TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:36:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kazein  (Pročitano 3618 puta)
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2015, 02:06:57 posle podne »

Zahvaljujem svima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2015, 01:24:27 posle podne »

@bodi-dilber

Ako se ne varam u neki tvojim ranijim "obraćanjima" na Forumu su pominjao slične problema i kada je WPC(whey koncentrat), čak i kada su neke mešavine izolata i koncentrata whey bile u pitanju...i da se "simptomatologija" pojavljivala "na pola pakovanja" proteinskog suplementa...

Kakvo je sada stanje?

Da si radio neki test intolerncije na hranu - na laktozu? Ili si do tog zaključka došao samoinicijativno( isključivanje namirnica bogatih laktozom je dovelo do poboljšanja stanja)?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-laktozom.html


Taj sam. Upravo tako. Do zaključka sam došao samoinicijativno isključivši iz ishrane sve namirnice bogate laktozom. Što se tiče proteinske suplementacije, prešao sam na izolate.

Sve u svemu, slazem se sa Monikom, izolati i hidrolizati kao i odrednica "lactose free" su najbolja opcija za tebe...
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2015, 07:54:07 pre podne »

@bodi-dilber

Ako se ne varam u neki tvojim ranijim "obraćanjima" na Forumu su pominjao slične problema i kada je WPC(whey koncentrat), čak i kada su neke mešavine izolata i koncentrata whey bile u pitanju...i da se "simptomatologija" pojavljivala "na pola pakovanja" proteinskog suplementa...

Kakvo je sada stanje?

Da si radio neki test intolerncije na hranu - na laktozu? Ili si do tog zaključka došao samoinicijativno( isključivanje namirnica bogatih laktozom je dovelo do poboljšanja stanja)?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-laktozom.html


Taj sam. Upravo tako. Do zaključka sam došao samoinicijativno isključivši iz ishrane sve namirnice bogate laktozom. Što se tiče proteinske suplementacije, prešao sam na izolate.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Septembar 11, 2015, 10:40:13 posle podne »

@bodi-dilber

Ako se ne varam u neki tvojim ranijim "obraćanjima" na Forumu su pominjao slične problema i kada je WPC(whey koncentrat), čak i kada su neke mešavine izolata i koncentrata whey bile u pitanju...i da se "simptomatologija" pojavljivala "na pola pakovanja" proteinskog suplementa...

Kakvo je sada stanje?

Da si radio neki test intolerncije na hranu - na laktozu? Ili si do tog zaključka došao samoinicijativno( isključivanje namirnica bogatih laktozom je dovelo do poboljšanja stanja)?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-laktozom.html

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Septembar 11, 2015, 03:39:54 posle podne »

uh... u tom slučaju ja bih ipak ostala pri whey-u koji ti odgovara, smutila ga sa mlekom bez laktoze i dodala izvor masti poput badema
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #8 poslato: Septembar 11, 2015, 02:39:04 posle podne »

Jesi li razmišljao o Scitec Night pro proteinu? Pakovanje je 900g, ukus odličan, po porciji ima svega 2 g šećera...

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html

naravno čist kazein je u pitanju
Brine me tih 2 g šećera. Inače, stepen intolerancije na laktozu mi je toliko visok da mi kod whey-a i 1 g šećera izaziva ozbiljne stomačne tegobe. Isključivo tolerišem izolate i hidrolizate.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2015, 01:45:32 posle podne »

Jesi li razmišljao o Scitec Night pro proteinu? Pakovanje je 900g, ukus odličan, po porciji ima svega 2 g šećera...

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html

naravno čist kazein je u pitanju
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2015, 01:38:15 posle podne »

Mogu li bez problema da koristim kazein pošto sam netolerantan na laktozu i whey koncentrati mi stvaraju stomačne tegobe? Izolate pijem bez problema. Kada bi uzeo kazein bez mlečnih šećera pretpostavljam da bih mogao da ga konzumiram. Nisam siguran pošto ga nikad nisam koristio.

Suplementi kazeina mogu takoĂ°e mogu biti uzrok problema, jer je moguće prisustvo manjih količina laktoze...pa se može govoriti i o dozno zavisnom efektu...kao i "stepenu intolerancije"...naravno sve zavisi od proizvoĂ°ača i "tehnologije dobijanja samog proteina"...

E sad ako je tu oznaka "lactose free", to bi bio dobar izbor..o kom suplementu kazeina si razmišljao? ProizvoĂ°ač?

P.S. dok ne probaš nećeš znati...na žalost...  :(



Jedini proizvoĂ°ač koji ima 0 šećera u sastavu svog kazeina, a da sam ja uspeo da pronaĂ°em na našem tržištu, je Ultimat Nutrition Prostar Casein, i to samo ukus čokolada. Da stvar bude gora kod nas u ponudi ima samo veliko pakovanje od 2,3 kg. Znam da ću jedino probom otkriti da li mi odgovara, ali probe su me već do sada preskupo koštale, tako da se sve teže odlučujem na njih. Da bar uvoze pakovanje od 900 grama, nego za baksuz ni to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2015, 10:19:00 posle podne »

Slažem se sa Slavišom, moraćeš da probaš da bi znao. Sad koliko sam ja primetio kazeina nešto i nema u kesicama ili nekim manjim testerima pa da možeš na taj način jeftinije probati. Ostaje ti da rizikuješ sa malo vecim pakovanjem( najmanje od 500g) ili ako naĂ°eš nekog da ti pozajmi jednu mericu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2015, 10:15:44 posle podne »

Mogu li bez problema da koristim kazein pošto sam netolerantan na laktozu i whey koncentrati mi stvaraju stomačne tegobe? Izolate pijem bez problema. Kada bi uzeo kazein bez mlečnih šećera pretpostavljam da bih mogao da ga konzumiram. Nisam siguran pošto ga nikad nisam koristio.

Suplementi kazeina mogu takoĂ°e mogu biti uzrok problema, jer je moguće prisustvo manjih količina laktoze...pa se može govoriti i o dozno zavisnom efektu...kao i "stepenu intolerancije"...naravno sve zavisi od proizvoĂ°ača i "tehnologije dobijanja samog proteina"...

E sad ako je tu oznaka "lactose free", to bi bio dobar izbor..o kom suplementu kazeina si razmišljao? ProizvoĂ°ač?

P.S. dok ne probaš nećeš znati...na žalost...  :(

Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2015, 08:26:24 posle podne »

jel si probao http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html ?

Da, i savršeno mi odgovara. Nego sada tražim nešto za pred spavanje.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2015, 07:50:45 posle podne »

jel si probao http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html ?
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2015, 06:12:48 posle podne »

Mogu li bez problema da koristim kazein pošto sam netolerantan na laktozu i whey koncentrati mi stvaraju stomačne tegobe? Izolate pijem bez problema. Kada bi uzeo kazein bez mlečnih šećera pretpostavljam da bih mogao da ga konzumiram. Nisam siguran pošto ga nikad nisam koristio.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.