TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:32:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane za masu  (Pročitano 16028 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #32 poslato: Novembar 10, 2015, 11:34:05 posle podne »

Dobar izbor vitaminsko-mineralnog kompleksa, i ja njega koristim :)
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #31 poslato: Novembar 10, 2015, 11:23:03 posle podne »

Znam da je uvek kvalitetnije jesti vise nego popiti gainer. Trudim se da jedem koliko mogu, nemam bas ni mnogo vremena na poslu ali uvek obavim drugi obrok onako sa nogu :D U poslednje vreme sam dosta pojacao unos pirinca i krompira!

Whey/gainer bi mi uglavnom sluzio kao PWM, ponekad dodam malo wheya u dorucak da pojacam iznos proteina.

Pansport u ponudi ima 3 vitaminsko-mineralnih kompleksa, tako da sam mislio da uzmem ovaj: http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html
Ako nije najbolji izbor, obavestite me :D

Za omega-3 sam napisao koje zelim da uzmem. Procitao sam tekstove u vezi njih tako da znam koliko su dobri. Uh, sto se tice voca i povrca, trudim se da ponesem na posao jabuku i kivi, ovih dana to jedem. Ujutru i dalje pojedem oko 2 banane kao i posle posla. A povrce, tu i tamo...Verovatno 2 puta nedeljno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #30 poslato: Novembar 08, 2015, 11:57:52 posle podne »

I moj glas ide za whey, što se tiče vitamina uvek su pozeljni :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Novembar 08, 2015, 11:26:26 posle podne »

Naravno da ima istine :D...Preterivalo se sa hranom! Da bude jos gore sve je to bila losa hrana, najvise iz pekare. Alkohol nisam okusio neke 2 godine pre nego se to desilo. Okej onda ne uzimam kreatin dok ne proverim sve to, svakako mi je vreme da uradim analizu, jer dugo vec nisam. Neki predlog u vezi ostalih suplemenata? Whey ili gainer? Vitaminsko mineralni kompleksi, potrebni ili ne?

Ajmo ovako...skoro sam pisao malo o gejnerima na fb...tako da ću podeliti neko svoje subjektivno viĂ°enje "priče o gejnerima"...

Eh...bluz mrsavih momaka iz teretane, i ono kukanje, jedem sve i svasta, a nikako da se "ugojim"...real slim shady...tj. "jado mrsavi"...
Hm, ako ste ispunili uslov - dovoljno teskih tegova na treningu, tj. dobro formulisan sistem treninga...drugi bitan faktor je ishrana...ali, posto neki nemaju strpljenja i misle da ce "misici porasti" preko noci, krecu sa gejnerima...cak toliko poverenje ukazuju gejnerima da smatraju da su im oni bitniji od kvalitetnih obroka...idealizovanje suplemenata kao carobnih napitaka uspeha...zabluda...velika zabluda...

Sta su to gejneri?

Naziv gejneri potice od engleske fraze - gain weight, tj. "dobijanje na tezini"...obicno se radi o kombinaciji proteina( whey, kazein mleka, albumin jaja...) i ugljenih hidrata( dominantno prosti hidrati - dekstroza, fruktoza, maltodekstrin, saharoza...retko kada vitargo i sl.) u razlicitim odnosima, u korist prostih hidrata...a neki kvalitetniji sadrze i zdrave masti poput ulja iz semena lana (Flax Seed Oil) i ulja triglicerida srednjeg lanca (MCT), kao i dodatke poput BCAA, glutamina, kreatina, taurina i sl.

Sve u svemu, poenta price u "gain weight" je dodatak kvalitetnih kalorija, naravno, ako ste prvenstveno kvalitetnom ishranom uneli dovoljno istih, pa vam treba dodatak...ali ako osnove nema, cemu taj dodatak?

Poenta pisanija je da se NE zanosite previse gejnerima i hvalospevima o njihovoj moci - NAJBOLJI GEJNER JE HRANA - KVALITETNA ISHRANA SA DOVOLJNO SLOZENIH HIDRATA, PROTEINA VISOKE BIOLOSKE VREDNOSTI I ZDRAVIH MASTI!

Umesto gejnera dodajte jos jedan, dva kvalitetna obroka i nema problema...

Sta je vecina gejnera? Najpostije receno mesavina secera i proteina!

Neki jeftiniji gejneri se mogu najjednostavnije opisati kao mesavina belog secera i proteina...dakle, uzmete 60 gr belog secera i uzmiksujete ga sa oko 30-40 gr whey proteina i dobili ste gejner...dakle, u gejnerima dominiraju prosti seceri...a vise prostih secera - brzi i nagli skokovi insulina, veca verovatnoca za masne naslage i osecaj stalne gladi ( kompenzatorna hipoglikemija)...

Ekonomisite raspolozivim sredstvima...KUPITE MESO, JAJA, SIR, RIBU, PIRINAC, KROMPIR, OVSENE PAHULJICE, KIKIRIKI, ORAHE, SVEZE VOCE I POVRCE, a gejner moze da saceka...opet ponavljam - NAJBOLJI GEJNER JE HRANA !!!

SNAGA I MASA NA USTA ULAZE!


P.S. Dakle, ili whey ili neki kvalitetniji blend( proteinska mešavina)...naravno, u zavisnosti od cilja, zamena obroka ili "brzi amino kiselinski refuel" posle treninga( PWM)...?

Vitaminsko/mineralni kompleksi poželjni( ipak redovan trening predstavlja stanje povećanih potreba za vitaminima i mineralima, ipak bez krajnosti)...kao i omega-3( nadam se da si upoznat sa svim benefitima upotrebe istih)...

Koji si vitaminsko/mineralno kompleks planirao da kupiš? Kako stojiš sa unosom svežeg voća i povrća?

Ne bi bilo loše da odradiš i UZ abdomena...
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2015, 11:31:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #28 poslato: Novembar 08, 2015, 11:19:02 posle podne »

Naravno da ima istine :D...Preterivalo se sa hranom! Da bude jos gore sve je to bila losa hrana, najvise iz pekare. Alkohol nisam okusio neke 2 godine pre nego se to desilo. Okej onda ne uzimam kreatin dok ne proverim sve to, svakako mi je vreme da uradim analizu, jer dugo vec nisam. Neki predlog u vezi ostalih suplemenata? Whey ili gainer? Vitaminsko mineralni kompleksi, potrebni ili ne?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Novembar 08, 2015, 09:05:17 posle podne »

@ Rave

Nešto što važi za sve, od lekova, hrane, do suplemenata, pa i "doziranja treninga" i trenažnog opterećenja je - "razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"...

Tako da bi uvek trebalo biti oprezan, ali bez nepotrebih strahova...ipak uzrok akutnog pankreatitisa je u većini slučajeva poznat - "neumerenost u hrani i piću"( naročito u "piću"), kao i uzroci koji se tiču "kamena u žiči"...

Siguran sam da ima istine u izrečenom?  ;) Zar ne?  ::)

Po pitanju kreatina lično smatram da nema rizika, ali pre kretanja sa istim, predlažem da odradiš lab. pregled krvi i urina..( posebno obrati pažnu na vrednosti uree i kreatinina, kao i natrijuma, kalijuma, hlorida, fosfora, ukupnog kalcijuma, glukoze-glikemije, mokraćne kiseline, ukupnih proteina, uz sve to odraditi i kompletnu krvnu sliku sa sedimentacijom + kvalitativan rutinski pregled urina - izgled, boja, miris, pH, specifična težina, prisustvo proteina u urinu, tj. mikroskopski pregled mokraćnog sedimenta ;  na taj način dobijaš opšti lab. "profil bubrega")

Kad odradiš navedeni "opšti profil"... i sve bude ok...onda možemo reći da su tvoji bubrezi kadri da se nose se kreatinom  ;)
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #26 poslato: Novembar 08, 2015, 07:10:20 posle podne »

Okej, puno hvala na savetima. Definitivno onda izbacujem tu vezbu iza glave. Posto sam popio whey sad razmisljam da li opet da ga uzmem ili da mozda uzmem neki gainer, to me onako muci par dana vec :D! Razmisljao sam da uzmem whey, omega-3 i vitaminsko-mineralni kompleks.

@Slavisa
Ja sam pomalo bojazljiv pa se pridrzavam svega :D Inace sta mislis o kreatinu u mom slucaju? Da li bi bilo sigurno da koristim kreatin?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Novembar 06, 2015, 12:06:58 posle podne »

Trening je dobar, samo ja ne bih spajao noge i ramena već bi malo pojačao trening nogu. Ubacio bih jos neku od ovih vežbi iskorak,bugarski čučanj,hiperekstenziju,mrtvo dizanje sa pravim nogama...
Okej, onda ostajem pri ovakvom treningu i dalje. Jel puno da radim dva puta nedeljno mrtvo dizanje? Iskorak sam radio svega nekoliko puta do sad, uvescu ga redovno onda od sad :D



Jednom radi klasično mrtvo dizanje, a drugi put sa ispravljenim nogama.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: Novembar 06, 2015, 08:26:53 pre podne »

Slažem se sa ovim što je Ragnaroksu napisao, pogotovu za potisak iza glave, i ja sam propatio jer sam dugo to radio kao početnik, i dan danas vučem posledice. Mene sad zanima to oko vučenja do brade, odnosno upright row...bap sam mnogo čitao oko te vežbe, da je malo ko pravilno radi, odnosno da bi je trebalo raditi sa hvatom širim od ramena, da se ne vuče ekstremno visoko i bez trzanja. Da li je i u toj formi izvoĂ°enja štetna i da li je ne treba raditi uopšte?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Novembar 06, 2015, 12:27:00 pre podne »

Te restrikcije se tiču akutnog pankreatitisa, i faze oporavka...ali s obzirom da je sve normalizovano i da je od "epizode" istog proteklo dovoljno vremena, nema potrebe za "satanizacijom" jezgrastih plodova...

A navedena tablica ipak ima ograničenja o kojima smo već govorili...tako da, "računica" nije dovoljno precizna...ne bi trebalo bukvalno shvatati neke brojke...

Zar su isto proteini iz biskivita i belanaca? ( uporedi samo prvu stranu navedenog "kalkulatora")...
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2015, 12:31:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #22 poslato: Novembar 06, 2015, 12:09:05 pre podne »

Trening je dobar, samo ja ne bih spajao noge i ramena već bi malo pojačao trening nogu. Ubacio bih jos neku od ovih vežbi iskorak,bugarski čučanj,hiperekstenziju,mrtvo dizanje sa pravim nogama...
Okej, onda ostajem pri ovakvom treningu i dalje. Jel puno da radim dva puta nedeljno mrtvo dizanje? Iskorak sam radio svega nekoliko puta do sad, uvescu ga redovno onda od sad :D

Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #21 poslato: Novembar 06, 2015, 12:07:14 pre podne »

@Rave

Čisto me interesuje onako tvoji neki razlozi, zašto i Military press i potisak na smith masini zajedno?
Ne znam :D! Potisak na smith masini radim iza glave a military je ispred, tako sam ja to nesto kontao, ako nema potrebe necu raditi oba.

@ Rave

Jezgrasti plodovi nisu dobri za pankreas...hm, njegov endokrini deo ili deo "koji se tiče uloge varenja"? Bilo bi mi drago da znam odakle ti takva informacija? Neki članak o tome?

Nadam se da predloženi kalkulator jasno "razgraničava" pomenute "kriterijume"...tj. ono što se stvarno računa( tj. nutritivno vrednuje)...

Gledajuci dijete za pankreas jos pre, kada sam izasao iz bolnice, na par mesta su orasi i bademi bili navedeni kao zabranjeno voce. To je jedino izvor :D
Ovo je kalkulator u kome sam dobio vrednosti: http://www.tablicakalorija.com/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Novembar 05, 2015, 01:06:48 pre podne »

@ Rave

Jezgrasti plodovi nisu dobri za pankreas...hm, njegov endokrini deo ili deo "koji se tiče uloge varenja"? Bilo bi mi drago da znam odakle ti takva informacija? Neki članak o tome?

Nadam se da predloženi kalkulator jasno "razgraničava" pomenute "kriterijume"...tj. ono što se stvarno računa( tj. nutritivno vrednuje)...
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2015, 01:24:18 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #19 poslato: Novembar 04, 2015, 11:48:03 posle podne »

To sam zaboravio da napišem, nemaš potrebe za dva potiska kada su ramena u pitanju :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Novembar 04, 2015, 08:47:45 posle podne »

Trening je dobar, samo ja ne bih spajao noge i ramena već bi malo pojačao trening nogu. Ubacio bih jos neku od ovih vežbi iskorak,bugarski čučanj,hiperekstenziju,mrtvo dizanje sa pravim nogama...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.