TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:18:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnica - pomoc  (Pročitano 2247 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2015, 10:25:21 posle podne »

Mani se hrono gluposti i jedi na 3h. Za dorucak masti i proteine, hidrate pre i posle treninga, i ostala 2 obroka protein npr. Salate pozeljne svugde - pre i posle treninga ako ti odgovara. Ako ti je hića mozes i keto da probas. Pojacaj akcenat na tegove jer daju veci afterburn efekat, mada zene vise vole kardio i to nikad necu skapirati.

Omega 3 kad pijes bar po 3 komada. L-carnitin ti je bacanje para. A za te sve minerale sto si uzela mogla si da kupis natrolov energizer i mnogo bi bolje prosla.

Whey posle treninga ili ujutru npr. sa orasima, bademima, lesnicima, maslinovim uljem...

Od cajeva i limunade ne ocekuj mnogo.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2015, 10:59:29 pre podne »

Pozdrav i dobrodosla na Forum...

Zasto bas hrono ishrana?

Nije svo voce isto...i ne bi trebalo odmah ici sa drasticnim rezovima, bar kada su neke korisne namirnice, tj. grupe namirnnica u pitanju...

Kod Hasimoto tiroiditisa, postoje preporuke da akcenat bas treba staviti na unos proteina u svakom obroku,  i da ja najbolje da izvori proteina budu animalnog porekla, pre svega riba i mlecni proizvodi...
Po pitanju unosa ugljenih hidrata treba biti obazriv zbog ceste udruzenost Hashimota sa insulinskom rezistencijom...
Trebalo bi obratiti paznju i na dovoljan unos dijetnih vlakana bar oko 30-40 gr vlakana dnveno...
Dobra hidriranost je svakako prioritet...
Gledaj da hidrate( slozene) imas bar u prvom jutarnjem obroku i obroku posle treninga...

Da li su ciklusi normalni, redovni?

Ono sto bih savetovao je manje eksperimentisanja...

 - trebalo bi pratiti nivoe t3, t4, TSH, i prilagoditi ih trenaznim naporima, uz konsultaciju sa endokrinologom...
 - potrudi se da dovoljno spavas
 - smatra se da postoji veza sa intolerancijom na gluten, tako bi namirnice bogate istim trebalo "redukovati"...cak ima preporuka i za bezglutensku dijetu
 - trebalo bi redovno pratiti glikemiju( vrednost secera) bas zbog udruzenosti sa insulinskom rezistencijom...
 - po pitanju broja obroka vise manjih obroka 4-6 bi bilo idealno

Da li upoznata detaljno sa namirnicama koje su gointrogeni, tj. blokiraju resorpciju joda i negativno utiču na rad štitne žlezde( kupus, kelj, karfiol ,radič, prokelj, spanać, blitva, rotkvice, repa, kikiriki, proso, jagode, kruške ,breskve ,soja...)?

Od suplemenata, moja preporuka bi isla L-tirozinu( ucestvuje i stvaranju hormona stitne zlezde), selen, vitamin E...omega-3( malo vece doze od preporucenih bar 3 x 1)...

Po pitanju suplementacije L-karnitina u ovom slucaju...hm...ne slazem se, cak ima dokaza da je L-karnitin periferni antagonist tiroidnih hormona, tako da je u ovom slucaju njegova upotreba kontraindikovana...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11502782?dopt=Abstract

Da li se konsultovala sa endokrinologom, u toku planiranja dijete i sistema treninga, suplementacije?

Funkcionalna dijagnostika?
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2015, 11:01:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sanja233
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2015, 09:35:45 pre podne »

Veliki pozdrav svima, nova sam na forumu i molim vas za pomoc.
Imam 34 godine, visoka sam 172 i imam 66 kg. Cilj mi je da smrsam 4,5 kg. Imam Hasimoto tiroditis poslednjih 6 godina. Pijem letrox 5*100mg i 2*125mg na nedeljnom nivou. Pod stalnim nadzorom endokrinologa sam i hormoni stitne zlezde sa ovom terapijom su mi u granicama normale. Imala sam 2 porodjaja, poslednji pre 2 i po godine. Radila sam krvnu sliku, urin i opste zdravstveno stanje mi je ok. Nemam problem ni sa bubrezima, jajnicima....
Poslednjih par meseci sam malo zapostavila ishranu i treninge i ugojila sam se 5 kg, a sada mi je cilj da taj visak smanjim. Pocela sam danas sa Hrono ishranom (povecan unos proteina), izbacila sam voce, secere i belo brasno. Na Hrono ishrani sam bila prosle godine pod nadzorom nutricionista i za 2 meseca skinula sam 7 kg koji su mi ostali kao visak posle porodjaja. U principu planiram za dorucak da imam proteine + ugljene hidrate (bez unosa belog brasna, psenicnog i kukuruznog), rucak protein + vlakna iz povrca (ne planiram da unosim skrobno povrce, bar prvih mesec dana dok traje takozvani period restrikcije) i za veceru planiram lak protein (belo meso, belanac + zeleno povrce). Razmak izmedju obroka minumum 4.5h, max 5.5h. Unos vode preko 2l + biljni cajevi + limunada bez secera.
Pocela sam sa treninzima 2*nedeljno Body Pump (trening sa opterecenjem) + 2* nedeljno kardio trening (aerobik, body scuplting ili body step). Svi treninzi su u trajanju od 60 min.
Potreban mi je savet u vezi sa suplementima, za sada pijem ujutru uz dorucak Omega 3 (1 soft kapsulu), 1 kapsulu magnezijuma plus B6, po preporuci iz Hrono savetovalista pijem i tabletu Chomium Picolinate (200 mg).
Pola sata pre treninga i neposredno pre treninga popijem po tabletu L - Carnitine od 500mg i posle treninga popijem 1 dozu Myprotein-a.
Interesuje me da li mi je plan dobar za mrsavljenje i da li je ovakav raspored koriscenja suplemenata ok? Takodje me interesuje da li se L-carnitin i protein piju onim danima kada nemam treninge i kada ako se piju?
Hvala vam puno.
Srdacan pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.