TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:56:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 8 izgovora da se ne radi čučanj  (Pročitano 5400 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 18, 2015, 12:05:56 pre podne »

Ok probacu mada sam vec svakako probavao...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Stavi šipku na zadnje rame i nećeš imati problema :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 17, 2015, 07:26:18 posle podne »

Ljudi stavljaju sunĂ°ere i peškire, gluposti zato što ne znaju lepo šipku da stave na odgovarajuće mesto. Kad staviš na ramena i kosti naravno da će da boli, stavi niže lepo na trapez i nema teorije da će boleti, ja sam i 250 stavljao na leĂ°a i nije bolelo ništa, posle 10-15 serija čučnja je znao da me peče trapez jer mi odere kožu ali šipka mi fino upadne u trapez i svi se čude kako je tako nisko postavim   
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2015, 07:28:26 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 17, 2015, 02:43:43 posle podne »

Radi u početku low bar SQ (do paralele). Jer tako možeš da napraviš "sedište " za šipku izmeĂ°u trpeza i deltoda. Ti bar imaš mase za tako nešto
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 17, 2015, 02:30:05 posle podne »

Ok probacu mada sam vec svakako probavao...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 17, 2015, 01:26:28 posle podne »

Katler, probaj da radiš SQ. Trebaće malo vremena da središ tehniku, ako ga nisi radio, ali efekat koji SQ ima na celo telo ne može ni jedna druga vežba da proizvede.
Ako planiraš dugo da treniraš, ništa ne možeš izgubiti ako naredne dve godine budeš radio i usavršavao SQ. Naprotiv, mnogo ćeš dobiti.
SQ jeste zahtevna vežba, zato i ima takav efekat na telo (veća apsolutna snaga=više mišićne mase).
Ma PeĂ°a, squatujem ja, squatovao sam do skoro stalno, 165kg mi je max, ali eto, u poslednje vreme mi više odgovara ovako :)
Moja greška, loše sam shvatio.


Ljudi jel cucanj i ona presa na isto dodje? Iskreno tesko mi cucanj raditi uvek me ramena i ledja bole od sipke dzaba omotam i stavim sve i svasta....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Nikako nije isto. Presa je izolaciona vežba, a čučanj nije, već višezglobna i kompleksna vežba tj. pokret.
Što se tiče šipke i ramena, rizično je stavljanje sunĂ°era i slično. Vremenom se navikneš, nikad ništa nisam stavljao ni na visokim %. Rizik je u tome što može teg  da pobegne ako se sunĂ°er okrene pa da napravi ozbiljne povrede ramena
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2015, 02:01:21 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 17, 2015, 12:42:34 posle podne »

Ma znam  setio sam se onog lika sto te je prozivao pa utekao :D Inace zagrejes dobro i gornji deo tela ne bi smelo da boli vise od nogu.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 17, 2015, 11:15:03 pre podne »

Ljudi jel cucanj i ona presa na isto dodje? Iskreno tesko mi cucanj raditi uvek me ramena i ledja bole od sipke dzaba omotam i stavim sve i svasta....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:57:25 pre podne »

Ma dize djavola nek stavi snimak ako sme  :D
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:08:37 pre podne »

Lose ste ga razumeli, radi on cucanj a i dize vise od velike vecine nas :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2015, 05:30:24 pre podne »

Katler, probaj da radiš SQ. Trebaće malo vremena da središ tehniku, ako ga nisi radio, ali efekat koji SQ ima na celo telo ne može ni jedna druga vežba da proizvede.
Ako planiraš dugo da treniraš, ništa ne možeš izgubiti ako naredne dve godine budeš radio i usavršavao SQ. Naprotiv, mnogo ćeš dobiti.
SQ jeste zahtevna vežba, zato i ima takav efekat na telo (veća apsolutna snaga=više mišićne mase).
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 16, 2015, 10:33:43 posle podne »

Hm, čučanj nema alternativu. Najveća greška koju sebi neko može da dozvoli je da ne radi čučanj.
Ja imam diskus herniu, kidao i operisao patelarni ligament, okoštale SI zglobove, dislociranu ključnu kost, 44 godine pa radim SQ bar jednom nedeljno. Ne idem preko 125 kg zbog svega navedeno ali uredno se radi ATG, najčešće radim sa 100 kg 5x5. I ako realno mogu mnogo više ali mi ne treba i uvek se lepo osećam. Ni na 10x125 nemam pumpu (šta god to značilo), samo posle imam vrlo "teške" noge.

Umesto zaključka:
Osnovne vežbe nemaju alternativu
(SQ, BP, DL i OHP)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:53:03 posle podne »

Katler...nisam ni pogledao prethodne postove...nije se odnosilo na tebe, ali opet čučanj je bio i ostao kralj vežbi za noge...e sad ako imaš na raspolaganju hek-mašinu( hek čučanj)...to je dobra alternativa...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:53:00 posle podne »

ispadoh pussificator :D


Savršeno za novi nick. :D Hoćeš sam da promeniš ili da ti to ja odradim? :D
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:44:24 posle podne »

Ko bre ne radi bench, aj sve sam prepoznao ali nisam cuo da neko to ne radi benDZ, ali slazem se, definitvno vredi raditi cucanj i mrtvo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:38:21 posle podne »

Ma šta će nam noge, "noge idu pod astal"...krompirko sindrom, "čaplja boys"...koliko samo "pogrdnih" naziva za one koji zapostavljaju i čučanj i noge uopšte...

Mada neki favorizuju "leg pres"...ali čučanj...pa on je prenaporan...bla, bla...truć, truć..."Pussification" u pravom smislu reči...ne radimo benč, čučanj, mrtvo i očekujemo rezultate...toliko preskakanja osnova kod početnika zbog nekih umišljenih predstava koje su zapravo rezultat te "pussification" konstitucije ličnosti...budi muško!

Čučnjevi povećavaju nivo testosterona, GH...To je dokazano u mnogim istraživanjima uključujući objavljenu studiju Int J Sports Med. 1991 Apr;12(2):228-35 koja je raĂ°ena na muškarcima i ženama za vreme treninga s opterećenjem. Pokazalo se da čučnjevi i mrtva dizanja najviše podižu nivo  testosterona i hormona rasta od svih ostalih vežbi (pogotovo od izolacionih).

A neki jednostavno nikada i ne nauče da rade čučanj...tu su ona povijanja, loš položaj šipke...toliko toga...
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2015, 08:44:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.