TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:53:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnica sam - šta jesti i kako vežbati?  (Pročitano 18118 puta)
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 12, 2015, 03:30:04 posle podne »

i ja sam protivnik trake pre teretane,ja sam se tako umalo par puta povredio posto ti ,,hladan'' stajes na ,,vrucu'' traku,umoris se kao konj i tako nezagrejan odlazis na tegove
zagrevanje treba da bude klasika,kao ono u osnovnoj skoli pre fizickog  :D i naravno lagano ulažanje u trening i postepeno povećavanje kilaže
Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 12, 2015, 03:15:58 posle podne »

Mogu da ti napisem moj trening, ili pogledaj ovde po ostalim temama neki primer, jer neces nista postici prelazenjem sa jedne sprave na drugu bez ikakvog plana. I traku ostavi za kraj
Sačuvana
principessa_b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #5 poslato: Avgust 12, 2015, 03:09:42 posle podne »

Poslušaću vaše savete vezane za ishranu. A što se tiče teretane, u ponedeljak sam krenula, nisam imala spreman trening, bila sam 20min na traci, brzo hodanje. Posle sam dizala tegiće, par različitih vežba, ne znam nazive vežbi, niti sprava, tako da mogu samo ovako da objašnjavam, onda sam bila na spravi gde se vuče ona sajla odozgore, dok sediš, potom sam išla na neku drugu spravu, čini mi se da je za ruke ili grudi, tako da sam radila uglavnom na spravama za ruke i radila sam na spravama za noge, unutrašnji deo butine, spoljašni, zadnjica. Radila sam 3 serije, prva serija 20 ponavljanja, bez pauza izmeĂ°u vežbi, potom serija od 15 i na kraju od 10. Pri svako seriji sam povećavala opterećenje.
Sad da odgovorim na Stefanova pitanja.
Od treninga očekujem da smršam i da se zategnem.
Išla sam na folklor 15 godina (ne znam da li se to gleda kao sport), potom sam napravila pauzu od oko 7 godina, da baš ništa ne radim i ugojila se oko 15kg, prošle godine sam 6 meseci trenirala cross fit i smršala 10kg uz regulisanje ishrane. Od novembra ništa ne treniram i povratila sam 5kg. Kako sam prestala da treniram, prestala sam i da vodim računa šta jedem.
Nemam nikakav deformitet i jedino sam operisala slepo crevo, nikakve terapije i nikakve povrede nisam imala u poslednjih godinu dana.
Jedino imam problem sa disanjem, nije mi dovoljno velik kapacitet pluća, pa se mi se ponekad desi da se brzo zadišem ili da me mi se napravi blokada pa da ne mogu da udahnem punim plućima, jer imam osećaj da će mi pluća pući. Mada prošle godine na cross fitu mi se ništa od toga nije dešavalo-
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2015, 02:31:29 posle podne »

Ishrana je losa,mora da se menja skoro sve.

Sta ocekujes od treninga?

Jesi li se ikad bavila nekim sportom?

Jesi li vezbala ranije u teretani?

Jesi li se bavila cross fitom ili bodyweight treningom?

Imas li neki deformitet?

Jesi li imala nekad neku operaciju?

Jesi li bila na nekoj terapiji poslednjih godinu dana?

Jesi li imala neku povredu poslednjih godinu dana?

« Poslednja izmena: Avgust 12, 2015, 02:33:52 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2015, 02:27:51 posle podne »

Kao sto ti je Cica rekla pojacaj ovsene u prvom obroku, us njih dodaj neke proteine, mozes npr. 2-3kuvana jaja. Na poslu nemoj da izbegavas rucak,  preveliki razmak je izmedju dorucka i rucka, te lesnike prebaci u poslednji obrok, a pirincane galete ponesi na posao sa nekom piletinom i salatom, nema potrebe za tim plocicama kao uzina. Nemoj preterivati sa "vocnim uzinama"
1-2 vocke izmedju obroka je sasvim dovoljno.

Napisi kako ti izgleda trenutno trening u teretani, vezbe, serije, ponavljanja..
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2015, 02:31:30 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2015, 02:23:20 posle podne »

Ako hoces da izbacis jogurt mozes ovsene da skuvas i dodas ovo ostalo, napravis ovsenu kasu. Ne znam kako mozes da prezivis sa 30 grama :D Ja bih povecala na 50 bar i dodala uz to neki izvor proteina. Te lesnike prebaci uz veceru, pirincane galete nemoj u poslednjem obroku. I nemoj da izbacujes taj obrok na poslu, jer ti je veliki razmak izmedju uzine (koju bih ja izbacila i ubacila neki obrok) i rucka. Ubaci malo vise mesa, ribe, mladog sira. Eto nesto za pocetak, iskusniji clanovi ce dodati sta joj treba :)
Sačuvana
principessa_b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2015, 02:08:19 posle podne »

Pozdrav  :) Pršle nedelje sam počela sa regulisanom ishranom, a ove nedelje sam uplatila teretanu. Kad je ishrana u pitanju, otprilike znam šta treba da jedem, ali kad je u pitanju teretana, ne znam da napravim program vežbanja. Imam 58kg, visoka sam 162cm. Volela bih da smršam do 52kg, otprilike.
Doručkujem svako jutro ovsene pahuljice (oko 30gr) sa grčkim jogurtom (oko 70-80gr) - razmišljam da ga izbacim, jer ima dosta masti, dodam seme suncukreta, golice i sveže aronije. Doručkujem izmeĂ°u 7 i pola 8, jer od 8h radim.
Za užinu pojedem ili 5-6 lešnika ili par lanenih pločica.
Ručak na poslu sam izbacila, kako ih ne bih imala dva dnevno, tako da jedem tek oko 16:30 kad se vratim sa posla. I on se uglavnom sastoji od pilećeg ili ćurećeg belog mesa, sa povrćem (frikom) + pirinač/krompir. I salata od svežeg povrća. Ubaciću neke čorbice od povrća, bez testenina, samo voda, povrće, malo mleka i jaje.
Za užinu pojedem voće neko.
Večera su u većini slučajeva jaja, nekad tunjevina, sa pirinčanim galetama. I uz večeru jedem salatu od svežeg povrća.
U teretanu idem oko 19h, pre večere. Bila bih vam zahvalna za neku preporuku oko treninga i koje vežbe kojim danima da radim i koliko puta nedeljno da idem u teretanu. Generalno sve što će mi pomoći da smršam  :) :-*
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.315 sekundi sa 18 upita.