TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:29:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Manda - road to aesthetics :)  (Pročitano 6376 puta)
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2015, 11:29:49 posle podne »

Hvala.
Elem, pa stizem jer kao sto spomenuh, radim u kuhinji i to dvokratno, u pauzi treniram, tako da sam fakticki ceo dan u kuhinji i sta raditi nego jesti, a bogu hvala uvek ima sveze piletine, curetine, govedine i itd itd svega na dohvat ruke, tako da je relativno lako u mom slucaju.
Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2015, 10:55:20 posle podne »

Svaka cast, drugi covek!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2015, 10:51:00 posle podne »

I sa pwm-om to je 5 cvrstih obroka.

Super kad stizes toliko puta da jedes.

Mislio sam da nije u pitanju jedna od zabluda tipa...jedem manje kolicine vise puta,tako se ne goji a ako tih 5 obroka stavim u 3 onda cu se gojiti...pa zato pitam. :D
Sačuvana
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2015, 10:44:22 posle podne »

Pa rekoh uglavnom 6-7, mislim da je to sasvim ok, s tim da naravno pwm racunam u obrok, a i iz razloga jer sam endomorf i sklon sam prezderavanju i gojenju, ovako kad jedem svakih 2,5-4h nikad nisam gladan (osim posle treninga xD)i nemam oscilacije u nivou energije, ne dobijam napade gladi u kojima sam inače trpao u sebe sve sto mi padne saka... Itd itd...
Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2015, 10:30:57 posle podne »

Cemu toliko obroka?

BA ide minimum pre i posle a ja sam ga pio u obroku koji je pre treninga i pre i posle treninga.
Sačuvana
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2015, 10:22:40 posle podne »

Cink, mg, kalcijum kompleks.
Shotgun je skoro kraj, pa prelazim na ovu varijantu.
Ishrana je p 2,5gr/kg, masti 1gr/kg (odnos je jaci od 2:1 u korist o3 - primarni izvor su lesnici, a tablete samo kad zbog posla ne mogu da jedem pa onda popijem shake i tab) hidrate ne merim striktno, imam high i medium dane (200 do 400 gr ) - u zavisnosti od treninga, pratim u ogledalu pa korigujem po osecaju i izgledu. Ribu ne jedem nikako :) ali. Mislim da je 500gr lesnika nedeljno dovoljno, to mi je mera. Uglavnom imam 6, ponekad 7 obroka, ekstremno retko 5 ili 8. Prvi obrok su apsolutno uvek jaja, dal 6 celih, dal 4 + 3 belanca, uh, sta mi padne saka, krompir, pirinac, testenina (radim u kuhinji pa svega imam uvek 😇 ) i ostali obroci su u 80% slucajeva 250gr belo + uh i/ili salata+lesnici u zavisnosti od doba dana i treninga, a ponekad kad znam da necu imati vremena razmutim 500gr sira sa mericom whey i vode i to mi je zamena sa o3 tab. Zadnji obrok gotovo bez izuzetka 500gr sira i lesnika da nadomestim do cca 100gr masti za taj dan.
To je otprilike tako, moj plan se ne razlikuje mnogo, eto malo cu da korigujem neke doze kako je predlozeno, i evo nisam znao da BA ide i pre i posle, a ostalo je manje vise slicno nekoj mojoj zamisli.
A aakg sam mislio da rokam dok ne ispijem sve, cini mi se da ima 120 kapsula od po 1250mg, onda da povecam dozu na 2 tab i samo pre treninga ili je jedna ok? Ili mozda da idem sa jednom neko vreme pa kasnije povecam?
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 10:29:55 posle podne od strane manda » Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2015, 09:53:03 posle podne »

Iskreno već smo u drugoj temi započeli priču oko AAKG...smatram da ti je on prioritetan pre treninga...3 puta dnveno je suvišno...jasna nam je svima logika dejstva "NO-prekursora", ali ne treba očekivati nemoguće i biti neumeren u doziranju...

Doduše preporuke oko načina uzimanja se od proizvoĂ°ača do proizvoĂ°ača razlikuju, ali ćeš najveće benefite upotrebe AAKG osetiti "u predtrening kombinaciji suplemenata"...

Beta-alanin i pre i posle treninga...

Nego, kakav je tvoj plan za uzimanje svega ovoga( osim pomenutog doziranja BCAA i glutamina u temi o glutaminu)?

Ali pre toga još i bitnije...kakva ishrana i trening prate sve ovo? Uzalud "džak suplemenata", ako imaš manjkavosti "po pitanju osnova"...
Koliko proteina, masti, hidrata, imaš na dnevnom nivou?

Kako si planirao da uzimaš omega-3( tj. koliko)? Koliko često imaš ribu na meniju?

Nije valjda da i shotgun i AAKG uzimaš zajedno...NO-reaktori imaju i neke neželjene efekte pogotovu u slučaju predoziranja...

Koliko dugo planiraš da uzmaš AAKG?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2015, 09:44:48 posle podne »

Ovo ZMC...mislio si na ZMA?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2015, 09:42:33 posle podne »

Beta Alanin pre i posle treninga po 2 g  i posle prvog obroka 2 g,posle mozes podici na 3 g kad peckanje prestane i tu drzati.

BCAA pre i posle treninga po 20 g

Glutamin pre i posle treninga po 20 g

Whey merica ili merica i po posle treninga.

Kofein i aakg  pre treninga.

Omega 3 uz svaki obrok po 3-4 komada.


Znaci pre treninga kofein,arginin,beta alanin,BCAA i glutamin.

Posle treninga Whey,beta alanin,BCAA i glutamin.

Kreatin kad kupis pre i posle treninga po 5 g sa ostalim...


To je odlicna suplementacija,sa dobrom klopom i treningom mozes bas dobro napredovati.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2015, 09:41:40 posle podne »

Skidam kapu za ovu transformaciju, stvarno svaka cast!
Sačuvana
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2015, 09:35:55 posle podne »

https://instagram.com/p/5DZ6gssvfE/
https://instagram.com/p/5DdOckMvVJ/
Ovako nekako, trenutna forma je i nesto bolja, jos -5kg, drzim se na 97 otprilike, a bf% polako ide dole...
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 09:43:50 posle podne od strane manda » Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2015, 08:37:29 posle podne »

 Evo da ne offujem po raznim temama, otvoricu ovde, pa neke slidze kad se dokopam racunara.
Elem, zovem se aleksandar, neki me verovatno i znaju sa nekih drugih foruma po nicku, once upon a time 158kg, pa se pregulio do 90kg proslog leta, sad evo polako pakujem kvalitetnu masu za leto gospodnje 2016.
U teretani sam nekih 12 godina ako se ne varam, ali nekog ozbiljnig vezbanja je bilo zadnjih 5 godina, nazalost vise off nego on - silom prilika. Trenutno sam povezao oko 7 meseci, po povratku u teretanu bilo je jedno 4 meseca full body, pa sad klasican split 5x nedeljno. Elem kasnije nesto detaljnije o tome, nego sta me trenutno interesuje - doziranje supsa. Trenutno raspolažem sa on whey gold, olymp bcaa explode, gn beta alanin, scitec kofein, olymp aakg, glutamin, omega 3, zmc i par porcija shotgun 5x, vrv cu jos dokupiti kreatin i multivitamineral kompleks i to je to. Uglavnom me interesuju predlozi za pre i post wm i pred spavanje.
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 08:41:30 posle podne od strane manda » Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 19 upita.