TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:39:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gold standard whey  (Pročitano 6881 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 14, 2015, 11:09:34 posle podne »

Da, akutni pankreatitis...Alkohol nije jer ga nisam pio 2 godine i onda se desila upala, cak i dok sam pio to je bilo vikendom kad se izadje sa drustvom. Kamenja nema...Jeo sam dosta hrane iz pekara, zacinjenu hranu i tako dalje. Tako da je verovatno ishrana bila problem. Inace sam te boloveo imao jos od osnovne skole. Kod ovog pise "utiče na bolji rad pankreasa, žučne kese i jetre" zvuci kao super za mene, sta mislite? Evo i linka http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html

Da, pomenuto ulje limuna blagotvorno deluje na funkciju pankreasa...

Inače, navedeni suplement se odlikuje visokim kvalitetom i "čistoćom" prisutnog ribljeg ulja( MEG-3® riblje ulje ) , kao i standardizovanim sadražajem EPA i DHA...tako da ima sve preporuke sa moje strane...
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 14, 2015, 10:32:41 posle podne »

Da, akutni pankreatitis...Alkohol nije jer ga nisam pio 2 godine i onda se desila upala, cak i dok sam pio to je bilo vikendom kad se izadje sa drustvom. Kamenja nema...Jeo sam dosta hrane iz pekara, zacinjenu hranu i tako dalje. Tako da je verovatno ishrana bila problem. Inace sam te boloveo imao jos od osnovne skole. Kod ovog pise "utiče na bolji rad pankreasa, žučne kese i jetre" zvuci kao super za mene, sta mislite? Evo i linka http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 14, 2015, 10:06:58 posle podne »

Slažem se sa Haterom da omega 3-6-9 nije najbolje rešenje...

Ako pričamo o suplementima iz kategorije esencijalnih masti...uvek treba akcentovati omega-3...

Evo i zašto...DETALJNO PROČITAJ!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Hm, akutni pankreatitis? Problem sa alkoholom? Previše hrane? Kamenje u žučnoj kesi?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2015, 09:49:12 posle podne »

Nije to najbolja opcija, daleko od toga.
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2015, 09:21:13 posle podne »

Neko vreme nisam bio kuci pa tek sad odgovaram. Onda cu definitivno da uzmem neke omega-3 masne kiseline. Najbolje bi bilo uzeti ovaj kompleks 3-6-9? http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI655-Omega-3-6-9-complex.html
A u vezi zdravstenih problema, pre 2 godine sam prelezao upalu pankreasa. Posle toga nije bilo nikakvih simptoma ili smetnji ali ja se strogo pridrzavam sto se tice ishrane i svega. Jedino sto volim slatko da pojedem :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 03, 2015, 12:09:26 pre podne »

Pa sto se tice ishrane, mama mi sprema uvece pa nosim na posao, doruckujem pre posla i na poslu imam 2 obroka. Ishrana je stvarno ok jer na zalost zbog zdravstenog stanja moram da vodim racuna o ishrani. Ono sto me brine sto se tice ishrane je kolicina, voleo bih da jedem vise, a ne smem. Nikad nisam merio ali mozda i umisljam da jedem malo. Inace svako jutro u dorucak ubacim oko 10g chia semena, jer su odlican izvor omega 3 masnih kiselina , da li je to dovoljno ili je bolje da uzmem neki suplement? Stigao protein danas, uzeo sam coko-lesnik, posto je prvi put uzeo sam pola merice posle treninga, nije bilo nekog nadimanja tako da sam zadovoljan :D!

Vidi, u biljkama( najprostije rečeno) imamo ALA, koja spada u kategoriju omega-3, ali naše telo treba da ALA prevede u "aktivne oblike" , tj. DHA i EPA, a naše telo nije najefikanije u tom "prevoĂ°enju", tako da je morska riba - skuša, losos, harninga, sardina, kao i rečna riba poput pastrmke...je najbolji izvor DHA i EPA...to se odnosi i na riblje ulje, pa i suplemente omega-3 koji zapravo predstavljaju koncentrovane oblike ribljeg ulja koje je standardizovano za neki sadržaj DHA i EPA( bilo bi dobro da ako imaš vremena pročitaš predložene članke)...

Nisam u toku...o kom se zdravstvenom problemu radi?
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2015, 11:40:58 posle podne »

Zaboravio sam da napisem da cvrsto spavam, kvalitet sna je super, jedino sto spavam kratko...Evo na primer sad cu da legnem u 1 a ustajem vec u pola 7...
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2015, 11:24:57 posle podne »

Pa sto se tice ishrane, mama mi sprema uvece pa nosim na posao, doruckujem pre posla i na poslu imam 2 obroka. Ishrana je stvarno ok jer na zalost zbog zdravstenog stanja moram da vodim racuna o ishrani. Ono sto me brine sto se tice ishrane je kolicina, voleo bih da jedem vise, a ne smem. Nikad nisam merio ali mozda i umisljam da jedem malo. Inace svako jutro u dorucak ubacim oko 10g chia semena, jer su odlican izvor omega 3 masnih kiselina , da li je to dovoljno ili je bolje da uzmem neki suplement? Stigao protein danas, uzeo sam coko-lesnik, posto je prvi put uzeo sam pola merice posle treninga, nije bilo nekog nadimanja tako da sam zadovoljan :D!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2015, 01:01:54 pre podne »

Samo da kazem da sam narucio danas taj crveni, ostaje samo da vidim da li ce sve biti okej :D...Da li bi proporucili jos neki da kazem bezazlen suplement? Na primer neke vitaminsko-mineralne komplekse, mozda glutamin zbog oporavka jer radim ceo dan a slabo spavam nocu, oko 6 sati, ne stigne se vise :'(...

Jako bitan suplement, koji bih obavezno preporučio, kao prioritet su omega-3 esencijalne masne kiseline( naše telo ih ne može samostalno proizvesti pa se unose jedino hranom, a naša ishrana je često deficitarna istima...tako da je suplementacija neminovnost)...

Zašto su one tako bitne...i koji su najbolji izvori u hrani i suplementima...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2015, 01:04:09 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2015, 09:35:54 posle podne »

Slažem se sa Robertovom preporukuom u vezi vitamina, a što se tiče glutamina razmisli koliko ti stvarno potreban. Možda je bolje taj novac uložiti u ishranu :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 01, 2015, 04:32:42 posle podne »

Multivatimska suplementacija je uvek dobrodošla. Možeš da pogledaš Natrol - Energizer. Glutamin je takoĂ°e odlična opcija. Sve su to "bezazleni" suplementi, ne plaši se. :) San je veoma bitan faktor oporavka tela. Ok, 6 sati, ali da li su barem to 6 sati čvrstog sna?

Ako radiš po ceo dan, trebalo bi da nosiš obroke sa sobom, jer je ishrana najbitnija ako želiš napredak u teretani, a suplementi su samo dodaci. Da li uspevaš u tome?
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2015, 04:22:36 posle podne »

Samo da kazem da sam narucio danas taj crveni, ostaje samo da vidim da li ce sve biti okej :D...Da li bi proporucili jos neki da kazem bezazlen suplement? Na primer neke vitaminsko-mineralne komplekse, mozda glutamin zbog oporavka jer radim ceo dan a slabo spavam nocu, oko 6 sati, ne stigne se vise :'(...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2015, 11:08:50 pre podne »

Ako su ti enzimi problem onda kupi crveni, ja sam ti preporučio ovaj plavi jer je povoljnji :)
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2015, 10:59:40 pre podne »

Ovo ce mi biti prvi put da kupujem protein, zbog toga ne znam sta bih uzeo pa sam odlucio da se malo posavetujem. Gold standard sam nasao na nekom stranom sajtu, tacnije u Sloveniji i oni salju za Srbiju koliko sam ja tamo video. Kako bi uporedili 100% Whey protein Scitec Nutrition naspram Gold standard? Jedina bitna stavka mi je sto kod drugog ima tih enzima za varenje a kod prvog nema :'(
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2015, 12:22:12 pre podne »

Moze li mi neko reci gde kupiti navedeni protein? Takodje prihvatam preporuke za neki drugi whey protein. Inace rekreativac sam i treniram oko 5 meseci...Bitno mi je samo da ne stvara neke probleme pri varenju i neka koliko toliko pristupacna cena. Hvala

Da li ti je neki protein pravio probleme?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.