi preporucili kako da dodjem do tih 8% masti , znaci samo ishrana i to je to? Da unosim dosta proteina i ostalo? Koliko treba to vremenski da se izdrzi da bi se dostiglo 8% masti ako se sve radi kako treba 100%?
Sve to mene zbunjuje ako jedem 6 puta na dan zar to nije previse kalorija da bih uneo? Kako cu biti u deficitu onda?

Hvala vam na brzim odgovorima :)

Mislim da se nepromišljeno uleteo u priču koja je samo puki senzacionalizam...

Ti ni osnove nisi savladao, a već krećeš sa pričama o 8% BF...polako, spusti se na zemlju...

Nizak BF u "all natrual" scenariju je jako loš izbor...

Ne budi nerealan! Ispod 10% BF "all natural", uz minimalne gubitke na mišićnoj masi...najblaže rečeno - malo verovatno!

Sa gubitkom BF i tvoje telo drugačije raspolaže resursima, tako da kada je BF nizak( ispod 10% BF), unos hidrata limitiran, telo krene"na mišiće"( "stvaranje jakog kataboličkog okruženja")...i eto graĂ°e etiopljanskog atletičara...OPREZNO I BEZ PRETERIVANJA!

Najjednostavnije...nemaš dovoljne rezerve masti...nemaš dovoljno hidrata...ali zato imaš mišiće!  

Naše telo na mišiće gleda kao na rezerve amino kiselina, za kojima poseže u krajnjoj nuždi...( tzv. glikoneogeneza)...

Inače, nizak procenat telesnih masti utiče i na hormonski status našeg tela( nizak testosteron i indikrektni uticaj na hormon rasta, dakle nizak nivo anaboličkih hormona našeg tela)...a pri tom najjači antikatabolik naše muskulature kortizol "buja", tu je i smanjenje osetljivosti na insulin( insulin takoĂ°e spada u najjače anaboličke hormone našeg tela)...i eto VELIKOG PROBLEMA!

A i još ovo...gradacija rezervi makronutrijenata u našem telu...

HIDRATI - GLIKOGEN

MASTI - MASNO TKIVO( adipociti), tj. TELESNE MASTI

PROTEINI( amino kiseline) - MIŠIĆI...

VIŠE MIŠIĆA( mišićne mase) = VIŠE REZERVI AMINO KISELINA KOJE SE MOGU ISKORISTITI PO POTREBI!

Kardio trening je značajan doprinos kalorjskom deficitu, ali postoje varijante kardio treninga koje i ne uključuju toliko kolena...da li si se konsultovao sa fizijatrom?

Sa druge strane i trening sa opterećenjem daje doprinos deficitu, jer se i na njega troše kalorije...

Preoporuke za obavezno detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

Što se tiče kalorija, nema potrebe za toliku opsesivnost istim...one bi trebalo da budu samo gruba orijentacija, jer su navedeni kalkulatori nepreiczni i više služe za brzi orijantaciju...ipak te kalorije treba pretvoriti u grame proteina, hidrata, masti? Da li si upućen u sve to...

MANJE NEPOTREBNOG KOMPLIKOVANJA!

To što izbegvaš masti je velika greška...

Da po ko zna koji put ponovim...

Ех, драги моји вежбачи...некако увек када ме питате око "краћих смерница" за исхрану, ваша интересовања се тичу протеина, угљених хидрата...али некако увек заборавите на масти...
Већини вас је прва асоцијација када се помену масти - сало, гојазност и сл., ехххх...истина је мало другачија...масти немају само енергетску, већ и градивну функцију!!!
Наше тело има потребе за мастима!!! Без масти у исхрани нема живота!!! Пођимо од структуре саме ћелије...нпр. мишићне ћелије...
Сви знате за "протеине у мишићима" које желимо да изградимо...али зар је једини "састојак" мишићне ћелије протеинске природе???
Не драги моји вежбачи, ту су наше драге масти...у ћелијским опнама, ћелијским огранелама...алфа и омега живота...МАСТИ!

Све у свему, много је заблуда и на овом пољу...засићене масти нису ваш непријатељ( свињска маст, маслац, кокосово уље, млечна маст )...холестерол није ваш директни непријатељ, већ су то транс-масти( пржење на уљу, хидрогенизована биљна маст - маргарин у свим облицима, слаткиши, грицкалице, "junk food"), доминација омега-6 масних киселина у исхрани, сиромаштво уноса омега-3 масних киселина...у тим ситуацијама "изазваног" глобалног запаљењског процеса на вашим крвним судовима( узрокованог ЛОШОМ ИСХРАНОМ), доминације ЛДЛ( "лош холестерол")...кристали холестерола су привучени на "жаришта"...и ето проблема...( изузетак су неки облици урођених хиперхолестеролемија).

Дакле, наука напредује, свест о потребама људског тела за мастима је на завидном нивоу...препознајте приоритете на време - маслиново, ланено, рибље, кокосово уље( нагласак на нерафинисано, хладно цеђено, "extra virgin")...рибљи специјалитети( бар 2 пута недељно на менију - скуша, пастрмка, лосос, ослић)...језграсти плодови( кикирики, бадем, лешници, ораси, пистаћи)...кикирики путер...умерена конзумација жуманаца, свињске масти, маслаца( путера), тј. млечне масти...и ето ХОРМОНСКОГ БАЛАНСА, ДОБРОГ ИМУНИТЕТА, ЗДРАВИХ ЗГЛОБОВА, БОЉЕГ ВИДА, ОПОРАВКА ОД НАПОРНИХ ТРЕНИНГА, КАРДИО-ВАСКУЛАРНОГ ЗДРАВЉА, БОЉЕГ ПАМЋЕЊА, РАСПОЛОЖЕЊА...
0,6-0,8 грама масти по кг телесне тежине( за оне "у редовном тренингу") и осетићете све бенефите масти( "и на маси, и у дефиницији")!
СУПЛЕМЕНТАЦИЈА ОМЕГА-3 МАСНИМ КИСЕЛИНАМА ЈЕ ПРИОРИТЕТ! ( креатин, реактори и све остало НИЈЕ)!


« Poslednja izmena: Jul 26, 2015, 05:20:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #25 poslato: Jul 26, 2015, 04:39:36 posle podne »

http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

BMR i TDEE možeš da izračunaš na ovom sajtu a imaš i pojašnjenje šta je šta :)
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #24 poslato: Jul 26, 2015, 04:32:48 posle podne »

Ja ne zelim vise da nabacujem misicnu masu , zelim da ostanem ovak kakav sam na slici ali jedino da skinem body fat sto vise mogu bez kardija i bez nekih preparata.
Kako da znam kada sam u kalorijskom deficitu?
Koliko telo sagoreva kalorija tokom dana?
Kako da ubacim 2000kalorija dnevno kroz najcistiju hranu?
''Misliš da će ti fasting nadomestiti nedostatak kardio treninga zbog povrede kolena...'' - Da mislim :) Nisam u pravu?
Da li probao sa low-carb? Keto-dijetom? - Nisam , ako mi objasni neko probacu je sigurno.
''Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, zdravih masti? Vladaš li barem tim "grubim nutritivnim smernicama"? Parametri energetske potrošnje? ( BMR, TDEE)?'' Nemam ti ja pojma sta je BMR,TDEE ja samo jedem sta mislim da je dobro i sta imam kod kuce ali naravno izbegavam masnu hranu , brzu i slatko.
Koliko si planirao da ova "hibrid-dijeta" traje? - Sve dok ne budem imao trbusnjake bez stiskanja da se vide odlicno.
Nemam slike od pre napredovao sam uglavnom svi mi to kazu , grudi,ramena i ruke sam dobio ledja mi se cine ista jer ih nikad nisam radio kako treba zbog zgibova bili su mi preteski ali sada je super 5 serija po 12 sto sire hvatam sipku.

Sta bi mi vi preporucili kako da dodjem do tih 8% masti , znaci samo ishrana i to je to? Da unosim dosta proteina i ostalo? Koliko treba to vremenski da se izdrzi da bi se dostiglo 8% masti ako se sve radi kako treba 100%?
Sve to mene zbunjuje ako jedem 6 puta na dan zar to nije previse kalorija da bih uneo? Kako cu biti u deficitu onda?

Hvala vam na brzim odgovorima :)

« Poslednja izmena: Jul 26, 2015, 04:34:33 posle podne od strane Ulquiorrax » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Jul 26, 2015, 02:52:12 posle podne »

Premotajte na 00:30 od tad krecu da pricaju o onih 2 sata posle treninga sto se ne jede.
Trenutno ne treniram fudbal i ne radim kardio samo idem u teretanu i to je to zbog kolena!
Tako da mi treba hrana samo za teretanu/

https://www.youtube.com/watch?v=zmXLqmqBzeU

Tvom telu je potreban kontinuran dotok hranljivih materija za oporavak, očuvanje, tj. izgradnju mišićnog tkiva oštećenog treningom( laički rečeno)...tvoje telo je u normalnom "fasting modu" tokom noćnog sna...

Gladovanje, pa onda šta? Sve se zbije u dva obroka? Da to nije malo veće opterećenje za tvoj digestivni sistem? Gladovanje, pa prežderavanje?

Zašto baš ovaj sistem krajnosti? Krajnosti u pravom smislu reči...koji će zasigurno dovesti do gubitka masnog tkiva...ali šta je sa mišićnom masom?

Koliko si planirao da ova "hibrid-dijeta" traje?

Da li siguran da umeš da proceniš šta tvom telu odgovara?

Da li probao sa low-carb? Keto-dijetom? Ili je ovo plod dobre "reklame" sa yt?

Ne bi trebalo zaboraviti da si redukovao i unos hrane, kao i "obim treninga uopšte"( nema više fudbala)?

Može li neka slika za uporeĂ°enje u odnosu na raniji period...pre i posle?

Misliš da će ti fasting nadomestiti nedostatak kardio treninga zbog povrede kolena...

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, zdravih masti? Vladaš li barem tim "grubim nutritivnim smernicama"? Parametri energetske potrošnje? ( BMR, TDEE)?
« Poslednja izmena: Jul 26, 2015, 02:54:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #22 poslato: Jul 26, 2015, 02:36:30 posle podne »

Vidi zar se nisi nikad zapito i bolje razmislio o ovome. Sa jedne strane imaš 100000 profesionalnih i amatera bodybuildera i svi se vode "jednim " principom i sa druge ovu dvojicu za koje ne znam ni šta su. I ti odlučiš da veruješ da su ovih 100000 budale a da su ova dvojica izmislila toplu vodu.
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #21 poslato: Jul 26, 2015, 02:23:12 posle podne »

Premotajte na 00:30 od tad krecu da pricaju o onih 2 sata posle treninga sto se ne jede.
Trenutno ne treniram fudbal i ne radim kardio samo idem u teretanu i to je to zbog kolena!
Tako da mi treba hrana samo za teretanu/

https://www.youtube.com/watch?v=zmXLqmqBzeU
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Jul 26, 2015, 01:34:28 pre podne »

Ljudi ce sve da urade samo ne ono sto je ispravno,posto to zahteva promenu zivotnih navika,karakter,trud i rad na sebi...

Pa su se vremeno zatupili i lakse im je da poveruju u ovako neku glupost ili nesto tipa ishrana po boji ociju,po babine linije,po komsijinim unucima i ostala sranja.

Nego lepo da jedu kvalitetno,da nauce da kuvaju,da treniraju snazno i da  budu ljudi a ne retardi.


Zato ce svaki fitnes trener da se razbije od para jer su ljudi lenji,nece da uce i citaju,nego bi sve sa guzice.

Sto bi rekao jedan gospodin:"Ovo je go kurac ko i sve druge dijete."

Samo jos na forumu da se pojave retardi sa hrono ishranom,herbalifeom i ostalim govnima.

To je to...suština priče...pomodnost, senzacionalizam...povodljivost, nezrelost...

Ali ok, svaka neumerenost kad-tad pokaže svoje pravo lice...ipak, zašto može jednostavno i provereno efikasno kada može komplikovano...pa da...to ipak nije zanimljivo...

Nego Hateru, srce moje, a šta je sa glikogenolizom i glikoneogenezom? Tj. mišićima, kao rezervama brzo-dostupnih amino kiselina( BCAA npr.)...ti odmah o ketozi...bolje je onda krenuti sa keto-dijetom? Vidim da si veliki stručnjak, čije slike forme nikako da vidimo? Ili se sve tvoje pisanije svodi na citate poznatih bb, yt kanala i sl.?

Vreme "hit-dijeta", šta li je sledeće?  ;D



Ljudi nisu procitali jedan praktikum od 100 strana iz biohemije ali veruju u svaku glupost koja im se servira.

Jebi ga...zato ce treneri sa znanjem i dobrom reklamom uvek imati pune ruke posle,ako ne kod nas jer svest nije razvijena a nema se para onda u inostranstvu sigurno.

p.s moram da izmislim dijetu po boji ociju,da se istetovram i pustim bradu kako bi bio opasniji i eto gomile retarda da im budem guru,i Nixu cu da zajebem. :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.