TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:26:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vezbe za lep izgled  (Pročitano 8012 puta)
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #25 poslato: Avgust 25, 2015, 09:32:57 posle podne »

Vecina ljudi danas ima dinamicki IP tako da...
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #24 poslato: Avgust 25, 2015, 09:31:31 posle podne »

Banuje se opseg IP adresa ali tada možeš da banuješ i nekog ko je takoĂ°e kod tog provajdera i na istom forumu. Naravno ako se ne radi o fiksnoj IP adresi, tada je ban 100%-tan.
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2015, 10:11:35 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #23 poslato: Avgust 25, 2015, 08:58:29 posle podne »

Restartujes rooter i dobijas novu IP-adresu, takodje kad te banuju mozes da napravis novi acc i da pises ponovo. (iz licnog iskustva pricam ne sa ovog foruma :) ).

Lik je svoju temu nazvao bukvalno isto kao i onu sa prvog profila... Citam burazeru sta pise, place covek od smeha :D
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #22 poslato: Avgust 25, 2015, 08:48:09 posle podne »

To  važi ako je  jedan od ban okidača  i IP, a  ako nije?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #21 poslato: Avgust 25, 2015, 08:40:54 posle podne »

Nema sanse da je Petarka jer je banovan. Automatski je ip adresa utvrdjena i on sad i da napravi drugi nalog i sve opet ne moze da pristupi forumu. Jedino ako se nije bas nameracio pa otisao negde gde je druga ip adresa i onda opet otvorio nalog... najlakse je otici u neku igraonicu ili internet cafe i tamo raditi isto sto i ranije.... :-X
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #20 poslato: Avgust 25, 2015, 07:46:52 posle podne »

Daj bre ljudi zar ne vidite isti stil pisanja??? Loži vas lik
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2015, 07:20:21 posle podne »

Jbt Petarka govori iz njega  :D :D :D
x2
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2015, 06:51:00 posle podne »

Jbt Petarka govori iz njega  :D :D :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2015, 06:34:50 posle podne »

Vidi, ovaj program po Dušanu je po mom ukusu za većinu koji kreću.

Ja bih ti jedino savetovao da kvalitetno odradiš deltoid. Znaj da podizanje nadlakta visoko iznad glave (preko 90 stepeni) uglavnim radi trapezijus - vratni deo, pa ako baš želiš na oko dominantnu širinu u ramenima, vratni trapez mora barem malo da zaostaje za deltoidom. Kada radiš overhead press, znaj da težina za trapez je mnogo veća nego za deltoid (dva i po do tri puta). U suprotnom, optimum za deltoid je ispod 50% za trapez. Zato, moj savet ti je da odvojiš ovu vežbu posebno.

Generalno, deltoid radi od 30 do 90 stepeni odvoĂ°enja ruke. Ispod 30 radi laterana glava tricepsa, iznad 90 step trapezijus.
Znajući ovo, šta god da radiš za deltoid (a najbolja vežba je shoulder fly) gledaš uvek nadlakat u odnosu na osovinu tela i u odvoĂ°enju da gaĂ°aš ovaj ugao od 30 do 90 stepeni. Time držiš deltoid u konstantnoj tenziji što deltoid najviše voli. Znaj da čim te nagoni da u pozitivu digneš ruke iznad 90 stepeni, ti deltoid odmaraš (zato imaš tu instiktivnu potrebu). Radi 8-16 ponavljanja (manje ponavljanja sa većim kilažama je jako opasno za deltoid iako to mišić voli za hipertrofiju). Radi na otkazu i rotaciju. Ne zbog prednjeg ili zadnjeg ramena već da deltoid generalno bolje držiš u konstantnoj i boljoj tenziji ali svo vreme u pokretu bez stajanja. Znači npr 8 rpt horizintalno letenje pa 4-8 rpt rotacija sa manjim težinama ali uvek gledaj ove uglove nadlakta.
Koliko savijaš lakat, to nije toliko važno, sve dok je nadlakatna osovina pravilna kao što sam ti opisao. Znači odvoĂ°enje 30-90 stepeni, šta god da radiš za deltoid, i imaćeš kugle na ramenima...   :)
Prednje rame ćeš za početak razvijati dok radiš grudi (naročito kosa klupa), a zadnje dok radiš leĂ°ni trapezijus... Kasnije dodaješ itd.

Ne znam sta si mi sve ispricao :D
ali danas sam radio neke vezbe za biceps i pokusao sam sa sto sirim hvatom i uso onu siroku najsiru sipku ne znam kako sam dizao ali tako mi je snazno pogodilo neki zadnji deo ledja onaj deo gde se masira taj je trapezijus sto vi kazete a deltoid su ramena? i sa onom krivudavom sipkom isto najsiriji hvat odlicna vezba za taj deo ledja
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2015, 03:31:54 posle podne »

poz za sve
zanimaju me vezbe za lep izgled da u teretani ih radim?
koje su
svakako idem u teretanu, pa rekoh ako vec idem i da licim na nesto :)

znaci to su trbusnjaci, grudi i biceps i triceps? mozda ramena?

Najkrace receno, nase telo shvati kao blisko povezanu celinu svih svojih delova...to se odnosi i na muskulaturu...kreni sa redovnim treninzima...potrudi se da omogucis dovoljnu "stimulaciju za rast" svim misicnim partijama( nema favorizovanja pojedinih misicnih partija u odnosu na druge)...mnogo stvari zavisi od genetike, dobro koncipiranog sistema treninga, kvalitetne ishrane, "tempiranja" odmora...ali za sve vidljive promene je potrebno vreme...niko ti unapred ne moze reci kako ces odreagovati na trening...zato polako...savladaj osnove, prati svoje telo,a sa vremenom mozes razmisljati o detaljima...simetriji, idealnim proporcijama...ali preko nekih ogranicenja se tesko prelazi...vreme je kljucni faktor, upozanavanje svog tela i njegovog nacina reagovanja na trening i ishranu, kao i suplementaciju prilagodjenu cilju...

Da bi stigli do detalja savladajmo osnove...uspeh se "o ovom sportu - umetnosti oblikovanja sopstvenog tela" meri mesecima, godinama, decenijama, provednim u maximalnoj posvecenosti ovoj "prici"...

Vreme...

Kreni sa predlogom Dusanovog treninga...za pocetak...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2015, 01:44:23 posle podne »

Pa taj program obuhvata sve misicne grupe.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2015, 11:09:09 pre podne »

leevu ti je u par postova ispod okačio trening program, radiće njega postići ćeš ono što želiš :)
Sačuvana
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2015, 10:54:02 pre podne »

Lepo je što znaš šta želiš sa sobom. Teretana ima svoju upotrebu za sve i svašta tako da je i tvoj izbor ok.
Vidi, lep izgled na prvi pogled ti čini da ti ramena budu šira od struka. Idealno da linija koja spaja dva pazuha bude šira od struka. Zadnjica nikako veća od ove gornje linija već manja. U suprotnom si kao žena. Deltoid da štrči zajedno sa spoljašnjim tricepsom, a grudni mišići da budu očigledni iznad nivoa grudne kosti. Latisimus i ostale prateše mišićne grupe razvijaj obavezno jer ti dodatno šire ramena (V izgled) ali i grudi takoĂ°e, sa dominantnim izolacionim vežbama za gornje spoljanji ugao. Opet zavisi od tvoje genetike kakvu ćeš izolaciju da radiš. Deltoid ti je mnogo bitan za izgled. Ali džabe široka ramena ako imaš stuk i naročito zadnjicu preveliku. Daj mi opis, koje su ti linije najšire (ove tri, pazušna linija, preko pupka i preko karličnih kostiju)?

Hvala! Pravi odgovor na pravom mestu, hvala. :)
Sta, koje vezbe su glavne za to, sta treba da radim, trening plrilagodjen bas za to? Koliko ponavljanja, koje vezbe. Nadam se da te ne gnajvim, molim te napisi mi sve jer nista ne znam :(
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2015, 05:45:08 posle podne »

Nije. Oni imaju lepo oblikovani gornji deo tela, postoji milion vrsta... treninga u teretani... a i namena...
Mozes da mislis da znas nesto i izgledas kao karikatura trenirajuci samo grudi i biceps nakon par godina, a mozes da poslusas savet i radis sve i izgledas kao foto model. Pa ti biraj, srecno ti svakako.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2015, 04:50:40 posle podne »

Rade zumbu

AHAHAHAHAHAH
e nasmija me ljudino
aahahhaha joj ahahahahah
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.