TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:36:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hyper mass 5000 ili Super Mass Gainer  (Pročitano 3465 puta)
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2015, 07:43:40 posle podne »

Hvala na savetima.
Sa tegovima i teretanom tek pocinjem. Do pre 15 dana bio sam totalno fizicki neaktivan posao vezan za stolicu, apetit los cesto 2 obroka dnevno.

Moja neka stalna kilaza je bila oko 75kg ali sam letos zbog licnih problema, losije ishane (2x na dan) i voznje bajsa u proseku svaki dan po 40km spao na 70kg. Upotreba gejnera me je aktivirala, da malo vise fizicki radim (gradjevniski radovi, lopatanje kopanje na selu ima svega :)) Nabavio sam i tegove imam suvo veslo i jos neke spravice planiram prvo malo kuci pa tek onda teretana. Mislio sam koristi gejner do 80kg i onda preci na protein. O ishrani sam citao dosta otprilike i jedem sve sto treba sem ribe jer je ne volim, svaki dan se jede belo meso i sve ostalo sto treba.
Vise sam hteo da mi neko objasni razliku izmedju ta dva gejnera (sastav). Super Mass Gainer se vise hvali, na velim pakovanjima je i jeftiniji ali pise da ima manje proteina i dosta je losiji ukus.
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 09:48:42 pre podne od strane brandzaman » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2015, 05:39:25 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na Forum...

Siguran sam da će kolega Robert biti kompetentniji da odgovori na neka pitanja...ali nekada i renome same kompanije, tj. proizvoĂ°ača diktira cenu...

Moje pitanje tebi je čemu ta opterećenost gejnerima?

Da li si upoznat sa ugljeno-hidratim profilima oba ova gejnera i dominacijom prostih hidrata( maltodekstrin, dekstroza...)? Koji nisu najbolje rešenje ako ti je cilj "lean" napredak...?!

Isti efekat možeš dobiti ako sam izmiksuješ dektrozu/maltodekstrin i neki "čist" proteinski suplement..."home made" gainer...a mislim da je i aspekt ekonomičnosti bitan...

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou iz "redovne ishrane"?

Koliko dugo treniraš?

Preporuke za obavezno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

P.S. zapitaj se koliko ti je gejner stvarno potreban...da li si korigovao trening i ishranu dovoljno, i da je efekat izostao, pa ima realne, opravdane potrebe za gejnerom...???

Ne zaboravi da je osnovni preduslov maksimalne delotvornosti suplementacije sreĂ°ena ishrana i trening...suplementacija nije tu da bude "korektor" eventualnih grešaka na polju ishrane i treninga, već samo dodatak osnovi...

NAJBOLJI GEJNER SU DOVOLJNO TEŠKIH TEGOVA I ISHRANA NA ZAVIDNOM NIVOU DA ISPRATI TE TRENAŽNE NAPORE...

« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2015, 06:25:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2015, 10:05:39 pre podne »

Pitanje za malo iskusnije, sta je bolje uzeti tj koje su prednosti Super Mass Gainer u odnosu na Hyper Mass 5000. Pre oko 15ak dana uzeo sam da probam 1kg Hyper mass 5000. Ukus odlican ne mogu reci da sam trenirao ali sam bio jako fizicki aktivan otvorio se apetiti i za 7 dana koriscenja HM 5000 dobio sam 2kg (184cm visok tezina pre HM 5000 bila 71kg sad posle 7 dana je bila 73kg sad je sigurno 74 ako ne i vise) Posto su mi rezultati bili vise nego vidljivi uzeo sam Super Mass Gainer vece pakovanje. I jedno i drugo sam pio samo oko 135g dnevno 2 dozera iz HM 5000. Rezultate Super Mass Gainer nisam jos proverio. Mada bio bi zadovoljan i sa 2kg na mesecnom nivou.

Super Mass Gainer ima jako los ukus stavio sam pola kg Neskvika da to na nesto lici ali je osecaj kao da se pije brasno.
Pitanje bi bilo da li je i zbog cega bolje uzimati Super Mass Gainer kad on ima i manje proteina doduse HM 5000 je i nesto skuplji kad se preracuna pakovanje HM 5000 od 4kg i 5.45 od Super Mass Gainer.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.